Ostrava – Liberec 2:1 (po pr.) | Bohemians 1905 – Olomouc 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:1 (1:1)
FC Slovan Liberec
Středa 03.04.2019, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • MOL Cup • Čtvrtfinále

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (20:37:06)

Statistiky utkání

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 7:3.
    Střely mimo: 6:4.
    Rohy: 7:1.

Je dobojováno a v Ostravě propuká postupová radost. A to se přitom pro Baník nevyvíjelo utkání nejlépe. Od 16. minuty totiž prohrával po vydařené akci Liberce, kterou zakončil Jan Sýkora. Domácí ještě v první půli přežili velkou šanci, když Roman Potočný napálil spojnici břevna a tyče a v závěru půle slavil vyrovnání. To se prosadil hlavou Milan Baroš, který přivedl diváky do varu.

Druhý poločas příliš šancí nenabídl, byť měl Baník územní převahu, kterou však nedokázal korunovat gólem, a tak se šlo do prodloužení.

Tam nejprve hosté přečkali dvě skvělé šance Ostravy, které bravurně zlikvidoval Filip Nguyen. Hostující gólman ale posléze přeci jen nestačil na bombu Ondřeje Šašinky, jenž poslal balón do sítě po odraženém míči z rohového kopu.

Liberec propásl svou jedinou velkou šanci na srovnání krátce po začátku druhého prodloužení. Střídající Musa po přihrávce zprava trefil jen boční síť. Baník poté aktivní hrou nepřipustil žádný tlak soupeře a slaví tak postup do semifinále MOL Cupu, kde doplní trojic pražských týmů – Spartu, Slavii a Bohemians 1905. O semifinálových dvojicích rozhodne páteční los.

120+2

120+1
    Tak ještě mohl padnou jeden gól! Hrubý napálil skákající míč, který jen těsně minul levou tyč brány Liberce.

120+1
    Šašinka s Diopem to zahráli skvěle a získali aut na útočné polovině, kde se Baník bude snažit utkání dohrát.

120
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

120
    Baník nyní držel míč na svých kopačkách a poté, co o něj přišel fauloval Kozák v souboji Filla. Baník bude znovu rozehrávat.

119
    Viktor Budinský má po nákopu soupeře míč ve své moci a uklidňuje své spoluhráče, kteří se budou moci vydat do útoku.

118
    Do vápna Ostravy nyní přilétl centr zprava, se kterým si však zadáci Baníku poradili. Následně se dokonce Slezané zmocnili míče a dopravili ho daleko od své brány.

116
    Baník se nyní zvládl velice dobře ubránit a nepouští tak Liberec do tlaku. Čas z pohledu hostů velmi rychle utíká.

114
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Arťom Mešaninov.

114
    Nguyen následně odkopl míč v nouzi do autu a byl zbytečně dohrán Diopem. Píská se tak faul ostravského útočníka.

113
    Ve středovém kruhu zůstal hodně dlouho ležet Adam Jánoš, který ihned poté, co se postavil, ukazuje, že to dál nepůjde a Baník bude znovu střídat.

112
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Robert Hrubý.

111
    Stronati byl poté dříve u míče než Libor Kozák, který následně ostravského stopera nechtíc nakopl. Pavel Královec tak píská faul hostujícího forvarda.

110
    Na druhé straně to byli domácí, kteří po aktivní práci Diopa rozehrávali rohový kop. Nicméně ani oni se prosadit nedokázali a celá akce končí ofjsadem Holzera.

109
    Slovan se i poté snaží o srovnání. Kozák se nacházel ve slibné pozici, ale byl vyhnán do strany, odkud vybojoval roh pro Liberec, kterému se domácí v pohodě ubránili.