Toronto – Tampa 1:3 (kon.) | Florida – NY Islanders 1:2 (0:1 po s.n.) | Washington – Montreal 2:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 3:1 (kon.) | Buffalo – Ottawa 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 4:1 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 7:3 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:2 (kon.) | Minnesota – Boston 0:3 (kon.)
Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Edmonton – San Jose 2:3 (kon.) | Vegas – Arizona 1:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 05.04.2019, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL
    Postupovou radost si užíval i Petr Mrázek, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Česká stopa

Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 36 zákroků, 1 gól, 97,3 %

Pavel Zacha (NJD) 0+1, 1 střel, čas na ledě 17:27 (03:47:36)

1. Petr Mrázek (CAR) 36 zák., 1 gól, 97,3 %
    2. Nino Niederreiter (CAR) 1+0
    3. Justin Faulk (CAR) 1+0
    Jsme tam, hlásí twitterový účet Caroliny.

Carolina si tedy došla pro vytoužené dva body, které ji přinesly jistotu už dnes. Lehké to ale domácí neměli. V první třetině poměrně rychle inkasovali a pak museli otáčet. Ještě v první části však srovnal Warren Foegele a na začátku druhé třetiny se v přesilovce trefil Justin Faulk. Devils pak hodně kousali, ovšem Canes s podporou výtečného Mrázka těsný náskok hájili. Uklidnění pak přišlo v čase 56:35, kdy samostatný únik zužitkoval Nino Niederreiter.

První hvězdou zápasu je vyhlášen brankář Petr Mrázek. Ten právě poskytuje velmi emotivní pozápasový rozhovor!

Radost z postupu do play-off je velká. Hurikáni si zahrají o Stanley Cup poprvé od sezóny 2008-09! Někteří fanoušci v hledišti mají slzy v očích. Hráči Caroliny se publiku poklonili a zamířili do šaten.

Obrovská radost vypuká ve městě Raleigh! Carolina poráží New Jersey 3:1 a už slaví postup do play-off!

59:49
    Petr Mrázek má puk po velkém závaru pod sebou! Montreal před chvíli prohrál s Washingtonem 1:2 a to znamená, že Canes si po dnešku již zajistí postup do play-off!

59:28
    Publikum je na nohou. Už se pomalu může chystat na vítěznou děkovačku!

58:59
    Střelu Colemana vyrazil Mrázek, Williams posílá kotouč do středního pásma.

58:43
    Travis Zajac z mezikruží přestřeluje domácí klec!

58:10
    Na prázdnou branku mohl jet Lucas Wallmark, dobruslil ho ale Wood.

57:58
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

57:58
    Brock McGinn ještě z vlastní poloviny minul hostující klec. Píská se tedy zakázané uvolnění.

57:46
    Střela Pavla Zachy branku netrefila. Hosté ještě zůstávají v pásmu.

57:20
    Hosté riskují s prázdnou brankou!
    56:35 Nino NIEDERREITER - 3:1

56:35
    Carolina právě vstřelila branku!
    NINO NIEDERREITER domácí výrazně přibližuje k výhře! Celou akci rozjel Justin Williams přihrávkou na Sebastiana Aha. Ten ve středním pásmu posunul kotouč na rozjetého Niederreitera, který se dostal do samostatného úniku, udělal kličku do forhendu a překonal Schneidera – 3:1. Asistence: Sebastian Aho a Justin Williams.

56:03
    Domácí se opět osvobodili za cenu vyhození. Tentokrát to ale nebylo s icingem.

55:54
    Zakázané uvolnění domácích. Pro ty čas utíká asi hodně pomalu.

55:28
    Kotouč opět vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středovém kruhu.

55:13
    Puk se po střele WIlla Butchera odrazil do ochranné sítě za brankou Petra Mrázka. Necelých pět minut před koncem třetí části následuje reklamní pauza.

54:24
    Je to velký boj. Canes hrají v podstatě v play-off módu. Mladíci z New Jersey jim ale nechtějí nechat nic zadarmo.

53:53
    Teräväinen zabojoval a v rohu kluziště udržel kotouč. Domácí tak hrají v útočném pásmu.

52:33
    Další střela Müllera. Tu zablokoval obětavě hrající veterán Justin Williams. Ten jde svým mladším spoluhráčům opět příkladem.

52:24
    Na modré se opřel do kotouče Mirco Müller. Mrázek zasáhl úspěšně a drží puk na hrudi.

52:06
    Teď ale zahráli domácí na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.

51:41
    Domácí obránci trpělivě kombinují a šetří čas.

51:08
    Hosté v postavení mimo hru.

50:52
    Butcherovu střelu zablokoval domácí kapitán Williams. Následuje reklamní přestávka.

50:21
    Schneider se měl nyní co ohánět. Domácí vyslali na jeho branku několik střel, ale skóre 2:1 trvá.

49:58
    Z pravého kruhu střílel Teuvo Teräväinen. Úřadoval pravý beton hostujícího brankáře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:19
    Stefan Noesen poslal od pravého mantinelu před domácí brankoviště střílenou přihrávku. Puk ale nikdo nezasáhl.

48:49
    Z levé strany pálil Jaccob Slavin, ale jeho střela byla zablokována. Následně se dostal k ráně z pravého kruhu Brock McGinn a Schneider přerušil hru.

48:39
    Z osy střílel Dougie Hamilton. Schneider si povyjel a má puk v náručí. Následuje reklamní přestávka.

48:09
    Justin Williams prověřil Schneidera střelou ze středního pásma. Hostující gólman byl pozorný.

47:33
    Dalekonosnou střelu Santiniho snadno pokryl Mrázek.

46:49
    Také domácí odpověděli šancemi! Hlavně bekhendové zakončení Micheala Ferlanda bylo hodně nebezpečné.

46:05
    Agostino hledal z druhé vlny najíždějícího obránce Andyho Greena. Ten už by zakončoval do odkryté klece, ale šanci mu sebral Teräväinen. Ten situaci skvěle dobruslil!

44:44

44:33
    Volej Kennyho Agostina pokryl Mrázek. Agostino byl dosud jediným útočníkem Devils, který si v utkání ještě nepřipsal střelu na branku. To již tedy neplatí.

44:10
    Pesce posílá obloučkem puk do bezpečí. Domácí se dobře brání.

43:47
    Domácí opět posílají kotouč až za branku soupeře.

43:15
    Brock McGinn vyhazuje.

42:43
    Andrej Svečnikov poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování hry! Přesilovka pro Devils.

42:20
    Will Butcher vyzkoušel Mrázka střelou z osy hřiště. Ten zasáhl vyrážečkou.

41:11
    Z levého kruhu pálil Brett Pesce. Schneiderovi kotouč vypadl, ale Nino Niederreiter ho nedokázal dorazit za jeho záda!

40:46
    Hosté vytvořili velký závar před Mrázkem! U brankoviště operovali Travis Zajac a Miles Wood, ale gólman Canes udržel puk před brankovou čarou!

40:17
    Třetí část zápasu odstartovalo zakázané uvolnění Ďáblů.

Hity – 19:21

Ve druhé části jsme viděli jediný gól. Ten vstřelil hned ve 22. minutě v přesilovce Justin Faulk a domácí tak vedou nad New Jersey 2:1. Hosté ale nehrají špatně a řekl bych, že měli ve druhé polovině odehrané dvacetiminutovky i více ze hry. Canes to nemají snadné.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:37
    Jordan Staal se ještě dostával do zakončení. To mu ale zablokoval hostující obránce Greene.

39:12
    Hamilton neudržel útočnou modrou čáru a musí se vracet pro kotouč zpět.

39:01
    Máme tu už poslední minutu druhé třetiny.

38:11
    Dlouhou hokejku strčil do brankoviště Greg McKegg. Zasahovat musel Schneider.

37:04
    Nico Hischier se už málem dostával do samostatného úniku. Skvěle ho ale ubránil jiný Švýcar, domácí Nino Niederreiter!

36:59
    Williams nahodil puk za hostující branku. Tam se o něj teď také bojuje.

35:54
    Do střely Michaela McLeoda vložil hůl domácí obránce a puk skončil v ochranné síti za brankou. Reklamní přestávka.

34:24
    Od modré pálil vedle Connor Carrick. Hosté teď Canes docela přitlačili.

33:31
    Obrovské šance hostí! Mrázek nejprve levým betonem vychytal Nica Hischiera, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. O chvíli později pálil z mezikruží na již klečícího Mrázka Blake Coleman, ale ten minul odkrytý kout domácí svatyně!

33:10
    Damon Severson a jeho prudká střela z voleje. Mrázek se proti ní stačil postavit a dobrým zákrokem přerušil hru.

32:22
    Utkání je stále velmi otevřené. Carolina sice vede, ale důležité body zdaleka nemá jisté.

31:59
    Od modré střílel zápěstím Trevor van Riemsdyk. Schneider si puk našel a sáhl si pro něj lapačkou.

31:14
    Další icing hostí. Třetí buly v krátkém sledu před Schneiderem.

31:05
    Hned po buly přišla střela, se kterou si Schneider poradil a opět přerušil hru.

31:00
    Zakázané uvolnění hostí.

30:01
    Domácí jsou v plném počtu.

29:48
    Kenny Agostino se po přihrávce Seversona dostal do zajímavé příležitosti. Mrázek však jeho zakončení vyrazil.

29:15
    Domácím se podařilo vyhodit.

28:30
    Mrázek nyní zachytil puk po střele Travise Zajace.

28:12
    Od modré střílel Damon Severson. Puk z Mrázka nejprve vypadl, ale český brankář si následně poradil a schoval ho někam pod sebe.

28:00
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 2 min., podrážení).

27:23
    Dobré střídání domácích. Ostrou střelu Brocka McGinna vyrazil Schneider. Rána Grega McKegga se pak nevešla mezi tyče a puk následně opustil hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.

25:38
    Slavinovu rozehrávku nezachytil Aho. Domácí se tak dopustili zakázaného uvolnění.

24:33
    A nyní už je Carolina v plném počtu.

24:21
    Další domácí vyhození, přesilovka New Jersey se chýlí ke konci.

23:51
    Domácí vyhazují a ušetřili další sekundy.

23:13
    Sebastian Aho jel v oslabení sám na Schneidera! Šel do bekhendové kličky, ale jeho zakončení do protipohybu minulo branku!

22:57
    Slavinovi se podařilo vyhodit.

22:32
    Hákování bylo odpískáno Jordanovi Staalovi. První přesilovku si vyzkoušejí hosté.
    21:36 Justin FAULK - 2:1

21:36
    Domácí doslova uvařili bránící čtveřici Devils, která za celé oslabení nestačila vystřídat! JUSTIN FAULK dostal kotouč na modrou čáru, mohutně napřáhl a jeho bomba zapadla mimo dosah vyrážečky Coryho Schneidera. Asistence: Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.

21:21
    Z velmi dobré pozice pálil Justin Williams, Schneider stačil zasáhnout betonem!

21:12
    Z pravého kruhu střílel Sebastian Aho, branku ale minul.

20:24
    Hosté jsou již ve čtyřech.

20:01

Připomínám, že domácí začnou druhou část ve 20 sekundové početní výhodě 5 na 3.

Hity – 11:11

Po první třetině hraje Carolina s New Jersey nerozhodně 1:1. Hosté začali zápas dobře a ve 5. minutě šli do vedení po střele Andyho Greena, kterou Petr Mrázek vůbec neviděl. Canes pak působili trochu nervózním dojmem, ale v 11. minutě poslal Hamilton do úniku Warrena Foegela a ten se nemýlil.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

20:00
    S koncem třetiny je za podražení vyloučen Andy Greene! Domácí tedy začnou druhou část 20 sekundovou přesilovkou 5 na 3!

19:51
    Domácí si teď hodně rychle měnili puk! Po finální přihrávce Teräväinena pálil z levého kruhu Nino Niederreiter. Schneiderovi kotouč vypadl a zůstal v brankovišti, ale pro hosty to dobře dopadlo!

19:08
    Justin Williams měl dobrou příležitost. Z pravého kruhu ale minul!

18:55
    Hosté vyhodili.

18:20
    Kenny Agostino zahrál vysokou holí proti Ahovi. Domácí budou hrát přesilovku.

17:42
    Miles Wood zachytil na modré domácí vyhození a vrátil puk na branku. Mrázek ho zachytil do lapačky a přerušuje hru.

16:42
    Z rohu nahrával puk před brankou Rooney. Najíždějícího protihráče však pokryl domácí obránce van Riemsdyk.

15:43
    Od modré čáry vystřelil Dougie Hamilton, Schneider jeho střelu vyrazil do rohu.

14:57
    Na druhé straně pálil Andy Greene. Mrázek viděl dobře a puk vyrazil.

14:31
    Justin Faulk svou střelu od modré dobře schoval. Schneider byl spíše trefen, než že by zasahoval vědomě.

14:24
    Hamiltonovo nahození od modré srazil Schneider vyrážečkou do ochranné sítě. Je tu ještě jedna reklamní přestávka v první třetině.

13:48
    Hosté soupeři docela zatápěli. Hráči Caroliny trpěli ve své obranné třetině.

13:22
    Will Butcher se z pravé strany natlačil až před Mrázka, který musel zasahovat ramenem.

12:37
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Provinil se, myslím, Pavel Zacha. Vhazuje se ve středním pásmu.

12:20
    Mrázek teď raději podržel nahozený puk a přerušil tak hru.

11:17
    Dopředu se řítili Aho s Williamsem. Z levého kruhu nakonec pálil finský útočník, který těsně minul vzdálenější tyčku!

10:30
    Od modré čáry vypálil Justin Faulk. Po Schneiderově zákroku tu máme reklamní přestávku.
    10:03 Warren FOEGELE - 1:1

10:03
    PNC Arena vybuchla nadšením! Dougie Hamilton poslal krásným pasem z vlastní obranné třetiny do samostatného úniku WARRENA FOEGELEHO. Ten nevymýšlel nic velkého a vše vyřešil střelou mezi Schneiderovy betony – 1:1. Asistence: Dougie Hamilton a Jaccob Slavin.

09:16
    Zacha našel mezi kruhy Drewa Stafforda. Jeho střela ale byla zablokovaná.

08:45
    Hostům o nic nejde a tak mohou hrát v klidu. Na Hurikánech se zatím možná podepisuje i nervozita.

07:16
    Dobré střídání hostí. Miles Wood se snažil překvapit Mrázka střelou k bližší tyčce. Ten zasáhl betonem a následně jím stačil vyrazit i kotouč, který se odrazil zpět do jeho brankoviště od Woodovy brusle.

06:29
    Na puk si sáhl také Mrázek. Ten vyrazil střelu Joeyho Andersona.

06:22
    Nino Niederreiter zavezl puk do útočného pásma a křížnou přihrávkou našel před branku najíždějícího Sebastiana Aha. Schneider se rychle přesunul a zmařil brankovou příležitost Caroliny!

05:40
    Do téměř pěstní výměny názorů se pustili Jordan Martinook a Damon Severson! Rozhodčí počkali, až se oba kohouti uklidní a pak to přešli s ledovým klidem. Vůbec se nevylučuje!
    04:56 Andy GREENE - 0:1

04:56
    Devils právě vstřelili branku!
    Hosté se ujímají vedení! Díky dobré práci Pavla Zachy v útočném pásmu se puk dostal na hokejku Michaela McLeoda. Ten našel obránce ANDYHO GREENA, který nestřílel nějak prudce, ale Mrázek nic neviděl přes clonícího Stafforda a nestačil tak vůbec zareagovat. Asistence: Michael McLeod a Pavel Zacha.

04:13
    Ke střele se dostal Justin Williams. Pokus domácího útočníka lapil Cory Schneider.

03:58
    Nahození od modré čáry vyrazil levým betonem Mrázek. Puk je v rohu kluziště.

03:14
    Po přihrávce Teräväinena se dostal do šance Micheal Ferland. Mířil mezi betony, ale Schneider je zaklapl rychle.

02:44
    Puk opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

02:19
    Po chybě Santiniho vyrazil dopředu Jordan Martinook. Jeho střelu od modré vyrazil Schneider, který si pak poradil i s dotírajícími útočníky Caroliny.

01:50
    Do akce musel opět Mrázek, který svým zákrokem proti bekhendu McLeoda přerušil hru.

01:33
    Pavel Zacha se natlačil před obránce Fleuryho a Petr Mrázek musel poprvé zasahovat. Gólman Canes zalehl puk.

00:53
    Střelu Kennyho Agostina srazil do ochranné sítě Brett Pesce. Máme tu první přerušení hry.

00:34
    Micheal Ferland posílal do první domácí útočné akce Teuva Teräväinena, ale ten byl o puk obrán obráncem Devils.

00:01

Aktéři zápasu už nastupují na ledovou plochu. Následovat bude hymna Spojených států amerických a pak už úvodní buly.

Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, H. Fleury – Williams (C), Aho, Niederreiter – T. Teräväinen, J. Staal (A), Ferland – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Foegele, McKegg, B. McGinn.

New Jersey Devils: Schneider (Blackwood) – Severson, A. Greene (C), C. Carrick, Müller, Santini, Butcher – Coleman, Hischier (A), Agostino – J. Anderson, Zajac (A), Wood – M. McLeod, Zacha, Stafford – Bastian, Rooney, Noesen.

Rozhodčí: Dwyer, St. Pierre – Miller, Sericolo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

S týmů, které ještě nemají ve Východní konferenci jistý postup do play-off, je na tom nejlépe Pittsburgh, který má 97 bodů. Následuje Carolina s 95 a postupoval by také Columbus, který má 94 bodů. Těsně pod čarou se pak nachází s 94 body Montreal. Všechny celky mají k dispozici poslední dva zápasy základní části.

Carolina Hurricanes:
    Hokejisté Caroliny drží s 95 body předposlední postupovou pozici do play-off. Pokud by New Jersey porazili, tak už by se bojům o Stanley Cup buď výrazně přiblížili, nebo by si je dokonce již zajistili. Canes se letos proměnili z nenápadné organizace ve velmi zábavný tým. Mohou za to hlavně děkovačky, které následují po vítězných domácích zápasech a hokejisté v čele s kapitánem Justinem Williamsem si vždy připraví jiné téma. Hráči už tak letos třeba hráli kuželky, stříleli kachny a nebo si zaboxovali s Evanderem Holyfieldem.

Naposledy si Carolina připsala hodně důležitou výhru, na ledě Toronta triumfovala 4:1.