Venlo – Utrecht 2:6 (kon.) | Excelsior – Breda 1:2 (kon.) | Sittard – Den Haag 0:0 (kon.)
Emmen – Ajax 2:5 (kon.)
FC Emmen
2:5 (0:2)
Ajax Amsterdam
Středa 03.04.2019, 20:45 • JenS Vesting • Nizozemská Eredivisie • 28. kolo

Ajax splnil v tomto zápase roli favorita a po hokejovém výsledku vítězí a i nadále si uchoval šanci na boj o první místo, které na dálku bude svádět s PSV! Minimálně do zítřka se Ajax dostane na první místo v tabulce s náskokem jednoho bodu na svého rivala. Zítra hraje PSV s týmem Zwolle a pokud splní roli favorita, tak se vrátí zpět na první místo s náskokem dvou bodů.
    Emmen v dnešním zápase dostal brzkou branku. Následně Ajax v prvním poločase přidal druhý zásah. Ve druhém poločase jejich soupeř nasázel další tři branky a o utkání bylo rozhodnuto. Hosté však dali šest branek, neboť ta jedna byla vlastní. V samotném závěru využil Emmen nedisciplinovanost a menší pozornost defenzívy Ajaxu a dokázal se prosadit a stanovil závěrečný výsledek 2:5 z jejich pohledu. (22:38:55)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 9:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:9.

90+3

90+3
    A ten mohl skončit jejich šestou brankou! Míč už šel do branky, ale brankáře stihl zastoupit hráč z pole, který odpravil míč z brankové čáry!

90+3
    Střela, která byla blokována a Ajax se nadechuje k poslednímu útoku.

90+2
    Předposlední minuta nastavení a Emmen se dostal ke kombinaci na polovině Ajaxu.

90
    Ve druhém poločase se nastavují tři minuty.

89
    Emmen v dalším zakončení, tentokrát jde míč mimo a Ajax už by nejraději slyšel závěrečný hvizd hlavního arbitra.
    87. Jafar ARIAS - 2:5

87
    Tým Emmen právě vstřelil branku! Domácí se nakonec ještě dočkali i své „regulérní “ branky. JAFAR ARIAS měl dostatek prostoru kolem sebe, navedl si míč na střelu a pěkně umístěnou střelou poslal míč k levé tyči.

87
    Nakonec pokus o střelu přece jen přišel, nicméně ten byl blokovaný.

86
    Ajax měl nyní několik možností vystřelit z hranice šestnáctky, nakonec volil kombinaci a domácím se následně podařilo je dostat mimo palebné pozice.

85
    Dalekonosná střela hráče Emmenu končí vysoko nad brankou.

83
    Souboj o míč na půlící čáře končí faulem Hilale Bena Moussy.

82
    ... a po něm hlavička Matthijse de Ligta, která míří hodně mimo tři tyče.

82
    Rohový kop pro hosty...

81
    Střela z pravé strany pokutového území byla zablokována obránce Emmenu.

80
    Respektive by se musel stát velký zázrak, aby se stav skóre nějak drasticky měnil ve prospěch Emmenu.

79
    Ajax v poklidu drží míč a kombinuje s ním v blízkosti půlící čáry. Závěr zápasu se nejspíše ponese v tomto duchu. Utkání je již rozhodnuto.

Adam Dořák

Branky: 63. Tagliafico (vla.), 87. Arias – 9. van de Beek, 42. Blind, 51. Neres, 53. Huntelaar, 60. Neres

Karty:   28. Bannink (EMM), 50. N. Kuipers (EMM) – 25. Kristensen (AJA)

FC Emmen: Scherpen – Cavlan, N. Bakker, N. Kuipers, Bijl – Chacon, Bannink (73. Bos) – Slagveer, de Leeuw (78. Niemeijer), Jansen (57. Ben Moussa) – Arias.
    Náhradníci: Telgenkamp, van der Vlag – Bos, Braken, De Vos, Gronsveld, Lukić, Ben Moussa, Niemeijer, Siekman, Veendorp.

Ajax Amsterdam: Onana – Kristensen, de Ligt, Blind (56. Veltman), Tagliafico – Schöne (69. Dolberg), van de Beek, F. de Jong – Neres, Huntelaar, Tadić (78. Lang).
    Náhradníci: Lamprou, B. Varela – de Wit, Dolberg, Labyad, Lang, Magallán, Sinkgraven, Veltman, Zijach.