Toronto – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Florida – Boston 3:7 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 7:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:0 (kon.) | St. Louis – Tampa 4:3 (kon.)
Dallas – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – Philadelphia 3:1 (kon.) | NY Islanders – Arizona 2:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
Los Angeles Kings
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Anaheim Ducks
Neděle 24.03.2019, 03:38 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:21:40)

Tři hvězdy utkání
    1. Anže Kopitar (LAK) 0+0
    2. Alec Martinez (LAK) 0+2
    3. Carter Rowney (ANA) 1+0

Hokejisté Los Angeles sice ještě čtyři minuty před koncem zápasu prohrávali 2:3, ale nakonec to jsou oni, kdo se radují z výhry. Po vyrovnávací dorážce Grundströma dospělo utkání až k samostatným nájezdům, ve kterých se jako jediný prosadil Anže Kopitar, jenž byl také vyhlášen první hvězdou zápasu.

Anže KOPITAR - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je ANŽE KOPITAR.

3. série
    1:0
    Silfverberg se snažil vystřelit z mezikruží nad lapačku, ale Quick vyrazil puk loktem!

3. série
    1:0
    Na druhé straně Iafallo neprostřelil Millera. Anaheim dostane ještě šanci.

2. série
    1:0
    Rakell příliš pomalým zakončením neměl proti Quickovi šanci.

2. série
    1:0
    Kopitar před Millere zatočil do strany a protáhl kličku do bekhendu, čímž obhodil Millera kolem betonu.

1. série
    0:0
    Terry na druhé straně po kličce do forhendu vůbec netrefil branku.

1. série
    0:0
    Adrian Kempe po kličce do bekhendu zakončoval k pravé tyčce, ale brankář Miller vykopl puk.

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnout budou muset samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:52
    Puk je ve středním pásmu.

64:44
    Anaheim bude hrát 16 vteřin ve čtyřech proti třem. Hosté si berou time-out.

64:44
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Carl Grundström – 2 min., hákování).

64:01
    Stále se hraje bez přerušení. Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:20
    Na druhé straně ledu Sprong míjí branku soupeře.

62:45
    Carter se snažil střílet z mezikruží, Miller byl proti jeho zakončení připraven.

61:10
    Zatím trochu pomaleji rozbíhající se prodloužení chtěl rozhodnout Carter, ale z pravé strany minul Millerovu branku.

60:26
    Silfverberg se zmocnil puku ve středním pásmu a rychle pronikl do pravého kruhu. Jeho zakončení ale Quicka příliš neohrozilo.

60:01

O osudu utkání rozhodne prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:12
    Rakell z pravého kruhu nechal vyniknout Quicka, který vyráží.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:48
    Útoky končí rychlými ztrátami puku.

57:00
    Utkání pomalu míří do prodloužení. Oba týmy si teď dávají velký pozor na to, aby příliš neotevřely obranu.
    56:07 Carl GRUNDSTRÖM - 3:3

56:07
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí se prosadili z rychlého protiútoku! Toffoli se dostal ze střeleckého úhlu, přesto po objetí brankáře zpoza jeho betonu zakončil. Z levé strany brankoviště ale trefil jen levou tyčku. Odražený puk do brankoviště však snadno dorazil do branky CARL GRUNDSTRÖM. Asistence: Tyler Toffoli, Alec Martinez.

55:08
    Hosté vyrazili do přečíslení ve dvou proti jednomu. Sprongovi na levém křídle najížděl Terry, ale nizozemský útočník se rozhodl střílet sám. Quick vytěsnil na zadní mantinel.

54:34
    Další zakázané uvolnění Anaheimu.

54:25
    Po zblokované střele Clifforda vyhazují Ducks na zakázané uvolnění.

53:52
    Rychlý kontr hostů. Jones se přes Quicka neprosadil, domácí brankář vytěsnil puk na zadní mantinel.

53:39
    Kings ale dostali v útoku prostor a vytvořili silný tlak na Millera. Ten ho však ustál, i přes zhuštěný prostor před brankovištěm puk za záda nepropustil.

53:20
    Ducks zatím velmi dobře brání své pásmo a soupeře moc k ničemu nepouští.

52:44
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

51:32

51:25
    Tlak na branku Millera nakonec přišel, ale Grundstrom jeho beton nepřehodil.

50:25
    Domácí jsou po inkasované brance v přesilovce trochu politi ledovou sprchou a nedaří se jim usadit v útoku.
    49:42 Carter ROWNEY - 2:3

49:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tak to je tvrdý direkt pro Kings! Doughty špatně rozehrál a pustil Anaheim do útoku. Toho dokonale využil CARTER ROWNEY, který dostal přihrávku od Granta, který byl přitlačen na mantinel, na střed mezi kruhy a nikým nebráněn obhodil brankáře Quicka! Asistence: Derek Grant.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:34
    Brown kazí přihrávku na modrou čáru a domácí se sami vyhání z útoku.

49:28
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jaycob Megna – 2 min., podrážení).

48:37
    Hosté se znovu tlačí do zakončení. Silfverberg ale míjí z mezikruží klec domácích.

47:54
    Martinez byl před brankovištěm hostů zblokován. Los Angeles poté ztrácí puk.

47:39
    Quick se po útoku Anaheimu na poslední chvíli zorientoval a ukryl puk do lapačky. Nepříjemný útok hostů.

47:04
    Puk končí v ochranné síti za brankou Los Angeles. Komerční pauza.

46:55
    Quick musel čelit rozjetému Sprongovi, jenž se dostal za obranu. Svou lapačkou vytěsnil puk na zadní mantinel, jen tak zlehka puk tečoval a odrazil. Sprongovi moc nechybělo.

46:27
    Domácí se osmělili. Toffoli zajel s pukem po pravé straně za branku a pokusil se rychle zakončit po vyjetí z levé strany. Miller vyráží.

45:58
    Kempe zavezl puk po pravé straně do útočného pásma a snažil se před brankovištěm najít najetého Wagnera. Puk až k němu ale neprošel.

44:45
    Kvůli přihrávce rukou je hra přerušena.

43:41
    Naopak hosté zatím docela snadno kombinují. Holzer od modré míjí branku.

43:20
    Kings se nedaří na delší úsek hry dostat k puku, a už vůbec ne se usadit v útoku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

42:41
    Avšak ne na dlouho. Do útoku pronikli znovu hosté. Silfverberg, který v této sezoně podepsal novou smlouvu a vyrovnal svůj osobní rekord v počtu vstřelených branek (23), se z pravého kruhu neprosadil.

42:08
    Jones byl zpoza kruhů zblokován. LA se dostávají k puku.

41:50
    Další přerušení. Sherwoodova střela byla sražena do hlediště. Anaheim zatím ve třetí třetině hraje hodně aktivně a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

41:28
    Zakázané uvolnění domácích.

41:01
    Silfverbergova střela z levého kruhu končí v ochranné síti. Srazil ji tam bránící Doughty.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:30.

Sice to už vypadalo, že Los Angeles půjde do kabin za stavu 2:1, ale pouhou jednu vteřinu před koncem druhé třetiny využil přesilovku hostující Rakell, který srovnal na 2:2. A jeho branka byla skutečně znamenitá.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:59 Rickard RAKELL - 2:2

39:59
    Tohle vyloučení přišlo domácí draho. Jednu vteřinu před koncem využil přesilovku RICKARD RAKELL a to skutečně nádherně. Nebyl vůbec ve střelecké pozici, ale dostal se vedle branky k odraženému puku, bekhendem si ho přizvedl a ve vzduchu do něho klepl z forhendu tak, že zapadl za záda bezmocného Quicka. Asistence: Jakob Silfverberg, Adam Henrique.

39:34
    Wagner chtěl trefit Mansona pěstí do obličeje. Sice minul, ale za úmysl odchází na dvě minuty za hrubost.

39:34
    Wagner sice skončil na ledě ve středním pásmu, ale bude to právě on, kdo půjde na trestnou lavici.

38:51
    Ukončuje ho až zakázané uvolnění Anaheimu.

38:20
    Hraje se delší úsek bez přerušení.

37:35
    Zakončení Spronga z ostrého úhlu vůbec nezamířilo mezi tři tyče.

36:50
    Sprong je zpátky na ledě, což je dobrá zpráva pro příznivce Anaheimu.

36:12
    Teď už nepokračuje. Puk drží na druhé straně brankář Quick. Komerční přestávka.

35:18
    Kopitar před brankovištěm trefil pouze beton brankáře Millera. Hra pokračuje.

35:08
    LaDueho střela byla zblokována ještě před Millerem.

34:27
    Hosté se rychle vrhli do útoku, ale nepodařilo se jim vymanit od mantinelu.
    33:48 Jeff CARTER - 2:1

33:48
    Vypadalo to sice na pomalejší útok domácích, ale s přesným zakončením. Z levé strany přišla přihrávka k JEFFU CARTEROVI na pravou stranu brankoviště a domácí útočník podstřelil z ostřejšího úhlu ruku Millera. Asistence: Dustin Brown, Austin Wagner.

32:45
    Nahození domácího Grundstroma končí v ochranné síti za Millerem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:25
    Walkerovu střelu zpoza kruhů drží Miller ve své moci a přerušuje hru.

30:55
    Komerční přestávka.

30:46
    Tak žádná ruka u Spronga. Jak odhalily opakované záběry, hostující útočník schytal ránu odraženým pukem do obličeje.

30:46
    Pokus o přihrávku na modrou čáru domácím nevyšel. Zakázané uvolnění.

30:40
    Stále se hraje bez přerušení, ale zároveň i bez střely.

29:52
    Zatímco hra pokračuje, hostující Sprong míří do kabiny a vyklepává ruku. Snad se nebude jednat o vážnější zranění.

29:31
    Ani jednomu z týmů se od konce hry ve čtyřech nedaří dostat puk do střelecké pozice.

28:05
    Oba týmy jsou v plném počtu.

27:26
    Na druhé straně ledu Iafallo přinutil svou střelou brankáře Millera přerušit hru.

26:36
    Welinskiho střelu z mezikruží zblokoval domácí Forbort.

26:05
    A tak bude. Adrian Kempe a Korbinian Holzer sedí na trestné lavici za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech.

26:05
    Postavení mimo hru Los Angeles. V rohu kluziště se poté strhla hromadná strkanice, po níž by ale rozhodčí neměli vylučovat. Komerční přestávka.

24:50
    Zakázané uvolnění Kings.

24:36
    Velká šance Clifforda, který se dostal za obranu, ale střela, kterou poslal z mezikruží, byla brankářem Millerem vytěsněna na zadní mantinel. Hostující brankář byl poté i se svou brankou stržen padajícím spoluhráčem. Hra je přerušena kvůli posunuté kleci.

23:22
    Roy pro změnu míjí branku Anaheimu.

23:10
    Domácí jsou ve druhé třetině hodně aktivní. Kopitar byl mezi kruhy zablokován Fowlerem.

22:12
    LaDueho střela zpoza pravého kruhu zapadla Millerovi do výstroje.

22:02
    Rychlý průnik Kempeho středem. Domácí útočník zastavil před brankovištěm a dostal přihrávku z levého křídla. Byl ale příliš blízko k Millerovi, jenž puk zachytil. Být o metr dál, dostal by puk přes beton brankáře.

21:47
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:07
    Forbort zpoza kruhů netrefil hostující branku.

20:45
    Druhá třetina začala opatrně. Taktika nahozených puků neslaví úspěch ani na jedné straně.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:36.

V první třetině se sice vedení ujali ve čtvrté minutě hosté po trefě Fowlera od modré čáry, ale radost jim vydržela pouze 82 sekund. V šesté minutě Kyle Clifford tečoval střelu od modré a využil přesilovku. Za stavu 1:1 odchází oba celky do kabin.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Ještě jedno přerušení. Ducks svůj útok po pravé straně špatně načasovali a je z toho další ofsajd.

19:29
    A zakázané uvolnění Los Angeles.

19:22
    Anaheim se dostal do postavení mimo hru.

18:50

18:36
    Kempe dostává dvě minuty za nesportovní chování, na druhé straně Silfverberg za hru vysokou holí. Pokračuje přesilovka domácích pěti proti čtyřem.

18:30
    Domácím se nedaří vrátit do útočného pásma.

18:01
    Ducks vyhazují puk ze svého pásma.

17:41
    Málem to změnil rychlý průnik Toffoliho a chyba hostující obrany, která mu prakticky puk sama nabídla. Miller střelu zastavil.

17:25
    Hosté znovu vyhazují kotouč a zatím se tomuto oslabení brání dobře.

17:04
    Anaheim vyhazuje puk až k brankáři Quickovi.

16:50
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., krosček).

16:50
    Bude se vylučovat na straně Anaheimu. Komerční pauza.

16:26
    Na zadním mantinelu za Millerovou brankou se zmocnili domácí puku, ale rychlou přihrávku před branku nevyužili k úspěšnému zakončení akce.

15:40
    Hraje se zatím nejdelší úsek zápasu bez přerušení. Hra se přelévá ze strany na stranu.

15:04
    Další útok domácích byl přerušen dobrou prací obrany. Anaheim se mohl dostat i do úniku, ale Wagner se výborně vrátil a nepustil soupeře k puku.

14:25
    Další zákrok brankáře Millera, tentokrát proti zakončení z prostoru před brankovištěm. Duck se poté konečně zmocnili puku a dostávají ho do středního pásma.

13:56
    Miller sráží betonem střelu Roye od modré čáry. Útok domácích dál pokračuje, Anaheimu se nedaří zmocnit puku.

13:05
    Oba týmy se při svých útocích dopustily ztrát puku.

12:15
    Anaheim vyhazuje na zakázané uvolnění.

11:56
    Grundstrom před brankovištěm hostů tečoval střelu Martineze. Puk poslal mimo tři tyče.

11:25
    Útočná akce domácích skončila bez střely. LA ale zůstávají u puku a za vlastní brankou chystají výpad další.

11:01
    Carter se před brankovištěm hostů neprosadil, puk poslal jen do rohu kluziště, kam se pro něho následně sám vydal.

10:38
    Hra je zastavena kvůli hře hostů vysokou holí. Jejich útok je přerušen a hra vykázána do středního pásma. Komerční pauza.

09:59
    Los Angeles se dostali do postavení mimo hru.

09:47
    Hra je zastavena v obranném pásmu domácích. Vhazovat se bude před Quickem.

08:39
    Martinezova rána od modré čáry až k brance nedoputovala. Byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě.

07:41
    Po vyhraném buly ve vlastním pásmu vyrazili domácí do rychlého útoku. Brodzinski zavezl puk podél pravého mantinelu, ale přihrávku na střed nedokázal Kempe zachytit.

07:32
    Sprong zkoušel štěstí z levého kruhu. Střela hostů byla sražena do ochranné sítě.

06:54
    Proti rychlému kontru Anaheimu je brankář Quicka. Prudká přihrávka doputovala až k němu a ten ji ukryl pod lapačku.

06:30
    Rakell se prokličkoval až před Quicka. Na poslední chvíli mu byl vypíchnut puk, a tak v brance skončil sám útočník Ducks, který s sebou vzal i brankáře Los Angeles. Poté je hra přerušena. Komerční pauza.
    05:09 Kyle CLIFFORD - 1:1

05:09
    Domácí velmi rychle využívají přesilovku! Střelu Martineze od modré čáry tečoval před brankovištěm KYLE CLIFFORD, jenž srovnává na 1:1! Asistence: Alec Martinez, Alex Iafallo.

04:53
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., hákování).

04:22
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustili hosté.

03:53
    Kings nevyšla přihrávka na útočnou modrou čáru. Zakázané uvolnění.
    03:47 Cam FOWLER - 0:1

03:47
    Hosté se ujímají vedení! CAM FOWLER střelou od modré poslal puk pod horní tyčku Quickovy branky! Před Quickem sice stálo několik hráčů, ale byl to čistý průstřel bez teče. Assistence: Andy Welinski, Sam Steel.

03:39
    Silfverberg vyslal z pravého kruhu první střelu Anaheimu v utkání.

03:11
    Quick raději nahozený puk soupeře ukryl pod lapačku.

02:54
    Snaha Los Angeles o rychlý návrat do útoku končí zakázaným uvolněním.

02:36
    Útok Kings. Doughty z levé strany přenesl pěkně hru do pravého kruhu na volného Kopitara, jehož střela z první nadělala Millerovy pár vrásek. Hostující brankář puk však chytá.

02:05
    Po vhazování se ke střele tlačil Fowler. Před brankovištěm domácích ale byl puk tečován jen na zadní mantinel.

02:00
    Na druhé straně ledu byla Megnova střela od modré sražena do ochranné sítě.

01:40
    Vzápětí se k první střele z mezikruží prodral Lewis. Miller chytá do lapačky a přerušuje hru.

01:20
    O moc lépe nedopadl ani útok domácích. Kovalčuk s pukem projel kolem brankoviště, ale neměl prostor k zakončení.

00:28
    Jones v souboji u levého mantinelu v útočném pásmu hostů přišel o puk, o nějž ho obral Martinez. První útok Anaheimu střelu nepřinesl.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Roy, Martinez, LaDue, Walker, MacDermid – D. Brown (C), Kopitar, Iafallo – Toffoli, Kempe, Grundström – Lewis (A), J. Carter, Brodzinski – Clifford, Wagner.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson (A), H. Lindholm, Welinski, Fowler, Holzer, J. Megna – Silfverberg, Steel, Rakell – Sprong, Henrique (A), Sherwood – Rowney, D. Shore, Perry (A) – Terry, D. Grant, Jones.

Rozhodčí: Meier, Skilliter – Mills, Racicot.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba týmy spolu odehrály v této sezoně už dva zápasy, v obou triumfovali Kings.

To Los Angeles s 60 body nemá už ani teoretickou naději. V posledním utkání si ale poradil s trochu se trápícím San Jose a potěšil domácí fanoušky. San Jose se podařilo porazit i Anaheimu v noci na sobotu.

I když má Anaheim ještě teoretickou a matematickou šanci na postup, reálně je ztráta 8 bodů při zbývajících 6 zápasech Ducks nedostižitelných. Soupeři Anaheimu mají o jeden až dva zápasy k dobru více, a i když Anahei dokázal z posledních čtyř zápasů hned třikrát vyhrát, musel by se stát skutečně zázrak, aby pokořil ve zbytku základní části 6 týmů, které jsou v Západní konferenci před ním.

Hokejisté Los Angeles a Anaheimu čeká souboj, který už nijak nemůže promluvit do pořadí mezi postupujícími do play off v Západní konferenci. Jedná se totiž o souboj posledního s předposledním.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Clifford (Martinez, Iafallo), 34. J. Carter (D. Brown, Wagner), 57. Grundström (Toffoli, Martinez), rozh. náj. Kopitar – 4. Fowler (Welinski, Steel), 40. Rakell (Silfverberg, Henrique), 50. Rowney (D. Grant)