Dallas – St. Louis 3:4 (kon.)
Dallas Stars
3:4 (1:1, 0:1, 2:2) Stav série: 1:2
St. Louis Blues
Úterý 30.04.2019, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

To už je z mé strany vše. Někdy příště se zase těším u NHL na počtenou! (05:13:01)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:34 (11:10, 10:15, 10:9)
    Zblokované střely – 16:28
    Vyhraná vhazování – 45:27
    Trestné minuty – 6:10
    Hity – 29:28

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Hosté začali lépe a do vedení se dostali už v čase 1:27, když Paraykovu střelu pohotově tečoval jejich nejlepší střelec ve vyřazovacích bojích Jaden Schwartz. Stars pak srovnali hru, ale k dorovnání skóre jim pomohla až přesilovka. V 18. minutě dostal puk před branku Alexandr Radulov a zamířil pod břevno.

Ve druhé části se prosadili pouze hosté. Ve 29. minutě se radoval Tyler Bozak, který si všiml volného puku, jenž proklouzl brankáři Bishopovi mezi betony po střele Thomase. Poté bylo k vidění ještě několik velkých šancí na obou stranách, ale to už kralovali brankáři.

Ve třetí části si oba celky schovaly to nejlepší na posledních sedm minut. V 54. minutě hráli Blues přesilovku, ale udělali velkou chybu, kterou potrestal dorážkou do prázdné branky Andrew Cogliano. Bluesmani si však rychle vzali vedení zpět, když ranou z první brankáře Bishopa překonal Alex Pietrangelo. Stars se nevzdali a čtyři minuty před koncem potřetí v zápase srovnali. Po nezištné přihrávce Heiskanena zakončoval do odkryté branky Tyler Seguin. Jenže ani to nebylo vše. V čase 58:22 totiž odmítl prodloužení hostující Patrick Maroon. Dallasu už k opětovnému srovnání nepomohla ani přesilová hra, která byla samozřejmě vylepšena i o hru bez brankáře.

Konec! Hokejisté Dallasu dnes třikrát dorovnali jednobrankové manko, ale na zásah Patricka Maroona, který přišel v čase 58:22, už odpovědět nestačili. St. Louis tak vítězí 4:3 a v sérii se ujímá vedení 2:1 na zápasy.

59:54
    Kotouč opustil útočné pásmo Dallasu!

59:25
    Pietrangelo vyhodil!

59:16
    Bylo to bez teče! Colton Parayko je na trestné lavici a Dallas bude hrát v 6 proti 4!

59:16
    Paraykovo vyhození končí v hledišti. Hostující zadák ukazuje, že to bylo přes hůl napadajícího Seguina, ale rozhodčí se ještě radí...

St. Louis právě vstřelilo branku!
    To je neskutečné! Hosté se 98 sekund před koncem ujímají počtvrté v utkání vedení! Bouwmeester nahodil puk do zadního mantinelu, odkud se odrazil k PATRICKOVI MAROONOVI. Ten si o vytáhl před branku a podél pravé ruky brankáře Bishopa ho umístil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Jay Bouwmeester a Tyler Bozak.

57:39
    Málem velká nepříjemnost pro domácí! Nahození Pietrangela totiž bruslemi tečoval na vlastní branku John Klingberg, ovšem Stars zachránila rychlá reakce brankáře Bishopa!

56:48
    Máme před sebou závěr třetí třetiny. Teď už může rozhodnout každá chyba.
    55:52 Tyler SEGUIN - 3:3

55:52
    Dallas právě vstřelil branku!
    A je zase vyrovnáno! Pietrangelo nedokázal odehrát puk z vlastní obranné třetiny, čehož využil Miro Heiskanen, který krásným pasem předložil kotouč TYLEROVI SEGUINOVI a ten zakončoval do odkryté branky – 3:3. Asistence: Miro Heiskanen a Mats Zuccarello.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Radulov (Spezza, Dowling), 54. Cogliano (Janmark), 56. Seguin (Heiskanen, Zuccarello) – 2. Schwartz (Parayko, R. O'Reilly), 29. Bozak (Thomas, Dunn), 55. Pietrangelo (Bouwmeester, Schwartz), 59. Maroon (Bouwmeester, Bozak)

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Zuccarello, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Sundqvist, B. Schenn – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Fabbri.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Murray, Gibbons

Diváci: 18 532