J. Korea – Česko 4:1 (kon.) | Kanada – USA 2:3 (po pr.)
Kanada
2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
USA
Sobota 04.05.2019, 16:30MS v para hokeji • Finále

S konstatováním, že vítězi MS v para hokeji jsou hráči USA, druzí jsou hokejisté Kanady a třetí místo patří Jihokorejskému týmu se s vámi loučím. (18:58:58)

Pře je připraveno na medailový ceremoniál.

Mistrovství světa v parahokeji v Ostravě končí. Ve finálovém zápase dokázal tým USA ve třetí třetině srovnat na 2:2. V aktivní hře pokračoval i v prodloužení, ve kterém rozhodl o své výhře. Autorem poslední branky šampionátu je Brody Roybal.

50:09 Brody ROYBAL - 2:3

50:09
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Tým USA vyhrává tento šampionát, z bezprostřední blízkosti dokázal brankáře Kanady prostřelit po pěkné akci BRODY ROYBAL.

49:59
    Zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou hráčů Kanady.

49:00
    Pauls to zkoušel individuálně, ovšem jeho střelu kryje brankář. Ten rychle rozehrál.

48:34
    Kanadský tým nyní vybojoval kotouč, Westlake zkoušel rychlou rozehrávku.

48:10
    Americký tým se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

47:34
    Douglas byl volný před brankou, ale Farmer ho nedokázal najít.

47:25
    Larocque hodně riskantně rozehrál, následně na druhé straně střelu soupeře chytil Cash.

47:00
    Dva hráči se ve středním pásmu tvrdě střetli, ale hra pokračuje dál.

46:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, Larocque rozehrává od své branky.

46:12
    Hraje se spíše ve středním pásmu. Paul dostal kotouč do útočné třetiny, následná jeho rána byla nepřesná.

45:10
    Začalo prodloužení, sledujeme aktivnější hru Američanů, následně se ale dostali do postavení mimo hru.

45:01

Ve třetí třetině dokázal tým USA srovnat, trefil se Farmer. Po patnáctiminutové přestávce bude následovat stejně dlouhé prodloužení se systémem náhlá smrt.

43:21
    Američané znovu vyhazují a hrají poslední minuty velmi dobře.

43:00
    Poslední dvě minuty ve třetí třetině.

42:34
    Hráči USA vyhazují přes všechny čáry, McGregor bude rozehrávat od své branky.

42:07
    Přesilovku nyní hraje Kanada, která má tak velkou šanci skórovat.

41:55
    Vyloučení v týmu USA (Roybal – 2 min, podrážení).

41:55
    Komerční přestávka.
    41:35 Declan FARMER - 2:2

41:35
    A narodila se zápletka, kotouč odrazem o brusli brankáře dává DECLAN FARMER. Je srovnáno po pěkné Farmerově akce.

41:11
    Američané se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, Pauls pálil nepřesně, následně vyhodila Kanada.

40:07
    Wallace pálil z dobré pozice, jeho rána končí mimo branku.

39:30
    Momentálně na výraznější šanci čekáme.

39:10
    Čas z pohledu prohrávajícího celku plyne velmi rychle.

38:47

38:15
    Přesilovku hraje Kanada, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

37:51
    McGregor pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.

37:10
    Roybal vybojoval kotouč v útočném pásmu, připravil pozici pro spoluhráče.

36:47
    Vyloučení v týmu USA (Jack Wallace – 2 min, napadení).

36:17
    Američané se nyní usadili v útočném pásmu, ovšem do střelecké pozice se nedostali.

35:56

35:12
    Kanada se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

34:47
    Farmer hledal spoluhráče Paulse, jenže přihrávka byla zblokovaná obránci.

34:20
    Robal to zkoušel individuálně, dostal se mezi obránce, ale jeho rána končí mimo branku. Gólman ani zasahovat nemusel.

33:40
    Hraje se zejména ve středním pásmu, Roybal se dostal do postavení mimo hru.

33:23
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do šancí.

32:20
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není.

31:50
    Armstrong rozehrával od své branky, následně ovšem akci Pauls dokázal zastavit.

31:30
    Američané napadají, hrají aktivněji, což dělá hráčům Kanady velké problémy.

30:55
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí.

30:30
    Vhazovat se bude v útočném pasu hokejistů ve světlých dresech.

30:25
    Američané hrají v plném počtu.

30:01

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Hickey poslal Kanadu do vedení, Pauls dokázal vyrovnat a autorem zatím rozdílové branky je Armstrong. Kanada vede po dvou třetinách o jednu branku a má k zisku zlatých medailí blíže.

30:00

29:50
    Kanada rozehrává od své branky.

29:30
    Hickey pálil z dobré pozice, jeho rána končí mimo. Podobně jako ta McGregorova.

29:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

28:43
    Kanada se usadila v útočném pásmu, McGregor hledal spoluhráče, následně hráči USA dokázali vyhodit.

28:25
    Vyloučení v týmu USA (Rico Roman – 2 min, Téčko).

28:01
    Američané se pokouší vyrovnat v závěru třetiny, Wallace zkoušel využít chyby brankáře, ale rána končí mimo branku.

27:17
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Kanady. Následně se jeden z hráčů USA dostal do šance, Larocque vyrazil střelu Dodsona.

27:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetiny.

26:40
    Američané se pokouší rychle odpovědět, přišli o puk, a pak Hickey v brejku přišel o kotouč.
    25:38 Rob ARMSTRONG - 2:1

25:38
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada se dostává do vedení, střela byla před brankou tečovaná a gólman vyrážečkou na kotouč nedosáhl. Autorem zatím rozdílové branky je ROB ARMSTRONG. Asistence: Cozzolino a Bridges.

25:15
    Bridges se sice dostal dobře do útočného pásma, ofsajd to nebyl, nicméně jeho spoluhráči nedokázali vystřeli na branku.

24:50
    Znovu aktivně hrající Farmer, jeho střelu kryje brankář. Komerční přestávka.

24:20
    Farmer a jeho spoluhráč se dostali do šance, vyměnili si kotouč, ale Farmer nedokázal překonat brankáře Kanady.

24:00
    Roybal to zkoušel samostatně, ale prosadit se nedokázal.
    23:07 Josh PAULS - 1:1

23:07
    Po krásné individuální akci se prosazuje a srovnává na 1:1 JOSH PAULS. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak vypálil. Asistence: Farmer.

22:34
    Hickey se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.
    21:36 Laim HICKEY - 1:0

21:36
    Kanada se poněkud možná překvapivě dostává do vedení, krásnou akci zakončoval neuspěchanou střelou z bezprostřední blízkosti LAIM HICKEY. Asistence: McGregor a Bridges.

20:38
    Vyloučení v týmu USA (Douglas – 2 min, Téčko).

20:30

20:00
    Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme aktivní hru z obou stran, ale obrany jsou pozorné.

18:57
    McDermott pálil spíše jen cvičně, jeho projektil nemohl ohrozit branku.

18:22
    Gemmell hledal přihrávkou spoluhráče před brankou, ale akce byla nepřesná.

18:02
    Kanada rozehrává od své branky, ale do výraznější šance se přes dobrou obrannou hru soupeře nedostala.

17:31
    Kanada hraje v plném počtu.

17:12
    Farmerova střela z kruhu byla zblokovaná.

16:52
    Farmer vedl akci svého celku, ovšem ke střele se nedostal. Následně pálil nad Roybal.

16:22
    Američané se usadili v útočném pásmu a Roybal to zkoušel tvrdou ránou. Jeho pokus byl zblokovaný.

16:11
    Wallace se nejprve ke střele nedostal, a pak už vypálil lépe a jeho ránu kryje brankář Kanady.

15:31
    Vyloučení v týmu Kanada (Tyler McGrefor – 2 min, Téčko).

15:01

Po úvodní třetině platí bezbrankový stav 0:0. Dlouhou dobu hrála aktivněji družina USA, Kanada se do šancí se dostávala až později. Po úvodní třetině tedy diváci na branku čekají.

15:00

Fermer vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale vystřelit nedokázal.

14:25
    Oba týmy střídají, v poklidném tempu se úvodní třetina dohraje.

14:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

14:00
    Kanadský brankář nyní přerušuje hru, buly před jeho brankou.

13:50
    Farmer pálil z dobré pozice, jeho rána však končí mimo. Následně před brankou zkoušel tečovat střelu, což se mu nepodařilo.

13:16
    Cash kryje kotouč po další střele, kterou vyslal kapitán McGregor.

13:03
    McGragor pálil z mezikruží, jeho rána končí mimo branku.

12:26
    Westlake vybojoval v souboji s obráncem kotouč, a tak může akci rozehrát Kanada.

12:10
    Douglas se dostal do dobré pozice, jenže pas Paulse byl hodně nepovedený.

12:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

11:30
    Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není, hráči USA se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

10:33
    Kanadští para hokejisté hrají nyní nejlepší pasáž úvodní třetiny, Hickey vedl jejich další akci.

10:10
    Hickey se sice propracoval před branku, ale vypálit nedokázal.

09:40
    McGregor získal kotouč za svou brankou, následně se píská postavení mimo hru a komerční přestávka.

09:13
    Henry rozehrává za svou brankou, ale rychle ho napadal Roybal, který se pokoušel vybojovat kotouč. To se mu nepodařilo.

08:37
    Kanada je nyní pod tlakem, vyhodila jen na icing.

08:10
    Farmer se dostal až před branku, jenže trefil vyrážečku brankáře. Larocque si poradil i s další šancí soupeře.

07:22
    Kanada se zatím ubránila, puk dostala Kanada do středního pásma. Američané hrají velmi aktivně.

06:57
    Hraje se spíše ve středním pásmu, Armstrong nebyl úspěšný v pokusu dostat se do středního pásma.

06:20
    Bridges si sjel před branku, jeho rána končí mimo branku. Cash zasahovat nemusel, Kanada se po delší době dostala ke střele.

06:00
    Westlake dokázal odehrát kotouč z obranného do středního pásma, sledujeme klidnější pasáž hry.

05:30
    Farmer ani Hargis nedokázali proměnit své velké šance. Stav zůstává stále bezbrankový.
    05:10 Zajímavý moment.

05:10
    Farmer podle všeho dostal kotouč podle některých záběrů za brankovou čáru, ale branka neplatí.

Probíhá sledování videozáznamu.

05:04
    Jeden z amerických hráčů nahazoval před branku, kde byl Farmer. Puk kryje brankář.

04:59

04:10
    Kanadský Wallace se dostal do problémů, ale soupeř jeho zaváhání nedokázal proměnit.

03:30
    Kanada hrála v šesti, zdá se, že tento moment sudí neviděli, a tak se vylučovat nebude.

03:25
    Kanadská obrana nebyla pozorná, do šance se nestal Dequebec, jehož rána z ostré pozice končí mimo branku.

02:56
    Kanada rozehrává od své branky, kapitán McGregor rychle přesunul hru, ale do útočného pásma se na dlouhou dobu nedostal.

02:18
    Roman vybojoval kotouč před brankou, ale přes kanadskou obranu se do zakončení nedostal.

02:00
    Sledujeme aktivní hru týmu vedeného jako hostující, Larocque si dokázal poradit se střelou a následným odrazem od mantinelu.

01:37
    Američané špatně kombinovali a připravili se o útočné pásmo.

00:56
    McGregor pálil ze střední vzdálenosti, ale rána končí mimo branku. Cash zasahovat nemusel.

00:33
    McKee hledal spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávka na spoluhráče postrádala přesnost.

00:02
    Kanada vyhrála buly a jeho první se dostala do útočného pásma. McGregor však vypálit nedokázal.

00:01
    Úvod zápasu pozdržel úklid hrací plochy.

00:01
    Úvodní třetina finálového zápasu právě začala.

00:01

Utkání za malý moment začne.

Kanada: Larocque (Watson) – Hickey, Henry, Gemmell, Crane – Lavin, Westlake, McGregor – Armstrong, Bridges, Cozzolino – Lehoux, Riley, Dunn

USA: Lee (Cash) – Dequebec, Gooley, Wallace, Douglas, Pauls – Roybal, Dodson, Sweeney, Mcdermott, Zych, Farmer, Grove, Roman, Hargis, Mckee.

V tomto finálovém zápase proti sobě nastoupí podle předpokladů USA a Kanada, Vítězný tým slaví zisk mistrovského poháru, poražený tým, bere druhé místo.

Kanada v semifinále porazila Jižní Koreu 10:0, Amerika si dokázala poradit s českým týmem 10:2. Obě mužstva zaslouženě postoupila do finále.

8 462 diváků sledovalo zápas Česka proti Itálii. Poprvé v historii mohli pořadatelé ohlásit, že zápas para hokeje sleduje naprosto vyprodaný stadion.

Ostravský šampionát se těší obrovskému zájmu fanoušků. Zejména zápasy českého týmu patří mezi ty, které mají skvělou atmosféru. Ostatně na tomto turnaji padl absolutní rekord v počtu diváků na para hokeji.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky para hokeje. Mistrovství světa v Ostravě má na svém programu poslední zápas. V tomto zápase se bude hrát o zlaté medaile. Jedna věc je nyní už jasná, oba týmy hrající v tomto zápase získají medaile. Vítězové budou brát zlato, poražení stříbro.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Hickey (McGregor, Bridges), 26. Armstrong (Cozzolino, Bridges) – 24. Pauls (Farmer), 42. Farmer, 51. Roybal

USA: Cash (Lee) – Douglas, Pauls, Dequebec, Wallace – Roybal, Hargis, McKee – Zych, Fermer, Grove – Dodson, McDermott, Roman.