Augsburg – Hertha 3:4 (kon.) | Dortmund – Düsseldorf 3:2 (kon.) | Hannover – Freiburg 3:0 (kon.)
Hoffenheim – W. Brémy 0:1 (kon.) | Leverkusen – Schalke 1:1 (kon.) | Norimberk – Mönchengladbach 0:4 (kon.)
RB Lipsko – Bayern 0:0 (kon.) | Stuttgart – Wolfsburg 3:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
1:1 (1:0)
FC Schalke 04
Sobota 11.05.2019, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 33. kolo

Viděli jsme dnes spoustu šancí na obou stranách, aktivnější byli určitě domácí, kteří šli po první půli do vedení, hosté to však nezabalili a hned zkraje druhé půle dali vyrovnávací gól. Navíc poté ještě zahodili penaltu, skvělý zákrok předvedl Hrádecký. V závěru hosté nastřelili břevno, domácím však jejich tlak už nic nepřinesl. Krásné utkání končí smírně remízou 1:1. Já se s vámi loučím. Na shledanou. (17:26:16)

90+5
    Ani o minutu navíc nastaveného času. Rozhodčí končí zápas.

90+5
    Střídání v týmu Schalke: Burgstaller autor gólu jde dolu, Teuchert si jde na minutu zaběhat na hřiště.

90+4
    Hraje se ve středu hřiště, domácí se nemohou dostat přes dobře vystupující hráče.

90+2
    Domácí vyslali před branku centr, který nikoho nenašel.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.
    89. Velkou šanci měli hosté

89
    Rána z přímáku a následná hlavička orazítkovala břevno Hrádeckého branky!

88
    Boujellab faulovaný, Zajímavá standardní situace pro hosty.

88
    Mascarell uháněl dopředu, nikým nenásledován, vybojoval vhazování.

86
    Centry do vápna odvrátila obrana hostů.

84
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: Baumgartlinger je střídán, Kohr je ten, který jde na hřiště.

83
    Volland vystřelil, jeho pokus však neměl dostatečnou razanci, a tak Nübel bez problémů chytá.

80
    Střídání v týmu Schalke: Ze hřiště odchází Embolo, nahrazuje ho Matondo.

78
    Leverkusen se dožadoval penalty, nicméně ani tentokrát se nepíská.

76
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: Pro dnešek má odpracováno Alario, na hřiště míří Paulinho.

75
    Fotbal je to teď nahoru dolu a přibývá i tvrdších zákroků.

73
    Ani na druhé straně se nepíská faul.
    72. Rozhodčí nejprve pískl penaltu, však po domluvě videorozhodčím ji odvolal

David Kubík

Branky: 31. Havertz – 47. Burgstaller (Rudy)

Karty:   34. Baumgartlinger (LEV), 52. Volland (LEV) – 68. Nübel (SCH)

Neproměněná penalta: 53. D. Caligiuri (SCH), brankář Hrádecký zneškodnil

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:11.
    Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C) (46. Weiser), Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz, Baumgartlinger (84. Kohr), Brandt – Havertz, Alario (76. Paulinho), Volland.
    Náhradníci: R. Özcan – Weiser, Jedvaj, Dragović, Paulinho, Kohr, Thelin.

FC Schalke 04: Nübel – McKennie, Stambouli (C), Nastasić – D. Caligiuri, Rudy, Mascarell, Boujellab, Oczipka – Burgstaller (90+5. Teuchert), Embolo (80. Matondo).
    Náhradníci: Langer – Carls, Timotheou, Harít, Teuchert, Matondo, Fontein.

Rozhodčí: D. Aytekin – C. Dietz, E. Beitinger (všichni Něm)