Slovinsko – Litva 9:0 (kon.) | Bělorusko – J. Korea 1:4 (kon.) | Kazachstán – Maďarsko 3:1 (kon.)
Bělorusko
1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Jižní Korea
Neděle 05.05.2019, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje. Spolu se mnou dnes budete moct sledovat utkání Běloruska a Jižní Korey, které už o ničem rozhodovat nebude, protože Bělorusko už má jistotu postupu a Jižní Korea naopak jistotu udržení. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Bělorusko: Milčakov (Osipkov) – Lisovets, Bailen, Khenkel, Solovjov, Jevenko, Ustinenko, Bokun – Demkov, Kovyršin, Platt – Suško, Šarangovich, Lopačuk – Kitarov, Volkov, Feoktistov – Kogalev, S. Malyavko, Kisly – A. Malyavko.

Jižní Korea: Dalton (Lee) – Plante, W. Kim, D. Lee, Regan, H. Kim, H. Song, Čoi – S. Kim, K. Kim, Ahn – Č. Lee, M. Čo, Sanghoon Šin – Sangwoo Šin, J. Jeon, Park – Hyungkyeum Kim, S.J. Park, Y. Lee – W. Kim.

Rozhodčí: Hansen, Vikman – Monnaie, Waldejer.

00:01

01:14
    Na úvod utkání jsou mírně aktivnější Jihokorejci, ale ti se k první střele zatím nedostali.

01:47
    Bělorusko má většinu času kotouč pod kontrolou. Nemá kam spěchat, výsledek dnešního zápasu už nic nezmění.

02:27
    Jižní Korea předvedla rychlý přechod do útoku a následně i vystřelila, ale Milčakov bez problémů kryje.

02:38
    Bělorusko právě vstřelilo branku!
    Bělorusko využívá první větší šanci a jde do vedení! Platt se dostal s pukem až do levého kruhu, odkud našel najíždějícího ARŤOMA DEMKOVA, který překonal Daltona. Asistence: Geoff Platt.
    02:38 Arťom DEMKOV - 1:0

03:43
    Jihokorejci se okamžitě tlačí k vyrovnání, ale zatím se nedostali ani do útočné třetiny.

04:43
    Bělorusko uklidňuje hru ve svém pásmu a čeká na střídání obou týmů.

05:53
    Jižní Korea díky aktivnímu napadání vybojovala kotouč a tím pádem i útočné pásmo, ale přichází jen střela od modré, se kterou němel Milčakov problém.

06:23
    Po delší době jsou v útoku opět Bělorusi, ale ti tam zakončení nevymysleli.

07:05
    Jihokorejci se do útoku přesunuli pomocí nahození, ale tam puk moc dlouho na svých hokejkách nepodrželi.

07:58
    Naopak Bělorusko už je v útoku nějakou chvíli a snaží se o gólovou střelu.

08:43
    Bělorusko vyhrálo vhazování v útočném pásmu, díky čemuž v útočné třetině aktivně kombinuje.

09:16
    Jižní Korea je každým okamžikem pod větším tlakem. Obránci už navíc nemají skoro žádné síly.

10:23
    Po delší době se hraje v útočném pásmu Jižní Korey, ale Bělorusové nic neriskují a uklidňují hru za svou brankou.

11:18
    Hraje se v klidném tempu, ani jeden tým se nikam nežene, i když Jižní Korea prohrává.

12:13
    Bělorusko kombinuje v útočném pásmu, ale ke střele se moc netlačí.

13:08
    Jihokorejci se raději osvobozují pomocí nahození a oba týmy tak střídají.

14:42
    Jižní Korea ihned po přechodu útočné modré střílela, ale rána je sražená do ochranné sítě.

15:08
    Bělorusům se napadání vyplácí, protože získávají puk a mohou mířit do útoku.

16:10
    Po vhazování si Bělorusové okamžitě vystřelili, ale rána byla hodně nepřesná a skončila v pravém rohu pásmu Jihokorejců.

17:13
    Jižní Korea se přece jen pokouší o vyrovnání, ale přes obranu Běloruska se zatím do žádné velké šance nedostala.

18:04
    Bělorusko nechce v této třetině nic riskovat a proto se ze své třetiny do útoku moc nehrne.

18:55
    Bělorusové stále drží kotouč na svých hokejkách, v tomto dějství už rozhodně nechtějí inkasovat.

19:25
    Bělorusko se ještě dostává do útoku pomocí nahození, ale souboj o puk dopadl lépe pro Jihokorejce.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:44.

První třetina byla velmi klidná a kromě běloruského gólu nám toho moc nenabídla. Jde vidět, že se o nic nehraje a tak se ani jeden tým moc nesnaží. Zbytek zápasu se asi ponese v podobném duchu.

20:01

20:39
    Druhou třetinu začínají aktivněji Jihokorejci, ale ti se zatím ke střele nedostali.

21:30
    Kotouč je stále v držení Jižní Korey, ale ta se zatím do útoku nedostala.

22:33
    Naopak Bělorusové se do útočné třetiny okamžitě dostávají a musí tak zasahovat Dalton.

23:37
    Stále se hraje v klidném tempu, ani jeden tým nikam nespěchá.

25:28
    Jihokorejci se díky aktivnímu napadání dostali do přečíslení, které ale nedokázali zakončit.

26:20
    Bělorusové se následně velmi rychle dostali ke střele a Dalton tak musel vytahovat další důležitý zákrok.

26:53
    Tlak Běloruska poté ještě chvíli trval, ale další střelu už jihokorejský brankář schoval ve své výstroji.

27:23
    Jihokorejci se pokusili prosadit z dalšího protiútoku, ale Milčakov neomylně zasahuje.

28:33
    Bělorusové se díky napadání usazují v útočném pásmu, ale zatím vymysleli jen nepřesnou střelu od modré.

28:48
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Jihokorejci v polovině utkání vyrovnávají! SANGHOON ŠIN se díky nepřesné běloruské přihrávce dostal do úniku, který využil střelou nad Milčakovu lapačku. Bez asistence.
    28:48 Sanghoon ŠIN - 1:1

30:47
    Po brance Jižní Korey se hra pořádně zrychryla, oba týmy by chtěly jít do vedení.

32:20
    O dost aktivnější je nyní Bělorusko, ale to už celkem dlouho neprověřilo pozornost Daltona.

33:07
    Jižní Korea dává do obrany všechny své síly, rozhodně nechce zbytečně inkasovat.

33:37
    Jihokorejci se pokusili prosadit z rychlého protiútok, ale Milčakova svým zákrokem udržel vyrovnaný stav.

34:43
    Útok Jižní Korey je zastaven kvůli ofsajdu a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

35:17
    Jihokorejské nahození je nepřesné a končí jen u soupeře, který okamžitě míří do útoku podobnou cestou.

36:00
    Jihokorejský hráč nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a tak puk srazil jen k Bělorusům.

36:43
    Milčakov byl s pukem za brankou a dojížděl ho jihokorejský hráč, ale rozehrávku vyřešil zkušeně a poslal tak své spoluhráče do útoku.

37:14
    Jižní Korea už nechce v tomto dějství zbytečně inkasovat a proto raději kotouč vyhodila ze své třetiny.

38:05
    Jihokorejci se dokonce ještě usazují v útočném pásmu, kde se ješě pokouší něco vymyslet.

38:46
    Do útočné třetiny se také dostalo ještě Bělorusko, ale to je zatím ke střele daleko.

39:19
    Jižní Korea se do útoku celkem rychle vrátila a tentokrát už musel zasahovat Milčakov.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:26.

Druhá třetina byla o dost zajímavější než ta první. Po brance Jižní Korey se totiž konečně začalo pořádně hrát, protože ani jeden tým nechce jen tak prohrát. O vítězi tohoto zápasu tak bude muset rozhodnout třetí dějství.

40:01

40:44
    První větší šanci třetí třetiny mělo Bělorusko, ale Dalton dokázal zasáhnout.

41:18
    Bělorusové pokračují v aktivním útočení, ale k další střele se zatím nedostali.

41:43
    Jihokorejci se raději osvobodili pomocí vyhození a oba týmy tak střídají.

41:51
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Sanghoon Šin – 2 min., hákování).

42:27
    Bělorusko se ihend usazuje v útočném pásmu. Tam se pomocí nahození zkouší dostat ke gólové střele.

43:28
    Stále se hraje v pásmu Jižní Korey, ale jihokorejská čtveřice zatím nedovolila střelu na Daltona.

44:10
    Jihokorejci oslabení zvládnou, Bělorusku nedovolili ani jednu střelu na branku.

45:06
    Jižní Korea má po delší době puk pod plnou kontrolou, ale postup dopředu se vůbec nepovedl.

45:41
    Naopak Bělurusové se v útočném pásmu dostali k tvrdé střele, kterou Dalton jen tak tak vyrazil.

46:33
    Jihokorejci se poté už osvobozují, ale je to za cenu zakázaného uvolnění.

47:07
    Jižní Korea aktivně napadá, ale Bělorusové rozehru zvládají a odměnou jim je střela, kterou kryje Dalton.

47:56
    Jižní Korea se následně osvobozuje, ale Bělorusko na nic nečeká a okamžitě míří zpět dopředu.

48:18
    Dalton musel opět zasahovat. Puk schoval do své lapačky a tak se bude vhazovat před ním.

48:45
    Jihokorejci jsou po delší době opět u kotouče. Tentokrát se dostali do útočného pásma, ale tam mají ke střele zatím daleko.

49:07
    Jižní Korea dokonává obrat! Nahození Planteho vyrazil Milčakov jen před sebe. Tam byl nejdůraznější SANGHOON ŠIN, který dorazil kotouč do odkryté klece. Asistence: Alex Plante a Minho Čo.
    49:07 Sanghoon ŠIN - 1:2

50:57
    Bělorusové se okamžitě pokouší o vyrovnání, ale do útoku se také občas vydají Jihokorejci.

51:26
    Bělorusko sice předvedlo ukázkový přechod střední třetiny, ale Dalton následnou střelu bez problémů zneškodnil.

52:03
    Jihokorejci už chtějí těsný náskok udržet a všechny puky proto vyhazují co nejdál od branky.

52:46
    Bělorusové se zase do útoku velmi rychle dostali, ale střelu tam opět nedokázali vymyslet.

53:10
    Následný protiútok Jižní Korey je zastaven kvůli ofsajdu. Buly ve střední třetině.

53:28
    Jižní Korea drží kotouč co nejdéle u mantinelu. Samozřejmě tím získává co nejvíce času.

54:07
    Bělorusko už se dlouho nedostalo ke střele. Navíc další útok musí začínat ze své třetiny.

55:02
    Bělorusové se sice do útočné třetiny dostali, ale tam se ke střele zase nedostali a Jihokorejci se tak osvobodili.

55:26
    Bělorusko v útoku tentokrát už střílí, ale jen nepřesně. Poté se Jižní Korea zase osvobozuje.

56:36
    Jihokorejci si pravděpodobně zajišťují vítězství! SANGHOON ŠIN dostal od Čonghyuna Leeho přihrávku před odkrytou branku a i pod tlakem dokázal zakončit pod horní tyč. Asistence: Čonghyun Lee.
    56:36 Sanghoon ŠIN - 1:3

57:33
    Bělorusové to ještě zkouší bez brankáře, ale dost pravděpodobně už nedokázaou vyrovnat.

57:47
    Dalton totiž chytá skvěle a připisuej si další důležitý zákrok.

58:06
    Bělorusové vyhrávají vhazování a v šesti tak kombinují v útočném pásmu.

58:21
    Dalton ale zase skvěle zasahuje a kotouč podrží ve své výstroji. Bude se tak před ním zase vhazovat.

58:47
    Jižní Korea dnes zvítězí! SANGHOON ŠIN se prosazuje počtvrté a to když se od modré čáry trefil do prázdné branky. Asistence: Minho Čo.
    58:47 Sanghoon ŠIN - 1:4

59:20
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Sang Jin Park – 2 min., podrážení).

Jižní Korea ve svém posledním zápase tohoto turnaje poráží Bělorusko 4:1. O výhře rozhodl hlavně Sanghoon Šin, který nasázel všechny čtyři góly. Bělorusům porážka už moc nevadí, protože už před zápasem měli jistotu postupu na elitní MS.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji klidný zbytek neděle. (14:01:44)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 3. Demkov (Platt) – 29. Sanghoon Šin, 50. Sanghoon Šin (Plante, M. Čo), 57. Sanghoon Šin (Č. Lee), 59. Sanghoon Šin (M. Čo)

Rozhodčí: Hansen, Vikman – Monnaie, Waldejer