Huesca – Alavés 1:3 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 2:0 (kon.) | Ath. Bilbao – Atlético 2:0 (kon.)
Leganés – Girona 0:2 (kon.)
SD Huesca
1:3 (1:1)
Deportivo Alavés
Sobota 16.03.2019, 13:00 • Estadio El Alcoraz (Huesca) • Španělská LaLiga • 28. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 21:21. (14:55:13)

Tři nastavené minuty ve druhém poločase jsou minulostí a souboj mezi Huescou a Alavés končí. Po vynikajícím závěru si hosté odvážejí vítězství 3:1.

Ani jeden z týmů se nemohl v úvodních minutách dostat do tempa. Až Alavés za to vzalo a bylo odměněno pokutovým kopem. V šestnáctce totiž zahrál Martín Mantovani, nařízenou penaltu poté s jistotou proměnil Jonathan Calleri. Neuběhlo ani pět minut a penalta se pískala také na druhé straně. Ani Luis Ávila neměl sebemenší problém umístit míč přímo do sítě. V prvním poločase už další branková příležitost k vidění nebyla.

Po změně stran se dlouhé minuty pokračovalo v nastaveném trendu. Až s blížícím se koncem okysličil ofenzivu hostů svým příchodem na trávník John Guidetti. Po dlouhém autu zavíral standardní situaci u zadní tyče a lehce doklepl míč do sítě. Ještě před koncem přidal pojišťovací branku po parádní přihrávce Wakasa Jonathan Calleri.

90+4

90+3
    Navarro se na pravém kraji uvolnil, měl před sebou dostatečný prostor pro centr, ale míč přetáhl daleko za koncovou lajnu. Následně dostává za faul loktem žlutou kartu Pina.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Guillermo Maripán zdržoval rozehrávku po odpískaném faulu ve středu pole a dostává za to od rozhodčího žlutou kartu.

90
    Huesca se ještě snaží zdramatizovat koncovku dnešního zápasu. Cuchova přihrávka však byla hodně nepřesná a Ávila už nemohl dále v akci pokračovat.
    88. Jonathan CALLERI - 1:3

88
    Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
    Alavés pojišťuje dnešní vítězství! Mubarak Wakaso byl na trávníku jen několik sekund, ale ihned vymaloval neskutečnou přihrávku do úniku. JONATHAN CALLERI si perfektně míč posunul do pohybu a poté ránou prostřelil Santamaríu.

87
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází Mubarak Wakaso.

86
    Huesca rozehrávala rohový kop, který skončil na hranici pokutového území. Následně pálil Cucho, který ještě trefil svou střelou do těla Mantovaniho.

85
    Calleri nebyl ve špatném postavení při náběhu do vápna, tělem si ale odstrčil nedovoleně Pulida a pomezní rozhodčí pomohl hlavnímu odpískat faul.

83
    Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Juanpi Añor.
    82. John GUIDETTI - 1:2

82
    Alavés se deset minut před koncem dostává do vedení! Dlouhý aut byl z pohledu hostujícího celku nebezpečnější, než rohový kop. Na přední tyči byl ještě míč prodloužen ke zcela volnému JOHNU GUIDETTIMU, který z blízkosti neměl problém dopravit balon do sítě.

81
    Ani rohový kop ale hostům nevyšel podle představ. Na zadní tyči jen prodloužil míč za postranní lajnu bránící Martín Mantovani.

80
    Jony se vřítil do pokutového území, následně si zasekl míč, ale to už se dokázal vrátit do souboje Jorge Pulido, který odpálil balon na rohový kop.

79
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Manuel García.

78
    Roberto Santamaría ještě následně vyjel po Guidettim, který ho lehce klepl kopačkou přes rukavici. Hlavní rozhodčí ale spor ukončil bez udělené žluté karty.

Vít Schück

Branky: 16. Ávila (pen.) – 13. Calleri (pen.), 82. Guidetti (Maripán), 88. Calleri (Wakaso)

Karty:   41. Ferreiro (HSC) – 35. Laguardia (DAL), 90+1. Maripán (DAL), 90+3. Pina (DAL)

Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 21:21.
    SD Huesca: R. Santamaría – Diéguez, Mantovani, Pulido – Miramón (30. Rivera), Y. Herrera, Moisés Gómez (83. Añor), Ferreiro – Ávila, Gallego, Gallar (63. Cucho).
    Náhradníci: Jovanović – Javito, Camacho, Aguilera, Rivera, Cucho, Añor.

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripán, Martín – Inuj, Brašanac (79. García), Pina, Jony (87. Wakaso) – Calleri, Bastón (75. Guidetti).
    Náhradníci: Sivera – Wakaso, Vigaray, Guidetti, García, Ely, Twumasi.

Rozhodčí: Undiano – Alonso, Matías