Toronto – Philadelphia 7:6 (kon.) | Columbus – Carolina 3:0 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 3:5 (kon.) | Calgary – NY Rangers 5:1 (kon.) | Vancouver – New Jersey 2:3 (1:2 po s.n.)
Detroit – NY Islanders 2:1 (kon.) | Pittsburgh – St. Louis 1:5 (kon.) | Los Angeles – Florida 3:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:1
Rytíři Kladno
Sobota 16.03.2019, 18:20 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy • Semifinále

59:54
    V Jihlavě je už teď jasno. Zeman vyvážel puk do prázdné, přitom ho fauloval Vampola a jeho vyloučení je úplný závěr dnešního utkání.

59:21
    Nejaktivnější v celé strkanici, Kajínek s Redlichem dostávají dvě minuty za hrubost a bude se hrát 5 na 4 po dobu šesti sekund, pak se vrátí do hry Pohl.

58:27
    Jihlava si cestu za výhrou komplikuje zbytečně! Pohl nyní zasáhl holí Vampolu. Jestli to hostující #21 přifilmovala, nebo ne, to se asi nikdy nedozvíme. Každopádně posledních 93 sekund bude hrát Jihlava v oslabení 4 na 6!

53:29
    Tohle je pro Jihlavu těžká, těžká situace! Kajínek totiž ihned po buly vysekl Vampolovi z ruky hůl a dostává dvě minuty. Kladno pak 1:55 5 na 3!

53:24
    Šest a půl minuty před koncem zřejmě klíčový moment pro Kladno. To dostává přesilovou hru po faulu Jana Pohla na Jágra u domácí branky. Klasifikace je jasná: dvě minuty, krosček. Početní výhoda se rozehraje až po pauze.

43:40
    Zikmund se nyní vůbec nepáral s Hlinkou, kterého natvrdo poslal proti hrazení krosčekem na záda. Poté vznikla ještě potyčka, kde se angažoval i Jaromír Jágr, avšak všichni hráči relativně drželi nervy na uzdě.

A jak to celé dopadlo? Zatímco Zikmund na trestné s radostí přijímá urážky domácího publika, tresty se rozdělily takto: Zikmund dostává za vražení na hrazení 2+10, menší trest odsedí Jelínek. Plekanec dostává dvě minuty navrch za potyčku s Holým, který dostává taktéž dvě minuty. Dukla má přesilovku 5 na 4.

39:52
    Vampola rychlostně nestačil na Dostálka, kterého si přidržel a dostává tak dvě minuty.

34:32
    Pro Duklu se dobře rozehraný zápas začíná hodně komplikovat. Suchánek si při návratu vyšlápl na Zikmunda tvrdým hitem, který sudí Wagner označil jako nedovolené bránění.

32:24
    Domácí hráči pak samozřejmě vyšli proti Jágrovi, zejména Holý se toho vůbec nebál. Ke cti Jágra ale patří, že sám ihned zjišťoval Honzíkův stav a volal jako první pomoc.

A jak to je s tresty? Trestanými jsou pouze dva hráči. Shodně Melka s Holým, kteří se tak trošku chytli pod krkem. Dostávají dvě minuty za hrubost.

23:37
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., podrážení).

14:26
    Další přesilovka pro Duklu. Nash u domácí střídačky podstoupil souboj s Kajínkem, kterého zahodil na zem a navíc mu strhl helmu. Jako jediný dostává dvě minuty.

07:32
    Hlavní rozhodčí nyní dostává potlesk z tribun. Nebál se totiž označit Jágrův zákrok jako nedovolený a bez okolků posílá hostující hokejovou legendu ven na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka Dukly se rozehraje po komerční pauze.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 19. Anděl (Pekr), 26. Matějíček (Čachotský), 52. Skořepa (Jiránek) – 33. Plekanec (Redlich)

HC Dukla Jihlava: Honzík (33.–33. Lundström) – J. Pohl, Štebih, Matějíček, Půža, J. Holý, Suchánek, Kajínek (A) – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Harkabus, Čachotský, Dostálek – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, J. Říha, Kehar, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr (A), Plekanec, Melka – Redlich, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

Rozhodčí: Wagner, Dědek – Poruba, Bosák

Diváci: 6 025