Zlínsko – Hlučín 0:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Rýmařov 0:3 (kon.) | Hulín – Vrchovina 3:1 (kon.)
Petřkovice – D. Benešov 2:2 (kon.) | Uh. Brod – Frýdek-Místek 0:1 (kon.) | Vyškov – Uničov 0:2 (kon.)
Líšeň – Vel. Meziříčí 1:2 (kon.) | Hodonín – Kroměříž 0:1 (kon.)
SK Líšeň 2019
1:2 (1:1)
FC Velké Meziříčí
Pátek 19.04.2019, 16:10 • SK Líšeň • Moravskoslezská fotbalová liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:10.

Hezké odpoledne z brněnské Líšně, kde se dnes uskuteční již 21. kolo MSFL. Brňané neprožívají zrovna povedené jaro, ale stále okupují první příčku zaručující postup do druhé ligy. Jejich náskok devíti bodů se pomaličku zmrsknul na pouhé tři a dnes budou potřebovat proti silnému protivníkovi zabrat. Velké Meziříčí je aktuálně šesté, v minulém kole porazilo Hulín vysoko 5:0.

Jak již bylo řečeno, domácí Líšeň neprožívá zrovna ideální jaro. Po skvělě odehraném podzimu se svěřenci kouče Machálka trápí a po minulé prohře 0:3 na půdě Kroměříže se jejich náskok začal povážlivě tenčit. Brňané nejsou spokojeni s herním projevem mužstva a samozřejmě s výsledky. Náprava by měla přijít dnes na domácí půdě, kde jsou hráči Líšně silní.

Na domácí tým nečeká nic snadného. Velmez třikrát v řadě bodoval, navíc dvakrát vyhrál. Naposledy před domácím publikem vysoko 5:0. Tým kolem Robina Demetera a zkušeného exligisty Pavla Simra aktuálně okupuje šesté místo, které zajišťuje klidný střed tabulky. O postup hrají snad už jen tři týmy – Líšeň, Kroměříž a Petřkovice.

SK Líšeň: Vítek – T. Smejkal, Bednář, Vavřík, Krška (C), T. Machálek, Jambor, Šperka, Fall, P. Demeter, Rolinek.
    Náhradníci: Leznar – Minařík, Hlavica, Reteno Elekana, Takyi Elvis, Daněk

FC Velké Meziříčí: Pokorný – Bouček, Dolejš, Šuta, Simr, E. Smejkal, Pokorný, R. Demeter, Berka, Komínek (C), Mucha.
    Náhradníci: Kruba – Kriegsmann, Crkal, Dufek

Rozhodčí: Mrázek – Černý, Kneisl.

Ještě jednou krásný slunečný den z Brna, kde panuje parádní počasí a tomu také odpovídá návštěva. Stadion je zaplněn hodně solidně, odhadem přes 500 diváků zde dnes určitě bude.

Stále čekáme na hráče, kteří se stále skrývají v útrobách stadionu. Utkání bude o pár chvil posunuto.

Teď už je vše připraveno, trenér domácích Machálek udělal hodně změn v sestavě, především Reteno a Elvis jsou velkým překvapením, že jsou pouze na střídačce.

1

2
    Domácí rozehráli první útočnou akci a hned budou rozehrávat standardku. Na zemi zůstal ležet Bednář.

3
    Po trestném kopu je míč v zámezí a hosté šli do útoku. Zahrávali roh a po něm si museli Brňané dávat pozor především na Demetera se Simrem.

3
    Líšeň právě vstřelila branku!
    A je to hned v úvodu gól. Domácí se vůbec poprvé dostali za polovinu hřiště, tam si vzal míč TOMÁŠ MACHÁLEK a po rychlém a dlouhém sprintu se dostal až k brankáři Pokornému, kterého obstřelil na zadní tyč.
    3. T. MACHÁLEK - 1:0

5
    Tak to je slušný začátek zápasu, o zajímavých momentů není rozhodně nouze.

6
    Trestňák budou kopat i domácí, a to z velmi dobré pozice.

6
    Pěkný centr Šperky, který posílal míč do vápna a tam si nabíhala dvojice Fall – Demeter. Oběma chyběl kousek k zakončení.

7
    Na druhé straně musí obránce Smejkal odvracet míč před Pavlem Simrem.

8
    Byl to z toho další roh, který končí po odrazu domácí obrany v bezpečných místech.

9
    Zatím sledujeme od začátku výborný fotbal, který se zaplněným ochozům brněnského stadionu musí líbit.

10
    Pěkná akce Tomáše Smejkala, který svým pohybem dělá problémy obraně. Nyní se prodral mezi třemi beky a prudkou ranou ohrozil brankáře. Míč šel však mimo tři tyče.

10
    Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. Po pravém křídle prchnul líšeňské obraně Simr, pohrál si s míčem a odcentroval na hranici ofsajdu zcela volnému EDUARDU SMEJKALOVI. Tomu stačilo na malém vápně pouze doklepnout míč za bezmocného brankáře Vítka.
    10. E. SMEJKAL - 1:1

12
    Pěkný fotbal nadále pokračuje. Na hranici vápna se uvolnil kapitán Krška a jeho přízemní pokus musell Pokorný kontrolovat.

14
    Pokorný musel být důsledný po akci Tomáše Machálka, respektive po jeho stříleném centru.

16
    Líšeňští jsou v této fázi utkání aktivnější, ale do další šance se zatím nedostali. Pozor si musí dávat na brejky soupeře. Jeden nyní táhl Simr, ale byl včas zastaven.

18
    Teď to byla taková nakopávaná z obou stran, plno nepřesností v rozehrávce.

20
    Smejkal se chtěl protlačit mezi Vavříkem, ten si ho ale zkušeně odstavil a míč došel až do autu.

21
    Rolinkův centru z pravé strany měl sice dobrou myšlenku, ale ve vápně nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, takže realizace se nakonec nekoná.

22
    A ani teď to není dokončená akce. Machálek byl na velkém vápně sám, ale poskakující míč vůbec netrefil a udělal spíš takovou piruetu.

22
    Líšeň dál pokračuje v tlaku a bude zahrávat roh.

23
    Rolinkův centr v klidu pohlídala hostující obrana a málem vznikl další brejk, důrazným způsobem si však Vavřík hleděl zkušeného exligového útočníka Pavla Simra.

23
    Žlutou kartu dostává Šperka (SK Líšeň).

25
    Nebezpečný centr do vápna zahrál Berka a brankář Vítek musel být pozorný, neboť před ním míč ještě skočil.

26
    Rolinkův centr ještě přizvedl Patrik Demeter, ale hlavička byla slabá a pomalá, takže si s tím Pokorný bez starostí poradil.

28
    Obrovská šance Líšně. Aktivní Rolinek prošel přes dva hráče a nahrál na hranici velkého vápna Krškovi. Ten s s ničím dlouho nepáral a pořádně rozehřál rukavice brankáře Pokorného.

30
    Následná standardka domácího mužstva už neměla potřebnou kvalitu, navíc Jambor předvedl útočný zákrok.

32
    Domácí dál makají a bojují o každý míč, ale pochvalu zaslouží i soupeř za zvládnutou defenzivní práci.

33
    Teď se ale do akce tlačil z pravé strany Tomáš Smejkal, ač v tísni nakonec dokázal zakončit do boční sítě.

35
    Krška se omlouvá za šlapák ve středu hřiště, obešlo se to bez karetního napomenutí. Po delší době jdou do útoku také hráči Velmezu, kteří zde mají poměrně slušné divácké zastoupení.

36
    Hlučné hostující publikum nyní sledoval velkou šanci Simra, na kterého šel míč po rohovém kopu. Nadvakrát se však v houštině těl neprosadil, nedostal v tísni míč až k Vítkovi.

38
    Dolejš dokázal vybojovat další roh pro svůj tým. Hosté přidávají na útočné snaze.

39
    Dlouho se však v útoku neohřáli, Brňané mohli jít do brejkové situace, ale ani ta nebyla odehrána dobře.

40
    Pět minut před koncem poločasu se bude kopat směrem na Vítkovu svatyni.

41
    Špatnou malou domů musel hasit v hodině dvanácté gólman Vítek. Jinak by šel Pavel Simr sám na bránu. To byla obrovská chyba Líšně.

42
    Fall pěkným centrem našel na pravé straně hřiště Rolinka, jenž vybojoval opět rohový kop.

43
    Centr však putoval do země nikoho. Hosté jsou u míče a těsně před koncem poločasu mohou založit další útok.

44
    V závěru poločasu jsme sledovali několik skrumáží před Pokorného bránou. Vzešla z toho pouze nepřesná střela jinak velmi dobře hrajícího Rolinka.

45

Máme za sebou první poločas, který končí remízou 1:1. Skóre otevřel již ve 3. minutě Machálek po sólo akci. O sedm minut později bylo ale srovnáno, to se na malém vápně trefil Smejkal. Hrál se vcelku pohledný a zajímavý fotbal. Více ze hry měli Brňané, ale další gól to nepřineslo.

Druhý poločas začne přibližně v 17:07.

46

47
    Jdeme do druhé půle, u míče jsou domácí.

48
    Nepřesný centr Jambora v pohodě kryje do rukavic Pokorný. Následně jsou u míče hráči v červených dresech.

49
    Přetažený centr na Dolejše také neměl potřebný efekt. Vítek může v klidu rozehrát.

51
    Mnoho a mnoho nepřesností sledujeme v úvodu tohoto poločasu, chybí lepší souhra.

53
    Útočná akce Smejkala a Komínka nekončí úspěšně. Prvně jmenovaný střílel jen do zdi, následně přišla střela vysoko nad.

55
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Rolinek, přichází Reteno.

56
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jambor, přichází Amoh Elvis.

58
    Simr se chtěl uvolnit na hranici vápna, domácí defenziva si s ním poradila.

60
    Druhý poločas je zatím urputným bojem o míč, neviděli jsme jedinou klodnou šanci.

61
    Ovšem teď se podařilo hostující sestavě z ojedinělé akce skórovat. Centr z pravé strany propadl přímo do vápna, kde byl připravený ROBIN DEMETER a jeho pumelice zapadla přesně do brněnské sítě. Vůbec první šance v tomto poločase končí gólem.
    61. R. DEMETER - 1:2

63
    Je však potřeba říct, že Velmez ve druhém poločase je častěji u míče a snaží se hrát aktivně. Líšní nepomohlo ani dvojité střídání.

64
    Pokud chce udržet Líšeň první místo v tabulce, musí výrazně přidat. Jarní výkony nejsou nic moc a navíc hosté ve druhém poločase vedou 2:1.

66
    Dnešní utkání sleduje 576 diváků.

68
    Před Fallem včas vyběhl Pokorný a znemožnil domácím šanci. Domácí nehrají vůbec v pohodě a horko těžko vymýšlí nějaké útočné akce.

68
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází P. Pokorný, přichází Kriegsmann.

70
    Fall sice pěkně našel na pravé straně hřiště Retena, ale ten byl v ofsajdu.

71
    Amoh Elvis se dožadoval penalty po faulu na svou osobu, ale kdepak. Rozhodčí mu ukazuje, že tohle pískat nebude.

72
    Co se však pískalo, byl roh pro domácí. Jenže Krška ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

74
    Obrovské šance Líšně na vyrovnání. Nejprve Krška neprocedil míč před brankáře, u něj však kulatý nesmysl nadále poskakoval a v následné akci nezakončil ani Reteno a posléze ani Fall. Přitom byla brána Velmezu poloprázdná. Diváci už vstávali, leč skóre zůstává stejné.

75
    Domácí začínají konečně tlačit, předchozí akce je probudila z letargie.

77
    Jenže i nervozita se vkrádá do hry lídra MSFL. Nepřesný centr předvedl Fall a jen to v hledišti zahučelo.

78
    Brno dál pokračuje ve velkém tlaku, ale gólově se stále nemůže prosadit. Zase byli domácí velmi blízko, ale Tomáš Machálek trefil pouze boční síť. Dobrou práci odvedl Reteno na pravé straně hřiště.

80
    Další roh pro Líšeň zatímco na hřišti zůstává ležet Tomáš Smejkal. Už se ale zvedl a půjde pomoci svému týmu do vápna.

81
    S míčem si pohrál kapitán Krška, levačkou napřáhl, ale kousek znovu chyběl. Míč šel mimo tři tyče.

83
    Přetažený centr Amoha Elvise kryje nadvakrát Pokorný. Nicméně domácí pokračují v závěrečném náporu.

84
    Nepovedený brněnský roh na krátko, Krškovi centr vůbec nevyšel.

86
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází T. Smejkal, přichází Minařík.

88
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází E. Smejkal, přichází Dufek.

90
    Blíží se konec zápasu, Líšni se nápor nedaří zužitkovat, soupeř kouskuje hru.

90
    Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Dolejš, přichází Crkal.

90
    Ještě roh pro domácí tým v samotném závěru. Jde na něj i gólman Vítek.

90+1

Je dobojováno. Možná se urodil trochu překvapivý výsledek, ale hosté si pro něj šli. Ve druhém poločase byli především v úvodu aktivnější a dočkali se díky brance Demetera vedení. To i přes tlak Líšně udrželi. Lídr MSFL měl dobré možnosti na alespoň srovnání výsledku, ale chybělo lepší finální zakončení.

Kolísavé jarní výsledky Líšně tak pokračují, dnes zůstávají domácí fotbalisté bez bodů a podruhé v řadě prohrávají. Velmez si připisuje tři body. Z Brna se loučím a přeji pěkný den. (17:57:03)