Oostende – Beerschot 2:1 (kon.) | Westerlo – Sint-Truiden 2:2 (kon.) | St.Gilloise – Waasland-Beveren 5:1 (kon.)
Mouscron – Cercle Brugge 2:3 (kon.) | Genk – Gent 2:1 (kon.)
Royale Union St-Gilloise
5:1 (2:1)
Waasland-Beveren
Sobota 06.04.2019, 20:00 • Stade Joseph Marien • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, vítám Vás u 3. kola skupiny o evropskou ligu. Dnes se podíváme na zápas Royale Union Saint-Gilloise – Waasland-Beveren. Domácí jsou zatím stoprocentní, za to hosté mají pouze bod. Uvidíme zda budou hráči Gilloise pokračovat ve skvělé hře.

Royale Union Saint-Gilloise

Domácí jsou stoprocentní, z obou předchozích utkání si odnesli tři body. Dnes je čeká Beveren, ti mají jen bod jeden. Poslední vzájemný zápas však nad nimi prohráli a to 3:1. Domácí nemají žádnou marodku, za to hosté ano. Na stadionu Stade Joseph Marien bude nejspíš vyprodáno, fanoušci milují momentální formu Gilloise. V tomto utkání jsou jasný favoriti, uvidíme zda jejich forma bude pokračovat i nadále.

Hosté mají prohru a remízu, tudíž jeden bod. V minulém zápase smolně prohráli 3:2 na domácí půdě. Dnes je čeká Gilloise, ty v této sezóně porazili 3:1, ovšem první zápas skončil prohrou 4:1. Čeká nás vyrovnané utkání, ovšem Beveren jsou jasný outsideři. Hosté naposledy vyhráli, 16.2.2019, jejich forma je velmi špatná. Chybět jim dnes budou až 4 hráči, což může hrát velkou roli. Uvidíme jak utkání dopadne, nezapomeňte ho sledovat dnes ve 20:00.

Vzájemná utkání

19.5.2017 – Gilloise – Beveren 1:3
    8.4.2017 – Beveren – Gilloise 1:4
    20.4.2008 – Gilloise – Beveren 2:0
    22.12.2007 – Beveren – Gilloise 3:0
    22.4.2007 – Gilloise – Beveren 6:0

Royale Union Saint-Gilloise: Kristiansen – Kandouss, Hamzaoui, Kis, Perdichizzi – Teuma, Mehlem, Gérard, Selemanie – Niakaté, Tabekou.
    Náhradníci: Saussez – Ferber, Fixelles, Morren, Beck, Stamenković, Vega.

Waasland-Beveren: Roef – Schryvers, Caufriez, Vukotić, Gamboa, Foulon – Bizimana, Andrijašević, L. Verstraete – Boljević, Miloševič.
    Náhradníci: Debaty – Massop, Forte, Lulič, Jubitana, Keita, Vanzo..

1

1
    O úvodní výkop se postarali hosté v modro-fialových dresech. Domácí hrají v dresech žlutých.

2
    První ohrožení na bránu, bylo z kopaček domácích. Niakaté zpoza vápna vypálil tvrdou ránu, na tu však Roed vyzrál.

3
    Dopředu se tlačili i hosté, přes obranu ale neprošli.

4
    První menší faul je na světě. Domácí budou zahrávat volný kop.

5
    Míč letěl na zadní tyč, o teč se zde pokoušel Selemanie, pomezní sudí však píská ofsajd.

7
    Faulují i domácí. Gérard zfauloval tvrdě zezadu jednoho z hráčů Beverenu. Pro hosty je tu přímý kop.

7
    Míč z přímého kopu se v brankovišti příliš neohřál, ihned totiž letěl pryč.

9
    Domácí budou zahrávat první rohový kop tohoto utkání.

10
    Míč letěl na přední tyč, o hlavičku se zde pokoušel Perdichizzi, jeho pokus však skončil pouze vedle levé tyče.

11
    Je za námi prvních deset minut, domácí zatím nepustili Beveren vůbec k míči.

12
    Domácí se málem radovali! Hráči dlouho kombinovali před vápnem. Tabekou posunul míč na Kise, a ten vypálil tvrdou ránu, nakonec trefil pouze břevno.

13
    Hosté zahrávali přímý kop, ten se ale nevyvedl, domácí tak založili rychlý protiútok. Teuma to vzal po levé straně, těsně před vápnem byl však odstaven.

15
    Pro domácí je tu opět roh.

15
    Míč směřoval na zadní tyč, kam si nabíhal znovu Perdichizzi, tentokrát jeho pokus neskončil vedle levé tyče, ale vedle tyče pravé.

16
    Vzápětí na to je tu další roh.

16
    Na přední tyči hlavičkoval jeden z obránců, roh se tedy opakoval. Druhý se též nevyvedl, dopředu mohou tedy hosté.

18
    Domácí teď mají neskutečný tlak a vybojovali si další rohový kop. Už chybí pouze branka.

19
    Rohový kop byl zahrán na krátko, poté se do střely opřel Mehlem, jeho rána byla ale zblokovaná na další rohový kop.

19
    Domácí již měli mnoho rohů, ani jeden však nevyužili a to ani ten poslední.

20
    6 Rohů za 20 minut, taková je bilance domácích. Hosté se zatím nedostali ani ke střele.

21
    Velká škoda, že tohle neskončilo v síti! Z pravé strany přišel nebezpečný centr na zadní tyč, kam si nabíhal Niakaté, ten však míč o milimetry netrefil a zahodil tak šanci na gól.

23
    Dopředu se konečně dostali i hosté, celá akce ale skončila na hranici vápna.

25
    Waasland právě vstřelil branku!
    Tak to je překvapení!! Domácí naprosto dominovali, ovšem hosté se dostávají do vedení z první střely na bránu. Bizimana unikl po pravé straně, ve vápně našel nabíhajícího STEFANA MILOŠEVIČE, a ten míč uklidil na zadní tyč. Asistence: Djihad Bizimana

27
    Byla nařízena penalta pro domácí !

28
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! A je to gól! FAÏZ SELEMANIE se postavil za pokutový kop a míč s přehledem umístil k pravé tyči.
    28. Faïz SELEMANIE - 1:1

29
    Poslední minuty zápasu byli velmi zajímavé. K vidění byly dvě branky a to každá do jiné sítě.

33
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Domácí se zaslouženě dostávají do vedení!! Obránci neprokryli volného YOUSSOUFOA NIAKATÉHO, ten dostal dlouhou přihrávku až do vápna, před brankářem se již nemýlil.
    33. Youssoufou NIAKATÉ - 2:1

34
    Celou akci ještě prozkoumávala VAR, ofsajd to ale nebyl.

36
    Domácí i nadále pokračují v aktivní hře, hosté se pouze brání.

37
    To co teď neskončilo v síti! Rozehrávka brankáře Roefa byla naprosto katastrofální. Míče se zmocnil Niakaté na druhé straně byl volný Tabekou, ten však brankáře pouze trefil a zahodil nesmírnou tutovku.

41
    V posledních minutách se hra uklidnila a hraje se spíše na středu hřiště.

42
    Nyní je tu však faul, hosté budou zahrávat přímý kop z cca 25 metrů.

43
    Míč letěl přímo na branku, Boljevičův pokus však náramně vychytal brankář Kristiansen.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty!

45+1
    Dopředu se ještě tlačil Niakaté, obrana ho ale ke střele nepustila.

45+2

Je za námi konec prvního poločasu k vidění byly tři branky. Domácí naprosto suverénně ovládají zápas. První branku však ale vstřelili hosté a to hned z první střely na branku, která přišla ve 25. minutě. O 3 minuty později byla nařízena penalta pro domácí, tu Selemanie úspěšně proměnil. Ve 33. minutě se již zaslouženě domácí dostali do vedení. V závěru poločasu opět domácí tlačili, třetí branku ale nevsítili.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:00.

Hráči se vrací na hrací plochu.

46

47
    Domácí pokračují v aktivitě. Niakaté přeběhl obranu a poté volně zakončil, brankář však jeho ránu vychytal.

48
    Další šance domácích a opět v tom měl prsty Niakaté. Niakaté obdržel dlouhou přihrávku do běhu, těsně před zakončením mu jeden z obránců míč odkopl z kopačky.

49
    Byla nařízena penalta pro domácí !!

49
    Žlutou kartu dostává Alexis Gamboa (Waasland-Beveren).

50
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Druhá penalta v tomto utkání pro domácí byla proměněna!! Opět se za pokutový puntík postavil FAÏZ SELEMANIE a tentokrát míč poslal do pravého horního rohu.
    50. Faïz SELEMANIE - 3:1

52
    Domácí vedou už o tři branky, dle mě si to už hráči pohlídají, ale před námi je ještě spousta minut.

54
    Mehlen dlouhou dobu ležel, až se odkutálel za postranní čáru, aby nezdržoval hru. Po dvou minutách v utkání pokračuje.

56
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Daam Foulon, přichází Francesco Forte.

57
    Utkání se v posledních minutách vyhrotilo. Hosté zbytečně faulují, až z toho trenér domácích Luka Elsner zuří.

57
    Žlutou kartu dostává Jur Schryvers (Waasland-Beveren).

59
    Hosté budou po dlouhé době zahrávat rohový kop.

60
    Rohový kop nevyšel, domácí tak založili rychlý protiútok, do vápna pronikl Gérard, míč si ale moc předkopl, tudíž akci zhatil brankář Roef.

63
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! A je to už 4:1!! Selemanie se probojoval po pravé straně až k centru na přední tyč, kde se o teč postaral YOUSSOUFOU NIAKATÉ a i on dnes střílí svojí druhou branku. Asistence: Faïz Selemanie
    63. Youssoufou NIAKATÉ - 4:1

64
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Youssoufou Niakaté, přichází Roman Ferber.

65
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Tomu říkám debakl! Čerstvý Ferber přihrál z levé strany volnému FAÏZU SELEMANIEOVI, a ten s pomocí dorážky střílí HATTRICK!!! Asistence: Roman Ferber
    65. Faïz SELEMANIE - 5:1

66
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Djihad Bizimana, přichází Denzel Jubitana.

67
    Faiz Selemanie na tento zápas jen tak nezapomene. Dnes si připsal tři góly a jednu asistenci, dle mě je to definitivní hráč utkání.

69
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Abdelrafik Gérard, přichází Adrian Beck.

71
    Hosté zahrávali rohový kop, ten však letěl přímo do rukavic brankáře Kristiansena.

72
    Žlutou kartu dostává Louis Verstraete (Waasland-Beveren).

74
    Žlutou kartu dostává Denzel Jubitana (Waasland-Beveren).

75
    Hosté už jen zbrkle faulují, páč na tento zápas snad ani jeden z hráčů nebude vzpomínat v dobrém.

76
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Faïz Selemanie, přichází Mathias Fixelles.

77
    Domácí už hrají v klidu, i přesto mají chuť vstřelit ten šestý gól.

79
    Hosté ještě zahrávali rohový kop, ten se však nevyvedl, jako celý zápas.

80
    Je před námi poslední desetiminutovka základní hrací doby, uvidíme zda se ještě dočkáme nějaké branky.

81
    Domácí též zahrávali rohový kop, ten byl zahrán na krátko, následně přišel centr na zadní tyč, tam se o hlavičku pokoušel Beck, jeho pokus však skončil těsně vedle.

85
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Alexis Gamboa, přichází Milan Massop.

87
    Šestý gól byl velmi blízko, od radosti chybělo 5 centimetrů! Z pravé strany přišel pozemní centr na zadní tyč, kde jen nohu natáhl Fixelles, míč však lízl tyč, ale do brány se nedostal.

90+0

Rozhodčí nenastavil ani minutu, páč nebylo potřeba. Domácí zaslouženě vítězí a to vysoko 5:1. Faïz SELEMANIE dnes rozhodl zápas třemi góly a jednou asistencí. V 50. minutě vsítil druhou penaltu v zápase, o 13. minut později přihrál na 4:1 a za 2 minuty se radoval z HATTRICKU!
    Dle mě i podle médií a fanoušků je hráč utkání. Hráči Gilloise tak zůstávají stoprocentní, za to hosté mají na kontě pouze bod.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:12.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (21:51:23)

Gerard Filip

Branky: 28. Selemanie (pen.), 33. Niakaté, 50. Selemanie (pen.), 63. Niakaté, 65. Selemanie – 25. Miloševič

Karty:   49. Gamboa (WAS), 57. Schryvers (WAS), 72. L. Verstraete (WAS), 74. Jubitana (WAS)

Royale Union St-Gilloise: Kristiansen – Kandouss, Hamzaoui, Kis, Perdichizzi – Teuma, Mehlem, Gérard (69. Beck), Selemanie (76. Fixelles) – Niakaté (64. Ferber), Tabekou.

Waasland-Beveren: Roef – Schryvers, Caufriez, Vukotić, Gamboa (85. Massop), Foulon (56. Forte) – Bizimana (66. Jubitana), Andrijašević, L. Verstraete – Boljević, Miloševič.
    Náhradníci: Debaty – Massop, Forte, Lulič, Jubitana, Keita, Vanzo.