Lech Poznaň – Pogoň 3:2 (kon.) | Piast Gliwice – Wisła Pł. 1:0 (kon.) | Legia – Jagiellonia 3:0 (kon.)
Zagłębie S. – Wisla Krakov 4:3 (kon.)
GKS Piast Gliwice
1:0 (1:0)
Wisła Płock
Středa 03.04.2019, 18:00 • Stadion Miejski, Gliwice • Polská Ekstraklasa • 28. kolo

Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, uvidíme se opět při večerním zápase mezi St.Mirren a Celticem. (19:56:26)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 18:9.

Tři body zůstavají po dnešním duelu v Gliwicích a musíme říct, že naprosto zaslouženě.
    V úvodním poločase byli hráči Piastu jasným vládcem na hřišti a také se díky Piotru Parzyszekovi dostali do vedení. Ve druhé půli přenechali míč hostům a soustředili se na precizní obranu a rychlé brejky. Žádný sice nedokázali využít, nicméně hosté byli v pokutovém území domácích velice sterilní a tak se Gliwice o tři body ani nemusely strachovat.

90+4

90+4
    Zřejmě poslední šance hostů. Jenomže i další střela z větší vzdálenosti je zablokována obranou.

90+1
    Domácí se dostávali do dalšího brejku, jenomže střela jednoho z útočníků trefila jen jeho druhou nohu.

90+1
    Hlavní rozhodčí bude nastavovat 4 minuty.

90
    Na hřišti zůstavá ležet po úderu do hlavy Angel Garcia. Domácí místo slibného brejku v rámci fair play odevzdávají míč do autu.

87
    Stále čekáme na nějaký závěrečný tlak Wisły, jenomže míč v posledních minutách drží domácí a s bodovým ziskem hostů to dnes nevypadá růžově.

83
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Joel Valencia, přichází Gerard Badía.

83
    Domácí budou po rohovém kopu jen vhazovat a snaží se držet míč u rohového praporku, což se jim nedaří.

82
    Před nabíhajícím Makem zahrává na rohový kop míč Igor Łasicki .

81
    František Plach je oporou svého týmu. Hráči Płocku posílají do vápna jeden centr za druhým, ale domácí gólman je ve vzduchu neomylný.

79
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Piotr Parzyszek, přichází Michal Papadopulos.

78
    Hostující kapitán hlavičkuje po rohovém kopu ze záklonu pouze nad branku Gliwic.

78
    Střídání v týmu Wisła Płock: ze hřiště odchází Ariel Borysiuk, přichází Ricardinho.

74
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Marcin Pietrowski, přichází Mateusz Mak.

74
    Po rohovém kopu vrátili domácí míč do vápna, Czerwiński pálil vysoko nad.

72
    Hosté se dožadují pokutového kopu za faul na Angela Garciu. Situaci prozkoumává video a správně rozhoduje ve prospěch domácího týmu.