Japonsko – Itálie 1:5 (kon.) | Norsko – Kanada 2:14 (kon.) | USA – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Česko 1:6 (kon.)
konec
USA
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Jižní Korea
Neděle 28.04.2019, 16:30 • Ostravar aréna • MS v para hokeji
Partner:
   
  A nyní už se vážení přátelé zde v Ostravar aréně vše chystá a těší na osmou hodinu večerní, kdy se střetne Česká republika se Švédskem. Buďte u toho s námi! (18:20:17)
   
  Spojené státy potvrdily roli favorita a tečovaným gólem ve třetí třetině potvrdily vítězství 4:0 nad Koreou. Ta se ale nemá za co stydět, proti jednomu z nejlepších týmů světa podala snaživý výkon. Srovnejte skóre s předchozím utkáním, ve kterém Kanada smetla Norsko 14:2. Přitom včera Kanada s USA prohrála.
   
  Nejlepší hráči

  Spojené státy americké: Josh Pauls

  Korejská republika: Jong Kyung Lee
   
  Konec zápasu.
   
  44:45
  Seung Hwan Jung startoval podél mantinelu, ale po kontaktu s Dequebecem ztratil rychlost a k ohrožení branky se nedostal.
   
  44:00
  Do konce utkání schází jedna minuta. Bude Korejcům dopřána čestná branka?
   
  43:36
  Douglas zpoza branky dostal puk někam do brankoviště, kde se snažil o dorážku McDermott. Yu ovšem zavalil vymezené území a rozhodčí přerušil.
   
  42:38
  Jong Ho Jang nenahrál na modrou čáru přesně a Korejci se připravili o útočnou třetinu. Následně zahráli icing.
   
  42:15
  Korejská střídačka si bere time-out předtím než bude vhazováno u americké branky.
   
  42:03
  Američané ojediněle ztratili kotouč poblíž své branky, získal ho u zadního hrazení Jong Ho Jang, ovšem jeho pokus o nahození do ohně se neujalo.
   
  39:32
  Po předlouhé době musel zakročit Lee v americké brance. Rychloruký Seung Hwan Jung ho prověřil pěknou střelou z levého křídla.
   
  38:58
  Farmer to na pravém kruhu zkusil z otočky, Korejci zblokovali.
   
  38:12
  Dequebec vyslal padající střelu od modré čáry, Yu dával pozor a použil vyrážečku.
   
  38:03
  Jong Ho Jang ztratil kotouč a Pauls se hned snažil dotlačit ho u tyčky za Yuova záda. Gólman je ale jednoznačně nejlepším hráčem Koreje a nikdo jiný snad ani nemůže být po zápase vyhlášen.
   
  37:00
  Američané jsou opět v plném počtu, celé oslabení strávili před soupeřovou brankou.
   
  36:51
  Utkání USA – Korea momentálně sleduje 1513 diváků. Počet sympaticky roste, jak se blíží večerní zápas České republiky se Švédskem.
   
  35:55
  Farmer byl blizoučko třetímu gólu USA při oslabení! Jeho pokus ale poskakoval po brankáři Yuovi, který nějakým fantastickým způsobem puk dostal mimo tři tyče.
   
  35:00
  Josh Hargis se po několikáté vrací do trestného boxu, tentokrát inkasuje dvě minuty za teeing. Amerika už ale dnes dala dvě branky v oslabení, takže to nemusí být nutně její nevýhoda.

  Jan Chlubna

  Branky a nahrávky: 4. Wallace (Pauls), 12. Roybal, 22. Farmer (Roybal, Pauls), 35. Grove (Farmer, Pauls)


  USA: Jen Lee (Cash) – Dequebec, Wallace, Douglas, Pauls "C" – Roybal, Hargis, McKee, Dodson, McDermott, Roman, Zych, Farmer, Grove.
  Jižní Korea: Man Gyun Yu (Jae Wong Lee) – Young Jae Cho, Young Sung Kim, Si Woo Cho, Kwang Hyuk Choi, Dong Shin Jang – Ju Seung Lee, Jong Ho Jang "C", Jee Hyun Ryu, Seung Hwan Jung, Jong Kyung Lee, Jun Yong Lee, Inkyum Kim, Dea Jung Kim.

  Rozhodčí: Grumsen (Dánsko) – Lintai Li (Čína), Lunden (Švédsko)

  Diváci: 1513