Winnipeg – Montreal 1:3 (kon.) | Tampa – Washington 3:6 (kon.) | New Jersey – St. Louis 2:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
San Jose – Vegas 4:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 1:5 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 4:0 (kon.)

Radek Faksa (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:00
    Roman Polák (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:46 (07:06:13)

1. Jacob Markström (VAN) 38 zák., 2 góly, 95,0%
    2. Alexandr Radulov (DAL) 1+0
    3. Luke Schenn (VAN) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 31-40; Zablokované střely: 17-9; Vhazování: 39%-61%; Hity: 27-16; Přesilové hry: 0/4-0/3; Trestné minuty: 6-8.

Dallas ve Vancouveru dlouho prohrával, dvěma góly ve třetí třetině ale dokázal smazat dvoubrankové manko a vynutil si prodloužení, které nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, jenž rozhodla až osmá série, ve které se jako jediný prosadil po krásném bekhendovém blafáku Markus Granlund. Konečný výsledek zápasu. Vancouver Canucks 3 Dallas Stars 2.

Markus GRANLUND - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
    Autorem vítězné branky je MARKUS GRANLUND.

8. série
    1:0
    Mattias Janmark si z levého křídla rychle sjel před bránu a rychlou střelou zápěstím přestřelil bránu!

8. série
    1:0
    Markus Granlund předvedl nádherný bekhendový blafák a zasunul puk mezi betony Antona Chudobina!

7. série
    0:0
    Roope Hintz zvolil rychlou střelu zápěstím, která z mezikruží zamířila vedle levého horního rohu brány.

7. série
    0:0
    Quinn Hughes rychle zamíchal s pukem, bekhendem ale trefil u pravé tyče levý beton Antona Chudobina.

6. série
    0:0
    Miro Heskanen chtěl střelou zápěstím vymést pravý horní roh brány, jenže Jacob Markström vytáhl úžasný semafor!

6. série
    0:0
    Ryan Spooner zvolil v mezikruží rychlou střelu zápěstím a Anton Chudobin puk vyrazil levým betonem.

5. série
    0:0
    Jason Spezza zvolil bekhendové zakončení, které Jacob Markström zneškodnil vyrážečkou.

5. série
    0:0
    Bo Horvat zvolil v mezikruží během pomalé jízdy rychlou střelu zápěstím, kterou orazítkoval horní tyč!

4. série
    0:0
    John Klingberg zvolil rychlou střelu zápěstím, kterou Jacob Markström opět vyrazil vyrážečkou.

4. série
    0:0
    Josh Leivo byl dnes hodně aktivní, jenže také on ztroskotal na Antonovi Chudobinovi, který puk vyrazil.

3. série
    0:0
    Hostující kapitán Jamie Benn zvolil rychlou střelu zápěstím, která skončila na vyrážečce Jacoba Markströma.

3. série
    0:0
    Tanner Pearson provedl nájezd hodně rychle, ale také on ztroskotal u levé tyče na pravém betonu Antona Chudobina.

2. série
    0:0
    Tyler Seguin se za bučení fanoušků rozjel na nájezd a ani on bekhendovým zakončením na Jacoba Markströma nevyzrál.

2. série
    0:0
    Brock Boeser si z pravého křídla najel do mezikruží, rychlou střelou ale mezi betony Antona Chudobina nepřekonal.

1. série
    0:0
    Alexandr Radulov se rozjel na nájezd a bekhendem nepřekonal Jacoba Markströma mezi betony.

1. série
    0:0
    Elias Pettersson před bránou rychle zamíchal s pukem, poté ale trefil pravý beton Antona Chudobina.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo a v Rogers Areně budou diváci svědky samostatných nájezdů. Po prodloužení. Vancouver Canucks 2 Dallas Stars 2.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:20
    Elias Pettersson se dostal na vrcholu pravého kruhu ke střele, kterou zablokoval výborně Alexandr Radulov.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

62:18
    Mattias Janmark bleskově objel bránu, u pravé tyče ale kotouč nedokázal zasunout do odkryté části sítě.

61:33
    Quinn Hughes se krásně uvolnil v mezikruží, jeho střela zápěstím ale minula nad ledem pravou tyč brány.

60:54
    Alexandr Radulov se v pravém kruhu pro vhazování ke střele nedostal a kotouč byl sražen do rohu kluziště.

60:24
    Miro Heiskanen vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Jacob Markström po svém zákroku rychle rozehrál holí.

60:01

Canucks rostoucímu tlaku Stars neodolali a po jejich ztrátě dvoubrankového vedení budeme v Rogers Areně svědky prodloužení. Skóre po třetí třetině střetnutí zní. Vancouver Canucks 2 Dallas Stars 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Tyler Seguin tentokrát střelou z mezikruží minul levou tyč a Jacob Markström volný kotouč zmrazil lapačkou.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:46
    Tyler Seguin mohl rozhodnout, jenže jeho střela z mezikruží zamířila do náruče brankáře Vancouveru.

58:25
    Miro Heiskanen na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jacob Markström předvedl nádherný semafor.

58:03
    Anton Chudobin zastavil nahození Canucks a pomalu se blíží konec normální hrací doby zápasu. Padne gól?

57:28
    Stars se dostali před bránou k bekhendové střele, kterou Jacob Markström vyrazil levým betonem.

57:09
    Radek Faksa je zpět na ledě a vypadá to vypadá, že v Rogers Areně nás dnes čeká prodloužení. Extra porce.

55:19
    Josh Leivo vypálil na vrcholu pravého kruhu s příklepem a jeho rána bez přípravy skončila v ochranné síti.

55:09
    Radek Faksa byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Vancouver si zahraje v závěru utkání přesilovou hru.

55:09
    Vancouver promarnil dvoubrankové vedení a po přerušení hry nastává čas pro další reklamní přestávku.

54:21
    Vancouver mohl jít rychle zpět do vedení, jenže Anton Chudobin střelu z blízkosti vyrazil!
    54:11 Alexandr RADULOV - 2:2

54:11
    Dallas právě vstřelil branku!
    ALEXANDR RADULOV z vrcholu pravého kruhu nahazoval puk před bránu na teč, kotouč ale nakonec těsně nad ledem zamířil bez teče ke vzdálenější levé tyči a je to 2:2! Vyrovnáno. Asistence: John Klingberg a Mattias Janmark.

53:09
    Brock Boeser se musel za svým nahozeným pukem vydat sám, protože jeho spoluhráči nyní střídali.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:44
    Canucks vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Ryan Spooner po přihrávce Joshe Leiva mířil z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Anton Chudobin ale puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě! Brejk.

51:35
    Dílčí cíl se Dallasu podařil splnit a nyní prohrává pouze o gól. Stále ale potřebuje skórovat podruhé.
    49:14 Andrew COGLIANO - 2:1

49:14
    Útočník Radek Faksa na pravém křídle zachytil rozehrávku Jacoba Markströma zpoza brány a po jeho krásné kolmé přihrávce ho u pravé tyče nadvakrát překonal ANDREW COGLIANO! Stars snížili rozdíl na gólu. Asistence: Radek Faksa.

48:41
    Dnešní utkání sleduje 18663 diváků.

46:55
    Jacob Markström zastavil nahození Stars z levé strany v lapačce a prostor dostává komerční přestávka.

46:25
    Sven Bärtschi se ocitl před bránou po nádherné kolmé přihrávce úplně sám, po rychlém zamíchání s pukem ale v obrovské šanci trefil levou tyč! Vancouver byl hodně blízko gólu!

45:13
    Ben Lovejoy vystřelil na pravém křídle z úhlu a Jacob Markström jeho pokus od hrazení úspěšně vyrazil.

44:27
    Stars zatím mlčí, jejich tlak ale zřejmě bude neustále růst a otázkou je, zda mu domácí hráči odolají.

43:59
    Canucks se nyní pouze brání a během pár sekund podruhé vyhodili puk na zakázané uvolnění.

43:22
    Jamie Benn se pokusil snížit střelou z bodu levého kruhu, jeho pokus ale minul přední tyč brány.

42:44
    Vyloučený Blake Comeau se podruhé v zápase vrátil na led z trestné lavice a Stars hrají opět v plném počtu.

42:20
    Canucks vystřelili na vrcholu pravého kruhu a Anton Chudobin zřejmě vykopl puk svým levým betonem.

41:01
    Alexander Edler vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho rána minula bližší pravý horní roh brány.

40:44
    Blake Comeau byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Vancouver má šanci rozhodnout zápas.

40:22
    Blake Comeau na pravém křídle vypálil ostře od modré čáry a Jacob Markström sevřenými betony puk vyrazil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01
    Od Dallasu čekáme, že do toho nyní začne šlapat, tak uvidíme, jak si Vancouver poradí s rostoucím tlakem.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-24; Zablokované střely: 14-5; Vhazování: 37%-63%; Hity: 21-11; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné min.: 6-4.

Třetí třetina začne přibližně v 5:59.

Prostřední část utkání nabídla několik šancí, jenže ani jeden z týmů se neprosadil, a tak Canucks nadále drží dvoubrankové vedení z první třetiny. Skóre po druhé třetině utkání. Vancouver Canucks 2 Dallas Stars 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:01
    Ryan Spooner od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho tečoval těsně vedle pravé tyče Josh Leivo.

37:17
    Andrew Cogliano na pravém křídle vystřelil z většího úhlu, Jacob Markström ale puk vyrazil mimo bránu.

36:31
    Adam Gaudette na levém křídle vystřelil od modré čáry a Anton Chudobin na přední tyči podržel puk v náručí.

35:56
    Alexandr Radulov se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže rychlou střelou bez přípravy našel pouze výstroj připraveného Jacoba Markströma. Hra byla přerušena.

35:11
    John Klingberg se pokusil na pravém křídle vystřelit ihned po vhazování, jeho pokus byl ale zablokován.

34:40
    Stars se ocitli v postavení mimo hru a nastává čas, odbýt si další reklamní přestávku. Skóre je stejné.

33:47
    Brock Boeser z pravého křídla nahodil puk do mezikruží, kde se ocitl ve slibné šanci Sven Bärtschi, bekhendem kotouč ale mezi betony Antona Chudobina nezasunul! Slibná šance.

33:31
    Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka. Canucks vedou nad Stars nadále 2:0.

32:58
    Na opačné straně mohl vzápětí skórovat před pár okamžiky Blake Comeau, jenže jeho střela z blízkosti a úhlu zřejmě skončila na horní tyči!

31:46
    Josh Leivo nepříjemně vystřelil z pravého kruhu, Anton Chudobin ale v rozštěpu kotouč vyrazil!

30:42
    Utkání plyne nyní velice rychle a hra se přelévá z jedné strany na druhou, zatím ale nepadl třetí gól v zápase.

29:55
    Jacob Markström zmrazil nahození Stars pod lapačkou a hra byla přerušena. Dallas má velký tlak.

29:05
    Radek Faksa se ocitl před bránou ve velké šanci, Jacob Markström ho ale v rozkleku vychytal!

28:05
    Alexandr Radulov vypálil v pravém kruhu s příklepem a Jacob Markström jeho ránu na přední tyči vyrazil.

27:13
    Miro Heiskanen vystřelil od modré čáry zápěstím a puk skončil v lapačce připraveného Jacoba Markströma.

26:47
    Jacob Markström si snadno poradil s nahozením Stars z levého křídla a prostor dostává reklamní přestávka.

26:41
    Vyloučený Blake Comeau je zpět na ledě a po přestávce zatím čekáme na gól. Vancouver vede stále 2:0.

26:30
    Adam Gaudette si najel na vrcholu levého kruhu na nádhernou zpětnou diagonální přihrávku Ryana Spoonera z pravého křídla, střelou bez přípravy ale do odkryté sítě nezamířil, protože Anton Chudobin se stačil včas přesunout!

26:01
    Quinn Hughes vystřelil na pravém křídle také s příklepem a Anton Chudobin puk vytáhl do ochranné sítě.

25:30
    Elias Pettersson napřáhl na bodu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Anton Chudobin vyrazil.

24:41
    Blake Comeau byl vyloučen na dvě minuty za podražení a nyní si zahraje přesilovou hru Vancouver.

24:21
    Josh Leivo rychle objel bránu a krásnou přihrávkou zpoza ní oslovil Lukea Schenna, jehož rána z vrcholu mezikruží skončila na výstroji Antona Chudobina.

23:09
    Vyloučený Ben Hutton je zpět na ledě a hokejisté Vancouveru dnes přečkali všechna tři oslabení.

22:56
    Esa Lindell vystřelil na vrcholu pravého kruhu a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Jacob Markström ho ale zvládl vytěsnit mimo svou bránu.

21:09
    Ben Hutton byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Dallas si zahraje přesilovou hru.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-12; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 36%-64%; Hity: 11-8; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 5:06.

Tim Schaller a Sven Bärtschi skórovali během první třetiny jako jediní, a tak Canucks budou vstupovat do prostřední části s dvoubrankovým vedením. Skóre po první třetině zní. Vancouver Canucks 2 Dallas Stars 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:05
    Canucks na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a kotouč se stal kořistí brankáře.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:44
    Dallasu se nepodařilo rozehrát podél boxu časoměřičů a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

18:08
    Canucks vystřelili od modré čáry a Anton Chudobin tentokrát podržel kotouč ve své výstroji.

17:59
    Loui Eriksson zkoušel tečovat nahození od modré čáry, Anton Chudobin ale puk postřehl a vyrazil ho.

16:05
    Miro Heiskanen na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho střela byla na přední tyči sražena za bránu.

15:07
    Tyler Pitlick na vrcholu pravého kruhu vystřelil zápěstím a Jacob Markström puk podržel v náručí.

14:53
    Josh Leivo na pravém křídle v rychlém sledu dvakrát vystřelil od modré čáry a jeho první střela byla nepřesná, druhá už ale mířila mezi tři tyče a Anton Chudobin ho s problémy zastavil!

14:23
    Anton Chudobin podržel nahození Canucks v lapačce a prostor dostává další krátká komerční přestávka.

13:23
    Blake Comeau vypálil na vrcholu levého kruhu s příklepem a Jacob Markström podržel kotouč v náručí.

12:39
    Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka. Canucks vedou nad Stars 2:0.
    11:16 Sven BÄRTSCHI - 2:0

11:16
    Vancouver právě vstřelil branku!
    SVEN BÄRTSCHI si v pravém kruhu krásně prohodil puk mezi bruslemi jednoho z hráčů Dallasu do jízdy a nad pravým betonem Antona Chudobina zamířil ke vzdálenější levé tyči! Tým Vancouveru vede 2:0. Asistence: Brock Boeser.

10:36
    Alex Biega je zpět na ledě a hokejisté Vancouveru přečkali další hru v oslabení. Canucks vedou 1:0.

10:34
    Jamie Benn na pravém křídle vystřelil zápěstím a Anton Chudobin puk vyrazil, stejně jako po následné střele Canucks, tentokrát ale do ochranné sítě.

08:36
    Alex Biega byl vyloučen na dvě minuty a také Dallas si v úvodu zápasu zahraje první přesilovou hru.

07:10
    Alexander Edler se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, jenže ztroskotal na pravém betonu Jacoba Markströma! Fantastický zákrok brankáře!

06:15
    Hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru v podání hráčů Dallasu a prostor dostává komerční přestávka.

06:00
    Vancouver otevřel skóre a rychle se snaží přidat druhý gól, jenže Anton Chudobin zatím inkasoval jednou.
    04:52 Tim SCHALLER - 1:0

04:52
    TIM SCHALLER zpoza brány rychle vyjel k levé tyči a z úhlu napřáhl ke střele, která se od výstroje Antona Chudobina odrazila do sítě a je to rázem 1:0! Asistence: Jay Beagle a Alex Biega.

04:30
    Tyler Seguin se vrátil z trestné lavice zpět na led a o šest sekund později na levém křídle vypálil od modré čáry Josh Leivo, Anton Chudobin ale puk zastavil.

03:31
    Vyloučený Troy Stecher je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra domácích hokejistů.

02:24
    Tyler Seguin byl vyloučen na dvě minuty za podražení a hrát se bude několik sekund ve hře 4 na 4.

01:40
    Tyler Seguin v pravém kruhu vypálil s příklepem, do jeho rány se ale obětavě postavil Alexander Edler.

01:31
    Troy Stecher fauloval Jamieho Benna a dostal dvě minuty za hákování. První přesilová hra pro Dallas.

01:30
    Jamie Benn si sjel z levého křídla před bránu, puk ale bekhendem mezi betony brankáře Jacoba Markströma zasunout nedokázal! Velká šance.

01:15
    Canucks se dostali ke střele na vrcholu levého kruhu a Anton Chudobin kotouč podržel. První úspěšný zákrok.

00:01
    Noční nedělní program NHL vrcholí. Ve Vancouveru bylo zahájeno utkání mezi Canucks a Stars.

00:01

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Biega, B. Hutton, Stecher, Q. Hughes, L. Schenn – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (A), Eriksson – Bärtschi, Gaudette, Spooner – Schaller, Beagle (A), M. Granlund. Hlavní trenér: Travis Green.

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Janmark, Seguin (A), Radulov – Ja. Benn (C), Hintz, Dickinson – Cogliano, Faksa, Comeau – Ničuškin, Spezza, Pitlick. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Trevor Hanson. Čároví: Lonnie Cameron, Vaughan Rody.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vancouver na domácím ledě vyhrál pouze dva z posledních šesti zápasů, zatímco hostující Dallas venku sedmkrát v řadě, z toho pětkrát v normální hrací době. Co se týče nadějí na playoff, Dallas usiluje o divokou kartu, zatímco domácí Canucks jsou mimo hru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Schaller (Beagle, Biega), 12. Bärtschi (Boeser), rozh. náj. M. Granlund – 50. Cogliano (Faksa), 55. Radulov (J. Klingberg, Janmark)