HC Litvínov – Plzeň 1:4 (kon.) | Slavia – Liberec 1:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:4 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Mountfield HK
Neděle 17.03.2019, 14:30Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "A" • Čtvrtfinále

Pro tuto chvíli se s Vámi z Tipsport areny loučím, hezký zbytek neděli a někdy na počtenou! (16:47:04)

Poměrně rychle bylo o vítězi v prodloužení rozhodnuto! Mírně navrch měli hosté, nicméně Sparta se dokázala postupně z tlaku vymanit a sama se dostávala do útoku. Jako úspěšný nakonec byl pokus Michala Vitoucha, který vytřelil Pražanům první vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Do Hradce Králové tak pojede Sparta s mečbolem na postup do semifinále.

62:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Obrovská radost sparťanů na ledové ploše, když se celá střídačka vyvalila po vítězném gólu. Rychlý útok předvedl Adamec, který nalezl před bránu najíždějícího MICHALA VITOUCHA, který poslal kotouč k pravé tyči. Asistence: Andrej Adamec.

61:43
    Rychle do protiútoku nabruslil Adam Jirků, nicméně Krbeček zavčasu pokryl skákavou pryž.

61:41
    Rychlý výpad Sparty zastavili zavčasu obránci Hradce, hosté otáčejí hru.

61:17
    Sparťanská kombinace však nezaznamenala v útočném pásmu úspěch a jde střídat.

60:44
    Vitouch zavezl puk do pásma podél pravého mantinelu, Sparta může zaútočit.

60:30
    Slafkovský s Pajerem šli do útoku, ale jejich pokus přerušil na modré hvizd rozhodčího.

60:07
    Hned na úvod se musel jeden člen hradeckého realizačního týmu krýt před letícím kotoučem na střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.

60:01

Třetí dějství nabídlo opravdu strhující podívanou. Hradec nastoupil sebevědomě do třetí třetiny, nicméně domácí byli rovnocenným soupeřem. Poté přišlo vyloučení hostů a dosud jedinou přesilovou hru proměnil Adam Mácha, bylo vyrovnáno. Pražané se nažhavili a byli nebezpečnější na hřišti. Z toho také vytěžili vedení z hole Alberta Bareše. Jenže Šimon Marha srovnal na 3:3. Následuje tak desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři.

60:00

59:38
    Pražané s podporou fanoušků v zádech tlačí na hostující bránu, Tichý kryje jeden pokus za druhým.

59:28
    Po rychlém výpadu Hradce do středního pásma domácí otočili hru, Tichý vychytal další sparťanský pokus.

59:07
    Velká příležitost Davida v mezikruží, jenže Tichý předvádí sebevědomí zákrok.

58:54
    Krupička tygřím skokem poslal puk z obranné třetiny do středního pásma a jde střídat.

58:40
    Tichý chtěl předejít problémům, proto podržel puk před dojíždějícími sparťany před bránu.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 20. Červenka (Bareš), 42. Mácha (Broš), 49. Bareš (Červenka, Němec), 63. Vitouch (Adamec) – 12. Pajer (Slafkovský), 14. Budina (Slafkovský, Pajer), 57. Marha (Slafkovský, Pajer)

HC Sparta Praha: Krbeček (Dlouhý) – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch (A).
    Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda (A), Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar (A), Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha.

Rozhodčí: Vojtěchovský – Zháňal, Zmeškal.