Toronto – Philadelphia 7:6 (kon.) | Columbus – Carolina 3:0 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Calgary – NY Rangers 5:1 (kon.) | Vancouver – New Jersey 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – NY Islanders 2:1 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 1:5 (kon.) | Los Angeles – Florida 3:4 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Vegas Golden Knights
Sobota 16.03.2019, 01:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dallas Stars a Vegas Golden Knights.

Dallas v předchozím zápase dominoval a dokázal porazit Minnesotu Wild 4:1. Hráči Stars se nyní vracejí domů do American Airlines Center, kde nastoupí proti Vegas a dobrý výkon by rádi zopakovali. Hráči Vegas z posledních pěti zápasů vyhráli čtyřikrát, ten poslední však prohráli. V Calgary nestačili na domácí Flames 3:6.

Oba vzájemné zápasy v této sezóně se hráli ve Vegas a Golden Knights vyhráli 4:2 a 4:1. Dokáží vyhrát proti Stars i na půdě soupeře?

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Hintz, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Dickinson, L'Esperance – Janmark, Faksa, Comeau – Cogliano, Spezza, B. Ritchie.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare, Reaves..
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:18
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Blesková akce, první střela na branku a hostující celek jde do vedení. Po rychlé akci spoluhráči se z osy hrací plochy v útočném pásmu prosazuje střelou zápěstím MAX PACIORETTY. Asistence: Paul Stastny a Mark Stone.
    00:18 Max PACIORETTY - 0:1

01:08
    Nyní se domácí usadili v útočném pásmu, kde se pokoušeli něco vymyslet. Neuspěli.

01:55
    Jeden z domácích hráčů zakončoval, a tak musel zasahovat brankář Marc-Andre Fleury. Ten situaci zvládl. Jeho tým tak stále vede o jednu branku. Dobrý začátek Vegas.

02:34
    Ryan Carpenter pálil z dobré pozice, trefil jen prostor, kde byl Anton Chudobin. Ten přerušil hru.

03:00
    Tři minuty hry v první třetině jsou pryč a domácí celek hraje pasivněji, navíc rychle prohrává.

03:20
    John Klingberg rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají.

03:42
    Jonathan Marchessault hledal spoluhráče před brankou, přihrávka nebyla nejpřesnější.

04:04
    Dallas právě vstřelil branku!
    Deryk Engelland udělal obrovskou chybu ve svém obranném pásmu, puku se zmocnil ROOPE HINTZ. Mířil sám na branku, měl hodně prostoru, rozhodl se pro blafák, který dobře zakončil.
    04:04 Roope HINTZ - 1:1

04:45
    Dallas zlepšil hru, nyní je aktivnějším týmem, hosté se musí bránit tlaku soupeře.

05:19
    Brett Ritchie pálil od modré čáry, jeho rána končí mimo. Miro Heiskanen se před brankou k puku nedostal.

06:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

07:07
    Stars se špatně dostali do útočného pásma, Mark Stone zastavil akci soupeře.

07:51
    Colin Miller pálil z první, ovšem trefil jen hráče před sebou.

08:05
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., hákování).

08:30
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, kde kombinuje.

08:43
    Vegas se brání, Pierre-Édouard Bellemare nyní vyhazuje přes všechny čáry.

09:30
    Miro Heiskanen pálil z mezikruží, jeho rána končí nad brankou. Gólman zasahovat nemusel.

09:51
    Esa Lindell to zkoušel z ostré pozice, Marc-Andre Fleury připravený.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:06

10:16
    Shea Theodore pálil, Mark Stone tečoval a Anton Chudobin zasáhl.

10:40
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hákování).

11:20
    Vegas se drží v útočném pásmu.

11:40
    Sudí ztratili kotouč z dohledu, a tak je přerušená hra. Buly v útočném pásmu Vegas.

11:47
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Vegas má problémy s usazením se v pásmu.

12:42

12:50
    Výraznější šanci si hostující celek během přesilovky nevypracoval.

13:05
    Ryan Carpenter pálil od modré čáry, jeden ze soupeřů zblokoval kotouč.

13:24
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Dallasu, který ubránil přesilovku soupeře.

14:06
    Brett Ritchie se dostal do střelecké pozice, jeho projektil nebyl přesný.

14:22
    Sledujeme rychlý hokej, na výraznější šanci v této pasáži hry čekáme.

14:35
    Komerční přestávka, buly před brankou Dallasu.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

15:55
    Deryk Engelland pálil od modré čáry, jeho projektil kryje domácí Anton Chudobin.

16:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly před brankou domácího celku.

16:48
    Anton Chudobin raději kryje kotouč, následně se před jeho brankou strhla menší potyčka. Pravděpodobně se ale vylučovat nebude a sudí vše vyřeší domluvou.

17:39
    Vhazovat se bude před brankou Dallasu, sledujeme klidnější pasáž hry.

18:16
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roope Hintz – 2 min., vysoká hůl).

18:22
    Přesilovka pro Vegas, to se usadilo v útočném pásmu, ale prosadit se nedokázalo.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:22
    Max Pacioretty pálil z první, jeho ránu kryje brankář domácího celku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Max Pacioretty poslal hostující celek do vedení, následně za domácí vyrovnal Roope Hintz. Po první třetině tak platí stav 1:1. Mno výraznějších šancí jsme v první třetině neviděli.

20:01

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou.

20:16

20:17
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., hákování).

20:42
    Kotouč byl volný před brankou Vegas, ale nikdo z domácích hráčů jej nedokázal poslat do sítě.

21:00
    Pierre-Édouard Bellemare vyhazuje přes všechny čáry.

21:37
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Esa Lindell – trestné střílení, hákování).

21:37
    William Karlsson nepředvedl prakticky vůbec nic, jeho střelu z mezikruží snadno kryje domácí brankář.

21:42
    Brayden McNabb pálil při vlastním oslabení po vyhraném vhazování, Anton Chudobin byl pozorný.

21:56
    Esa Lindell pálil a jeho ránu kryje snadno Marc-Andre Fleury.

22:40
    Hostující celek vlastní oslabení zvládl celkem dobře, navíc měl možnost trestného střílení, ovšem neuspěl.

23:00
    Tři minuty ze druhé třetiny jsou pryč, že by byly nezajímavé, to ne.

23:25
    Shea Theodore pálil od modré, čáry rána byla Faksou zblokovaná mimo branku.

23:44
    Vegas už nedokázali udržet útočné pásmo.

24:17
    Sledujeme rychlý hokej, ten se přelívá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.

25:10
    Dallas se pokouší hrát aktivně, bude se vylučovat na straně hostů.

25:33
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., sekání).

25:56
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Hosté následně dokázali vypálit.

26:20
    Tyler Seguin se propracoval do útoku, jeho rána končí mimo.

27:00
    Dallas Stars se usadil v útočném pásmu, následně hostující celk vyhazuje přes všechny čáry. Faksova rána byla nepřesná. Neuspěl ani Miro Heiskanen.

27:33

27:45
    Jonathan Marchessault nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře soupeře.

27:59
    Komerční přestávka.

28:25
    Paul Stastny zakončoval domácí akci, jeho projektil nebyl dostatečně přesný.

28:50
    Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji usadit na útočné polovině.

29:10
    Špatná domácí přihrávka na modrou čáru znamená, že Dallas přichází o útočné pásmo.

29:33
    Marc-Andre Fleury má kotouč za svou brankou, Deryk Engelland rychle rozehrával.

29:50
    Anton Chudobin si dokázal poradit se střelou od modré čáry, k dorážce se hosté nedostali.

30:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Komerční přestávka.

30:57
    Jeden z domácích hráčů měl před sebou odkrytou část branky, kotouč ale poslat dovnitř nedokázal.

31:22
    Ben Lovejoy rozehrává od své branky, sledujeme takticky vedenou pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat.

31:50
    Colin Miller rozehrává od své branky.

32:33
    Ani jeden celek se bezhlavě do zakončení nežene.

33:14
    Shea Theodore dostal hru do útočného pásma, jeho spoluhráči vypálit nedokázali na branku.

33:34
    Hraje se znovu ve středním pásmu.

33:42
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč.

34:39
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas.

35:05
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, stav utkání je stále nerozhodný.

35:51
    Shea Theodore byl u kotouče jako první, a tak se píská icing domácích. Buly před brankou Stars.

36:20
    Colin Miller pálil, jeho ránu kryje Anton Chudobin.

36:42
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale bleskovou akci vedl Max Pacioretty.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

38:04
    Dvě minuty zbývají do konce druhé třetiny, mnoho šancí k vidění není.

38:39
    Icing, buly před brankou Dallasu.

39:24
    Radulov vyhodil kotouč do středního pásma, Dallas nechce zejména inkasovat.

39:40
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč, uvidíme tedy ještě jedno vhazování.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme výraznější šanci neviděli. Při vlastním oslabení jel hostující William Karlsson trestné střílení, ale naložil s nim bídně. Po čtyřiceti minutách hry jsou aktivnější hosté, ale stav je nerozhodný 1:1.

40:01

40:46
    Zápas pokračuje třetí třetinou, ani jeden celek se nikam nežene.

41:21
    Hraje se o převahu ve středním pásmu. Jason Dickinson se po pěkné individuální akci dostal k zakončení, jeho projektil kryje brankář.

41:47
    Vegas se nyní musí bránit aktivní hře soupeře. Dallas vstoupil do třetí třetiny aktivněji.

42:14
    Alexandr Radulov byl sice vytlačený z ideální střelecké pozice, ale jeho akce pokračovala dál. Následně Cody Eakin zaměstnal domácího brankáře.

42:37
    Hostující celek se dostává do vedení. Pierre-Édouard Bellemare přihrál před branku, kde byl RYAN REAVES. Jeho rána do protipohybu brankáře si našla cestu do branky. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare a Ryan Carpenter.
    42:37 Ryan REAVES - 1:2

43:34
    Dallas se pokouší co nejrychleji vyrovnat, ale Vegas drží hru co nejdál od své branky.

44:06
    Colin Miller založil útočnou akci, kterou zakončoval Jon Merrill. Jeho tvrdá rána skončila na betonu brankáře.

44:34
    Hostující celek hraje aktivně, pokouší se něco vymyslet a útočné polovině. Dallas se musí bránit.

45:24
    Tomáš Nosek pálil z dobré pozice, jeho rána však končí mimo branku. Tyler Seguin vedl bleskovou protiakci, ale minul.

45:52
    Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:46
    Vhazovat se bude před brankou Vegas, domácí celek se dostal do střelecké pozice, ale minul.

48:54
    Noskovu ránu dokázal domácí brankář vyrazit, následně jeho spoluhráči špatně rozehráli, a tak se píská icing.

50:00
    Ben Lovejoy pálil z dobré střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Vegas. Ten přerušuje hru.

50:04
    Další rána rychle po vhazování. Miro Heiskanen od modré čáry a Marc-Andre Fleury byl připravený. Komerční přestávka.

50:24
    Zápas po krátké přestávce pokračuje dál, Vegas se nyní usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

51:14
    Vegas hraje aktivně a snaží se držet hru daleko od své branky, Shea Theodore od modré čáry minul branku.

51:56
    Ben Lovejoy dokázal zblokovat střelu od modré čáry, obrana Dallasu si poradila.

52:23
    Nyní hraje domácí celek aktivněji, snaží se něco vymyslet na útočné polovině. Golden Knights se musí bránit.

52:52
    Taylor Fedun byl blízko vyrovnání, jeho rána, když ho obrana nechala samotného, končí na tyčce.

53:11
    Vegas se dostali do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

54:02
    Komerční přestávka, poslední v tomto zápase.

54:25
    Domácí rána od modré čáry byla nepřesná.

54:38
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nate Schmidt – 2 min., krosček).

55:01
    Domácí celek rozehrává od své branky, nyní hraje přesilovku a má možnost vyrovnat.

55:15
    Vegas se snaží dobře napadat a pozastavit rozehrávku soupeře.

55:35
    Marc-Andre Fleury dokázal ramenem kotouč vyrazit nad branku.

55:57
    Dallas se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. To vyhovuje Vegas.

56:15
    John Klingberg měl na hokejce vyrovnání, ale výborně dokázal zasáhnout brankář Vegas.

56:15
    Paul Stastny vyhrál buly, a tak následně vyhazuje.

56:38

56:43
    Marc-Andre Fleury příliš nevěděl, jak ukryl kotouč do své výstroje, ale za brankovou čáru se nedostal.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:22
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Karlsson – 2 min., vysoká hůl).

57:22
    Velevýhodná situace pro domácí. Ti hrají přesilovku a mohou ještě odvolat brankáře.

58:02
    Roope Hintz zakončoval, jeho ránu kryje hostující brankář.

58:10
    Vegas velmi dobře brání, domácí hrají v šesti.

58:21
    Blake Comeau pálil, jeho rána byla zblokovaná.

58:21
    Marc-Andre Fleury se musí maximálně koncentrovat. Na jeho výkonu nyní hodně záleží.

58:56
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč po střele Tylera Seguina. Buly před jeho brankou. Větší část oslabení jeho tým zvládl.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta.

59:20
    Hosté drží kotouč ve středním pásmu.

59:30

59:40
    John Klingberg pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná. Ještě jedno vhazování.

59:54
    Tyler Seguin minul branku, obrovská šance domácího hráče, Marc-Andre Fleury nebyl v dobrém postavení.

Bylo to drama se šťastnějším koncem pro hostující hokejisty. Ty poslal do vedení Max Pacioretty. Pak vyrovnal Roope Hintz. Za nerozhodného stavu 1:1 měl ve druhé třetině k dispozici William Karlsson trestné střílené, které neproměnil. Rozhodující branku vstřelil Ryan Reaves.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Hintz – 1. Pacioretty (Stastny, Mark Stone), 43. Reaves (Bellemare, Carpenter)

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, Fedun, Lovejoy, Oleksiak – Hintz, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Dickinson, L'Esperance – Faksa, Comeau, Cogliano – Spezza, B. Ritchie, Ničuškin.

Rozhodčí: Charron, Peel – Baker, Murchison

Diváci: 18.532