Žilina B – B. Bystrica 3:3 (kon.) | Trebišov – Lipany 1:0 (kon.)
MŠK Žilina B
3:3 (2:1)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Neděle 17.03.2019, 10:30 • Štadión MŠK Žilina, Žilina • MONACObet liga • 19. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 19. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, v ktorom futbalisti MŠK Žilina B privítajú na domácom trávniku hráčov MFK Dukla Banská Bystrica. Zápas sa začína o 10:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline B patrí v aktuálnej tabuľke súťaže deviate miesto so ziskom 23 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Slavomíra Konečného prehrali v Dubnici 4:1 (gól MŠK B Luka Lochošvili).

Futbalistom Banskej Bystrice patrí v tabuľke 2. ligy priebežné dvanáste miesto so ziskom 20 bodov. Dukla však v jarnej časti zápas ešte nehrali, pretože ich zápas 18. kola proti Lokomotíve Košice bol odložený pre nespôsobilý terén.

Zápas sa pod Dubňom začína o 10:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Petráš – Anang, Kopas, Moško, Gamboš, Bernát, Ďuriš, Pečovský (C), Holúbek, Vallo, Gerebenits
    Náhradníci: Vajs – Chríbik, Rusnák, Petrák

MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Tóth, Vaščák, Dolný, Kupčík, Snitka, Polievka, Prikryl, Migaľa, Savić (C), Wilwéber
    Náhradníci: Ďurčo – Žilinec, Gaško, Malík, Galić, Gregáň, Starší

Rozhodca: Jurenka – Špivák, Štofík.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu v prospech hostí z Banskej Bystrice.

2
    Úvodné minúty duelu patri domácim Žilinčanom, ktorí držia loptu na svojich kopačkách a kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

3
    Prvá strela v zápase však patrí hosťom, pozornosť Samuela Petráša preveril Jozef Dolný.

4
    Dávid Ďuriš potiahol akciu Žiliny po ľavej strane, napokon je z toho prvý rohový kop v dnešnom zápase.

4
    Z rohu však domáci futbalisti nič zaujímavé nevymysleli a lopta sa tak dostáva až na nohu Samuela Petráša.

5
    Benson Anang krásne po pravej čiary vysunul Martina Gamboša, po sklze obrancu hostí ale lopta končí za postrannou čiarou.

6
    Domáci sú stále aktívnejší v držaní lopty, snažia sa kombinačne nájsť priestor v obrane Banskej Bystrice.

7
    Žilina sa snaží preraziť obrannú líniu hostí, hráči MFK sú však pozorní a koncentrovaní.

8
    Hrá sa stále na polovici hostí, Adam Krejčí v bránke Dukly však zatiaľ nemusel zasahovať.

9
    Obojstranne trošku uspávací výkon, Žilina hrá typicky s množstvom prihrávok, no tie finálne zatiaľ v hre MŠK B chýbajú.

10
    MŠK Žilina B dáva gól! Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal ADAM KOPAS, ktorý z približne 20 metrov vystrelil do ľavého horného rohu. Krejčí si ešte na loptu siahol, no vytlačiť sa mu ju mimo svoju bránku nepodarilo.
    10. KOPAS - 1:0
    Zdroj: youtube.com – MSKZilinaTV

11
    Máme teda za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina B už vedie nad Duklou Banská Bystrica 1:0.

12
    Róbert Polievka v strede poľa poslal k zemi Kristiána Valla, loptu tak do svojej moci získavajú futbalisti Žiliny.

13
    Ďalšiu útočnú aktivitu Žilinčanov zastavilo postavenie mimo hru v podaní MŠK B.

14
    Róbert Polievka v drese hostí sa snažil o prienik po ľavej čiare, výborný obranný zákrok však predviedol domáci Martin Gamboš.

15
    Roland Gerebenits sa mohol dostať do úniku, no posledný obranca Patrik Prikryl dobre prečítal jeho úmysel a ukázal pohotový obranný zákrok.

16
    Hra sa v týchto momentoch prelieva zo strany na stranu, úvodný gól zápasu jednoznačne pomohol.

17
    Ďalšia útočná akcia domáceho tímu, znovu je však odmávané postavenie mimo hru.

18
    Rýchla kombinácia Žilinčanov, strela Jána Bernáta spoza šestnástky bola tečovaná na rohový kop.

18
    Po rohovom kope sa nádherne zavesil do vzduchu žilinský Matej Moško, krásnou hlavičkou však opečiatkoval len pravú tyč Krejčího bránky!
    18. Moško (ZIN)

19
    Ďalší rohový kop zahrali Žilinčania nakrátko, následná hlavička Martina Gamboša ale letela ďaleko od bránky hostí.

20
    Žltú kartu dostáva Anang (MŠK Žilina B).

21
    Vallo našiel na pravej strane Martina Gamboša, ktorý okamžite posielal center do ohňa, loptu však následne bezpečne stiahol do svojej náruče brankár Krejčí.

22
    Hostia skúsili rýchly protiútok po pravej strane, výborný obranný sklz ukázal Žilinčan Pečovský a zastavil tak rodiacu sa akciu svojho materského klubu.

23
    V Žiline vládne príjemné futbalové počasie, teplomer aktuálne ukazuje 10°C. Škoda len, že na dnešný zápas nezavítalo viac divákov.

24
    Center domácich z ľavej strany znovu bez problémov stiahol do svojej náruče Adam Krejčí.

24
    Priamy kop hostí z relatívne dobrej pozície zahral Jozef Dolný, namieril však zhruba meter nad brvno Petrášovej bránky!

25
    Domáci znovu kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor na rýchly útok.

26
    Hostia znovu v náznaku dobrej šance, hru však výborne čítal Matej Moško a odkopol loptu za postrannú čiaru.

27
    Žilinčania do rozohrávky zapojili aj Samuela Petráša, hostia sa snažia napádať až s dvojicou hráčov.

28
    Krásna akcia Žiliny, ktorú začal Benson Anang, následne sa lopta dostala ku Dávidovi Ďurišovi, ktorý útešeným volejom preveril pozornosť Adama Krejčího.

30
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Anang (MŠK Žilina B).

31
    Po faule Ananga tesne pred hranicou šestnástky zahrávali hostia priamy kop. Loptu skúsil jeden z hráčov Dukly zatočiť k ľavej tyči, Petráš bol ale pozorný!
    31. Petráš (ZIN)

32
    Hostia sa nadýchli k mohutnej ofenzíve, obrana MŠK má plné ruky a nohy práce.

32
    Center Róberta Polievku z ľavej strany bez problémov stiahol do svojej náruče Samuel Petráš.

33
    Po ľavej strane sa znovu snažil prebiť Polievka, od lopty ho však telom odstavil Adam Kopas.

34
    Ďalšia útočná akcia hostí je zastavená pre postavenie mimo hru.

35
    Parádna lopta za obranu hostí pre Dávida Ďuriša, ktorý ukázal obrovské zrýchlenie na malom priestore, Krejčí však výborne čítal hru a loptu stihol pred hráčom Žiliny odkopnúť.

35
    Strela hostí z dobrej pozície bola tečovaná na rohový kop.

36
    Banská Bystrica dala gól!
    Po rohovom kope nakrátko a centri Migaľu pristála lopta na hlave skúseného BLAŽEJA VAŠČÁKA, ktorý peknou hlavičkou nedal Petrášovi šancu na úspešný zákrok.
    36. VAŠČÁK - 1:1

37
    Nuž, hostia sa po vylúčení Ananga nadýchli k náporu, odmenou im bol Vaščákov gól, uvidíme ako budú pokračovať.

38
    Domácim futbalistom v týchto momentoch trošku viazne kombinácia, pôsobia pomerne dosť nervózne.

39
    Moško zapojil do rozohrávky aj Samuela Petráša, obrana domácich sa snaží trošku upokojiť situáciu.

39
    MŠK Žilina B dáva gól! Krásna a rýchla akcia Žiliny, Roland Gerebenits sa po pravej strane vrútil do šestnástky hostí, nebol sebec, ponúkol loptu ako na podnose DÁVIDOVI ĎURIŠOVI a ten už bez problémov trafil prázdnu bránku hostí.
    39. ĎURIŠ - 2:1

40
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina B zatiaľ vedie nad Duklou Banská Bystrica 2:1.

41
    Snitka z hranice šestnástky parádne vystrelil do ľavého horného roku, Petráš robinzonádou loptu vyškriabal na rohový kop! Nádherný futbalový moment z oboch strán!
    41. Petráš (ZIN), Snitka (BBY)

42
    Hostia spod Urpína sa ešte v závere prvého polčasu snažia o vyrovnanie.

43
    Polievka sa na ľavej strane pekne zbavil obrancu Žiliny, jeho delovkou z uhla ale minula ľavú tyč Petrášovej bránky!

44
    V závere prvého polčasu ešte tlak hostí.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase teda vedie Žilina B nad Duklou Banská Bystrica 2:1. Domáci išli do vedenia v 10. minúte zásluhou Adama Kopasa. V 30. minúte zamieril pod sprchy po druhej žltej karte Benson Anang a hostia početnú výhodu využili na vyrovnanie – v 36. minúte sa hlavičkou presadil skúsený Blažej Vaščák. Domáci však nezložili zbrane a v 39. minúte prinavrátil vedenie pre MŠK B po rýchlej akcii Gerebenitsa Dávid Ďuriš.

Druhý polčas sa začne približne o 11:30.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Tóth, prichádza Starší.

47
    Žilina B nastúpila do druhého polčasu bez zmeny v zostave.

48
    Krásna akcia hostí, center z pravej strany umiestil hlavou Prikryl k pravej tyči, Samuel Petráš ale bravúrne loptu vyrazil!
    48. Prikryl (BBY), Petráš (ZIN)

49
    Hostia sa v úvode druhého polčasu nadýchli k mohutnej ofenzíve, obrana MŠK s námahou odoláva.

50
    Výborná kolmica za obranu hostí pre Jána Bernáta, no Adam Krejčí opäť výborne čítal hru a loptu pred hráčom MŠK B včas odkopol.

51
    Center Jakuba Holúbeka z ľavej strany tečovala obrana hostí na rohový kop.

51
    Po rohovom kope Žiliny sa do strely oprel Adam Kopas, no jeho tvrdú ranu bezpečne kryl Adam Krejčí.

52
    Hostia kontrovali takisto strelou, tentoraz však z veľkej diaľky a Petráš tak s loptou nemal žiadny vážnejší problém.

53
    Hostia znovu v tlaku pred bránkou Žiliny, výborný obranný zákrok však predviedol Matej Moško a následne aj Viktor Pečovský.

54
    Tlak futbalistov zo stredu Slovenska sa však stále stupňuje, obrana Žiliny musí byť veľmi pozorná.

55
    Opäť dlhá lopta za obranu hostí pre Jána Bernáta, loptu však za postrannú čiaru stihol odkopnúť Lukáš Migaľa.

56
    Center hostí z ľavej strany bez problémov stiahol zo vzduchu Samuel Petráš.

56
    Tlak hostí kulminoval, prvú strelu GABRIELA SNITKU ešte obrana Žiliny zblokovala, na tú druhú už však mladí Šošoni nedosiahli. Stav zápasu je tak 2:2.
    56. SNITKA - 2:2

57
    Domáci futbalisti po góle vystrčili útočné rožky, strela Bernáta bola ale zblokovaná.

58
    Žltú kartu dostáva Prikryl (MFK Dukla Banská Bystrica).

59
    Roland Gerebenits pálil výborne z hranice šestnástky, strelu však skrotil pohotový Adam Krejčí.

60
    Patrik Prikryl skúsil šťastie strelou z diaľky, trafil však len žilinského stopéra Adama Moška.

61
    Znovu hostia v šanci, Kupčík sa oprel do strely zvnútra šestnástky z ľavej strany, Petráš bol ale pozorný.

62
    Žltú kartu dostáva Bernát (MŠK Žilina B).

62
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Gerebenits, prichádza Rusnák.

63
    Banská Bystrica pokračuje v tlaku a výborné využíva fakt, že má v poli o jedného hráča naviac.

64
    Dnešné stretnutie sleduje 244 divákov.

65
    Striedajúci útočník Žiliny B Matúš Rusnák má síl na rozdávanie, aktuálne však jeho snaha končí pre postavenie mimo hru.

66
    Ďalší center hostí odvrátila obrana Žiliny na rohový kop.

67
    Dukla sa prehrýza za víťazstvom, domáci futbalisti ale obetavo bojujú o každú jednu lopta. Mladý tím trénera Slavomíra Konečného ukazuje obrovský charakter.

68
    V strede poľa už Dukla jasne dominuje, Žilinčania sa čoraz viac sťahujú do defenzívnej ulity.

69
    Matúš Rusnák sa skvele zbavil obrancu, z ľavej strany hľadal prihrávkou do stredu šestnástky hostí Jána Bernáta, no ten sa pošmykol a nestihol loptu zasiahnuť.

70
    Do konca zápasu ostáva necelých 20 minút, Žilina B hrá s Banskou Bystricou 2:2. Domáci tréner Konečný chystá druhé dnešné striedanie, do hry príde Bernard Petrák.

70
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Bernát, prichádza Petrák.

70
    Žltú kartu dostáva Migaľa (MFK Dukla Banská Bystrica).

71
    Hostia sa snažili o útok, výborne ale telom zahral Adam Kopas a odstavil tak protihráča od lopty.

72
    Znovu Snitka operoval na pravej strane, Petrák ale prečítal jeho pokus o vysunutie spoluhráča po čiare a prihrávkou zblokoval.

73
    Hostia však stále kombinujú na polovici Žiliny, domáci sa nedokážu vymaniť spod tlaku súpera.

74
    Bernard Petrák znovu obetavo v obrannom zákroku, následne mu ale však chýbala rýchlosť, hoci sa pre neho otvoril voľný priestor na ľavej strane trávnika.

75
    Na trávniku vládnu emócie a to najmä po zákroku hostí na Viktora Pečovského. Toho si bránili spoluhráči a vznikla menšia roztržka.

76
    Bernard Petrák sa znovu mohol dostať do dobrej pozície, tvrdo sa však zrazil s Ľubošom Kupčíkom.

77
    V týchto momentoch sa hra prelieva zo strany na stranu. Tréner hostí chystá striedanie, do hry príde Josip Galić.

78
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Willwéber, prichádza Galić.

79
    Striedanie chystajú aj domáci, do hry príde Peter Chríbik.

79
    Žilinčania nebezpečne zakombinovali pred šestnástkou hostí, zatiaľ však bezúspešne.

79
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Gamboš, prichádza Chríbik.

80
    Ďalšia útočná akcia bola zastavená pre postavenie mimo hru.

81
    Rýchla akcia Žiliny po ľavej strane, Petrákov center ale obranca hostí zblokoval na rohový kop.

82
    Bernard Petrák sa veľmi snaží presadiť, tentoraz v súboji zvalcoval obrancu hostí doslova ako tank.

83
    Domáci futbalisti sa napriek početnej nevýhode ešte snažia s výsledkom niečo urobiť.

84
    Znovu rýchly útok domácich po pravej strane, následný center ale Krejčí bez problémov stiahol do svojej náruče.

85
    Do konca zápasu ostáva menej ako päť minút a pod Dubňom to vyzerá na remízu.

86
    Josip Galić po pravej strane unikol obrane Žiliny, poslal center presne na nohu BLAŽEJA VAŠČÁKA, ktorý bezpečne prekonal Samuela Petráša.
    86. VAŠČÁK - 2:3

88
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Polievka, prichádza Gregáň.

89
    V samom závere zápasu ešte domáci v tlaku.

89
    MŠK Žilina B dáva gól! Po rohovom kope z ľavej strany dostal loptu ideálne na hlavu ADAM KOPAS a vyrovnáva na 3:3!
    89. KOPAS - 3:3

90
    Tak to sú priam neuveriteľné posledné minúty dnešného zápasu.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 2 minúty.

90+1
    V závere ešte jeden rohový kop hostí z pravej strany.

90+2
    Akcia hostí však bola napokon zastavená pre postavenie mimo hru.

90+2

S konštatovaním, že Žilina B na domácom trávniku remizovala s Duklou Banská Bystrica 3:3, sa s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele.

Do čítania, priatelia. (12:17:04)