Beerschot – Charleroi 0:3 (kon.) | Oostende – Westerlo 0:3 (kon.) | Waasland-Beveren – Cercle Brugge 2:1 (kon.)
Waregem – Kortrijk 0:5 (kon.) | St.Gilloise – Mouscron 3:3 (kon.)
Royale Union St-Gilloise
3:3 (2:1)
Royal Excel Mouscron
Sobota 11.05.2019, 20:30 • Stade Roi Baudouin, Brusel • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Belgické ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Royale Union Saint-Gilloise a Royal Excel Mouscron.

Royale Union Saint-Gilloise je po sedmi odehraných zápasech s šestnácti body na druhé pozici, na vedoucí Kortrijk ztrácí dva body. Tým z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Waasland-Beverenem 5:1, St. Giloise 1:0 a Cercle Bruggy 3:2. Nestačil na Waasland-Beveren 2:3 a remizoval s Waregemem 2:2.

Royal Excel Mouscron je v tabulce po sedmi odehraných zápasech na poslední pozici se ztrátou tří bodů. Z posledních pěti zápasů prohrál tři. Nestačil na Cercle Bruggy 2:3, Waasland-Beveren 1:2 a na Kortrijk 2:3. Tým remizoval s Waregemem 2:2 a porazil Waragem 3:0.

Royale Union Saint-Gilloise: Kristiansen – Mehlem, Kandouss, Perdichizzi, Hamzaoui – Teuma, Morren – Tabekou, Tau, Selemanie – Ferber.
    Náhradníci: D'Alberto – Beck, Fixelles, Gérard, Stamenković, Traore.

Royal Excel Mouscron: Butez – Vojvoda, Sadiku, Boya, Antonov – Amallah, Van Durmen, Bakić – Leye, Awoniyi, Dione.
    Náhradníci: Vasić – Kuzmanović, Benson, Vroman, Pierrot..

1

1
    Domácí hrají ve žlutomodrém, hosté pak v červeném.

2
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do střeleckých pozic.

3
    Hosté vhazují na útočné polovině, následně se ale musí bránit tlaku soupeře.

7
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! První střelu hostující brankář dokázal udržet, ale na dorážku už nedosáhl. Balon do branky dostal PERCY TAU.
    7. Percy TAU - 1:0

10
    Sledujeme aktivní hru domácího celku, Mouscron se musí bránit tlaku soupeře.

12
    Marko Bakić se dopustil útočného faulu, a tak budou na své polovině rozehrávat domácí.

15
    Domácí Royale vhazuje na své polovině, následně se balon dostával před branku soupeře, jenže Faïz Selemanie byl u míče pozdě, a tak hostující gólman rozehrál.

17
    Obrázek hry je nyní hodně stejný poslední minuty, hosté hrají na útočné polovině, ale do šance, respektive před branku se propracovat nemohou.

19
    Mërgim Vojvoda vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování na útočné polovině.

20
    Mouscron získal možnost rohového kopu, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

24
    Hosté mají míč na své polovině a čekají na možnost vyrazit do útoku.

25
    Následně se ale domácí celek ubránil a pokoušel se dostat do střelecké pozice, Nemanja Antonov vybojoval míč.

25
    Hosté se dostali do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná. Dobré počínání domácí obrany.

27
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Pohlednou domácí akci zakončil obráncem tísněný PERCY TAU. Jeho pokus propadl brankáři, a tak navyšuje vedení svého celku.
    27. Percy TAU - 2:0

27
    Žlutou kartu dostává Marko Bakić (Royal Excel Mouscron).

30
    Domácí celek vedoucí o dvě branky pokračuje v aktivní hře, dostal se do střelecké pozice, jenže Marcel Mehlem nedokázal prostřelit brankáře.

31
    Hosté rozehrávali rohový kop, následně si ale obrana dokázala poměrně snadno poradit.

32
    Jeden z hráčů je nyní ošetřovaný na hrací ploše.

33
    Anders Kristiansen vykopává od své branky.

35
    Selim Amallah to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal. Následně Mërgim Vojvoda na vysoký centr spoluhráče nedosáhl.

37
    Percy Tau to zkoušel samostatně, ale do výraznější šance se nedostal.

38
    Jean Butez vykopává od své branky.

39
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nikam nežene.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí hrají aktivněji, mají převahu a zaslouženě vedou.

43
    Mouscron právě vstřelil branku! Dlouhou dobu se hostující celek pohyboval na polovině soupeře a nyní je z toho branka. Do protipohybu gólmana poslal míč z dobré pozice nepokrytý TAIWO AWONIYI.
    43. Taiwo AWONIYI - 2:1

45
    Žlutou kartu dostává Nemanja Antonov (Royal Excel Mouscron).

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat.

45+1
    V poklidném tempu se dohrává první poločas.

45+1

Percy Tau se trefil dvakrát, hostující Taiwo Awoniyi jednou, což znamená, že po pětačtyřiceti minutách vede domácí celek nad hosty o jednu branku.

46

46
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Percy Tau, přichází Youssoufou Niakaté.
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Babacar Dione, přichází Manuel Benson.

47
    Zápas pokračuje druhým poločasem, oba celky střídaly. Provedly po jedné změně.

48
    Anders Kristiansen výborně vyboxoval míč po střele soupeře, balon končí v zázemí.

50
    Sledujeme aktivní hru z obou stran, ve druhém poločase uvidíme velké množství zajímavých momentů.

55
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hraje se zejména na polovině hrací plochy.

57
    Domácí rozehrávají na své polovině volný kop. Po faulu soupeře.

57
    Žlutou kartu dostává Rijad Sadiku (Royal Excel Mouscron).

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, domácí celek stále drží jednobrankové vedení z prvního poločasu.

63
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy.

64
    Mouscron má míč v držení a snaží se něco vymyslet na útočné polovině. Zatím ale marně.

64
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Charles Morren, přichází Hadamou Traore.

67
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek se pokouší hrát co nejaktivněji.

68
    Domácí se propracovali do zajímavé střelecké pozice, rána končí mimo.

68
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Marko Bakić, přichází Frantzdy Pierrot.

70
    Dvacet minut hry zbývá, domácí celek se nyní propracoval do dobré střelecké pozice, ale obrana Royalu si dokázala poradit.

71
    Royale se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jenže rána byla zblokovaná.

73
    Mouscron právě vstřelil branku! Z ničeho nic se prosazuje hostující celek, a tak je vyrovnáno. Brankář sice vystihl směr střely, jenže na míč nedosáhl, prosazuje se tak MANUEL BENSON.
    73. Manuel BENSON - 2:2

75
    Žlutou kartu dostává Hadamou Traore (Royale Union Saint-Gilloise).

76
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Roman Ferber, přichází Abdelrafik Gérard.

77
    Hostující brankář rozehrával od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop. Následně pálil z dobré pozice Mërgim Vojvoda. Jeho rána končí nad.

80
    Hostující celek drží míč a pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře. Zatím se však do šance nedostal.

81
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Dost možná rozhodující branka zápasu. Tyč a gól. Domácí celek se dostává do vedení. Míč od tyčky do branky dokázal dostat ABDELRAFIK GÉRARD.
    81. Abdelrafik GÉRARD - 3:2

82
    Mouscron právě vstřelil branku! Hostující celek nic nevzdává, nyní dokázal vyrovnat. krásnou ráno z bezprostřední blízkosti poslal míč k tyčce pro brankáře nechytatelně MANUEL BENSON.
    82. Manuel BENSON - 3:3

85
    Jean Butez rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop. Stav zápasu je nyní vyrovnaný 3:3. Drama vrcholí.

85
    Žlutou kartu dostává Benjamin Van Durmen (Royal Excel Mouscron).

87
    Zápas se dohrává, oba celky hrají aktivně a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

89
    Podle všeho tento zápas skončí remízou.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Hostující celek vybojoval rohový kop. Nastavovat se budou dvě minuty.

90+1
    Manuel Benson zblokoval ránu soupeře, uvidíme tedy rohový kop.

90+3

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:10. Rohy: 3:3.

Royale Union Saint-Gilloise vedl o dvě branky, následně hosté dokázali vyrovnat. Domácí se znovu dostali do vedení, deset minut před koncem srovnal a konečný stav na 3:3 stanovil Manuel Benson. (22:20:20)