Boston – Columbus 4:3 (kon.) | San Jose – Colorado 2:1 (kon.) | Dallas – St. Louis 1:4 (kon.)
Boston Bruins
4:3 (0:0, 1:0, 3:3) Stav série: 3:2
Columbus Blue Jackets
Neděle 05.05.2019, 01:15 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Československá stopa v utkání:

David Pastrňák (BOS) 2+0, 7 střel, čas na ledě 17:48
    David Krejčí (BOS) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:31
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:40 (04:22:56)

1. David Pastrňák (BOS) 2+0
    2. Tuukka Rask (BOS) 33 zák., 3 góly, 91,7%
    3. Brad Marchand (BOS) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 36-36; Zablokované střely: 15-18; Vhazování: 46%-54%; Hity: 32-42; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

Blue Jackets od začátku druhé třetiny dlouho těsně prohrávali a ve třetí třetině dokonce dvakrát o dvě branky, přesto dokázali během bláznivé závěrečné části vyrovnat. Necelé dvě minuty před koncem si ale vzal slovo David Pastrňák a rozhodl o výhře Bostonu, který dělí jediná výhra od postupu do finále Východní konference. Konečný výsledek zápasu, kde ožilo Pasta la vista, zní. Boston Bruins 4 Columbus Blue Jackets 3.

59:45 Tuukka Rask a jeho fantastický zákrok v závěru zápasu!

59:45
    Matt Duchene před pár okamžiky orazítkoval tyč a nyní mohl skórovat z blízkosti do prázdné brány Cam Atkinson, Tuukka Rask se ale roztáhl na brankové čáře jako žába a společně se spoluhráči udržel puk mimo! Neskutečné!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:39
    Bruins vyhodili puk na zakázané uvolnění a Sergej Bobrovskij okamžitě zamířil na střídačku!
    58:32 David PASTRŇÁK - 4:3

58:32
    Bruins právě vstřelili branku!
    DAVID PASTRŇÁK si najel na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování na přihrávku Brada Marchanda z levého křídla a skvělou tečí těsně nad ledem usměrnil puk k přední pravé tyči! Pasta la vista, jak by řekl Robert Záruba – 4:3! Asistence: Brad Marchand a Brandon Carlo.

57:43
    Na opačné straně mohl skórovat a rozhodnout Cam Atkinson, jeho střela z mezikruží ale zamířila přímo do náruče připraveného brankáře Tuukky Raska.

57:33
    David Krejčí nahodil puk z pravého křídla a ostrého úhlu před bránu, kde vznikl obrovský závar, Bruins se ale skórovat nepodařilo. Hosté nyní nebezpečí přečkali.

56:03
    Josh Anderson nabral velkou rychlost a z pravého kruhu mířil pod horní tyč, Tuukka Rask ale puk vytáhl.

55:06
    Matt Grzelcyk na levém křídle vystřelil z úhlu a Sergej Bobrovskij kotouč podržel. Komerční přestávka.

54:47
    Nick Foligno z levého křídla nahodil puk před bránu, všichni jeho spoluhráči k němu ale měli příliš daleko.
    53:58 Dean KUKAN - 3:3

53:58
    Columbus právě vstřelil branku!
    DEAN KUKAN si najel na vrcholu mezikruží na zpětnou přihrávku Artěmije Panarina z levého kruhu a parádní střelou bez přípravy vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Vyrovnáno 3:3! Asistence: Artěmij Panarin a Josh Anderson.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 22. Krejčí (DeBrusk, Backes), 45. Marchand (Clifton, Bergeron), 52. Pastrňák (Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Carlo) – 51. S. Jones (Werenski, Atkinson), 53. Dzingel (Duchene, D. Savard), 54. Kukan (Panarin, J. Anderson)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Backes – Ma. Johansson, Coyle, Heinen – Nordström, Kuraly, Wagner. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), Kukan, D. Savard, Harrington, Clendening, Gavrikov – Panarin, Dubois, Bjorkstrand – N. Foligno (C), Duchene, Atkinson – Wennberg, Dzingel, Dubinsky – Jenner (A), J. Anderson. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Derek Amell, Scott Cherrey

Diváci: 17565