Zagłębie – Jagiellonia 2:0 (kon.) | Piast Gliwice – Cracovia 3:1 (kon.)
Zagłębie Lubin
2:0 (2:0)
Jagiellonia Białystok
Pátek 26.04.2019, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • Polská Ekstraklasa • O titul

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju příjemný zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:55:04)

Máme za sebou utkání 33. kola polské ligy ve skupině o titul, ve kterém Zagłębie Lubin zdolalo Jagiellonii Białystok v poměru 2:0. Obě branky padly v první půli, nejprve se hlavou prosadil Damjan Bohar, na spoluhráče pak navázal o dvacet minut později Patryk Tuszyński. Domácí celek se díky tomuto vítězství dotahuje na dnešního soupeře na rozdíl jediného bodu, boj o Evropskou ligu už je však s největší pravděpodobností pro oba celky ztracen.

90+4

90+3
    Poslední minutu hráči Lubinu kombinují na vlastní polovině, protihráči už se ani nesnaží napadat.

90+2
    O pozdvižení se ještě postaral Dawid Pakulski, jeho dělovka jen těsně minula břevno Kelemenovy brány.

90+1
    Výborný presink čerstvého Łukasze Poręby donutil Arseniče pouze odkopnout míč do autu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

89
    Lubin se chytře snaží kouskovat hru, na polovině hřiště zastavil útok soupeře ještě v jeho zárodku nedovoleným zákrokem Filip Starzyński.

88
    Tak přeci jen našel malé okénko v obraně Patryk Klimala, polský útočník ale po centru z pravé strany poslal hlavičku nad branku.

87
    Jagiellonia se zoufale snaží alespoň o čestný zásah, na polovinu soupeře chodí i ve více lidech, avšak defenziva soupeře je neprostupná.

86
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Patryk Szysz.

85
    Hostům se prostě nedaří. Osobní obranu mají obránci Lubinu zmáknutou skvěle.

84
    Nicméně domácí celek to zase tak moc mrzet nemusí. Hráči si totiž zatím v klidu drží svůj dvoubrankový náskok a nevypadá to, že by se schylovalo k nějakému dramatu.

83
    A penalta se ruší! Důvodem je faul na polovině hřiště, který inkriminovanému momentu předcházel!

82
    Tak pozor! Hlavní rozhodčí jde ještě celou situaci přezkoumat k videu!

81
    Zoran Arsenić ve vápně viditelně stáhl Łukasze Porębu a rozhodčí bez váhání nařizuje pokutový kop!

80
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Filip Jagiełło, přichází Łukasz Poręba.

79
    Naprosto zbytečné zatažení za dres v podání Martina Pospíšila. Z českého hráče lze vidět frustraci z výsledku.

78
    Böðvar Böðvarsson byl na vlastní polovině zahnán pod tlak, a tak z autového vhazování hostů je o chvilku později aut domácích.