Zlín – Pardubice 1:3 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | Třinec – Havířov 3:5 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:5 (0:1, 0:1, 1:3) Stav série: 0:1
HC Vítkovice Ridera
Neděle 17.03.2019, 14:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "B" • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:15.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u play-off dorostenecké extraligy. HC Dukla Jihlava do něj proklouzla na poslední chvíli, když v zápasu proti Žďáru urvala všechny potřebné čtyři body, a nyní se bude snažit v play-off co nejdéle vydržet. Jejím prvním soupeřem bude nejlepší tým nadstavbové skupiny B – HC Vítkovice Ridera. Série se hraje ne dva vítězné zápasy, přičemž první je na programu v Jihlavě, druhý a případný třetí ve Vítkovicích. Dnes se na Horáckém zimním stadionu začíná od 14:15 hodin.

Oba celky se spolu v letošní sezoně ani jednou neutkaly, takže těžko říct, co od sebe mohou očekávat. Dukla určitě bude chtít prodloužit úspěšnou sérii, kdy v posledních 16 zápasech vyhrála čtrnáctkrát a dvě porážky nastaly pouze až v prodloužení. Vítkovice zase mají za sebou lepší nadstavbovou část B, ve které se hrály kvalitnější zápasy než v D-nastavbě, kterou hrála Dukla.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Adam, Moravec, Matějíček, Chvátal, Vranka, Sapík – Pigl, Pavelec, Broža – Zdarsa, Menšík, Báťa – Juřička, Melenovský, Jungwirth – Štorek, Mlejnek. Trenér: Štěpán Moravec

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Machů, Bystroň, Smolka, Puchala, Vřeský, Kosina – Krejsa, Brada, Kotásek – Přibyl, Rajčan, Schauer – Macho, Holanik, Kubík – Juříček. Trenér: Jan Vavrecka

Rozhodčí: Marek – Roupec, Klouda.

00:01

00:45
    První zákrok musel zapsat Filip Maláč, ale byl úspěšný a puk chytil.

01:06
    Také Jihlava otestovala pozornost gólmana a Darek Bartošák byl na místě.

01:21
    Maláč měl nyní o poznání těžší úlohu, když střela Macha šla nebezpečně kousek nad ledem. Pravý beton gólmana byl na místě.

02:53
    Jihlavský gólman jde ven z branky, což znamená, že domácí budou mít přesilovou hru. Samuel Rajčan inkasuje dvě minuty za podrážení.

Na vyloučení: 0-1

03:16
    Jihlavským hokejistům přechod do útoku vůbec nevyšel, pískáno jest zakázané uvolnění.

03:40
    Daniel Pavelec šel na levém kruhu do velkého nápřahu, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

04:01
    Střela z druhého kruhu v podání Tobiase Adama už byla výrazně více nebezpečná. Tím spíše, že před Bartošákem byl jeden z domácích hráčů na teč. Ale pískána je hra vysokou holí.

04:40
    Dobrá přesilovka Dukly. Chvátal pálil od modré do chumlu hráčů před Bartošákem, ale puk zblokovali hráči soupeře.

05:00
    Dukla ještě zatlačila soupeře na konci přesilovky a krátce po ní. Puk po další ráně Adama zapadl těsně před brankovou čáru. Hosté ho stačili lehce odpálit, aby se do odraženého puku opřel Marek Chvátal. Dobrá střela, ale lapačka Darka Bartošáka byla ještě lepší.

05:15
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se z protiútoku po buly ujímají vedení. Kotouč šel rychle na Přibyla, který našel rozjetého JANA SCHAUERA a útočník Vítkovic trefil puk přesně tak, jak chtěl – do maličkého volného místa mezi betony gólmana. Asistence: Matěj Přibyl.

05:27
    Nyní se bude muset bránit i Dukla. Martin Matějíček, nikoliv zadák A-týmu, ale shodně se jmenující bek dorostu Jihlavy, jde ven za podrážení.

05:33
    Hned po buly zkoušel prudkou ránu Michal Bystroň, leč Maláč byl tentokrát na místě.

05:57
    Další faul, tentokrát při přechodu hostí přes útočnou modrou. Za Matějíčkem jde na trestnou lavici také Ondřej Broža, který se dopustil podrážení stejně jako jeho nynější parťák z trestné.

Na vyloučení: 2-1.

06:22
    Hosté po ráně od modré přicházejí o puk, ten vyjel po prknech do středního pásma.

06:28
    Domácí trojice zastavuje zavezení puku Vítkovic již kousek za modrou.

06:58
    Dobrá rána Reného Smolky od modré, jen co je pravda. Ale Maláč udělal na brankovišti výborný rozklek a následně schoval puk do lapačky. Je jasné, že nyní ho vyvolávají domácí kotelníci, tímhle zákrokem zachránil svůj tým od druhé pohromy.

07:12
    A opět Filip Maláč, toť dvě slova ozývající se z domácího kotle. Na brankovišti i za pomocí svých spoluhráčů skryl vyražený puk.

07:27
    Jihlava je již ve čtyřech.

07:45
    A uvidíme, zda bude v dalším průběhu platit, že kdo nedá gól z přesilovky pět na tři (a že tahle byla hodně dlouhá), ten nemůže vyhrát...

07:57
    Jihlava už hraje v plném počtu.

09:08
    Vítkovice se nyní prezentují dobrým napadáním jihlavské rozehrávky. Dukla se proto nemůže moc dostat do útočného pásma.

11:58
    Nyní ale už Dukla našla recept na obrannou hráz Vítkovic. Jenže dvě prudké jihlavské střely mířily vedle tří tyčí, které stráží Bartošák.

12:22
    Maláč raději skryl puk ve svém brankovišti a v lapačce, neboť se k němu řítil na otravování soupeř.

12:46
    Jihlavská akce končí ofsajdem.

13:00
    Adam si píchl puk kolem obránce a posílal ho naslepo před branku, kde tento prostor strážil Marek Vřeský.

13:43
    Pavelec udělal ve svém obranném pásmu drzou kličku soupeři, následně přišel puk na hůl pro Václava Vranku. Ten jej sice ztratil, ale jen kvůli tomu, že ho sekl Matěj Přibyl. Jihlava si tak zahraje druhou přesilovou hru.

Na vyloučení: 2-2.

14:05
    Zdarsa operoval před brankou, dostal puk lehce na teč, ale ten projel těsně vedle pravé tyče vítkovické branky.

15:43
    Hosté jsou v plném počtu.

16:06
    Jungwirth dostal puk v situaci dva na dva před branku, ale už byl ve velkém úhlu a nestačil kotouč nasměrovat mezi tři tyče.

16:35
    Na druhé straně byl pozorný opět Maláč, který v brankovišti defacto zalehl puk.

17:37
    Domácí celek se zdá být aktivnějším týmem a favorita z Vítkovic se vůbec nebojí. Poměrně slušný výkon Dukly ale zatím na vstřelenou branku nestačí.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:42
    Jihlava se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

20:00

První třetina je minulostí. Padla jedna branka, když se v šesté minutě z protiútoku prosadil Jan Schauer. Domácí byli o maličko aktivnějším týmem, jenže zatím jim chybí ono pověstné střelecké štěstíčko. Hosté naopak nevyužili 90 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, kterou nezahráli úplně dobře. Ale mrzet je to zatím nemusí, jelikož jsou ve vedení – 0:1.

Další třetina začne přibližně v 15:03.

20:01

20:32
    Boj o každý metr ledu. Tak vypadá úvodní minuta druhé třetiny.

21:25
    Zatím nejvíce se hraje ve středním pásmu. Oba týmy si nedokáží vytvořit nějaký souvislejší tlak.

22:37
    Filip Maláč si připisuje první vážnější zákrok druhé třetiny, jeho levý beton byl tam, kde být měl.

23:41
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před vítkovickou branku.

23:50
    Hosté vyhodili puk po buly do středního pásma, následná jihlavská akce končí ofsajdem.

25:58
    Maláč vysprintoval ze svojí klece, Dukla jde do další přesilové hry.

26:08
    Marek Brada dostává dvě minuty za podrážení. Využije Dukla třetí přesilovku v zápasu?

Na vyloučení: 2:3.

26:23
    Střela Moravce od modré z první šla přesně do míst, kde měl jeden z hráčů Vítkovic svojí nohu. Vzápětí se k dorážce u levé tyče dostal Pigl, ale ani nadvakrát nezvedl puk nad beton Bartošáka.

27:37
    K dalším šancím se ale Dukla zatím nedostává, puk je hodně daleko od branky Vítkovic.

28:08
    A hosté již hrají v plném počtu.

29:16
    Maláč nyní první střelu pohlídal, při druhém pokusu hostí v podání Holanika vůbec nevěděl, kde je puk. Ten skončil v rohu za brankou.

29:29
    Hosté špatně vystřídali a domácí ekipa šla do přečíslení tři na jednoho. V něm dostal dobrou přihrávku Zdarsa a zkoušel puk poslat do horního růžku pravé tyče, puk ale úplně nezvedl a Bartošák dobře zasáhl vyrážečkou.

30:17
    Juřička sice zareagoval na odražený puk jako první a chvíli to vypadalo, že pojede sám na branku, ale neměl dostatečnou rychlost a vzápětí ho odclonil jeden z vítkovických obránců.

30:27
    Na druhé straně se kapitán Josef Krejsa dostal ke střele přes dva hráče soupeře, avšak Maláč byl pozorný a puk vyrazil.

31:42
    Protiútok také v podání hostí, a to dva na jednoho. Macho dával puk přes obránce na Holanika, což byl úmysl dobrý, jenže přihrávka šla na paty.

31:48
    René Smolka sekl soupeře a Dukla bude mít čtvrtou přesilovku v utkání.

Na vyloučení: 2-4.

32:01
    Samuel Rajčan odpaluje puk z vlastní modré až na druhou stranu.

32:28
    Broža poslal tvrdě a čistě na mantinel Kotáska, ale důležitější je, že hosté vyhodili kotouč až za Maláče.

32:57
    Hraniční zákrok na jihlavského hráče byl ve středním pásmu posouzen jako povolený. Dukla vzápětí musí začít znovu od svojí svatyně.

33:21
    Menšíkova střela z vrcholu pravého kruhu neměla špatné parametry, navíc se jeho spoluhráč chystal clonit, ale s celou situací si poradil Darek Bartošák.

33:35
    Hosté mohli jít do dvoubrankového náskoku, když se přes obránce protáhl Marek Brada a šel sám na Maláče. Jihlavský gólman jeho první střelu vyrazil a vzápětí rozklekem zneškodnil i dorážku stejného hráče, která šla mezi jeho betony. Brada odjíždí na střídačku a jen nevěřícně kroutí hlavou.

34:18
    Adam střelou na bližší tyč nenachytal Bartošáka. Vítkovický gólman puk kryje.

34:34
    Poprvé od vítkovické přesilovky pět na tři je vyloučen také hráč Jihlavy. Daniel Pavelec odchází ven, jelikož se dopustil podrážení.

Na vyloučení: 3-4.

35:05
    Klasickou přesilovou hru nyní hosté využívají a jdou do dvoubrankového vedení. Zejména díky tomu, že byli na brankovišti hodně důrazní. Machů vystřelil, JOSEF KREJSA měl před brankou největší lokty a nejenže spolu s jihlavským bekem povalil i gólmana Maláče, ale zejména dopravil puk do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Machů, Alex Kotásek.

36:07
    Nejprve se zčistajasna před Maláčem zjevil Smolka, kterého domácí muž v masce vychytal. Poté obkroužil branku Bystroň a snažil se zasunout puk k bližší tyči, ale trefil jen boční síť.

37:19
    Sudí Nikola Marek ukazuje naprosto jasně a zřetelně na prstech šestku, čili Jihlavští špatně střídali a hráli v příliš mnoho hokejistech na ledě. Trest za hráčskou lavici jde odsedět Martin Matějíček.

Na vyloučení: 4-4.

38:45
    Pavelec zachytil nahození před brankou a obloučkem vyhazuje puk až na druhou stranu.

38:58
    Darek Bartošák po ostré střele Menšíka chvilku nevěděl, kde má puk. Kus černé gumy mu ale zapadl do výstroje.

39:02
    A hned po buly kryje vítkovický gólman další střelu, tentokrát spíše takové jednoduché nahození.

39:19
    Domácí hrají v plném počtu, Matějíček už je na ledě.

40:00

Dvě třetiny hry máme za sebou. Ve druhé části byla hra také hodně vyrovnaná, ale Jihlava zatím může žehrat na nevydařené přesilové hry. Nevyužila jich pět, zatímco Vítkovice měly na konci druhé třetiny početní výhodu, kterou naopak zužitkovat dokázaly a po gólu Josefa Krejsy z předbrankového prostoru je tak stav 0:2.

Další třetina začne přibližně v 15:50.

40:01

41:02
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tohle je povolený doping v podobě branky, který Jihlava potřebovala. MATOUŠ MENŠÍK odčaroval kouzlo Darka Bartošáka, když ho prostřeluje přesnou střelou z osy hřiště a domácí jsou tak opět na dostřel. Bez asistence.

42:18
    Puk končí mimo hrací plochu, bude se vhazovat po levici Maláče.

42:49
    Střela Krejsy z pravého kruhu nebyla vůbec špatná, mířila totiž na vzdálenější tyč. Maláč vytasil svůj beton a jeho koncem puk vyrazil.

43:53
    Dukla si aktivní hrou vynutila buly po levici Bartošáka.

44:03
    Vzápětí tu máme další vhazování u vítkovického gólmana.

44:16
    Zakázané uvolnění hostí opět směřuje hru před Bartošáka.

44:27
    Přesilová hra pro Duklu. Denis Puchala tak moc chtěl vyhodit puk ven z pásma, až mu dal velkou razanci a vystřelil jej mimo hrací plochu. Dostává tak dvě minuty za zdržování hry.

45:34
    K Matyáši Sapíkovi se před branku odrazil puk. Vysoký jihlavský bek jej ihned vystřelil na Bartošáka, který kryje!

46:15
    Domácí opět trošku zatlačili v přesilové hře. Jonáš Jungwirth dorážel puk z levého kruhu, ale minut prostor tří tyčí.

46:27
    Hosté hrají v plném počtu.

47:44
    Hosté střílí možná klíčovou branku dnešního zápasu a opět odskakují domácím na rozdíl dvou branek. MARTIN KUBÍK se prodral po pravé straně do střelecké pozice a na jeho pokus byl dnes výborně chytající Maláč krátký. Asistence: Jakub Macho.

48:27
    Vítkovičtí si kráčí za první výhrou v sérii. SAMUEL RAJČAN si najel na pravý kruh, odkud hodně prudce vystřelil na vzdálenější tyčku a jeho střela se zastavila až v síti. Asistence: Denis Puchala.

50:25
    Matěj Přibyl mohl k přesné asistenci přidat i branku, ale jeho tvrdá rána, jdoucí z pravého kruhu, Maláče nepřekvapila. Domácí gólman si poradil a kotouč vyrazil.

52:45
    Ondřej Broža mohl ještě zdramatizovat zápas, ale jeho střela přes dva obránce z kruhů si cíl za záda Bartošáka nenašla. Brankář hostí opět dobře zasáhl.

53:56
    Bartošák se opět musel mít na pozoru, protože nebylo jasné, kdy na něj přijde nějaká střela. Nakonec se k ní dostal zřejmě Juřička, ovšem puk končí na výstroji gólmana Vítkovic.

54:25
    Vítaná věc pro hosty, David Moravec totiž krosčekoval soupeře a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.

55:45
    Hosté dnes podruhé využívají přesilovou hru. Po závaru před jihlavskou brankou a nahrávce Kotáska zpoza klece asi každý čekal, kde vypadne puk. Ten nakonec skončil zhruba 30 centrimetrů před brankovou čárou, kde jej doklepl do volné sítě SAMUEL RAJČAN a dává tak svůj dnešní druhý gól. Asistence: Alex Kotásek.

56:55
    Jihlava se snaží alespoň o čestné snížení, ale není jí přáno.

57:12
    Ještě jedna přesilová hra pro hosty, Václav Vranka jde ven za sekání.

Na vyloučení: 6-5.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:12
    Domácí může těšit alespoň to, že oslabení ubránili.

Do třetí třetiny vstoupila Jihlava dobře a už ve 42. minutě snížila na 1:2, když se prosadil Matouš Menšík. Vyrovnat se ale Dukle nepodařilo, hosté naopak v polovině posledního dějství vstřelili dvě slepené branky zásluhou Martina Kubíka a Samuela Rajčana a na konečných 1:5 upravil v 56. minutě znovu Samuel Rajčan.

S konstatováním, že HC Vítkovice Ridera vyhrály první zápas osmifinále na jihlavském ledě 5:1 a již v úterý mohou doma udělat rozhodující krok k postupu, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (10:17:53)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 42. Menšík – 6. Schauer (Přibyl), 36. Krejsa (Machů, Kotásek), 48. Kubík (Macho), 49. Rajčan (Puchala), 56. Rajčan (Kotásek)

Rozhodčí: Marek – Roupec, Klouda