Boston – Columbus 3:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 3:2 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0) Stav série: 1:0
Columbus Blue Jackets
Pátek 26.04.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:51:38)

Československá stopa v utkání:
    Zdeno Chára (BOS)
    0+0, 2 střely, čas na ledě 22:46
    David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:36
    David Pastrňák (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:29.

1. Charlie Coyle (BOS) 2+0
    2. Tuukka Rask (BOS) 20 zák., 2 góly, 90,9%
    3. Marcus Johansson (BOS) 0+2.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 37 – 22 (14:4, 6:10, 13:7, 4:1)
    Zablokované střely soupeře: 7 – 19
    Trestné minuty: 8 – 8
    Využité přesilové hry: 0/4 – 0/4
    Góly v oslabení: 1 – 0
    Vyhraná vhazování: 52% – 48%
    Bodyčky: 31 – 40.

Je dobojováno! Boston vytěžil z vynikajícího úvodu jediný gól, který Noel Acciari dal paradoxně ve vlastním oslabení. Columbus se po týdenní pauze ale rozehrál a ve třetí třetině skóre otočil, když se během třinácti vteřin ujaly teče Dubinského a Duboise. Medvědi ale nesložili zbraně a okamžitě se nadechli k závěrečnému náporu, v němž dostal zápas do prodloužení Charlie Coyle. Nahrával mu Marcus Johansson, který mu v nastaveném čase připravil také vítězný gól na 3:2. Pro bývalého útočníka Minnesoty to byl už pátý zásah v play-off, díky němuž se Bruins ujali v sérii vedení.

65:15 Charlie COYLE - 3:2

65:15
    Bruins právě vstřelili branku!
    Žádný hokejový maratón se v TD Garden konat nebude! Heinen přehodil puk na levou stranu k Johanssonovi, který pohotovým křižným pasem našel na zadní tyči CHARLIEHO COYLEA. Ten měl poměrně dost prostoru a ideálně nastavenou hokejkou ztečoval puk za záda pouze přihlížejícího brankáře. Asistence: Marcus Johansson, Danton Heinen.

64:46
    Naopak David Krejčí do prodloužení ještě nenastoupil. Zřejmě to bude následek srážky s Rileym Nashem, ke které došlo v závěru třetí třetiny.

64:13
    Český útočník David Pastrňák se definitivně vrátil do prvního útoku, který jen přihlížel střele Duchenea a relativně jistému zákroku brankáře Raska.

63:42
    Kukan nepřesně přihrával na Dzingela. Blue Jackets ovšem zahájili aktivní napadání a aspoň na pár jednotek vteřin kotouč vybojovali.

63:22
    Wagnerovi utekl puk k Panarinovi, který se marně snažil protančit obranou. Po zisku Carla zakončoval právě Wagner, avšak nechtěně napálil spoluhráče DeBruska.

62:59
    McAvoyova přihrávka určená Marchandovi propadla až k Bobrovskému. Ten nechtěl nic riskovat a raději přerušil hru za cenu dalšího buly v obranném pásmu CBJ.

62:25
    Joakim Nordström se na ledě ocitl bez spoluhráčů. Puk nahazoval sám pro sebe a u zadního mantinelu už se k němu neprobojoval.

61:53
    Znovu se Blue Jackets zbavili kotouče, aniž by přešli útočnou modrou. Icing to tentokrát není, puk totiž letěl přesně na Raska.

61:15
    Clifton přepustil puk Johanssonovi, který o velký kus minul Bobrovského branku. V lepší šanci byl Wagner, leč ruský gólman ve službách Columbusu odolal.

60:49
    U Marchandova nahození byl jako první Bergeron. Jeho kolegové znovu nezvládli přechodovou fázi a provinili se icingem.

60:15
    Bruins nevyužili Jonesova vyhození na zakázané uvolnění. Bergeron vyhrál buly mezi dva beky, kteří se museli vrátit pro puk do středu hřiště.

60:01

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 11. Acciari (McAvoy), 56. Coyle (Ma. Johansson, Krug), 66. Coyle (Ma. Johansson, Heinen) – 48. Dubinsky (Riley Nash, S. Jones), 48. Dubois (Panarin)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Kukan, Harrington, Clendening – Bjorkstrand, Dubois, Panarin – Atkinson (A), Duchene, Dzingel – J. Anderson, N. Foligno (C), Texier – Dubinsky, Jenner (A), Riley Nash.

Rozhodčí: Charron, O´Rourke – Murray, Gibbons

Diváci: 17 565