Kroměříž – Líšeň 3:0 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
3:0 (2:0)
SK Líšeň 2019
Pátek 12.04.2019, 18:00 • Fotbalový stadion Kroměříž • Moravskoslezská fotbalová liga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 20. kole MSFL se proti sobě utkají týmy SK HS Kroměříž a SK Líšeň. Jedná se pro oba týmy o nejdůležitější zápas, jelikož obě mužstva jsou na samém vrchu tabulky. Naposled se spolu tato družstva střetla v září na půdě Líšně, která vyhrála 2:1. Dnes se ovšem bude hrát v Kroměříži. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.

Kroměříž se momentálně na druhém místě s třiceti sedmi body a skóre 37:16. Pokud dnes vyhraje, tak se k první Líšni přiblíží na pouhé tři body a boj o postup tak bude otevřený. V posledním zápase navíc vyhrála v Hulíně 3:1.
    Líšeň měla v zimní přestávce obrovský náskok na první pozici, kde je i nadále, ale pouze se čtyřiceti třemi body a skóre 47:19. Na jaře se ji tak příliš nedaří a připsala si jednu výhru, dvě remízy a dvě prohry. Naposled ale doma porazila Dolní Benešov 3:0.

SK HS Kroměříž: Jícha – Šmerda, Zavadil, Matoušek (C), Jeleček, Cupák, Motal, Okleštěk, Silný, Kovář, Masař
    Náhradníci: Toman – Dvořák, Marčuk, Chytil, Moravec, Vyhlíd, Krhut

SK Líšeň: Leznar – Vavřík, Černín, Krška, Hlavica (C), Machálek, Šperka, Reteno, Amoh, Fall, Demeter
    Náhradníci: Vítek – Smejkal, Bednář, Jambor, Daněk, Krula, Rolinek

Rozhodčí: Dalibor Černý – Jan Slabý, Ivan Vostrejž.

1

1
    O úvodní výkop tohoto veledůležitého zápasu pro obě mužstva se postarala Líšeň.

2
    Následně se ovšem obrana hostujícího celku dostala pod tlak a odkopla míč jen do zámezí.

3
    Hosté zkoušeli odcentrovat z levé strany, ale tento pokus byl zblokován domácím hráčem.

4
    Už to vypadalo, že se Tomáš Okleštěk dostane do šance, ale nakonec se nachytal v ofsajdovém postavení.

4
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla rychlovka a domácí mužstvo jde do vedení! Hosté chtěli nachytat soupeře v ofsajdové pasti, ovšem ta jim nesklapla a tak šli hned dva útočníci Slavie na bránu Líšně a po přihrávce zakončoval do prázdné JAN SILNÝ.

6
    Nynější nákop Kroměříže nikoho nenašel a u míče tak bude hostující celek.

7
    Domácí nyní získali rohový kop z levé strany.

7
    A je to už 2:0! Domácí jsou od první minuty naprosto jasně lepším týmem a po rohovém kopu, který byl přízemní se míč poodrážel uvnitř vápna a následně jej úspěšně zakončil PETR ZAVADIL.

9
    Hosté z Líšně jsou hodně zaskočeni a pokud dnes odjedou s prázdnou, tak budou mít náskok na dnešního soupeře už pouze tříbodový a to je ještě čekají velmi silní soupeři.

10
    Domácí hráč se provinil pouze ofsajdem a Líšeň tak získala volný kop z pravé strany.

12
    Centr hostů z volného kopu ovšem nic nepřinesl a míč skončil pouze vedle brány Jíchy.

12
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Černín, přichází Bendář.

13
    Domácí útočník se ocitl jen v ofsajdovém postavení.

14
    Opět se Líšeň snažila dostat dopředu, tentokráte po pravé straně, ale ani nyní z toho nebylo nic vážnějšího.

15
    Posléze to hostující hráč zkusil z dálky, ovšem jeho pokus skončil vysoce nad svatyní Slavie.

17
    Křížný pas Líšně skončil pouze v zámezí a Kroměříž získala autové vhazování na své polovině.

18
    Centr hostů byl zblokován a následuje tak rohový kop z pravé strany.

19
    Roh se bude opakovat, jelikož následný centr odvrátila domácí obrana.

20
    Ovšem standardní situace se zatím Líšni příliš nedaří a posléze se hosté dopustili faulu.

21
    Kroměříž se dostala do rychlého protiútoku a nakonec získala rohový kop z levé strany.

22
    Ovšem hosté si s centrem poradili, ale Slavia získala alespoň autové vhazování.

23
    Posléze se ale domácí hráč ocitl opět jen v ofsajdovém postavení.

25
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Masař, přichází Krhut.
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Amoh, přichází Smejkal.

26
    Hosté nyní svou dravostí získali rohový kop z levé strany a mohou snížit stav utkání.

27
    Ovšem domácí se ubránili, ale Líšeň zůstává v tlaku a dál dobývá vápno Slavie.

28
    Posléze hosté získali ještě jeden rohový kop, ale ten už tentokráte nic nepřinesl.

29
    Líšeň nechává zadní vrátka dost otevřené a Kroměříž se tak opět dostala dopředu, ale nic vážnějšího z toho nebylo.

30
    Půl hodina hry je u konce a Kroměříž stále vede na domácí půdě 2:0 díky brankám v úvodu utkání.

31
    Opět přišel centr domácích z pravé strany, ale ten nic nepřinesl.

33
    Střela domácího hráče skončila pouze vedle hostující svatyně.

34
    Utkání je momentálně velice vyrovnané, ale Kroměříž má dvougólový náskok.

35
    Leznar musel jít z brány, aby byl u míče dřív, než útočník Kroměříže.

37
    Líšeň je v tlaku, ale následný centr byl opět zblokován a následuje další rohový kop.

38
    Ovšem ani tentokrát se hosté nedostali do zakončení na bránu domácího soupeře.

40
    Tentokrát si hostující hráč udělal místo pro střelu, ale následná střela skončila v moci brankáře Jíchy.

41
    Hostující útočník se ocitl jen v ofsajdovém postavení.

43
    Domácí hráč se provinil pouze nedovoleným zákrokem ve středu hrací plochy.

44
    Ale posléze skončil míč opět jen vedle domácí brány a vypadá to, že dalšího gólu se už v prvním poločase nedočkáme.

45

První poločas je u konce a Kroměříž vede nad Líšní 2:0. Začátek se domácím povedl na jedničku a už ve 4. minutě se prosadil Silný. O tři minuty později zvýšil vedení Zavadil. Posléze to byla spíše Líšeň, která se snažila něco vymyslet, ale branku se jí vstřelit nepodařilo.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

46

47
    Nákop hostů skončil pouze v zámezí a následuje autové vhazování pro Kroměříž.

49
    Posléze se sice k míči dostala Líšeň, ale hostující útočník se nachytal v ofsajdu.

50
    Žlutou kartu dostává Bednář (SK Líšeň).

50
    Míč zavítal opět pouze do zámezí za svatyní Kroměříže a následuje tak odkop od brány Jíchy.

52
    Slavia si nyní vytvořila nádhernou kombinaci, která byla zakončena střelou, ale Leznar podržel hosty skvělým zákrokem!

53
    Následná standardní situace Kroměříže ovšem nic nepřinesla a míč skončil opět jen vedle brány.

55
    Kroměříž je zatím ve druhé půli lepším týmem, ale zakončení uvnitř vápna skončilo jen vedle levé tyče.

56
    Líšeň se tentokrát dostala k centru, ale ten skončil pouze v moci brankáře Jíchy.

58
    Hanáci nyní získali autové vhazování na své polovině hřiště a nikam nespěchají.

60
    Hosté se dostali své největší šance tohoto utkání, ale Jícha parádně zlikvidoval střelu z pravé strany!

62
    Domácí přišli o míč ve středu hrací plochy a následně se dopustili faulu.

63
    Líšeň tak má volný kop z nebezpečné pozice a může snížit stav utkání.

64
    Ovšem následný centr se nepovedl a Kroměříž stále hájí dvoubrankový náskok.

65
    Nynější centr hostů z pravé strany ovšem nic nepřinesl a dopředu může jít Slavia.

67
    Domácí hráč se dopustil faulu na polovině Líšně.

68
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Fall, přichází Krula.

69
    Útočník Líšně se nachytal v ofsajdovém postavení a akce hostů je opět u konce.

71
    Kroměříž se nyní spíše brání a k míči se tak dostali hosté, ovšem centr z levé strany byl přetažený a skončil pouze za domácí svatyní.

73
    Hosté se dostali k míči a získali autové vhazování na polovině Slavie.

74
    Posléze Líšeň získala další volný kop z levé strany.

76
    Ovšem následný centr vyboxoval domácí brankář do zámezí a hostující tým získal rohový kop.

78
    Domácí přišli o míč, když se snažili projít po levé straně.

79
    Kovář dostal menší křeč do pravé nohy a hra tak byla na chvíli pozastavena.

79
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Kovář, přichází Vyhlíd.

81
    Pomalu to vypadá, že Kroměříž si pohlídá dnešní vedení a sníží náskok na tři body.

82
    Nyní se hosté dostali ke střele, ale tu zlikvidoval Jícha.

84
    Střela hostujícího hráče skončila hodně nad bránou Slavie.

86
    Byla nařízena penalta pro Kroměříž! Domácí hráč se dostal do velké šance, ovšem hostující obránce ho poslal k zemi.

87
    Žlutou kartu dostává Demeter (SK Líšeň).

87
    Je rozhodnuto! Domácí jdou do tříbrankového vedení. K pokutovému kopu se postavil JAN SILNÝ, který zakončil s přehledem k levé tyči, zatímco Leznar šel ke druhé tyči.

88
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Okleštěk, přichází Moravec.

89
    Další faul ze strany hostů a u míče tak je opět Kroměříž, která dnes předvedla skvělý výkon.

90
    Žlutou kartu dostává Šmerda (SK HS Kroměříž).

90

Je konec. Kroměříž dnes vyhrála na domácí půdě nad Líšní jasně 3:0 a snížila tak náskok svého soupeře na tři body.
    Začátek se domácím povedl na jedničku a už ve 4. minutě se prosadil Silný. O tři minuty později zvýšil vedení Zavadil. Posléze to byla spíše Líšeň, která se snažila něco vymyslet, ale branku se jí vstřelit nepodařilo. Ve druhém poločase se sice hosté snažili něco vymyslet, ale nakonec jsme se opět dočkali branky na domácí straně, o kterou se postaral v 87. minutě z penalty Jan Silný.

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 10:2. Fauly: 15:12.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:54:18)