Jihlava – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Plzeň – Vsetín 3:2 (4:1 po s.n.)
Žďár n/S – Přerov 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Sparta – Liberec 2:4 (kon.)
Třinec – Slavia 6:2 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 5:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Zlín – Salzburg 6:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
HC Slavia Praha
Sobota 16.03.2019, 16:00 • mini WERK ARENA • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Příjemné sobotní odpoledne z třinecké mini WERK ARENY. Dnes máme na programu poslední kolo soutěže o účast v PLAY-OFF, ve kterém se utkají třinečtí Oceláři a pražská Slávie o první místo v této skupině.

Oba týmy se potkali už ve třetím kole, které se konalo 7.3. v pražském Edenu. V tomto zápase byli šťastnější borci ze Slavie, kteří díky rozhodující branky Robina Všetečky brali všechny tři body za vítězství 3:2. V tabulce dělí oba dva týmy pouze jediný bod, myslím si, že nás dnes čeká velice zajímavý souboj o lepší výchozí pozici do PLAY-OFF.

Oceláři rozhodli o své účasti v PLAY-OFF až teprve v minulém kole, kdy dohrávali druhé kolo se Salzburgem, a rovnou se hrálo o postup do PLAY-OFF. Šťastnější tedy byli domácí Oceláři, kteří tým Salzburgu udolali po dramatickém závěru 4:3. Vítěznou branku vstřelil Nico Geidl. Oceláři se zatím mohou v téhle části sezóny spolehnout na celkem kvalitní úspěšnost střelby, která se zatím vyšplhala na 9,1% což je druhé největší číslo v lize! A aby toho nebylo málo, tak jsou dokonce Oceláři zatím nejlepším týmem v oslabení v lize (úspěšnost 80,95%).
    Nejproduktivnější hráči Ocelářů:
    Dan Przybyla – 6 bodů (4+2)
    Jonáš Peterek – 5 bodů (1+4)
    Štěpán Macháček – 5 bodů (1+4)

Byť Slávie v posledním zápase udolala Oceláře velmi těsným rozdílem, tak si zatím ve skupině o účast PLAY-OFF počínají celkem suverénně. Prohráli pouze v jediném zápase, a to doma, když podlehli Salzburgu 3:4 na nájezdy. Rovněž suverénně si počínají i v týmových statistikách. Pražané zatím vládnou všem týmovým statistikám, krom statistice ubráněných oslabení. Uvidíme, zda se tohle v dnešním zápase ukáže jako rozhodující ukazatel.
    Nejproduktivnější hráči Slavie:
    Jan Brož – 13 bodů (5+8)
    Robin Všetečka – 10 bodů (6+4)
    Damien Hradil – 5 bodů (2+3)

00:01

00:08
    Oceláři se rychle dostávají do útočné třetiny a vyvíjí na pražany tlak.

00:43
    Slavia s vymanila z tlaku, ale hned za obranou modrou ztrácí puk a Oceláři se opět derou na steč.

01:38
    Oba dva týmy hluboko napadají a vlétli do zápasu ve velkém tempu.

01:47
    Rozehrávku hostů zastavuje icing. Buly po levici Němečka.

02:13
    Na druhé straně vystřelil Turek z pravého kruhu zápěstím ale přestřelil.

02:29
    A i na druhé straně se domácím nepovedlo založit útok a puk jim uskakuje na icing.

03:03
    Raška teď poslal od pravého mantinelu pas dolů za bránu na Hladoníka, ten se snažil najít před bránou Peterka, o se mu ale nepovedlo.

03:47
    Matěj vystřelil z osy hřiště na Němečka, ten zasáhl vyrážečkou a poté padající kotouč zkrotil lapačkou. Bude se vhazovat.

04:27
    Slávisté teď zatlačili domácí, těm se podařilo po pár soubojích za brankou Ochmana vyhodit kotouč pouze na zakázané uvolnění.

04:36
    Hned po bul se vydal na výlet Pavel Matěj, jeho pokus ale z pravého kruhu zlikvidoval Němeček.

06:03
    Krč vystřelil zápěstím z levého kruhu, ale jeho pokus udržel Němeček ve své náruči. Bude se vhazovat po jeho pravici.

06:30
    Chovaniakovo nahození od modré zblokovali hostující beci a hra se otáčí.

07:25
    Krzakovo nahození od modré skončilo v spleti těl před Němečkem, hosté odvrátili další hrozící nebezpečí.

08:40
    Duda s Křenkem teď uháněli v situaci dva na jednoho. Duda protáhl kotouč po pravé straně do útočné třetiny, v prostoru čáreček předložil kotouč na Křenka, který svou střelou z první nepřekonal Ochmana.

09:55
    Na druhé straně se Hladoník rychle prokličkoval až před Němečka, toho ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat.

10:39
    Krzak hledal od modré na ose hřiště Macháčka, ten však střílenou přihrávku poslal pouze do pravého rohu.

11:45
    Na druhé straně zkoušela Slávie vystrčit růžky, ale třinecké obrana je téměř k ničemu nepustila a otáčí hru.

12:41
    Mikler teď uháněl po pravém křídle až před Němečka, jeho pokus však skončil pouze na hrudi gólmana Slávie.

13:10
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ocelářům se povedlo vsítit úvodní branku a odskakují do jednobrankového vedení. Oceláři perfektně sebrali hostům puk, ten ukořistil Hladoník, který si poté všiml že před brankovištěm hostů stojí výborně postavený JONÁŠ PETEREK, kterému předložil kotouč a ten ho okamžitě poslal za záda Němečka. Asistence: Jan Hladoník

15:05
    Oceláři i nadále po vstřelené brance pokračují ve svém tlaku a snaží se hosty donutit k další chybě.

15:33
    Oceláři mají první možnost přesilové hry. Uvidíme, zda se jim povede navýšit svůj náskok.

16:24
    Slávie zatím perfektně bráni, Oceláři se sice rozestavili do přesilovkového vzorce, však k zakončení se jim dostat nedaří.

17:04
    Geidl nahodil bekhendem lehký kotouč na Němečka, pro kterého nebyl problém kotouč uschovat v lapačce. Bude se vhazovat.

17:16
    Krzakova dělovka od modré byla zblokována až do ochranné sítě.

17:34
    Hosté jsou kompletní.

17:51
    Antoš svým nahozením od modré trefil prvního Oceláře a domácí tak otáčí hru.

19:18
    Peterek vypálil z osy hřiště příklepem, jeho pokus bez problému vyrazil Němeček svým pravým betonem.

19:48
    Sotva se Michálek dostal za modrou čáru, tak okamžitě vypálil švihem. I s jeho pokusem si poradil Němeček, tentokrát pomocí své vyrážečky.

20:00

Máme za sebou první dějství, ze kterého budou šťastnější domácí Oceláři, kteří si díky Jonáše Peterka odnáší do kabin jednobrankové vedení. Druhá třetina začne přibližně v 16:42.

20:01

20:30
    I do druhé třetiny vstoupili Oceláři náporem.

21:10
    Jenomže Slávia předvádí perfektní hru dozadu a perfektně se osvobozuje.

21:52
    Křenek zavezl podél levého mantinelu kotouč do útočné třetiny, tam však jeho výlet skončil za brankou Ochmana. Oba týmy zde svádějí souboj o puk.

22:33
    Slavia právě vstřelila branku!
    A máme tady branku hostí. Když už se zdálo že se domácí osvobodí a bezpečně vyvezou kotouč, tak jim ho sebrali hostí. Z levého rohu si vybruslil ADAM ČAPKA, narazil si s před brankou stojícím Maximem Havrdou, a blafákem dokázal překonat Ochmana. Asistence: Maxim Havrda, Lukáš Křenek

23:48
    Oceláři si opět berou vedení na svou stranu! V závalu před brankou Němečka se nejlépe zorijentoval JAKUB MICHÁLEK a a poslal kotouč rovnou do slávistické sítě! Bez asistence.

24:44
    Oceláři mají druhou možnost přesilové hry, když se Milan Antoš provinil podražením.

25:09
    Raška dostal pas z poza brány Němečka, ocitl se sám před gólmanem Slávie, jenomže se u na něho nepovedlo najít recept, když trefil Němečka přímo do hrudi. Bude se vhazovat.

26:16
    Oceláři využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení! Filip Krzak ukázkově poslal střelu na teč od modré čáry, tu se povedlo těsně před Němečkem tečovat NICU GEIDLOVI přímo pod horní tyč brány Němečka. Asistence: Filip Krzak

27:29
    Oceláři opět zamkli Slávisty do jejich obraného pásma a snaží se vsítit čtvrtou branku, jenomže hru přerušuje Němeček. Bude se vhazovat po jeho levici.

28:13
    Havrda se teď ocitl na ose hřiště sám a před ním už byl pouze třinecký bek. V situaci jeden na jednoho byl úspěšnější obránce a odzbrojil tak útočníka Slávie.

28:36
    Hostům se povedlo snížit stav! Skulinku ve výstroji Ochmana našel MILAN ANTOŠ a snižuje tak na 2:3. Asistence: Matěj Hasil.

29:49
    Na druhé straně po vstřelené brance ožili i Slávisté a snaží se opět srovnat stav. V tom jim ale brání perfektní třinecká obrana.

30:48
    A domácí si opět berou dvoubrankové vedení. Pavel Matěj získal puk ve vlastní obrané třetině, všiml si že na útočné modré je perfektně postavený MAREK HAVRÁNEK. Okamžitě mu poslal rychlý pas, a Havránek už uháněl sám na Němečka. V prostoru mezikruží se rozhodl pro rychlé zakončení zápěstím nad lapačku Němečka a mohl tak slavit úspěch. Asistence: Pavel Matěj, Vojtěch Šulák

32:50
    Hladoník nahazoval kotouč z pravého rohu, ten raději přikryl Němeček svou lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.

33:23
    Třinecká elitní formace teď opět zatápí Slávistům, ti se zatím však úspěšně brání. Teď se zmocnili pražané puku a okamžitě ho vyvážejí. Na druhé straně si připisuje zákrok Ochman.

34:10
    Michálkovu střelu tečoval před bránou Macháček, jeho teč však bránu pražanů jen přeletěla.

34:42
    A opět Michálek nahazoval, tentokrát jeho pokus zblokovali bránící hosté do ochranné sítě.

35:15
    A v polovině zápasu mají první přesilovku i hosté. Uvidíme, zda opět sníží stav utkání.

35:47
    Oceláři vyvezli puk a odvrátili úvodní nápor hostů.

36:29
    Síly se na ledě po hrubosti Dudy srovnají.

37:23
    Domácí se ubránili a zahrají si krátkou přesilovku.

37:43
    A domácí si 46 vteřin zahrají přesilovku 5 na 3.

38:34
    Hosté jsou ve čtyřech, ale stále se nemohou osvobodit.

39:15
    Střela třineckého útočníka od pravého mantinelu skončila na hrudi Němečka. Bude se vhazovat po jeho levici.

39:37
    A Slávisté budou za zdržování hry opět 6 vteřin ve třech.

39:43
    Slávie se osvobodila a dokonce vyváží kotouč až k Ochmanovi, kde také skončí druhá třetina.

40:00

V druhém dějství jsme měli možnost vidět celkem pět branek. 3 z nich spadli do Němečkovy sítě, a tak i Oceláři do kabin odnáší dvoubrankové vedení. Třetí třetinu zahájí domácí v početní výhodě, která bude trvat 96 vteřin. Třetí třetina začne přibližně v 17:29.

40:01

40:11
    Oceláři zahajují třetí dějství přesilovou hrou, jenomže je hosté zatlačili až do obrané třetiny a útočí právě oni.

41:06
    Na druhé straně vyslal Raška pokus z mezikruží, ten však zblokovali hosté do ochranné sítě.

41:15
    A i ve třetí třetině jsme nemuseli dlouho čekat na další branku. V přesilové hře prostřelil vše co mu stálo v cestě FILIP KRZAK. Asistence: Štěpán Macháček, Daniel Chovaniak

41:24
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Adámek – 2 min., sekání).

41:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Antoš – 2 min., podrážení).

42:03
    I ve hře 4 na 4 jsou aktivnější domácí a snaží se vsítit další branku.

42:37
    Hosté se osvobozují a oba týmy střídají.

43:37
    Oba týmy jsou kompletní.

43:44
    Po střele třineckého hráče končí kotouč opět v lapačce Němečka. Bude se vhazovat po jeho levici.

44:10
    Hladoník se opět zkoušel prokličkovat až před Němečka, to se mu téměř povedlo, jelikož v rozhodující fázi byl odstaven hostujícím bekem. Avšak i přes tuhle potíž dokázal nebezpečně zakončit. Jeho kotouč udržel ale pod svou levou paží Němeček.

45:38
    Po Pastorově hákovaní budou mít hosté možnost přesilové hry. Uvidíme, zda se jim ještě povede zdramatizovat utkání.

46:10
    Oceláři zatím perfektně brání a drží hru daleko od Ochmanovy brány.

46:56
    Raška teď perfektně pokazil rozehrávku hostí a zdžel je za jejich vlastní bránou.

47:45
    Domácí bez větších problému zvládli oslabení a jsou kompletní.

48:20
    Michálek to zkusil z otočky z osy hřiště, s jeho pokusem si však Němeček poradil pravým betonem.

49:30
    Po delší době tady máme pokus Slávie. Z pravého kruhu to zkusil Matěj Hasil, jeho pokus však vyrazil Ochman svou holí.

50:06
    A Oceláři zvyšují na 6:2. JAN HLADONÍK se dostal podél levého mantinelu až do útočné třetiny, kde si perfektně obhodil obránce hostů, a svou střelou přesně trefil levý horní růžek Němečkovy branky. Asistence: Jonáš Peterek, Adam Raška

50:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min., hákování).

51:16
    Domácí i tentokrát zatím perfektně zvládají hru v oslabení a drží hosty daleko od své brány.

52:26
    Domácí jsou kompletní.

52:53
    Domácí mají další možnost přesilové hry. Uvidíme, zda se jim povede už tak pěkný náskok ještě navýšit. Dvě minuty si odsedí Bureš za podražení.

53:42
    Havránek dostál na vrcholku levého kruhu nabito od Michálka, okamžitě z první vystřelil příklepem, jeho pokus však uschoval Němeček ve své lapačce.

54:36
    A Krzak to opět od od modré zkoušel na teč, tentokrát doletěl kotouč přímo až k Němečkovy, který ho vyrazil svým levým betonem.

55:35
    Hosté si teď vytvořili opět po delší době menší tlak, jenomže domácí je nepustí do žádného zakončení a nyní se osvobozují.

56:19
    Na druhé straně to zkusil od modré příklepem Chovaniak, ale i s jeho pokusem si poradila lapačka Němečka.

56:45
    Krč se teď po přihrávce od Chovaniaka ocitl v nebezpečné pozici před Němečkem, toho však svým bekhendem nedokázal překonat.

57:28
    A hosté tady mají po Raškově vysoké holi další přesilovku.

58:07
    Havrda vyslal od modré tvrdou ránu příklepem, tu však udržel na svém rameni Ochman. Bude se vhazovat.

58:45
    Domácí se opět osvobozují.

59:28

59:35
    A na závěr si ještě i domácí zahrají přesilovou hru.

Konec zápasu. (18:01:52)

René Sasyn

Branky a nahrávky: 14. Peterek (Hladoník), 24. Michálek, 27. Geidl (Krzak), 31. Havránek (Matěj, Šulák), 42. Krzak (Macháček, Chovaniak), 51. Hladoník (Peterek, Raška) – 23. Čapka (Havrda, Křenek), 29. Antoš (Hasil)

HC Oceláři Třinec: Ochman (Švančara) – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek (C), Michálek (A) – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Mikler, Geidl, Peterek, Raška, Hladoník, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček (A)
    HC Slavia Praha: Němeček J. (Málek) – Němeček D., Bureš, Srdínko, Duda (C), Antoš (A), Mareček (A), Čapka – Kižlin, Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Turek, Labuzík, Janča

Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Janoško