Havířov – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Pardubice – Vítkovice 1:4 (kon.)
AZ Havířov
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1) Stav série: 0:1
HC Kometa Brno
Neděle 24.03.2019, 12:15 • Gascontrol Aréna, Havířov • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "B" • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu ze prvního semifinále play-off extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov a HC Kometa Brno.

Oba celky se v sezóně střetly čtyřikrát, dvakrát byla úspěšnější Kometa, dvakrát se z výhry radoval AZ. Uvidíme, kdo bude úspěšnější ve vyřazovacích bojích.

AZ RESIDOMO Havířov: Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Zmarzlák, Puzoň – Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M. Szturc, Bárta, Horváth

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmin, Vyroubal

Rozhodčí: Novák – Bartek, Dohnal.

Oba týmy právě absolvují předzápasové rozbruslení, zápas tedy za pár minut začne.

00:01

00:36
    Svozilovu střelu od modré ukryl Nowak v náručí.

01:27
    Na druhé straně se havířovští sice usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

01:50
    Až nyní po vystřídání pálil prudce Urbančík, Bizoň vyrážečkou zasahuje.

02:55
    Sedláčkova bomba z pravé strany těsně minula havířovskou klec.

03:48
    Hraje se v rychlém tempu a téměř bez přerušování.

05:01
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Moškoř – 2 min., hákování).

05:20
    AZ se na chvíli osvobozuje.

05:27
    Nowak chytá Fajmomovu střelu, hra přerušena.

06:05
    Puk je za brněnskou brankou.

06:30
    Svozilův pokus od modré sražen mimo.

07:01

07:05
    Další Svozilova střela od modré, Nowak jen vyráží před Vyroubala, ale ten nedokázal kotouč uklidit do branky.

07:11
    Icing AZetu.

08:48
    Brněnští jsou více na kotouči, ale přes pozornou havířovskou obranu procházejí jen velmi ztěžka a někdy vůbec.

09:10
    Dobré napadání havířovských vedlo ke dvěma nadějným situacím, ale nakonec hosté zvládli zažehnat hrozící nebezpečí.

10:20
    Ofsjad hostů.

10:50
    Szturc se dostal k puku v mezikruží a trefuje tyč!

11:21
    První přesilovka pro AZ. Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Fajmon – 2 min., podrážení).

11:40
    Zmarzlákovu střelu Bizoň jen vyrazil, ale pak stihl zlikvidovat i dorážku Bechera.

12:17
    Havířovští dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale teď se brněnští osvobozují.

12:55
    Opět je puk až v havířovském pásmu.

13:21

13:35
    Puk v Bizonově lapačce, hra přerušena.

13:56
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Fajmon – 2 min., hrubost). Nesmyslný zákrok brněnského obránce na havířovského obránce Vojkůvku.

14:42
    Kubíčkovu střelu od modré Bizoň viděl až na poslední chvíli, ale stihl ji vyrazit do rohu.

15:40
    Tato pasáž přesilovky se AZetu nevydařila, puk byl převážně mimo brněnské pásmo.

15:56

16:25
    Havířovská branka se dostala mimo svou správnou pozici po nájezdu jednoho z brněnských útočníků. Hra přerušena.

17:05
    Havířovští se nepřesností zbavili možnosti dostat k zakončení, ale na druhé straně se to stejné stalo i hráčům Komety.

17:53
    Druhá přesilovka pro Brno. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Horváth – 2 min., vysoká hůl).

18:10
    Vojkůvka odpaluje puk přes všechny čáry.

18:22
    Horkého bomba zaduněla na zadním mantinelu.

18:42
    Pozorný Nowak ustál nápor brněnských Vyroubala a Němce na svém brankovišti.

19:10
    Sedláček měl křížnou přihrávkou na levý kruh nabito na gól, ale trefil jen boční síťku.

19:53

20:00

První třetina přinesla víceméně vyrovnanou hru s minimem šancí. Hosté byli možná trochu více na puku i střelecky aktivnější, ale branku jsme neviděli a tak o osudu utkání bude rozhodovat až jeho další průběh.

Druhá třetina začne v cca 12:58.

20:01

21:25
    Druhá třetina začala řadou nepřesných přihrávek na obou stranách, s takovou se branky nedočkáme.

22:20
    Havířovští se na chvíli usadili v pásmu, ale do vyloužené šance se nedostali.

22:40
    Na druhé straně se dodstal k puku kousek za modrou Řehák a jeho bomba zaduněla na zadním mantinelu.

23:30
    Velké šance na havířovských hokejkách, ale ani Makovec, a chvíli po něm ani Vojkůvka, na Bizoně nevyzráli.

23:50
    Na druhé straně chytá Nowak Brabencův pokus.

24:20
    Brněnský obránce Svozil to zkusil z poza havířovského hráče, Nowak opět spolehlivě na místě.

25:22
    Chyba havířovských při rozehrávce, nakonec se puk po několika odrazech dostal do brankoviště, tam si jej ale našel Nowak.

26:19
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští využívají zaváhání domácích ve střední třetině a otevírají skóre zápasu. TOMÁŠ VYROUBAL dostal puk do jízdy a střelou po ledě z mezikruží překonal Nowaka – 0:1. Asistence: Alex Sever.

27:48
    Pavlačka se tlačil do brněnské branky, ta nakonec opustila svou pozici a tak je hra přerušena.

28:20
    Nowak skvěle vyrážečkou vychytal z blízka střelu Brabence.

29:10
    Další gólovka Komety. Vyroubal ujížděl sám na Nowaka, ale ten nyní opět svůj tým slvělým zákrokem podržel.

30:45
    Kubíčkova bomba od modré sice prosvištěla kolem brněnské branky, ale puk se od mantinelu vrátil do brankoviště, kde chybělo Moškořovi jen kousek k jeho doklepnutí za čáru.

31:30
    Další nápor AZetu, Makovec s Vojkůvkou ohrožovali Bizoně, ten odolal.

33:10
    Havířovské střely zblokovány bránícími hráči Komety. Neuspěli Pavlačka a po něm ani Kremnický.

33:45
    Na druhé straně pozorný Nowak kryje nahozený puk.

34:28
    Brněnský Sedláček se natlačil do zakončení z levé strany, opět je Nowak na místě, následně kotouč uklízí jeden z obránců.

35:42
    Krátký nápor AZetu v útočném pásmu přerušuje svým zákrokem brněnský brankář Bizoň.

35:58
    Třetí přesilovka AZetu. Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., nedovolené bránění).

36:02
    Přesilovka AZetu ale velmi rychle končí. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pavlačka – 2 min., vysoká hůl). Budeme hrát 4 na 4.

36:49
    Moškořovi se nepodařilo opakovaně rozjet útok AZetu, na druhé straně Sedláček střílí z pravého kruhu nad branku.

37:19
    Šalé pálil ze stejné pozice, následuje zákrok Nowaka.

38:27
    Kometa navyšuje své vedení na 2:0 a opět to bylo po chybě domácích. ALEX SEVER vystihl havířovskoiu přihrávku a polovysokou střelou z mezikruží k tyči překonal Nowaka. Asistence: Roman Otava.

39:34
    Havířovští se ještě v poslední minutě třetiny tlačí do útoku, ale zatím z toho šance není.

40:00

Ve druhé třetině si Kometa vybudovala dvoubrankový náskok a má tak k výhře v prvním semifinále blíže. Uvidíme, co přinese třetí dějství. To začne v cca 13:42.

40:01

40:20
    Kubíček si nabruslil do pásma a prudkou střelou z levé strany prověřil Bizoně.

41:27
    Hra přerušena. Havířovský obránce Zmarzlák zůstal na chvíli otřesen na ledě, ale už je na cestě na střídačku.

42:45
    Ofsajd AZetu.

43:12
    Brněnský útočník Šalé si elegantně proskočil mezi obránci a spěchal za kotoučem za branku. Nakonec akci Komety ukončil až zákrok Nowaka.

44:05
    Na druhé straně prudká střela Horvátha, Bizoň pozorný.

45:10
    Brabenec zavezl puk do útočného pásma, ale už se hra otáčí na druhou stranu.

46:34
    Třetí třetina se hraje ve velmi vysokém tempu, ale bez výraznějších šancí.

47:02
    Až teď se po střele Szturce a zákroku Bizoně dostal k dorážce u tyče Moškoř, ale z velkého úhlu neuspěl.

47:38
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Becher – 2 min., vysoká hůl).

47:50
    AZ se osvobozuje.

48:15
    Opět je kotouč až za brankou Komety.

48:40
    Sedláčkovu střelu Nowak nadvakrát chytá.

48:42
    Přesilovka Brna končí, Prčík sekl brankáře Nowaka. Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Prčík – 2 min., sekání).

49:00
    Šalé hledal před brankou šikovnou žabičkou najetého Linku, ten puk nezpracoval.

49:38
    Domácí v plném počtu, začíná jejich zhruba minutová přesilovka.

Dnešní utkání sleduje 250 diváků.

50:18
    Bizon tlumí ve výstroji Kubíčkovu střelu.

50:35
    Další Kubíčkovu střelu od modré Bizoň jen vyrazil betonem, ale pak kotouč odpálili obránci do bezpečí.

50:42

51:05
    Urbančík nabídl puk na teč Vojkůvkovi, ten těsně minul branku.

52:20
    Na druhé straně se dostal do úniku za obranu Šalé, ale Nowak jej betonem vychytal.

53:26
    Havířov právě vstřelil branku!
    Velký nápor domácích na brněnském brankovišti vede ke snížení na 1:2. MARTIN PAVLAČKA dokázal opakovanými dorážkami dostat puk do brnněské klece. Asistence: Ondřej Becher.

54:28
    AZ se tlačí za vyrovnáním, hosté tak dostávají šanci na brejky. Teď v dalším neuspěl Vyroubal.

54:51
    Pavlačka trefuje Bizoně do masky, ale hraje se dál.

55:21
    Buly před Nowakem.

55:47
    Kos nabil Sedláčkovi na střelu, ale ta šla hodně mimo.

56:33
    Icing Komety.

56:55
    Kremnického pokus od modré sražen do rohu.

57:38
    AZ zakládá útok ze svého pásma.

58:02
    Hosté zavezli puk do pásma Havířova, ale už se hra přesouvá na druhou stranu.

58:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brabenec – 2 min., nedovolené bránění).

58:24
    Tohle je pro AZ velká šance. Nowak zatím zůstává v brance. Hrajeme 5 na 4.

58:45
    A domácí přesilovku využívají. DENIS BÁRTA doklepl za Bizoně Szturcovu vyraženou střelu a je to 2:2. Asistence: Gabriel Szturc.

59:05
    Buly před Bizoněm.

59:35
    Blesková akce hostů, Brabenec se dostal před Nowaka, ale ten kotouč betonem na poslední chvíli vyrazil.

59:47
    Sedláček srazil ve středním pásmu Bártu ramenem na mantinel, hra přerušena.

59:47
    Vylučovat se nebude, Bárta za pomocí spoluhráčů míří na střídačku.

60:00

AZ dokázal ve třetí třetině vyrovnat a tak nás čeká prodloužení.

60:01

60:45
    Domácí Szturc dostal kotoučem do nohy a v bolestech se po ledě snaží dostat na střídačku.

61:15
    Pavlačka zavezl puk do brněnského pásma, jeho pokus sražen vysoko nad.

61:52
    Velký souboj o puk v rohu brněnského pásma.

62:07
    Kremnický střílel Bizoň na místě.

62:20
    Obrovská šance Bechera na rozhodnutí, ale ani nadvakrát Bizoně nepropálil.

63:05
    Na druhé straně skvěle zachránil Nowak před Vyroubalem.

63:15
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kubíček – 2 min., hrubost).

63:15
    Oddechový čas pro hosty, kteří budou hrát přesilovku 4 na 3.

63:50
    Svozil po kombinaci trefil střelou od modré Zmarzláka, následně se AZ osvobozuje.

64:14
    PATRIK FAJMON svou přesilovkovou brankou v prodloužení rozhoduje dnešní zápas. Bez Asistence.

Hosté nakonec vítězí v Havířově 3:2p a ujímají se vedení v sérii 1:0. Semifinále bude pokračovat v úterý v Brně, kdy bude mít Kometa dva mečboly na vítězství v sérii.

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších přenosů. (14:27:16)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 54. Pavlačka (Becher), 59. Bárta (Szturc) – 27. Vyroubal (Sever), 39. Sever (Otava), 65. Fajmon

AZ Havířov: Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Zmarzlák, Puzoň – Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M. Szturc, Bárta, Horváth

Rozhodčí: Novák – Bartek, Dohnal