St. Louis – Dallas 2:4 (kon.) | Boston – Columbus 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 1:2 (kon.)
Boston Bruins
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 1:1
Columbus Blue Jackets
Neděle 28.04.2019, 02:20 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Semifinále V. konference

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (06:15:34)

3. Tuukka Rask (BOS) 38 zák., 3 góly, úsp. 92,7%

Je dobojováno. Také druhý zápas série mezi Bostonem a Columbusem šel do prodloužení, tentokrát bylo na rozhodnutí potřeba necelých 84 minut čistého času. Bostonští po první třetině vedli 1:0 a ve druhé 2:1, v obou případech ale o náskok přišli a ve druhém prodloužení vystřelil Blue Jackets výhru Matt Duchene. Série se tak stěhuje do Ohia za stavu 1:1 na zápasy!

83:42 Matt DUCHENE - 2:3

83:42
    Columbus právě vstřelil branku!
    Čtyřhodinová bitva je u konce! Panarin vypálil od modré a Tuukka Rask jeho střelu pouze vyrazil, načež se k puku dostal MATT DUCHENE a doklepl ho do sítě! Asistence: Artěmij Panarin.

82:59
    Patrice Bergeron (BOS) v útočném pásmu podrazil Setha Jonese, Blue Jackets si tak zahrají přesilovku.

82:42
    Ponechaná výhoda pro Columbus!

81:50
    Brandon Carlo jen vyhodil puk do útočného pásma a odjel vystřídat, ve druhém prodloužení se zatím ani jeden tým nikam nežene.

80:52
    Harringtonova střela od modré ještě změnila směr, Rask si však ale nakonec připsal snadný zákrok.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Po 80 minutách hry je skóre stále nerozhodné, změní to druhé prodloužení? To začneme zjišťovat v 6:02.

80:00
    Prodloužení skončilo.

79:33
    Těsně před koncem prvního prodloužení se bude vhazovat před Tuukkou Raskem, domácí totiž poslali puk na zakázané uvolnění.

78:30
    Danton Heinen se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, ani jemu se ale nepodařilo překonat Bobrovského!

77:48
    Bergeronovi ani tentokrát nebylo přáno! Domácí centr dostal nabito do mezikruží, Sergej Bobrovskij ale znovu bravurně zasáhl!

77:16
    Unavený Scott Harrington jen vyhodil puk z pásma a odjel vystřídat.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Grzelcyk (McAvoy, Krejčí), 23. Pastrňák (Coyle, Ma. Johansson) – 22. Panarin (S. Jones, Atkinson), 29. Panarin (S. Jones), 84. Duchene (Panarin)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Heinen – Ma. Johansson, Coyle, Wagner – Nordström, Kuraly, Acciari.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Kukan, D. Savard, Harrington, Clendening – Panarin, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Duchene, J. Anderson – Texier, Wennberg, Bjorkstrand – Dubinsky, Jenner, Riley Nash.

Rozhodčí: Joannette, Peel – Shewchyk, MacPherson