Club Brugge – Antverpy 3:2 (kon.) | Gent – Anderlecht 2:1 (kon.) | Genk – Standard 0:0 (kon.)
KAA Gent
2:1 (1:0)
RSC Anderlecht
Neděle 19.05.2019, 18:00 • Ghelamco Arena, Gent • Belgická liga • O titul

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 14:7. Rohy: 7:13. (19:51:59)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Gentu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. I druhý poločas nám přinesl celkem vyrovnanou podívanou, přičemž jsme sledovali celou řadu standardní situací. Anderlecht byl o poznání nebezpečnější, přičemž se nakonec dočkal vyrovnávací branky, avšak soupeř dokázal stejně tak rychle reagovat, díky čemuž si vzal vedení zpět. Hosté se v závěru pokoušeli o vyrovnávací branku, avšak soupeř si jednobrankový náskok pohlídal až do konce.

90+3

90+2
    Nyní na zemi skončil domácí Bezus, načež hlavní sudí musel hru přerušit. Do konce nezbývá moc času.

90+1
    Anderlecht se v závěru utkání soustředí na útočení, čehož nyní mohl využít Jaremčuk, který přeci jenom narazil na kopačku soupeře.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Roman Bezus.

89
    Gent opět pořádně zazlobil, avšak soupeř bleskově podniká protiakci.

88
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Anderlechtu se krátí čas na vyrovnání. Určitě můžeme počítat s nastavením.

87
    Navíc se Gent díky rychlému protiútoku dostal až do opačného pokutového území, kde se aktivní David neprotančil do zakončení.

86
    Ten si vzal na starost právě Kums. Jedenáctý rohový kop jeho celek měl sice dobrou výšku, avšak z penaltového puntíku ho odklízel Verstraete.

85
    Hosté se v závěru utkání dostávají k sympatickému náporu. Kums se pokusil o centr, díky kterému vybojoval další rohový kop.

84
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Bubacarr Sanneh.

83
    Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Anderlecht před malým momentem vhazoval, o což se postaral Cobbaut.

79
    Kums obstaral rohový kop z levé strany, avšak jeho centr nenašel kýženého adresáta. Domácí se tak dostávají k vyvezení míče.

78
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Thibault De Smet.

77
    Anderlecht tak prohrává o jednu branku, což ale dost dobře zná. Na vyrovnání mu už ale nezbývá zrovna moc času.
    76. Jonathan DAVID - 2:1

76
    Gent právě vstřelil branku!
    Netrvalo dlouho a domácí si berou vedení zpět! Celkem nenápadná kombinace v podání Gentu nakonec připravila střeleckou pozici pro JONATHANA DAVIDA, který v tomto případě mířil velice přesně. Gent se dostává zpět do vedení, hosté tak budou muset opět dotahovat.