Venlo – Eindhoven 0:1 (kon.) | Alkmaar – Ajax 1:0 (kon.) | Groningen – Den Haag 1:0 (kon.)
Excelsior – Zwolle 0:2 (kon.)
FC Groningen
1:0 (1:0)
HFC ADO Den Haag
Neděle 17.03.2019, 14:30Nizozemská Eredivisie • 26. kolo

Ode mne to dnes bude již vše. Přeji pěkný zbytek dne a u dalšího textového sportovního přenosu opět na počtenou. (16:36:58)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:1.
    Střely mimo: 8:6.
    Rohy: 7:3.
    Ofsajdy: 5:4.
    Fauly: 15:17.

Utkání 26. kola Eredivisie mezi Groningenem a Den Haagem je u konce. Domácí se v prvním poločase ujali vedení. Zásluhu na tom měl bránící hráč soupeře Lex Emmers, který míč po rohu usměrnil do vlastní brány. V druhém poločase pak Groningen většinu času kontroloval hru a nakonec po zásluze zvítězil.

90+6

90+5
    V samotném závěru nabíhal sám na brankáře domácí Mimoun Mahi, který si ale věřil až moc a jeho pokus o lob byl nepovedený.

90+5
    V posledních chvílích již Den Haagu obléhal pokutové území soupeře, k zakončení se však nedostal.

90+3
    Domácí obránci odkopávají míč až na polovině hřiště, tam se ho ujímá spoluhráč, který ve spolupráci s Reisem ušetřil další sekundy.

90+2
    Zatím to tak nevypadá, protože vhazují nedaleko rohového praporku na své obranné polovině.

90+1
    Hosté toho kromě tutovky po chybě soupeře na začátku půle v druhém poločase moc nepředvedli. Uvidíme, zda dokážou ještě srovnat.

90
    Nad rámec základního hracího limitu bude nastaveno dalších pět minut.

88
    Do pokutového území Den Haagu přiletěl další centrovaný míč, nikdo z útočících hráčů se v něm však nenacházel.

87
    Mimoun Mahi zkusil efektně najít Zeefuika, ten se po jeho nepřesné přihrávce nakonec provinil nedovoleným zákrokem.

86
    Míč z rohovému kopu byl odvrácen jen k Ludovitu Reisovi, který zkusil štěstí zpoza pokutového území. Jeho pokus však mezi tři tyče neletěl.

85
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Iliass Bel Hassani, přichází Paul Gladon.

84
    Zeefuik vybojoval na pravém křídle další rohový kop pro svůj tým.

83
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Abdenasser El Khayati, přichází Melvyn Lorenzen.

82
    Rozhodli se rozehrát nakrátko, ovšem tato cesta k úspěchu v žádném případě nevedla.

81
    Domácí budou mít k dispozici další volný kop po faulu na jejich útočné polovině.

80
    Až nyní málem přišlo zakončení z hranice vápna, ovšem Mimoun Mahi dobře zapracoval v obraně a střelu okamžitě zablokoval.