Wolfsberger – Admira 2:2 (kon.) | Rheindorf Altach – Linz 1:2 (kon.) | Wacker – Salzburg 0:2 (kon.)
Rapid – Hartberg 2:2 (kon.) | St. Pölten – Mattersburg 0:1 (kon.) | Sturm Graz – Austria 1:0 (kon.)
SK Sturm Graz
1:0 (0:0)
FK Austria Vídeň
Neděle 17.03.2019, 17:00 • Merkur Arena, Graz, Rakousko • Rakouská Bundesliga • 22. kolo

S konstatováním, že Sturm Graz vyhrál gólem Lukase Grozurka z 55. minuty nad Austrií Vídeň, která hrála od 32. minuty o deseti, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (18:56:12)

Červené karty: 0-1.

Konec zápasu je zde. Domácí byli prakticky po celý zápas lepší a zaslouženě zvítězili. Rozhodující náskok si mohli vypracovat již v prvním poločase, kdy Austrii dvakrát zachránil gólman Pentz. Důležitá také byla červená karta pro Cuevase z 32. minuty, takže hosté hráli dvě třetiny zápasu o deseti. A to je nakonec přišlo draho – deset minut po zahájení druhé části hry se již Sturm Graz radoval, když Lukas Grozurek dostal míč od Huspeka. Netrefil ho sice ideálně, ale odrazem od země jej poslal k levé tyči z pohledu Pentze. Hosté měli pouze jednu šanci, když hlavičku Madla po rohu zastavil gólman Siebenhandl přesně na brankové čáře – 1:0.

90+6

90+5
    A zřejmě v poslední šanci Austrie byl Grozurek, jenže sudí Schreiner mu odmával ofsajd.

90+4
    Prokop dal dobrý míč pro Demakua, který střílel z pravé strany, jenže jeho rána byla zblokována.

90+4
    Ani z druhého rohu se nic nestalo, naopak Monschein odkopl míč dopředu, kde ještě fauloval domácí Schrammel.

90+3
    Hned po rohu, který má na svědomí svým obranným zákrokem Igor, je zde druhý roh pro Sturm v krátkém časovém sledu. Nyní míč poslal do zámezí Alon Turgeman.

90+1
    Publikum v Merkur Areně nyní zaplesalo, jelikož Jantscher předvedl sprint de facto přes polovinu hřiště a nakonec byl až ve vápně zastaven obráncem – rohový kop pro domácí.

90
    Rozhodčí ve druhém poločasu nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby. To se asi dalo čekat, vzhledem ke dvěma ošetřením.

89
    Poslední střídání také v týmu Sturmu Graz. Z placu jde Sandi Lovric, kterého nahrazuje Thomas Schrammel.

88
    Philipp Huspek jde z placu a tohoto záložníka nahrazuje středopolař Juan Domínguez.

87
    Už to nemuselo platit, protože Mensah skvěle zatáhl míč po levé straně. Nahrál do vápna Grozurkovi, kterému při prvním kontaktu odskočil míč od nohy a poté už měl k balonu blíže gólman Pentz.

86
    Další roh pro Austrii, která je nyní i v deseti hráčích hodně aktivní a touží po vyrovnání.

85
    Poslední střídání v hostující skvadře. Alon Turgeman nahradí Brighta Osagie Edomwonyiho.

84
    Ale jen chvíli, protože také Christoph Monschein fauloval a bude se střídat.

84
    Menší strkanice po faulu od Lovrice, u balonu zůstanou hosté.

84
    Zbytečný faul od Igora Julia dává možnost míče pro Sturm.

82
    Madl si výborně našel centrovaný míč a měl na hlavě vyrovnání, ale Siebenhandl zastavil míč přesně na brankové čáře.

81
    Otar Kitejšvili, který dnes odehrál výborný zápas, jde také ze hřiště, kde ho nahrazuje jakob Jantscher.

80
    Maximilian Sax jde z placu, tohoto útočníka nahrazuje Dominik Prokop, povoláním záložník.

80
    Hra je opět navázána, když vzápětí fauluje Monschein. Je to asi pochopitelné, hosté hrají o deseti a faulů na jejich kontě přibývá.

79
    Gólman domácích je ošetrován, následuje další prodleva hry.

78
    Jörg Siebenhandl jasně šel dopředu pro centrovaný míč, když ho srazil důrazný Edomwonyi. Respektive mu ukázal, jak se chodí na koníčka. Jasný faul.

76
    Hierländer leží na zemi, nyní ho doslova jeden z hráčů soupeře a poté ho také poslal na zem. Vznikla menší strkanice, kterou ale řádně rychle řeší rozhodčí.

74
    Kitejšvili byl opět ve střelecké pozici, ale usměrnit míč mezi tři tyče nedokázal.

74
    Další faulík, nyní od hostujícího obránce Michaela Madla. Tomu dnešní zápas úplně nevychází.

71
    Ač to Spendlhoferovi vůbec nezávidím, přece jen ušetřil svému týmu zhruba dvě minuty. O ty se ale bude v závěru nastavovat.

70
    Tak byl to nakonec Lukas Spendlhofer, kdo onen direkt inkasoval. Ale už pokračuje ve hře.

69
    Macro Bürki inkasoval na hranici vápně v souboji o míč hodně tvrdý direkt. Možná to sudí vůbec neviděl, hra je ale přerušena a domácí hráč na chvilku ošetřován.

68
    A to ani po dvou dlouhých autech do pokutového území.

67
    Sturm si dává několik přihrávek na polovině soupeře, ale prostor pro ohrožení branky Austrie se zatím nenaskýtá.

65
    Alexander Grünwald jde z placu, nahradí jej záložník Vesel Demaku. Záložník za záložníka.

63
    Rohový kop domácích neznamenal pro Pentze žádné velké nebezpečí, míč je na půlící čáře a utahaná obrana hostí si může trošku odpočinout.

62
    Další hezkou kombinaci odvrací hosté jen za cenu dlouhého odkopu.

60
    Domácí fanoušci se baví fotbalem, jejich hráči jsou výrazně lepší a zdá se mi, že Austria působí už poměrně odevzdaně.

58
    Sturm bez problémů kombinuje na polovině hřiště a nepůjčuje Austrii míč.

57
    Navíc se nyní hosté dopustili před pokutovým územím Sturmu faulu, takže hráči v černém zůstanou u míče.
    55. Lukas GROZUREK - 1:0

55
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Huspek dostal krásný dlouhý míč za obranu a trošku krkolomně přistrčil míč pro LUKASE GROZURKA. Ten asi také míč netrefil úplně takovým stylem, jakým by chtěl, ale o zem posílá balon k levé tyči a dostává svůj tým do vedení. Nyní už to bude mít Austria hodně těžké, prohrává a ještě hraje o deseti.

53
    A následně i na rohový kop, ze kterého se pro Sturm Graz opět nic neurodilo.

53
    Domácí Hieränder ukázal rychlé nohy a ještě dokázal míč udržet na vymezené hrací ploše. Jeho centr odklízí hosté na aut.

52
    Maresic se nyní trošku zlobí, možná byl ve vápně popostrčen. Ale nešlo o nic, za co by se měla kopat penalta.

50
    Bez jakýchkoliv problémů stahuje Pentz míč do rukavic a Austria si bude moct na okamžik odpočinout.

49
    Domácí tým bude rozehrávat rohový kop.

48
    Opět vidíme klasický obrázek z první poloviny, domácí jsou více na míči a tlačí soupeře. Lukas Grozurek dal ideální přihrávku pro Otara Kitejšviliho, který se ale při kopu z hranice vápna moc zaklonil a míč šel nad branku.

47
    Borkovic si naběhl do vápna na centrovaný míč, jenže v krkolomné pozici v letu jej usměrnil vedle. Ale centr to byl pěkný, jen co je pravda.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

První poločas je za námi. Domácí byli aktivnějším týmem a měli i dvě dobré příležitosti. Nejprve v deváté minutě dostal balon za obranu Huspek, který si na Pentze nepřišel. Gólman hostí vyrazil míč nohou na roh. Další změna stavu mohla přijít ve 28. minutě, kdy se po nepřesnostech v obranných řadách Austrie dostal k míči Kitejšvili, potáhl si míč podél pokutového území na střed a vystřelil, jenže opět se zaskvěl Pentz – 0:0. Navíc je třeba říct, že pět minut po této situaci se Austria dostala do svízelné situace, když byl za zcela zbytečný loket v souboji vyloučen Cristián Cuevas.

45+1

45+1
    Míč propadl na vápno, kde byl ale Grozurek hodně překvapený a ani se nedostal ke střele. Přistrčil tedy míč na Hierländera, který se musel stáhnout zpět a jeho následný centr si pohlídal Patrick Pentz.

45
    Ještě jeden rohový kop. Dostane se Sturm po rohu Lovrice před přestávkou do vedení?

44
    Z dobrých pětatřiceti metrů zkoušel míč napálit na Pentzovu branku Dario Maresic po přistrčení od Ljubice, jenže neseřídil přesně mířidla a je z toho snadný míč pro hosty – odkop od branky.

43
    Rohový kop pro domácí žádnou šanci nepřinesl, Grünwald odkopl míč do bezpečí.

41
    Další faulík, tentokrát ale na domácího Fabiana Kocha.

40
    Dva centry domácího týmu odvrátili obránci Austrie, poté už zřejmě s nepřestnostmi došla trpělivost Huspekovi, jenž může být rád, že při výskoku za ruku na lebce Kleina nedostal také kartu. V tomto je sudí hodně benevolentní, když přihlédneme k červené kartě Cuevase.

39
    Další faul hostí, tentokrát se o něj zasloužil James Jeggo. Jenže postupný útok domácích není úplně to, co by na zformovanou obranu Austrie platilo.

37
    Cuevas se nyní v útrobách stadionu dívá na opakovaný záznam své klukoviny a už asi chápe, jak moc oslabil svůj tým.

36
    Začíná se nám trošku přitvrzovat. Igor obejmul Ljubice jako svojí první lásku v parku za školou a domácí budou kopat přímý volný kop z pravé strany zhruba ze čtyřiceti metrů. To je na centr jak dělané. Jen nechápu, proč nyní nedostal obránce Austrie žlutou kartu.

35
    Grozurek jasně stáhl k zemi Edomwonyie a může být rád, že nedostal žlutou kartičku.

34
    Podaří se domácím využít přesilovou hru již do poločasu? Uvidíme. Nyní hráči v černém opět kombinují kolem vápna Pentze, ale dále se nedostávají.

33
    To je samozřejmě pro Austrii celkem rána. Hosté nebyli lepším týmem, navíc nyní musí hrát jen v deseti po Cuevasově hlouposti.
    32. Červená karta pro Cuevase

32
    To je mi zloby. Po tom, co se Cristián Cuevas chtěl dostat k míči takovým způsobem, že do rychlostního souboje s Lovricem šel zuby, nehty i lokty. A právě loket se mu stal osudným, když se po protihráči ohnal a míří rovnou pod sprchy. Samozřejmě, byl trošku Lovricem rozhozen, ale jeho reakce byla naprosto neadekvátní.

31
    Patrick Pentz v zářivě žlutém dresu stahuje míč ze vzduchu a posílá jej dlouhým nákopem dopředu na spoluhráče.

30
    Domácí diváci se musí bavit. Jejich tým hraje dobře, jenže kořením fotbalu jsou branky a ty zatím chybí.

29
    Po rohu se nestalo vůbec nic. Obrana hostí tentokrát odolala.

28
    Obrovské zmatky v obraně Austrie. Toho mohl využít Otak Kitejšvili, který se na hranici pokutového území dostal k míči. Potáhl si ho do středu a vypálil, ovšem Patrick Pentz fantastickým zákrokem rukou vyrazil balon na roh.

27
    Domácí opět kombinují na útočné polovině. Zatím ale z jejich strany nepřichází výrazné ohrožení branky.

25
    Maximilian Sax si hezky narazil míč se soupeřem a už se jal postupovat po pravé straně blíže k brance, když mu stopku vystavil Maresic, který je nyní hodně ve hře. Navíc byl domácí zadák ještě přistrčen, což ukazuje pomezí sudí Gutschi.

24
    Ten si pro svůj výkop vybral pravou stranu, kde Maximilian Sax poslal míč k Edomwonyimu. Jenže hráč s číslem 20 si ve výskoku osedlal Dario Maresice a je pískán faul hráče hostí.

23
    A pozorná obrana Austrie nakonec odehrála balon až ke gólmanovi Pentzovi.

23
    Další aut v rychlém sledu, nyní ho bude házet Maresic. Dal dlouhý míč na hranici vápna, kde si s ním ale věděli hosté rady.

22
    Z něho ale vůbec nic nebylo. Možná tak rychlý protiútok Sturmu, který nekompromisně zastavuje Sax, když ukopává míč na aut.

21
    Madl si nyní hodně stěžuje, že byl při rohu sražen k zemi. Ano, lehký kontakt tam byl, ale ne až takový, aby se obránce Austrie držel za hlavu a teatrálně šel na zem. Další rohový kop pro hosty.

21
    Dobrý útok středem hřiště nyní ukázali i hosté. Florian Klein dostal míč tak, jak potřeboval, ale byl výborně stínován Mensahem, který se stihl vrátit. Po souboji dvou sedmnáctek bude Austria kopat roh.

20
    Malá domů vůbec nevyděsila gólmana Pentze, naopak si zkusil proti napadajícímu hráči soupeře ještě lehce popoběhnout z branky a až pak míč odkopl pryč.

19
    Znovu neúspěšně. Obranná činnost Austrie zatím funguje na jedničku.

18
    Sturm táhne útok po pravé straně, kde byl opět aktivní Hierländer. Byl ale obestoupen protihráči, musel tak dát míč zpět a nyní to domácí zkouší druhou stranou přes Mensaha.

17
    Je třeba ocenit, jakou atmosféru vytváří oběma týmům fanoušci. Před takovou kulisou je v Merkur Areně radost hrát.

16
    Gideon Mensah chtěl přenést hru přes celé hřiště, jenže jeho dlouhý centr na spoluhráče postrádal přesnost. Proto je zde aut Austrie.

15
    Další rohový kop pro domácí celek.

14
    Austria zatím nepředvádí nic, z čeho by mohl mít trenér Thomas Letsch radost. Domácí jsou jasně lepším týmem, jenže chybí gólové vyjádření.

13
    Stefan Hierländer by musel mít zřejmě turbo, aby stihl tento daleký míč, který na něj směřoval. Pokusil se o to, nevyšlo to, odkop od branky budou mít hosté.

12
    Jenže po špatně hozeném autu může útočit opět ekipa v černém, tedy hráči Sturmu Graz.

11
    Domácí hráči jsou opět u míče, ale nedostali se ani za půlící čáru. Hosté tak mají možnost založit útok.

10
    Michael Madl zahrál na nervy svému gólmanovi, když odkopl míč v pokutovém území hodně nedobrým způsobem. Ale nakonec se domácí k zakončení nedostali.

9
    Kitejšvili dal výbornou přihrávku za obranu na Philippa Huspeka, který se v ofsajdu nenacházel ani náhodou. Gólman Pentz na poslední chvíli zareagoval a pravou nohou vykopl míč směřující do branky.
    8. Aktuální pohled na trávník

8
    Opravdu rád bych Vám zprostředkoval nějaké bližší informace o průběhu zápasu, ale bohužel dým vycházející ze sektoru fanoušků mi to nepovoluje a lépe na tom není asi nikdo z komentátorů, třeba přímo na stadionu.

6
    Jenže z něho nevzešlo vůbec nic a Christoph Monschein rychle sprintoval po pravé straně. Byl však na půlce soupeře zcela osamocen, tak zkusil dlouhý míč na spoluhráče, s tím však nebyl úspěšný.

5
    Souboj v pokutovém území nakonec vyšel lépe pro domácí, kteří zahrávají rohový kop.

4
    Edomwonyi se nacházel v ofsajdu, hosté se tak nikam dál neposouvají.

3
    Během prvních minut si oba týmy žádnou šanci nevytvořily. Ale aktivnější je Sturm Graz.

1

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Spendlhofer, Maresic – Hierländer, Lovric, Ljubic, Mensah – Huspek, Kitejšvili – Grozurek.
    Náhradníci: Schützenauer – Schrammel, Avlonitis, Jantscher, J. Domínguez, Jakupovič, Eze.

FK Austria Vídeň: Pentz – Klein, Madl, Borkovic, Cuevas – Sax, A. Grünwald, Igor, Monschein – Edomwonyi, Jeggo.
    Náhradníci: Lucić – Demaku, U. Matić, Prokop, Schoissengeyr, Salamon, Turgeman.

Rozhodčí: Schörgenhofer – Gutschi, Schreiner – Altmann.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

21.10.2018 Austria Vídeň – Sturm Graz 1:1 (Bundesliga)
    26.09.2018 Austria Vídeň – Sturm Graz 2:0 (OFB Cup)

FK AUSTRIA VÍDEŇ

Hosté jsou v klidnější situaci, přestože mají jen o dva body více než domácí. Díky 30 bodům obsazují 3. místo Bundesligy a postup do skupiny o titul mají jistý. Je to však opravdu těsné, neboť čtvrtý St. Pölten disponuje stejným počtem bodů a až dnes se uvidí, kdo bude v tabulce následovat. Naopak před sebou má Austria Vídeň velkou díru – Linz má o celých 13 bodů více, první Salzburg dokonce o 22.

SK STURM GRAZ

Máme tady poslední utkání před nadstavbovou částí rakouské Bundesligy, v němž se rozhodne o letošním osudu hned několika týmů. Jedním z nich je domácí Sturm Graz. Ten je momentálně s 28 body na 6. místě, které se rovná poslední postupové příčce do skupiny o titul. Na těch následujících jsou Rapid Vídeň a Mattersburg se shodným počtem 26 bodů, což znamená pro Graz reálnou hrozbu. Naopak na místě pátém se nachází Wolfsberger s 29 body, tudíž ani ten nemá postup jistý a vše by se ještě dnes mohlo pořádně zamíchat.

Salzburg – Sturm Graz 0:0
    Sturm Graz – LASK Linz 0:3
    Mattersburg – Sturm Graz 1:1

Peter Zulj – 5 gólů (přestoupil do Anderlechtu)
    Lukas Grozurek – 4 góly
    Philipp Hosiner, Markus Pink – oba 3 góly

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Lysý

Branky: 55. Grozurek

Karty:   32. Cuevas (AUV)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 16:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:16.
    SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Spendlhofer, Maresic – Hierländer, Lovric (89. Schrammel), Ljubic, Mensah – Huspek (88. J. Domínguez), Kitejšvili (81. Jantscher) – Grozurek.

FK Austria Vídeň: Pentz – Klein, Madl, Borkovic, Cuevas – Sax (80. Prokop), A. Grünwald (65. Demaku), Igor, Monschein – Edomwonyi (85. Turgeman), Jeggo.

Rozhodčí: Schörgenhofer – Gutschi, Schreiner – Altmann