Itálie – Švédsko 4:0 (kon.) | J. Korea – Norsko 3:2 (kon.) | Česko – Japonsko 8:0 (kon.)
Kanada – USA 1:3 (kon.)
konec
Kanada
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
USA
Sobota 27.04.2019, 18:30 • Ostravar aréna • MS v para hokeji
Partner:
   
  Ukázka vrcholového světového para hokeje je u konce, Američané porážejí Kanaďany 3:1 a získávají výhodnější situaci v tabulce skupiny A, odkud pak narazí na potenciálně přijatelnějšího soupeře v semifinále. Podívaní to byla výborná a snad k jejímu zprostředkování přispěla i tato reportáž. Z prvního hracího dne mistrovství světa v para hokeji je to vše, krásný večer z Ostravar arény a zítra opět sledujte vývoj turnaje! (20:30:25)
   
  Nejlepší hráči

  Kanada:Greg Westlake

  Spojené státy americké: Noah Grove
   
  Konec zápasu.
   
  44:55
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  DECLAN FARMER získal puk ve středním pásmu a nebylo co řešit. Při jeho rychlosti snadno ujel všem Kanaďanům a dovezl kotouč do opuštěné branky. Pojistil dnešní výhru USA! Bez asistence.
   
  44:21
  Střela Lavina byla zblokovaná a Farmer vyhození přes celý led těsně netrefil prázdnou kanadskou branku!
   
  44:01
  Larocque odjíždí z branky a pouští do hry šestého hráče.
   
  43:49
  Kanadský kouč Ken Babey si logicky bere oddechový čas na poradu. Larocque zůstává v brance, protože se bude vhazovat ve středním pásmu, a pak se uvidí.
   
  43:49
  Josh Hargis u mantinelu v útočném pásmu použil zápasnický chvat proti soupeři a dostává menší trest. Velká šance pro Kanadu zkusit hru šest na čtyři!
   
  43:11
  Kanada chtěla zkusit hru bez brankáře, ale Larocque se vrací do hry.
   
  43:11
  Armstrong zavezl puk přes celé kluziště až do rohu u Cashe, tam se ale někdo z Kanaďanů dopustil přihrávky rukou a bude se vhazovat ve středním pásmu.
   
  42:14
  Další nevyužitý kontr USA! Pauls pelášil za gólem, ale Larocque vyřešil i tento nájezd. Ačkoliv pak přepadl na záda, dojíždějící Roybal ho nedokázal překonat, takže šance Kanady na vyrovnání ještě žije.
   
  42:00
  Práce Američanů v obarně je příkladná. Když už se situace nevyvinula dobře a od zadního hrazení se puk dostal mezi kruhy k soupeři, byl hned na místě blokující Dequebec.
   
  40:45
  Na zámořské derby zůstalo poměrně dost diváků po předchozím zápase Čechů s Japonci. Oficiální údaj nemáme, ale střízlivým odhadem dobré 2000 fanoušků sleduje předvoj předpokládaného pozdějšího finále turnaje.
   
  40:45
  Lavin zvedl prapor Kanady a dvakrát prověřil Cashe. Gólman jednou vyrazil do rohu, podruhé puk schoval v lapačce a přerušil hru, aby snad Kanada nezískala delší tlak.
   
  40:10
  Tým USA je znovu kompletní.
   
  39:30
  Další propad kanadské pětky a samostatný nájezd Američana! V oslabení ujel Farmer, ale vystřelil přímo do připraveného gólmana.
   
  39:20
  Složitě hledá Kanada cestu zpět před Cashe.
   
  38:34
  Kanaďané sevřeli kleště, ale když Hickey po ledě minul branku, Američané se osvobodili.

  Jan Chlubna

  Branky a nahrávky: 17. Westlake (Lavin) – 20. Farmer, 22. Douglas (Grove), 45. Farmer


  Kanada: Larocque (Watson) – Henry, Hickey, Crane, Armstrong, Sorley – Lavic, McGregor, Westlake, Bridges, Cozzolino, Dunn, Smith, Lehoux.
  USA: Cash (Lee) – Gooley, Pauls, Dequebec, Wallace, Douglas – Zych, Farmer, Grove, Roybal, Hargis, Dodson, McDermott, Roman

  Rozhodčí: Luthcke (Norsko) – Lunden (Švédsko), Wesley (Česká republika)