Empoli – Neapol 2:1 (kon.) | AS Řím – Fiorentina 2:2 (kon.) | Janov – Inter 0:4 (kon.)
Frosinone – Parma 3:2 (kon.) | Spal – Lazio 1:0 (kon.) | Turín – Sampdoria 2:1 (kon.)
Frosinone Calcio
3:2 (2:1)
Parma Calcio 1913
Středa 03.04.2019, 21:00 • Stadio Benito Stirpe • Italská Serie A • 30. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:19. (23:09:43)

Sice nepříliš hezký, ale bojovný a hlavně dramatický zápas končí teprve čtvrtým letošním vítězstvím většinu zápasu lepšího nováčka. Domácí po pohotové trefě Pinamontiho vedli, poprvé jim náskok sebrala hraniční ofsajdová situace, odvolaná videem, ale za tři minuty už přišlo regulérní vyrovnání z Barillovy kopačky. Gólem z nastavení do šatny vrátil Frosinone vedení nádhernou ranou do šibenice Valzania.
    Po přestávce Parma vyrovnala hru a z pokutového kopu v 58. minutě i skóre, nervózní závěr pak rozsekla krutá a také sporná penalta pro domácí z poslední minuty nastavení, o níž se sudí také velmi dlouze dohadovali a opakovaně prohlíželi záznam, než došli k rozhodnutí.
    Frosinone ještě vykřesalo jiskřičku naděje na záchranu, Parma se naopak po třetí porážce v řadě dostává pod tlak.

90+15

90+15
    Faul nabízí ještě přímý kop ze strany hráčům Frosinone, kteří už budou jistě tahat čas.

90+14
    Parma spěchá s rozehrávkou, ale dlouhý míč sbírají domácí fotbalisté.
    90+13. Daniel CIOFANI z pokutového kopu - 3:2

90+13
    Frosinone právě vstřelilo branku!
    Při pokutovém kopu udržel pevné nervy DANIEL CIOFANI a nechytatelnou střelou do horního růžku rozhodl dnešní ligový mač.

90+13
    Tak přece se kope! Po devíti minutách rozhodčí potvrdil svůj původní verdikt.

90+11
    Sudí se stále nemohou dohodnout, byla-li penalta nařízena správně. Diváci stále silněji pískají, čekání už je pro všechny dlouhé.

90+9
    Vypadá to, že se hlavní rozhodčí stále radí s VAR a čeká se na definitivní verdikt. Bude penalta, či ne? Nebo budou arbitři držet diváky na stadiónu do půlnoci?

90+7
    Stále probíhají dohady s rozhodčím, hosté se snaží aspoň rozhodit exekutora.
    90+5. penaltový faul Gobbiho?

90+5
    Přísnou penaltu v páté minutě nastavení pískl rozhodčí pro domácí po Gobbiho zákroku! Hosté si ovšem ještě vynutili přezkoumání na videu, tak si počkejme.

90+4
    Žlutou kartu dostává Massimo Gobbi (Parma Calcio 1913) za lehké postrčení zezadu na kraji pokutového území.

90+2
    S ovázanou hlavou se už Antonio Barillà hlásí zpátky do hry.

90+2
    Na trávníku je ošetřován jeden z fotbalistů v černobílém.

90+1
    Z třetího rohového kopu v utkání domácí nic nevytěžili.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Změnit to mohou domácí fotbalisté, neboť Gobbi vykopával tečovaný míč už za čarou, rozhodčí ukazuje k rohovému praporku a standardní situaci rozehraje Frosinone.

Karel Jedlička

Branky: 13. Pinamonti (Valzania), 45+2. Valzania (Pinamonti), 90+13. Ciofani (pen.) – 21. Barillà (Gazzola), 58. Ceravolo (pen.)

Karty:   25. Brighenti (FRS), 27. Valzania (FRS), 44. M. Capuano (FRS) – 12. Sierralta (PRM), 41. Gazzola (PRM), 59. Ceravolo (PRM), 90+4. Gobbi (PRM)

Frosinone Calcio: Sportiello – Brighenti, Salamon, M. Capuano – Trotta (84. Ciofani), Paganini, Sammarco (C) (72. Maiello), Valzania (79. Chibsah), Beghetto – Ciano, Pinamonti.
    Náhradníci: F. Bardi – Simič, Molinaro, Krajnc, Goldaniga, Ghiglione, Maiello, F. Zampano, Cassata, Chibsah, Dionisi, Ciofani.

Parma Calcio 1913: Sepe – Iacoponi (C), Sierralta, Gagliolo, Gazzola (79. Bastoni) – Kucka, Scozzarella (66. Gobbi), Barillà – Siligardi, Schiappacasse (52. Ceravolo), Sprocati.
    Náhradníci: Frattali, Brazão – Bastoni, Gobbi, Dimarco, Štulac, L. Rigoni, Diakhatè, Dezi, Pepín, Ceravolo.

Rozhodčí: Manganiello – Santoro, Lombardi

Diváci: 12 285