1:3 (1:0)
SG Dynamo Drážďany
Pondělí 01.04.2019, 20:302. německá Bundesliga • 27. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:30:41)

Máme za sebou utkání 27. kola německé 2. Bundesligy, ve kterém Drážďany zvítězili na hřišti Aue 3:1. Do vedení se ale dostali domácí, to když ve 27. minutě zužitkoval centr Rieseho Philipp Zulechner. Druhý poločas však patřil hostům. V 50. minutě se rovněž ze vduchu prosadil Lucas Röser, vítězný gól si na své konto připsal debutant v sestavě Justin Löwe. Na konečných 1:3 upravil po krásné individuální akce Erich Berko. Drážďany se díky tomuto vítězství oddálili od sestupových pozic na sedm bodů, ze 14. místa ztrácí na dnešního soupeře jediný bod.

90+5

90+4
    Poslední minuta probíhá na polovině Aue, kde s poklidem kombinuje vítězné mužstvo, SG Dynamo Drážďany.

90+3
    Zápas už se pouze dohrává, je jasné, že všechny tři body si z dnešního zápasu odnesou Drážďany.
    90+1. BERKO - 1:3

90+1
    Drážďany právě vstřelily branku!
    Fantastická individuální akce ERICHA BERKO rozhoduje zápas! Hostující útočník se od poloviny hřiště hnal sám na bránu, tělem odstavil bránícího Nazarova a poté i dokonale vykoupal brankáře Mannela! Opravdu skvělá tečka za dnešním zápasem!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89
    Na roh už příliš hráčů hostů do vápna nešlo, do bezpečí odhlavičkoval míč Kalig.

88
    Berko vybojoval na Kaligovi rohový kop. To je přesně to, co Drážďanám vyhovuje.

87
    Duljević se rychlým tempem hnal k balónu, na poslední chvíli skluzem zasáhl poslední obránce, Dominik Wydra.

86
    Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Baris Atik, přichází Sören Gonther.

85
    Po centru z levé strany uvidíme šanci na vyrovnání, Aue má k dispozici rohový kop.

84
    Atik si v jednom ze soubojů zřejmě přivodil nějaké zranění. Okamžitě ukazuje na střídačku, že musí být vystřídán.

83
    Střídání v týmu FC Erzgebirge Aue: ze hřiště odchází Calogero Rizzuto, přichází Dimitrij Nazarov.

82
    Justin Löwe prožívá skvělý vstup do utkání. Vůbec poprvé v sezóně dostal od trenéra příležitost, kterou okamžitě chytil za pačesy, když se prosadil po pouhých třech minutách na hřišti.
    81. LÖWE - 1:2

81
    Drážďany otáčí vývoj utkání na svou stranu! Centr z rohového kopu se odrazil na šestnáctku k připravenému JUSTINOVI LÖWEMU, jehož tvrdá střela zapadla i za přispění teče nechytatelně k pravé tyči!

80
    Po centru z rohového kopu na zadní tyči vyplaval nikým nehlídaný Herrmann, ve skluzu ovšem nedokázal zakončit přesně.

79
    Na krásný centr z levé strany si výborně naskočil Testroet, od inkasovaného gólu zachránil hosty skvělým zákrokem Schubert!

78
    Testroet se v těžké pozici pokoušel o akrobatické zakončení. Nerozhodl se však ideálně, míč jen posunul za sebe do země nikoho.

77
    Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Lucas Röser, přichází Justin Löwe.

76
    Duljević se pěkně uvolnil po pravé straně, jeho centr odvrátil na šestnáctku Wydra, odkud se z první opřel do míče Burnić, trefil ale jen střed brány, kde byl Mannel.

75
    V posledních minutách sledujeme velké množství nepřesností, tlak Drážďan s postupem času opadl.

74
    Střídání v týmu FC Erzgebirge Aue: ze hřiště odchází Jan Hochscheidt, přichází Florian Krüger.

73
    Burnić obětavě vypíchl rozehrávku Aue, nakonec ještě vybojoval faul po zákroku Herrmanna.

72
    V hlavičkovém souboji zvítězil Đumić, avšak balón odehrál jen do zámezí.

71
    Nene, tohle nebyl faul. Burnić odstavil protihráče od balónu čistým způsobem.

70
    A také že založili. Výsledkem byla pomalá střela Rösera, která skončila pouze v Mannelových rukavicích.

69
    Fandrich zbytečně cpal přihrávku na přehušťený střed, místo posunutí do lajny, hosté mohou založit rychlý brejk.

68
    Atikovův technický obstřel rozhodně nebyl špatný, do branky se však nevešel.

67
    Dlouhý nákop si zpracoval Iyoha, poté ale poslal příliš razantní přihrávku na Hochscheidta, jenž o balón přišel.

66
    Testroet se nachytal v ofsajdu, u míče tak budou znovu Drážďany.

65
    Walqvistovu ránu zblokoval Herrmann, hosté budou vhazovat, tlak sílí.

64
    Žlutou kartu dostává Haris Duljević (SG Dynamo Drážďany).
    Žlutou kartu dostává Dominik Wydra (FC Erzgebirge Aue).

63
    Prodloužený přímý kop dopadl na hlavu Wydry, ten už z velkého úhlu nedokázal umístit míč do sítě.

62
    Müller pozdě zajel do Iyohy, tento zákrok doslova volal po žluté kartě.

61
    Aue se snaží zmírnit souvislý tlak soupeře kombinací v zadních řadách.

60
    Máme za sebou hodinu utkání, stav je vrovnaný 1:1. Uvidíme, zda se některému z týmů povede překlopit misky vah na svou stranu.

59
    Po pasu z pravé strany se do balónu položil Röser, jeho hlavičce tentokráte chybělo pár centimetrů.

58
    Centr Rizutta z levé strany našel pouze rukavice brankáře Schuberta.

57
    Pěkná průniková nahrávka na Berka, hostující útočník si ale nedokázal poradit v souboji jeden na jednoho.

56
    Na Möschlovu přihrávku si ze zadních pozic naběhl Atik, v těžké pozici vysoko přestřelil.

55
    Burnić si pěkně naběhl na přihrávku od Möschla, prvně jemnovaný se ovšem nacházel v ofsajdovém postavení.

54
    Velmi nepovedený střelcký pokus Riizzuta, po jeho střele se bude dokonce vhazovat.

53
    Do hry se vkládá i nervozita, rozhodčí ale prozatím řeší potyčku bez karetního trestu.

52
    A začínáme tak znova ud nuly. Vyrovnání je zasloužené, Drážďany jsou výrazně aktivnějším celkem.
    50. RÖSER - 1:1

50
    Je vyrovnáno! Wahlqvist si na pravé straně naběhl na výbornou přihrávku, přízemním centrem následně našel LUCASE RÖSERA, jenž krásnou patičkou srovnává stav zápasu na 1:1!

49
    Nově příchozí Iyoha zvítěil v důležitém hlavičkovém souboji, Aue může podniknout útok.

48
    Pravý záložník Walhqvist v těžké pozici centroval pouze do rukavic Mannela.

47
    Do druhé půle vstoupilo aktivněji hostující mužstvo, které se žene za vyrovnáním.

46
    Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Rico Benatelli, přichází Haris Duljević.
    Střídání v týmu FC Erzgebirge Aue: ze hřiště odchází Philipp Zulechner, přichází Emmanuel Iyoha.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

Skončil první poločas utkání mezi Aue a Drážďanami, který nabídl jedinou branku, o níž se postarali domácí. Stalo se tak v 27. minutě, kdy centr Rieseho uklidil hlavou do sítě Philipp Zulechner. Jinak sledujeme spíše podprůměrné utkání bez výraznějších příležitostí.

45+2

45+2
    Žlutou kartu dostává Calogero Rizzuto (FC Erzgebirge Aue).

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

45
    Žlutou kartu dostává Dario Burnić (SG Dynamo Drážďany).

44
    Berko tělem odmítl protihráče, následně ho o míč však připravil jiný hráč, a to stoper Wydra.

43
    Žlutou kartu dostává Clemens Fandrich (FC Erzgebirge Aue).
    43. Atikova střela

43
    Atik za šestnáctkou vyprodukoval zajímavou střelu k pravé tyči, na kterou ale Mannel dobře viděl a výborně ji vyrazil!

42
    z rohového kopu domácí nebude nic, Hoscheidtův centru vyboxoval do bezpečí Schubert.

41
    Pěkná nahrávka středem hřiště na Atika, ten ovšem nezpracoval míč ideálně, jen vrátil balón soupeři.

40
    Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?

39
    Benatellimu pokus vůbec nesedl, z jeho rány mají radost možná tak jen fanoušci na tribuně, kteří si mohou osahat zápasový balón.

38
    Berko si u pravé lajny neporadil se zpracováním, čehož okamžitě využil Đumić.

37
    Atik využil více volného prostoru ke střele z první. Té ovšem chyběla razance i přesnost, Mannel si s ní bez problémů poradil.

36
    Pěknou samostatnou akcí se prezentoval Fandrich, přihrávkou ae našel pouze protihráče Balasse.

35
    Mizernou rozehrávku na stopery mohl potrestat Testroet, ten však na balón o malý kousek nedosáhl.

33
    Žlutou kartu dostává Robert Herrmann (FC Erzgebirge Aue).

33
    Hosté se snaží okamžitě vyrovant, přihrávku na Berka v poslední chvíli zastavil Kalig.

32
    První branka by mohla rozproudit jinak poměrně nudné utkání bez náboje.

31
    Po dalším centru Rieseho se akrobaticky pokusil zakončit Testroet, avšak netrefil se do balónu vůbec ideálně.

30
    Jan Hochscheidt zkusil nákopem z poloviny hřiště potrestat vyběhnuvšího Schuberta, ten konečky prstů vytěsnil pokus na roh!

29
    Po nedorozumění se strhla menší potyčka, do níž se zapojil i trenér hostů, rozhodčím se ale podařilo zchladit horké hlavy.
    27. ZULECHNER - 1:0

27
    Aue právě vstřelilo branku!
    Zničehonic přichází úvodní branka utkání! Riese svým centrem z pravé strany našel hlavu PHILIPPA ZULECHNERA, který nikým nehlídaný umístil hlavičku k pravé tyči a posílá Aue do vedení!

26
    Žlutou kartu dostává Florian Balass (SG Dynamo Drážďany).

25
    Na Atikův pas na zadní tyč si naběhl Wahlqvist, v těžké pozici ovšem vysoko přestřelil.

24
    Röser patičkou naslepo hledal kohokoliv ze spoluhráčů našel však jen připraveného Wydru.

23
    Poločas se nám přehoupl do své druhé poloviny. Snad nám přinese více vzruchu, než ta první.

22
    Zulechner tvrdě zajel do Burniće a od rozhodčího si vyslechl důrazné varování.

21
    Těsně za hranicí šestnáctky vypálil Benatelli, namířil to ale pouze do středu přímo do rukavic Mannela.

20
    Atikův centr opět mířil na přední tyč, kde prodlužoval balón Berko, nenašel však žádného ze svých spoluhráčů.

19
    Berko se dostal k hlavičce, výborný blok však předvedl před breankovou čárou stoper Kalig.

18
    Konečně se někdo rozhodl vystřelit. Byl to kapitán Müller, jenž se vydal na útočný výlet, jeho pokus byl zblokován na rohový kop.

17
    Sledujeme velmi opatrný úvod utkání, oba týmy se evidentně ještě dostávají do ideální provozní teploty.

16
    Z toho však nic nebude, roh by rozehrán nakrátko a Rizzuto okamžitě otočil směr hry dozadu.

15
    Levý záložník Hermann udržel míč na hrací ploše, následně vybojoval první rohový kop pro Aue.

14
    Kusić skvěle odzbrojil Möschla, navíc vybojoval autové vhazování pro svůj tým.

13
    Aue se po pár nepřesnostech snaží zklidnit svou rozehrávku, do níž se nyní zapojuje i celá stoperská trojice.

12
    Hochscheidt se vydal do rychlého brejku, v rozhodující fázi za sebou ale nechal potřebný balón.

11
    Tentokrát o poznání lepší centr jednoho z domácích hráčů, Schubert balón neudržel v rukavicích, naštěstí pro něj se k míči jako první dostal spoluhráč, jenž míč odkopl do bezpečí.

10
    Z pravé strany se o centr pokusil Berko, druhou nohou si ale ukopl balón, ten následně skončil v zámezí.

9
    Kusić si v těžké pozici poradil na výbornou, nakopl soupeře a zařídil tak alespoň odkop od vlastní brány.

8
    Poprvé se na polovinu soupeře prodrali i hosté, přihrávku Berka z pravé strany však vystihl Wydra.

7
    V úvodních minutách jsou jednoznačně aktivnějším celkem domácí, FC Erzgebirge Aue.

6
    Nedovolený zákrok na polovině hřiště, Möschl prakticky zadarmo daroval míč soupeři.

5
    Nepovedený centr Hochscheidta poněkud vylekal Schuberta, pas nakonec skončil na horní síti.

4
    Výborný balón za obranu, za nímž sprintoval Wahlqvist, na hrací ploše už ovšem kulatý nesmysl nezastihl.

3
    Zulechner se pokusil vstřelit gól akrobatickým zakončením nůžkami. Pokus pěkný, pár metrů mu však chybělo.

2
    Domácí pro dnešní zápas oblékli tradiční fialové dresy, Drážďany navlékly dresy barvy žluté.

1

FC Erzgebirge Aue: Mannel (C) – Kalig, Wydra, Kusić – Rizzuto, Fandrich, Riese, Herrmann – Hochscheidt – Zulechner, Testroet
    Náhradníci: Jendrusch – Baumgart, Iyoha, Král, Krüger, Nazarov, Samson

SG Dynamo Drážďany: Schubert – Müller (C), Balass, Đumić – Wahlqvist, Atik, Benatelli, Burnić – Berko, Möschl – Röser

Hamburger SV – Drážďany 1:0

Ve 27. kole uvidíme bývalé východoněmecké derby mezi FC Erzgebirge Aue (11) s týmem, který má perfektní fanouškovskou základnu SG Dynamo Drážďany (14).