CSKA Moskva
3:1 (0:0, 2:1, 1:0) Stav série: 4:3
SKA Petrohrad
Úterý 09.04.2019, 18:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL • Semifinále

S konstatováním, že klub CSKA Moskva vyhrál rozhodující sedmý zápas semifinálové série nad SKA Petrohrad 3:1, celkově tak zvítězilo v sérii 4:3 a zahraje si o Gagarinův pohár, kde bude jeho soupeřem Avangard Omsk, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (20:51:12)

Radost na straně CSKA, naopak smutek v týmu SKA

Během celé série platila výhoda domácího prostředí, ani jeden z týmů o něj při sedmi zápasech nepřišel a platilo tak otřepané klišé "můj dům, můj hrad." Nejblíže k výhře na kluzišti soupeře byl klub z Moskvy ve třetím utkání, které prohrál v Petrohradu až v prodloužení. Nicméně nemusí mu to vadit, CSKA prostě "stačilo" k postupu doma neprohrát.

Zápas končí. Po bezbrankové první třetině, která i tak byla hodně atraktivní, rozhodly dva momenty před polovinou zápasu – branka Lindena Veye dorážkou z 26. minuty a poté moře volného prostoru, který dostal nehlídaný Anton Slepyšev, zatímco Vey, který mu přihrál, byl obsazený až moc.

Petrohrad sice vzápětí snížil na 1:2, když Sergej Plotnikov vleže máchl po puku a ten dopravil obloučkem do odkryté klece, ale to bylo všechno. CSKA se totiž opět mohli spolehnout na výborného gólmana Ilju Sorokina, jenž znovu stáhl průměr inkasovaných branek na zápas, jenž má doposud na čísle 1,27. Domácí navíc zvládli závěr zápasu, kdy zkusili hosté hru bez gólmana, ale výraznější tlak si nevypracovali. Naopak 2,2 sekundy před koncem dopravil puk do prázdné klece Michail Grigorenko, nejproduktivnější hráč CSKA v play-off: 16 zápas, 16 bod (8+8).

59:57 Michail GRIGORENKO - 3:1

59:57
    CSKA právě vstřelilo branku!
    2,2 sekundy a je rozhodnuto. Hráčům hostí nevyšel risk při hře bez gólmana, až na střelu Davida Rundblada se nedokázali dostat pořádně do útočného pásma a MICHAIL GRIGORENKO trestá. Dojel odražený puk za útočnou modrou a bekhendem jej nahodil do volné klece. A jak to tak chodí, na jedné straně vidíme smutek, na druhé radost. Bez asistence.

59:23
    Nikita Rtiščev se také dostal do hry, pokud jsem dobře viděl. Puk ale z dobré pozice nedokázal posunout ven a nahození zřejmě Hersleyho končí mimo branku.

58:55
    Gavrikov se ke střele neodhodlal, domácí poté vyhazují alespoň do středního pásma.

58:41
    Nyní už se Moskvané brání. Nápřah Davida Rundblada skončil na Sorokinovi, který vyráží puk.

58:25
    Igor Šesťorkin při dalším nahození SKA míří z klece.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby, hráči SKA nakoukli do útočného pásma jen na pár vteřin.

57:45
    Hosté se nemohou dostat přes past pěti hráčů CSKA ve středním pásmu.

57:10
    Ale znovu na relativně krátkou dobu. Ve středním pásmu byl úspěšný Anton Slepyšev, najel přes modrou, chtěl zašlápnout puk a byť se mu to nepodařilo, zase sebral cenných dvacet sekund.

56:47
    Po vyhraném buly před Šesťorkinem domácí bez problémů kombinují, až po půlminutě jim hosté sebrali kotouč.

56:36
    A nyní to byla správná volba, jelikož nahození za branku Sorokina sebrali domácí a ihned šli dopředu.

56:09
    Necelé čtyři minuty chybí do konce základní hrací doby. Nejvyšší čas, aby hosté zkusili hru bez gólmana. Igor Šesťorkin ale zatím zůstává v kleci.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 26. Vey (Slepyšev, Grigorenko), 28. Slepyšev (Vey), 60. Grigorenko – 31. S. Plotnikov (Zub)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Nestěrov, Blažijevskij, M. Robinson, Dahlbeck, Marčenko, Naumenkov, A. Romanov – Slepyšev, Vey, Grigorenko – Kalinin, Andronov, Scott – Al. Popov, Šalunov, Okulov – Kaprizov, Světlakov, Tělegin – Rtiščev.
    SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Rundblad, Gavrikov, Hersley, A. Bělov, Zub, Zubarev, Zemčonok – Koskiranta, Barabanov, N. Gusev – V. Tichonov, Dacjuk, S. Plotnikov – Jakupov, Byvalcev, Karpov – M. Malcev, Kablukov, Ketov – Žuk.

Rozhodčí: Roman Hofman, Konstantin Olenin – Nikita Šalagin, Dmitrij Šišlo