Japonsko – Itálie 1:5 (kon.) | Norsko – Kanada 2:14 (kon.) | USA – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Česko 1:6 (kon.)
USA
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Jižní Korea
Neděle 28.04.2019, 16:30 • Ostravar aréna • MS v para hokeji

A nyní už se vážení přátelé zde v Ostravar aréně vše chystá a těší na osmou hodinu večerní, kdy se střetne Česká republika se Švédskem. Buďte u toho s námi! (18:20:17)

Spojené státy potvrdily roli favorita a tečovaným gólem ve třetí třetině potvrdily vítězství 4:0 nad Koreou. Ta se ale nemá za co stydět, proti jednomu z nejlepších týmů světa podala snaživý výkon. Srovnejte skóre s předchozím utkáním, ve kterém Kanada smetla Norsko 14:2. Přitom včera Kanada s USA prohrála.

Nejlepší hráči

Spojené státy americké: Josh Pauls

Korejská republika: Jong Kyung Lee

44:45
    Seung Hwan Jung startoval podél mantinelu, ale po kontaktu s Dequebecem ztratil rychlost a k ohrožení branky se nedostal.

44:00
    Do konce utkání schází jedna minuta. Bude Korejcům dopřána čestná branka?

43:36
    Douglas zpoza branky dostal puk někam do brankoviště, kde se snažil o dorážku McDermott. Yu ovšem zavalil vymezené území a rozhodčí přerušil.

42:38
    Jong Ho Jang nenahrál na modrou čáru přesně a Korejci se připravili o útočnou třetinu. Následně zahráli icing.

42:15
    Korejská střídačka si bere time-out předtím než bude vhazováno u americké branky.

42:03
    Američané ojediněle ztratili kotouč poblíž své branky, získal ho u zadního hrazení Jong Ho Jang, ovšem jeho pokus o nahození do ohně se neujalo.

39:32
    Po předlouhé době musel zakročit Lee v americké brance. Rychloruký Seung Hwan Jung ho prověřil pěknou střelou z levého křídla.

38:58
    Farmer to na pravém kruhu zkusil z otočky, Korejci zblokovali.

38:12
    Dequebec vyslal padající střelu od modré čáry, Yu dával pozor a použil vyrážečku.

38:03
    Jong Ho Jang ztratil kotouč a Pauls se hned snažil dotlačit ho u tyčky za Yuova záda. Gólman je ale jednoznačně nejlepším hráčem Koreje a nikdo jiný snad ani nemůže být po zápase vyhlášen.

37:00
    Američané jsou opět v plném počtu, celé oslabení strávili před soupeřovou brankou.

36:51
    Utkání USA – Korea momentálně sleduje 1513 diváků. Počet sympaticky roste, jak se blíží večerní zápas České republiky se Švédskem.

35:55
    Farmer byl blizoučko třetímu gólu USA při oslabení! Jeho pokus ale poskakoval po brankáři Yuovi, který nějakým fantastickým způsobem puk dostal mimo tři tyče.

35:00
    Josh Hargis se po několikáté vrací do trestného boxu, tentokrát inkasuje dvě minuty za teeing. Amerika už ale dnes dala dvě branky v oslabení, takže to nemusí být nutně její nevýhoda.

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 4. Wallace (Pauls), 12. Roybal, 22. Farmer (Roybal, Pauls), 35. Grove (Farmer, Pauls)

USA: Jen Lee (Cash) – Dequebec, Wallace, Douglas, Pauls "C" – Roybal, Hargis, McKee, Dodson, McDermott, Roman, Zych, Farmer, Grove.
    Jižní Korea: Man Gyun Yu (Jae Wong Lee) – Young Jae Cho, Young Sung Kim, Si Woo Cho, Kwang Hyuk Choi, Dong Shin Jang – Ju Seung Lee, Jong Ho Jang "C", Jee Hyun Ryu, Seung Hwan Jung, Jong Kyung Lee, Jun Yong Lee, Inkyum Kim, Dea Jung Kim.

Rozhodčí: Grumsen (Dánsko) – Lintai Li (Čína), Lunden (Švédsko)