USA – Kanada 5:2 (kon.) | Švýcarsko – Slovensko 6:3 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:3 (po pr.)
Švýcarsko
6:3 (2:2, 1:0, 3:1) Stav série: 2:1
Slovensko
Neděle 28.04.2019, 15:40 • A3 Arena, Umeå (Švédsko) • Mistrovství světa do 18 let • O udržení

Nyní už zní halou švýcarská hymna, to je od nás z posledního utkání v Umea v rámci tohoto MS vše, pěkný zbytek dne! (18:03:15)

Nejlepší hráči

Joel Salzgeber (SUI) – Dávid Mudrák (SVK)

Slováci do třetí třetiny vstupovali s vidinou vyrovnání, ale brzy inkasovali gól na 2:4. Poté se hra našich východních sousedů úplně rozpadla a ještě dvakrát inkasovali. Jiskru naděje vykřesal Haščák, ale vše ukončil naprosto zbytečným faulem do konce zápasu Čajkovič.

Slovenští hokejisté prohrávají 3:6 a sestupují! Švýcaři po výhře zachránili elitní skupinu.

59:50
    Poslední nahození míří vedle švýcarské branky, je rozhodnuto!

59:20
    Hokejisté v červeném stále při dlouhé přesilovce v útoku a Kozel musí být ve střehu.

58:54
    To se jim nepovedlo, kotouč je na švýcarských holích a celek z pod Alp už tento zápas nepustí.

58:31
    Slováci vyhazují a snaží se ještě proniknout do útoku.

58:04
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Slováci jsou stále pod tlakem a Kozel musel vytáhnout další dva zákroky

57:50
    Slováci jsou ve čtyřech, přesilovka Švýcarska ale pokračuje. Canovu navíc znovu skvěle vychytal Kozel.

57:24
    Kotouč končí v ochranné síti po další sražené ráně, zdá se, že o osudu Slováků v elitní skupině je rozhodnuto.

56:59
    Na levém kruhu se ke střele dostal také obránce Noah Delémont, Kozel proti jeho ráně vytáhl ukázkový semafor.

56:36
    Nakonec dvakrát dorážel Jeremy Zuercher, Kozel však obě jeho rány zastavil.

56:10
    Švýcaři se drží v poklidné kombinaci a nikam se neženou.

55:36
    Další komplikace pro Slováky, dvě minuty za sekeru vidí Mrázik. Navíc do kabin míří Čajkoič, který nakopl soupeře u své střídačky a dostává trest na 5 + do konce utkání!

54:54
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Jiskra naděje ale přeci jen přichází. Do pásma se vřítil Haščák, který prudce vypálil zápěstím. Henauera trefil do plastronu, švýcarský gólman zůstal zamrzlý v postoji a slovenský útočník doklepl kotouč do odkryté branky – 6:3. Bez asistence.

54:44
    A opět. Slováci už jsou v závěru hodně nervózní.

54:20
    Další rána poté mířila vedle a Švýcarsko vyhazuje.

53:50
    Artur Turanský byl sám na levé straně, odkud zkoušel trefit bližší šibenici, jenže Henauer byl opět připraven.

53:28
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Elvis Schlaepfer – 2 min., hákování).

53:00
    Další tutovku měl za obranou zapomenutý Jobin, který si položil Kozla, ale poté trefil jen a pouze tyč!

52:43
    Nakonec vypálil z levého kruhu Kňažko, Henauer si však kotouč opět pohodlně sebral do své moci.

52:25
    Stále jsou hokejisté Slovenska v pásmu, jenže soupeř hraje nesmírně obětavě a blokuje další nebezpečné přihrávky.

51:55
    To se jim sice daří, ale Henauer drží svůj celek a připisuje si důležité zásahy.

51:20
    Slováci už nyní nemají co ztratit a musí se hnát dopředu, a hlavně pálit jednu střelu za druhou.

50:35
    Oddechový čas pro Slovensko.

50:35
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Hra Slovenska se boří jako domeček z karet. Naši východní sousedé opět propadli v obraně, za níž si na pas Delémonta najel švýcarský kapitán SIMON KNAK, Kozlovi naznačil střelu a poté pohodlně zakončil bekhendovým blafákem – 6:2. Asistence: Noah Delémont.

50:02
    S nadějemi Slovenska už to vypadá hodně bledě, nad Tatrou už se téměř neblýská. Opět jednoduchá akce ze strany Švýcarska, přičemž Kozel za brankou přejel nahození puk. Zaváhání chtěl využít JEREMY ZUERCHER, který okamžitě od levého mantinelu nahodil a jeho pokus zvedl jeden ze Slováků nešťastně nad rameno Kozla – 5:2. Bez asistence.

49:30
    Noah Fuss dostal pas na pravý kruh, zkusil vystřelit z první, ale branku nakonec úplně minul.

49:07
    Švýcaři se v přesilovce zatím nikam neženou a šetří cenné sekundy.

48:37
    Škvarek pálil z otočky, ale Henauer byl opět připraven a zasáhl svými betony.

48:11
    Vyloučení v týmu Slovensko (Samuel Krajč – 2 min., vysoká hůl).

48:04
    Samuel Krajč nejprve nebezpečně tečoval nahození do betonu Henauera, při opakování celé situace o chvíli později pro změnu vedle branky.

47:24
    Další ránu vyslal na vrcholku kruhu Oliver Turan, pokus slovenského kapitána ale mířil vysoko nad.

47:00
    Sojka byl sám před brankou, mohl střílet bekhendem, ale nakonec mu Henauer puk vypíchl.

46:23
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Yves Stoffel – 2 min., podrážení).

46:03
    Švýcaři už nyní hrají přesně to, co chtějí. Nikam se neženou a rychle se zbavují kotoučů.

45:35
    Haščák po buly střílel z těžkého úhlu, protější horní roh švýcarské branky ale těsně minul.

45:15
    Čajkovič ostře střílel, ale trefil jen Henauera do masky! Následně byl sám před brankou, místo jasné střely ale ještě přihrával a pas byl zablokován...

44:55
    Slováci jsou kompletní a střílet mohl nejprve Mrázik, ale jeho pokus byl sražen. Následně pálil Gajdoš, ale Henauer jeho pokus přikryl.

44:20
    Následně slovenští hokejisté dvakrát v krátkém sledu vyhazují.

43:54
    Další nebezpečné nahození vyprodukoval Noah Delémont, Kozel byl ale opět připraven a holí rychle odpálil puk, čímž zamezil dorážkám.

43:20
    Inaki Baragano nebezpečně nahazoval, dorážet mohl Canova, ale oba pokusy připravený Kozel zastavil.

42:39
    Vyloučení v týmu Slovensko (Samuel Kňažko – 2 min., podrážení).

41:56
    Tohle může být klíčový moment celé relegace! Slováci opět bránili hodně ledabyle a tom se jim vymstilo. Fuss se zmocnil kotouč za brankou a z otočky na slepici přihrával. Puk nakonec přes dvě hokejky propadl mezi kruhy k volnému JOELU SALZBERGEROVI, který se trefil švihem k tyči – 4:2! Asistence: Noah Fuss, Jeremy Zuercher.

41:28
    Nebezpečné nahození od modré čáry chtěl tečovat Jellúš, nakonec se mu to nepovedlo.

40:55
    Hraje se ve svižném tempu, hru však nyní přeruší zakázané uvolnění Švýcarů.

40:27
    Jejich útok ale neskončil střelou, stejně jako na druhé straně pokus Čajkoviče, který nahrával spoluhráči nepřesně.

40:06
    První buly druhé třetiny pro Švýcary, kteří jdou dopředu.

40:01

Druhá část je za námi a tentokrát jsme viděli jen jednu – zatím rozdílovou – branku. Slováci byli aktivnější, ale svoje šance neproměnili. Navíc jim na konci třetiny ujel Dähler, který přesnou ranou pod lapačku Kozla vrátil Švýcarsku vedení. Slováci mají 20 minut na to, aby srovnali, jinak se s elitní skupinou rozloučí.

Další třetina začne přibližně v 17:20.

40:00

39:55
    Poslední střelu druhé třetiny vyslal ze středního pásma Krajč, Henauer ji však bezpečně pokryl.

39:30
    A další icing celku v červených dresech.

39:23
    Nyní jim ale pomáhají sami Švýcaři a kotouč posílají na zakázané uvolnění.

39:10
    Slovákům se ani následně nepodařilo založit další útok.

38:57
    Zakázané uvolnění Slováků.

38:42
    Je to tak, branka neplatí!

38:42
    Švýcaři dali nyní gól na 4:2, ale rozhodčí pro vysokou hůl rozpažil! Celou situaci si jde rozhodčí ověřit na video. Jen doplním, že dnes na utkání dohlíží pouze jedna kamera...

38:20
    Naopak v pásmu jsou už opět hokejisté z pod Alp a aktivně kombinují.

37:58
    Slováci se opět snaží co nejrychleji odpovědět, ale soupeře je nyní plný led a dopředu soupeře nepouštějí.

37:21
    Švýcaři trestají další chybu a potřetí v zápase vedou! Na vlastní modré vypíchl obránci Canova kotouč a kupředu pádil RONY DÄHLER. Nikdo v bílém na něj bruslařsky nestačil. Švýcarský hokejista si najel na levý kruh, kde se rozhodl pro střelu zápěstím a propálil Kozla mezi ruku a tělo – 3:2! Asistence: Jannik Canova.

37:00
    Zakázané uvolnění Slovenska.

36:40
    Haščák se mohl vyřítit sám za obranu Švýcarska, ale kotouč nezpracoval Teď se znovu hraje nahoru dolů a oba celky trochu pozapomínají na obrany.

36:05
    Tlak Švýcarska se stupňoval, ale další rána nepřišla a Slováci jsou kompletní.

35:40
    V další akci nahazoval Noah Delémont nejprve nepřesně, následně už Knak tečovat puk nedokázal.

35:10
    A Slováci poté dvakrát rychle vyhazují.

34:47
    Jannik Canova sám před brankou, dvakrát mohl osamocen dorážet, ale Kozel podržel svůj celek!

34:13
    Vyloučení v týmu Slovensko (Maxim Čajkovič – 2 min., hákování).

34:13
    Yves Stoffel jel po obrovské chybě Slováků sám na branku, ale nakonec nezakončil blafák. V poslední chvíli byl faulován!

33:35
    Švýcaři nakonec důležité buly vyhráli a přešli dopředu, ke střele se ale nedostali.

32:55
    Švýcaři pod tlakem vyhazují jen na zakázané uvolnění a následně si berou oddechový čas.

32:55
    V další obrovské šanci byl Čajkovič! Ten dostal pas na brankoviště, bleskurychle se otočil s pukem, ale už jej nestihl zvednout na beton bezmocně ležícího Henauera!

32:21
    Dávid Mudrák byl úplně sám před brankou, kde mohl pálit, ale místo toho ještě nahrával doleva, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů!

31:49
    Opět se hraje hodně opatrně z obou stran, ani jeden tým nechce udělat chybu. Slováci kombinují v útočné třetině.

31:15
    Krásnou akci předvedl Stoffel, který se stahovačkou zbavil soupeře a šel vpřed. Následně parádně vypálil, ale Kozel proti jeho ráně vytáhl povedený semafor.

30:53
    Ten se ale nezdařil a nakonec se ke střele z levého kruhu dostal Rocco Pezzulo. Kozel na jeho ránu viděl a schoval ji v náručí.

30:31
    Oslabení zvládli Slováci výborně a už jsou kompletní. Navíc mohou jít do útoku.

30:04
    Nakonec hodně nebezpečně vypálil z levého kruhu kapitán Švýcarů Knak, Kozel však jeho pokus zastavil svou vyrážečkou.

29:42
    Švýcaři se po dalších dvou vyhozeních soupeře usazují v pásmu, ale jejich kombinace je zatím nemastná neslaná.

29:07
    A i na podruhé, Švýcarům se první přesilová hra v zápase zatím vůbec nedaří.

28:49
    Také Slováci zvládají začátek oslabení dobře a vyhazují.

28:31
    Vyloučení v týmu Slovensko (Matúš Hlaváč – 2 min., hákování).

28:05
    Slováci jsou stále mírně aktivnější, nicméně soupeř dobře napadá. Naši východní sousedé musejí dávat puky rychle od hokejek.

27:37
    Do útoku vyrazil dnešní úvodní střelec Canova, jeho ránu však Kozel odrazil hokejkou do ochranné sítě.

27:17
    To se povedlo až na druhé straně obránci Mudrákovi, jeho ostrý pokus z první skončil ale jen v ochranné síti.

26:40
    Oba týmy jsou kompletní a na konci oslabení mohli Švýcaři zahrozit. Noah Delémont dostal pas do druhé vlny, ale v klíčové chvíli vůbec nevystřelil.

26:19
    Ale ne moc dlouho, Jeremy Zuercher vyvezl kotouč a poté nastřádal cenné vteřinky.

25:46
    Čajkovič se na levém kruhu dostal ke střele, jeho rána ale byla zablokován. Kombinace Slovenska pokračuje.

25:13
    Znovu ale přesilovka Slovensku vůbec nejde, Švýcaři už dvakrát vyhodili.

24:43
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Inaki Baragano – 2 min., krosček).

24:43
    Po sražené ráně od modré mohl dorážet opět Krajč, v těžké pozici ale poloodkrytou branku minul!

24:33
    Krátce po konci přesilovky střílel přes obránce Samuel Krajč, nicméně Henauer jeho pokus dobře zastavil.

24:19
    A nakonec je po nepřesném pasu Čajkoviče pískán ofsajd.

24:02
    Slovákům se ale nedaří si přesně nahrát, jejich kombinace je hodně kostrbatá.

23:38
    Artur Turanský mohl střílel z první na pravém kruhu, ale jeho rána byl zvednuta nad branku.

23:14
    Jenže Švýcaři znovu vyhazují.

22:51
    Kotouč utekl Slovákům do střední třetiny, a tak musejí zakládat útočné snažení znovu.

22:27
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Noah Delémont – 2 min., podrážení).

22:19
    Také úvod druhé části je zatím hodně opatrný, ani jeden z celků nechce udělat chybu.

21:39

21:23
    Nakonec z pravého kruhu v útočné třetině nahazoval Jeremy Zuercher, ovšem Kozel byl připraven a zasáhl betonem.

20:54
    Ronny Dähler se pokoušel prosmýknout vpřed rychlou kličkou ale neuspěl, hodně neurovnaná hra pokračuje

20:24
    Jejich akce ale měla jepičí život a v kombinaci už tak opět jsou hokejisté z pod Alp.

20:07
    Úvodní buly druhé třetiny patřilo Slovákům a ti jdou směrem vpřed.

20:01

Divoká první třetina je za námi a skóre je zatím nerozhodné. Švýcaři dvakrát velmi, ale Slováci vždy našli odpověď. Naši východní sousedé byli v úvodní třetině, dá se říct, aktivnější, ale v další situacích jim chyběl potřebný klid v koncovce.

Další třetina začne přibližně v 16:29.

20:00

19:50
    V první třetině se už nic nestane, kotouč je ve střední třetině.

19:12
    Podobná akce také na druhé straně, kde střílel Hlaváč, jeho rána byla ale přizvednuta nad branku.

18:42
    Inaki Baragano na druhé straně střílel hodně nebezpečně od modré čáry, jeho pokus nechtěně tečoval právě Jellúš a Kozel měl co dělat.

18:09
    Simon Jellúš po buly nebezpečně tečoval nahození spoluhráče, ale branku nakonec těsně minul.

17:47
    Další snaha o rozehrávku Švýcarů končí jen zakázaným uvolněním.

17:05
    Švýcaři znovu byli aktivní v pásmu, ale hned dva pokusy o střelu Slováci obětavě zablokovali.

16:40
    Slováci opět vyrovnávají. V přesilovce naši východní sousedé kombinovali u levého mantinelu, kde operoval Čajkovič. Ten rozdal kotouč na modrou Turanovi, ale ten nezpracoval. Puk se však odrazil mezi kruhy na MICHALA MRÁZIKA, který do něj z první doslova praštil a jeho pokus končil přesně v šibenici. Asistence: Oliver Turan, Maxim Čajkovič.

16:02
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Simon Knak – 2 min., podrážení).

16:02
    Hraje se stále nahoru dolů. Zasahovat musel nyní Kozela, ránu Schlaepfera však zastavil a poté skončil kotouč v ochranné síti.

15:30
    Jellúš dostal skvělý pas zpoza branky, před tou byl sám, ale Henauer se na poslední chvíli přesunul a jeho rána pohotově zastavil!

14:53
    Na druhé straně v akci také hokejisté Slovenska, nicméně Čajkovič se proti přesile neprosadil.

14:15
    Ihned po buly se hnali Švýcaři do útoku znovu, ale Kozel soupeři dobře vypíchl kotouče.

13:45
    Studená sprcha pro Slováky, kteří opět prohrávají. Obrana zaspala, ale brejk ještě poslední vracející se hráč zastavil. Přihrávkový kolotoč ale pokračoval a pas Schlaepfera převzal na pravém kruhu volný NOAH FUSS, který udělal několik rychlých krok a kotouč poslal švihem po ledě mezi betony Kozla. Asistence: Elvis Schlaepfer.

13:26
    Slováci jsou na koni. Z levé strany pálil Turanský, jeho pokus však švýcarský gólman pokryl.

13:03
    Kýžené vyrovnání je na světě! Brankář Henauer výborně vyrazil ránu z levého kruhu a zvládl také první dorážku, ovšem u opětovné dorážky byl opět nejrychleji JOZEF HAŠČÁK, který se štěstím procedil kotouč mezi lapačku a beton slovenského gólmana. Asistence: Samuel Krajč.

12:50
    A Slováci stále mačkají svého soupeře, tlak je opravdu velký.

12:22
    V útočné třetině ale příliš dlouho nepobyli, dopředu jde soupeř.

11:51
    Švýcaři se nyní z delšího tlaku vymaňují a mohou přejít směrem vpřed.

11:16
    A další tutovka Slováků! Nahození i dorážku Henauer pokryl, ale poté puk vyplaval vlevo před prázdnou branku znovu pro Eliaše, ten však trefil na čáře položený beton Henauera.

11:00
    Slovenští hokejisté pokračovali ve své aktivitě, ale Eliaš bekhendem minul z mezikruží branku.

10:37
    Dobrá možnost Slováků! Henauer vyrazil ránu zleva jen před sebe, kde mohl dorážet úplně volný Škvarek, ale toho brankář Švýcarů skvěle vychytal!

10:16
    V permanenci po delší době také Kozel, ale nahození ze středního pásma schoval do své rukavice a navíc rychle rozehrál.

09:50
    Následně byl v dobré šanci na brankovišti Adrián Valigura, kotouč trefil ze vzduchu, ale beton švýcarského brankáře byl opět na místě.

09:40
    O kotouč ale přišlo a dvakrát zahrozil obránce Dávid Mudrák. Jeho první dalekonosnou ránu Henauer vyrazil betonem, tu druhou naopak schoval ve své rukavici.

09:15
    Švýcarsko je kompletní a může přejít do útoku.

08:59
    A opět. Švýcaři zachytili kotouč na modré čáře a vyhazují.

08:38
    Založení útoku se Slovensku nedaří. Nejprve soupeř dvakrát vyhodil a poté naši východní sousedé rozehráli jen na zakázané uvolnění.

08:05
    Následně nepřihrál přesně Čajkovič a Švýcaři vyhazují.

07:40
    Simon Jellúš dostal dobrý pas mezi kruhy, z první však prudkou ranou po ledě trefil jen oblouk branky!

07:15
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Noah Delémont – 2 min., hákování).

06:54
    Švýcaři znovu v pásmu, přičemž Noah Delémont nezpracoval kotouč. Poté se ale hokejisté v červeném znovu vydali do pásma a právě švýcarský obránce se snažil do sítě napálit odražený puk mantinelem vzadu, jenže trefil jen oblouk branky.

06:30
    Čajkovič dobře přenechával kotouč spoluhráči na útočné modré, ten však nezpracoval. Poté se slovenský střelec hnal znovu do útočné třetiny, jenže tentokrát byl pískán ofsajd.

05:49
    Slováci jsou nyní aktivnější, ale těžko se prodírají přes obranu soupeře ve střední třetině. Švýcaři hrají skvěle účelně.

05:21
    Švýcaři poté znovu rychle pronikli do pásma, kde z pravého křídla pálil Gaétan Jobin, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

05:06
    Zakázané uvolnění Švýcarů.

04:45
    Na druhé straně se pokoušel o vyrovnání zleva střílející Čajkovič, jenže trefil jen chrániče bránícího hráče a poté byl tvrdě sražen k ledu.

04:13
    Země helvétského kříže jde do vedení. Tlak pokračoval a přesný pas zpoza branky dostal JANNIK CANOVA. Ten mezi kruhy okamžitě vstřelil na Kozla a tomu kotouč trestuhodně propadl mezi betony do sítě. Ani jeden z týmů netušil, že je to gól, avšak rozhodčí zcela jasně ukázal, že je kotouč v brance. Asistence: Sebastian Bardh.

03:55
    Poté zahrozili Švýcaři. Nejprve ujeli do brejku 2 na 1, ale Knak nedostal přesný pas doprava. Následně střílel z mezikruží Sebastian Bardh, ale rána byla sražena nad branku.

03:25
    Slováci se udrželi na puku a nahození od modré zkoušel tečovat znovu aktivní Škvarek, ovšem mířil mimo tři tyče.

02:53
    Škvarek na levém křídle převzal pas spoluhráče, po stahovačce zkusil vypálit přes beka ale branku minul.

02:20
    Nutno dodat, že oba celky hrají zatím velmi opatrně. Důležitost utkání je opravdu vysoká.

01:54
    A akci na druhé straně v podání Slovenska zastavuje ofsajd.

01:46
    Kapitán Švýcarska Knak se jako vítr prohnal po pravém křídle, odclonil si obránce, natlačil se před Kozla, ale nakonec vůbec nezakončil.

01:24
    Po vyhraném buly si Švýcaři nerozuměli v rozehrávce a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

01:15
    K té se dostal až na začátku druhé minuty Haščák, jeho nahození od levého mantinelu však skončilo pohodlně v lapačce Henauera.

00:59
    Poprvé se dopředu vydali také hokejisté Švýcarska, ale kotouč si posílali jen po rozích hřiště a ke střele se také nedostali.

00:32
    Slováci poté ještě udrželi pásmo, ale ke střele se nedostali. Celou akci zakončil Gajdoš, ten však namazal kotouč jen soupeři.

00:05
    Úvodní buly vyhráli Švýcaři, ale o kotouč rychle přišli. Zprava mohl přihrávat na střed Sojka, ovšem puk mu sjel z čepele.

00:01

Oba celky už jsou na ledě. Existenční zápas o všechno je tady, Švýcaři nastupují v červených dresech, Slováci se oděli do bílého.

Švýcarsko: Henauer (Vuichard) – Delémont (A), Fiedler (A), Pezzulo, Baragano, Guggenheim, Chanton, Ugazzi, Rubanik – Knak (C), Salzgeber, Stoffel – Dähler, Jobin, Canova – Schlaepfer, Fuss, Zuercher – Marchand, Valenza, Bardh.

Slovensko: Kozel (Hlavaj) – Turan (C), Gajdoš, Lavička, Kňažko (A), Mudrák, Golian, Hlaváč, Beňo – Sojka, Mrázik (A), Čajkovič – Haščák, Chromiak, Krajč – Valigura, Jellúš, Turanský – Škvarek, Eliaš, Lašák.

Rozhodčí: Joonas Kova (FIN), Marcus Linde (SWE) – Nikita Šalagin (RUS), Josef Špůr (CZE).

27. 4. – A3 Arena, Umeå, Švédsko
    Slovensko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
    Stav série: 1:1

Branky a nahrávky: 3. Valigura (Turanský, Mudrák), 29. Krajč (Chromiak), 30. Škvarek (Lašák, Eliaš), 58. Čajkovič (TS) – 20. Dähler (Jobin, Canova), 26. Salzgeber (Guggenheim), 39. Jobin (Dähler)

Slovensko: Kozel (Hlavaj) – Turan, Gajdoš, Lavička, Kňažko, Mudrák, Golian, Hlaváč – Mrázik, Sojka, Čajkovič – Chromiak, Haščák, Krajč – Turanský, Jellúš, Valigura – Škvarek, Eliaš, Lašák.
    Švýcarsko: Henauer (Vuichard) – Delémont, Fiedler, Pezzulo, Baragano, Guggenheim, Chanton, Rubanik, Ugazzi – Stoffel, Salzgeber, Knak – Dähler, Canova, Jobin – Zuercher, Schlaepfer, Fuss – Marchand, Valenza, Bardh.

V dnešním zápase se tedy definitivně rozhodne o tom, který celek minimálně na rok opustí elitní skupinu mistrovství světa hokejistů do 18 let. To je asi také ta nejlepší možná pozvánka ke sledování dnešního duelu.

Slováci si tak připsali na turnaji teprve první vítězství, jelikož v základní skupině nedokázali získat ani bod. To hokejisté ze země helvétského kříže sice dosáhli ve třetím zápase turnaje na výhru proti Bělorusku, na víc než na play-out sérii to ale nestačilo.

Pěkný den všem příznivcům mládežnického hokeje! Slovenská reprezentace včera zabrala a po úvodní porážce v minisérii o udržení v nejvyšší divizi mistrovství světa U18 s hokejisty Švýcarska si připsala důležitou výhru 4:3 v dramatickém souboji, který rozhodl úspěšně provedeným trestním Maxim Čajkovič.

Ze zápasu vám přímo z dějiště šampionátu přineseme podrobný textový přenos. V rozhodujícím zápase o záchranu půjde o to, který z týmů si zachová příslušnost v elitní skupině i pro nadcházející rok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 5. Canova (Bardh), 14. Fuss (Schlaepfer), 38. Dähler (Canova), 42. Salzgeber (Fuss, Zuercher), 51. Zuercher, 51. Knak (Delémont) – 14. Haščák, 17. Mrázik (Turan, Čajkovič), 55. Haščák