Toronto – Philadelphia 7:6 (kon.) | Columbus – Carolina 3:0 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Calgary – NY Rangers 5:1 (kon.) | Vancouver – New Jersey 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – NY Islanders 2:1 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 1:5 (kon.) | Los Angeles – Florida 3:4 (kon.)
Los Angeles Kings
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Florida Panthers
Sobota 16.03.2019, 21:08 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Souboj Los Angeles a Floridy se bude hrát v sobotu ve velmi atraktivní čas. Už od 21 hodin se beznadějně poslední tým Západní konference pokusí ukončit vítěznou šňůru Panterů, kteří ještě doufají v zázrak a možný postup do play off.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Ještě poměrně nedávno by to byla pro Floridu utopie, aby si myslela, že může zamíchat pořadím v bojích o play off. A jejich šance jsou vskutku malé. Jenže ne úplně nereálné. Florida ztrácí na postupovou osmičku výrazných 9 bodů, vyhrála však 3 zápasy v řadě a před sebou má stále ještě 12 utkání.

To je 24 bodů, které může teoreticky získat. Forma týmu navíc není vůbec špatná a myšlenky na možný zvrat nevyvedené sezony se přeci jen ještě toulají v myslích hráčů i fanoušků. Chce to od Floridy pouze jediné – vyhrávat, vyhrávat a zase vyhrávat. A posbírat co možno nejvíce bodů.

To Kings ztrácí na play off 19 bodů a na tuto sezonu by nejraději úplně zapomněli. I nadále se trápí, z posledních 10 zápasů vyhráli jen dvakrát, a když už svádí s některým z týmů solidní vyrovnanou partii, mívají vcelku pravidelně smůlu, že v klíčových momentech ztrácí nadějně budovaný výsledek.

Oba týmy se spolu utkaly 23. února na ledě Floridy. Domácí tehdy deklasovali Los Angeles 6:1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, LaDue, Phaneuf, Roy, Martinez – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Brodzinski, J. Carter (A), Leipsic – Toffoli, Kempe, Grundström – Wagner, Lewis, Clifford.

Florida Panthers: Montembeault (Luongo) – Ekblad, Matheson, Weegar, Yandle (A), Brown, Pysyk – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Trocheck (A), Vatrano – Brouwer, Sheahan, Hunt – Hawryluk, Borgström, J. McGinn.

Rozhodčí: Schlenker, Pochmara – Alphonso, Knorr.

00:01

00:35
    První dva útoky končí ztrátou puku.

01:14
    Toffoli si najel vedle brankoviště i s pukem a snažil se ho protlačit za Montembeaulta. Hostující brankář ale kotouč za svá záda nepropustil.

01:57
    Hunt atakoval Phaneufa v obranném pásmu Los Angeles, ale puk se mu vybojovat nepodařilo.

02:44
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., podrážení).

02:56
    Dvě střely Floridy po vyhraném buly. Obě ale orazítkovaly pouze mantinel za Quickem.

03:16
    Quick kryje puk, který jeho směrem přilétl od modré čáry. Přerušuje pro jistotu hru.

03:22
    Kings vyhazují ze svého pásma.

04:03
    Hoffman se dostal ke střele z první, jeho dělovka ale přelétla branku.

04:10
    Florida právě vstřelila branku!
    Další dělovku z voleje už MIKE HOFFMAN poslal za záda Jonathana Quicka. Střela zpoza pravého kruhu byla čistým průstřelem. Asistence: Keith Yandle, Henrik Borgstrom.
    04:10 Mike HOFFMAN - 0:1

05:15
    Domácí se pokusili o útočnou akci, ale pouze ztrácí puk před modrou čárou.

05:35
    Panthers nedopadli o moc lépe. K puku se vrací domácí.

06:35
    Yandle zkoušel nahodit do prostoru mezi kruhy z bekhendu, ale puk neprošel skrz obranu Los Angeles.

06:45
    Zakázané uvolnění Floridy, které nevyšel pokus o rychlý návrat.

06:51
    Šanci Los Angeles ukončuje hvizd rozhodčího. Montembeault si poradil jak se střelou Toffoliho, tak dorážkou Cartera. Bude se ovšem vylučovat. Komerční pauza.

06:51
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aleksander Barkov – 2 min., hákování).

07:02
    Montembeault drží střelu z levého kruhu ve své moci a přerušuje hru.

07:14
    Další střela z levého kruhu, následnou dorážku Browna brankář Floridy musí znovu podržet.

07:23
    Kopitar míjí branku Floridy. Puk se o zadní mantinel odráží až do středního pásma.

07:35
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Obrana Floridy v oslabení propadla, což by se stávat nemělo. Dokonale toho využil na modré čáře číhající DUSTIN BROWN, který zachytil přihrávku, dostal se až před brankoviště soupeře a po zpětně kličce do bekhendu obhodil Montembeaulta. Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.
    07:35 Dustin BROWN - 1:1

08:50
    Carter poslal puk na levé křídlo Leipsicovi, který zavezl podél mantinelu puk do útočného pásma a vracel pas na střed Carterovi. Jeho protečování končí na zadním mantinelu.

09:18
    Zakázané uvolnění Floridy.

10:03
    Ekblad se dostal ke střele ze slušné pozice, Quick puk vyráží.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:28
    Tlak na branku Floridy. Kopitar se ale k dorážce za Montembeaultova záda neprodral. Komerční přestávka.

10:37
    Kopitarova střela byla sražena do ochranné sítě za brankou Floridy.

11:17
    Carter vjel do postavení mimo hru, neuvědomil si, že má před sebou v útočném pásmu spoluhráče.

11:49
    Carter se snažil tečovat střelu od modré čáry, ale puk skončil jen na zadním mantinelu.

12:20
    Nepříjemný tlak ze strany domácích dokázali Panthers zažehnat. U puku ale nezůstali moc dlouho.

13:05
    Oba týmy se teď střídají ve vedení puku. Přechod útočné modré jim dělá problém.

13:55
    Iafallo zajel s pukem za branku Floridy, objel ji a pokusil se okamžitě střílet k tyči z bekhendu. Puk však proletěl brankovištěm mimo nebezpečí.

14:20
    Ekblad z mezikruží recept na Quicka nenašel, domácí brankář šel agresivně za zákrokem.

14:30
    Bude se vylučovat. Komerční přestávka.

14:30
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., podrážení).

14:42
    Florida rychle vyhazuje puk ze svého pásma.

15:17
    Kotouč opět letí až za branku Jonathana Quicka.

15:46
    Domácí, ve snaze o návrat do útočného pásma, zahráli na zakázané uvolnění.

16:19
    Puk přeskočil Doughtyho hokejku na modré čáře a vyskákal do neutrální zóny.

16:30

17:03
    Quick chytá letící puk po střele Hoffmana do lapačky a přerušuje hru.

17:37
    Hra je znovu přerušena. Bude se vylučovat za zdržování hry.

17:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:43
    Ránu Hoffmana z první vyrazil Quick svými betony.

17:52
    Kings vyhazují puk ze svého pásma.

18:24
    Domácí vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu. Kopitar se rozhodl z pravého křídla střílet a nepřihrávat na střed. Jenže na Montembeaulta nevyzrál.

18:39
    Postavení mimo hru Floridy.

19:02
    Velká šance Floridy z levého křídla. Pouze boční síť nastřelil Borgstrom.

19:20

19:38

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině odchází oba týmy do kabin za stavu 1:1. Florida sice v páté minutě vsítila úvodní branku při přesilovce, ale v oslabení následně v osmé minutě inkasovala. Od té chvíle už brankáři další puk za svá záda nepustili. Florida vede na střely 10-9.

Další třetina začne přibližně v 22:03.

20:01

20:32
    Florida zahájila druhou třetinu aktivně a do dobré pozice se protlačil Matheson. Jeho střelu Quick likviduje a přerušuje hru.

21:14
    Vhazuje se ve středním pásmu kvůli postavení mimo hru Los Angeles.

22:09
    Phaneuf se dostal ke střele od modré čáry. Puk Montembeault chytá.

22:25
    MacDermid se pustil do bitky s Joshem Brownem a po docela dlouhé přestřelce, kdy se oba prostřídali ve spršce úderů do soupeře, ho stáhnul k ledu.

23:18
    Iafallo se dostal k přihrávce za obranu a řítil se sám na Montembeaulta. Dostal se však z dobré pozice na středu, více si vyjel do levé strany a brankář Floridy si už jeho pohyb i zakončení pohlídal.

24:04
    Nedáš, dostaneš? Skoro to tak vypadá. Florida z delšího setrvání v útoku vymyslela rychlou akci po pravém mantinelu se zatočením k brankovišti. Přihrávku Mathesona napřed nevyužil Barkov, ale z dorážky JEVGENIJ DADONOV ano. Asistence: Aleksander Barkov, Mike Matheson.
    24:04 Jevgenij DADONOV - 1:2

24:31
    Nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno! Na pravé straně brankoviště číhal na puk Toffoli, ale první střelu poslal s velkou smůlou do brankáře a dorážku na zadní mantinel.

25:02
    Dva velmi cenné zákroky brankáře Quicka, který podržel svůj tým.

25:22
    Po Sheanově střele Quick raději už přerušuje hru. Nátlak ze strany Floridy musel být zastaven.

26:10
    Hraje se poměrně rychlý hokej. Ke střele od mantinelu se dostal Sceviour, ale přes Quicka se neprosadil.

26:23
    Obdobně dopadl z pravého kruhu Ekblad.

26:50
    Rychlý kontr Los Angeles zvedl publikum ze sedaček, ale brankáře Montembeaulta mohl nechat poměrně klidným.

27:40
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Montembeault vyráží střelu Roye od pravého mantinelu a nechává hru pokračovat.

28:15
    Stále se hraje. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

28:42
    Po menších zmatcích na útočné modré čáře přichází hosté o puk. Domácí mají trochu klidu na rozehrání.

29:17
    Velká šance domácích, jenže před brankovištěm poslední krůček nebyl splněn a puk neprošel až na Montembeaulta.

30:10
    Hraje se už téměř pět minut bez přerušení. Pysyk napálil puk do zadního mantinelu za Quickem.

30:25
    Borgstrom dopadl úplně stejně, dokonce i z podobné pozice z pravého kruhu.

31:20
    Florida dostala puk na zadní mantinel za Quicka, nedaří se jí ale vymanit a dostat hru do prostoru.

32:02
    Nadále se oba celky prohání po kluzišti. Nějaký souvislejší tlak na jednu či druhou branku v posledních minutách k vidění není.

32:34
    Postavení mimo hru Los Angeles. Komerční přestávka.

32:41

33:16
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Carl Grundström – 2 min., nedovolené bránění).

33:20
    Domácí rychle vyhazují puk ze svého pásma.

33:43
    Florida se rychle vrátila, ale znovu o pásmo přichází.

34:22
    Yandle zkusil polostřelu, takovou spíš střílenou přihrávku, která ale byla zablokována.

34:50
    Domácí nejen, že vyhodili, ale Toffoli se ještě dokázal sprintem dostat k puku a zkusil zakončit po objetí branky. Montembeault vyrazil jen před sebe, kam najížděl osamocený Kopitar, tomu se ale nepodařilo zpracovat! Obrovská šance!

35:16

35:26
    Po střele Ekblada od modré čáry Quick přerušuje hru. Komerční přestávka.

35:46
    Nahozený puk od levého mantinelu Quick vyráží. Nedovolil číhajícímu hráči Floridy zakončit.

36:55
    Borgstrom se dral z pravé strany k brankovišti, ale nedostal se přes obránce a v poslední chvíli ještě podklouzl.

37:13
    Huberdeau z pravého kruhu nechal vyniknout Quicka.

37:49
    Royovu střelu zpoza obránce drží Montembeault ve své výstroji a přerušuje hru. Komerční přestávka.

38:33
    Montembeault si musel poradit s nepříjemnou přihrávkou Browna, která proletěla až k němu. Podařilo se mu puk vyrazit.

38:59
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brendan Leipsic.

39:07
    Huberdeau se polehoučku přibližoval levým kruhem k brance, střelu poslal do hrudi Quicka, který hru přerušil.

39:38
    Carter se dostal v oslabení do velké šance před brankovištěm, Montembeault puk vyrazil vysoko nad sebe a poté ho chytil do lapačky a rozehrál.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Florida se ve druhé třetině ujala vedení po trefě Dadonova a přiblížila se důležitému, a zároveň povinnému, vítězství v honbě za play off, na které sice ztrácí poměrně dost bodů, ale skládat zbraně ještě nemusí. Do třetí třetiny půjde navíc ještě s 59 vteřinami přesilovky.

Skóre ale mohlo být úplně jiné a Los Angeles může litovat několika spálených šancí, včetně těch, které si vypracovalo v oslabení.

Další třetina začne přibližně v 22:59.

40:01

40:25
    Pokračuje přesilová hra Floridy.

40:52
    Yandlova střela končí pouze na zadním mantinelu.

40:59

41:05
    Útok Los Angeles začal už na konci oslabení. Montembeault dokázal vyrazit dvě střely Cartera, ale na další dorážku BRENDANA LEIPSICE už byl krátký! Asistence: Jeff Carter, Matt Roy.
    41:05 Brendan LEIPSIC - 2:2

41:05
    Florida si bere challenge a bude se zkoumat u videa, zda nedošlo k nedovolenému bránění.

41:05
    Rozhodčí branku uznal.

41:50
    Vhazovat se bude před Quickem. Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

42:08
    Barkov nahodil ze středního pásma až na Quicka, který přerušil hru.

42:45
    Hoffman se dostal k tvrdé střele od modré čáry. Quick vyráží. Florida by chtěla strhnout vedení zpět na svou stranu.

43:47
    Na druhé straně ledu se k zakončení dostal Kopitar, Montembeaulta ale nepřekonal.

44:15
    Kotouč skončil v hledišti.

45:05
    Zakázané uvolnění domácích.

45:50
    Hoffman sice z levé strany protlačil puk za záda Quicka, ale puk proklouzal jen skrz brankoviště do bezpečí.

46:10
    Komerční přestávka.

47:01
    Brouwer se sice dostal k puku před brankovištěm, ve velké rychlosti zakončil mimo tři tyče.

48:24
    Hosté se tlačí do útoku. Dadonov střílel až od modré, jen do Quicka.

48:37
    Protečovanou střelu usměrnil na Quicka Barkov. Neprosadil se.

49:44
    Domácí se ujímají vedení! Akci dvou hráčů Kings doplnil z druhé vlny ANŽE KOPITAR, který také dostal zpětnou přihrávku od Browna mezi kruhy a prostřelil Montembeaulta! Asistence: Dustin Brown, Alec Martinez.
    49:44 Anže KOPITAR - 3:2

50:08
    Quick zadržel střelu Browna od modré čáry a rozhodčí přerušil hru i přesto, že domácímu brankáři po chvilce propadl puk pod paží do brankoviště. Komerční pauza.

50:45
    Pokud chce Florida pomýšlet ještě na postup do play off, potřebuje v Los Angeles vybojovat dva body. Prostoru k zakolísání se slabšími týmy moc nemá.

51:25
    V útoku byli domácí, nepodařilo se jim ovšem usměrnit puk na branku.

51:57
    Na druhé straně orazítkoval zadní mantinel Sceviour.

52:40
    Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu. Čas přitom ubíhá hodně rychle. Hraje se bez přerušení.

53:20
    Už přes tři minuty bez přerušení. Hra se přelévá ze strany na stranu.

53:48
    Tak přeci dokázali hosté využít rychlého tempa hry a jeli ve dvou proti dvěma. Domácí obrana ale chybovala, nechala si propadnout puk za sebe, stejně tak Huberdeaua. Ten nemohl efektivně zakončit a zpětnou přihrávkou mezi oběma beky našel JEVGENIJE DADONOVA, který srovnal na 3:3! Asistence: Jonathan Huberdeau, Aleksander Barkov.
    53:48 Jevgenij DADONOV - 3:3

54:20
    Kotouč končí v hledišti. Komerční pauza.

54:55
    Panthers se opět ženou do útoku, nahození puku jim ale štěstí nepřineslo.

55:18
    Další nahození, opět puk sbírají domácí.

55:32
    Nepřesná rozehrávka Kings vede k zakázanému uvolnění.

56:34
    Na zakázané uvolnění zahráli i hosté, kteří rozehrávali z vlastního pásma.

57:15
    Domácí v útoku sehráli zajímavou akci s přihrávkou do levého kruhu. Střela ale šla nad branku.

57:28
    Chyba v rozehrávce Floridy vede k dalšímu zakázanému uvolnění.

57:49
    Barkov střílel z mezikruží do skákajícího puku, ale těsně míjí branku!

58:04
    Skončil puk v brance nebo ne? Rozhodčí míří k videu, Florida s největší pravděpodobností strhla vedení na svou stranu!

Ale brankář Quick pomalu se šourající puk zastavil svou bruslí a stáhl zpět k sobě. Je otázkou, jestli puk skončil za brankovou čárou...

58:04
    Rozhodčí po shlédnutí videa rozhodl, že gól platí a přešel celým objemem brankovou čáru! JONATHAN HUBERDEAU se prosadil po kličce do bekhendu z pravé strany brankoviště. Asistence: Aleksander Barkov, Jevgenij Dadonov.
    58:04 Jonathan HUBERDEAU - 3:4

58:04
    Rozhodčí byl vyzván ke shlédnutí videa kvůli možnému nedovolenému bránění.

58:04
    Protest rozhodčí neuznal, Florida vede 4:3!

58:30
    Kings hrají bez brankáře!

58:38
    Jenže ztrácí útočné pásmo.

58:48
    Dadonov vybojoval ve středním pásmu puk, ale nechal se před kruhy o něho obrat a nevystřelil.

59:02
    Postavení mimo hru domácích.

59:02
    Quick je zpět v brance, vhazuje se totiž v pásmu Kings.

59:27
    Quick je znovu na střídačce!

59:34
    Florida chybně rozehrála a do obrovské šance se dostali domácí! Tyč zastavila střelu Kempeho!

59:49

Floridě se podařilo ve třetí třetině otočit nepříznivý vývoj zápasu, když ještě na začátku 54. minuty prohrávala 2:3. Důležité dva body ale po trefách Dadonova a Huberdeaua berou právě Panthers, kteří protáhli svou vítěznou šňůru už na čtyři zápasy a 11 zápasů před koncem základní části ztrácí na první osmičku 7 bodů.

Jak Columbus, tak Carolina, mohou ale ještě během sobotního programu bodovat a vrátit náskok před Floridou na 9 bodů.

Tři hvězdy utkání
    1. Jevgenij Dadonov (FLA) 2+1
    2. Dustin Brown (LAK) 1+1
    3. Jonathan Huberdeau (FLA) 1+1

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (23:45:59)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 8. D. Brown (Doughty, Kopitar), 42. Leipsic (J. Carter, Roy), 50. Kopitar (D. Brown, Martinez) – 5. Hoffman (Yandle, Borgström), 25. Dadonov (Barkov, Matheson), 54. Dadonov (Huberdeau, Barkov), 59. Huberdeau (Barkov, Dadonov)

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Walker, Phaneuf, Roy, Martinez, MacDermid – D. Brown (C), Kopitar, Iafallo – Leipsic (A), J. Carter, Wagner – Toffoli, Kempe, Grundström – Lewis, Clifford.
    Florida Panthers: Montembeault (Luongo) – Ekblad, Matheson, Weegar, Yandle (A), Brown, Pysyk – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Trocheck (A), Vatrano – Brouwer, Sheahan, Hunt – Borgström, J. McGinn, Sceviour.

Rozhodčí: Schlenker, Pochmara – Alphonso, Knorr

Diváci: 18022