Japonsko – Chile 0:4 (kon.) | Bolívie – Peru 1:3 (kon.)
Japonsko
0:4 (0:1)
Chile
Úterý 18.06.2019, 01:00Copa América • Skupina C

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci. (02:57:56)

Statistiky utkání

Držení míče: 44 % : 56 %
    Střely na branku: 3:7
    Střely mimo: 6:6
    Rohy: 8:7
    Ofsajdy: 0:1

Zápas je u konce. Chilané zvládli první utkání letošní Copa América, když porazili Japonce vysoko 4:0. Japonci byli v úvodu utkání nebezpeční, ale postupně se ze hřiště vytráceli a Chilané předvedli, že jejich tým má velké zkušenosti a kvalitu. Po poločase vedli Chilané 1:0, když se trefil po rohovém kopu hlavou Erick Pulgar. Ve druhém poločase pak zvýšil tečovanou střelou na 2:0 Eduardo Vargas. Japonci se sice stále nevzdávali, ale ještě dvakrát během dvou minut inkasovali. Nejprve se trefil po krásné akci hlavou Alexis Sánchez a o chvíli později potrestal špatné vyběhnutí brankáře Eduardo Vargas a vstřelil svůj druhý gól v zápase.

90+5

90+4
    Kejsuke Osako ještě dokonce musel zasahovat proti hodně tvrdé ráně z levé strany.

90+4
    Takefusa Kubo se dotkl míče rukou a poslední akci zápasu mohou rozjet Chilané.

90+3
    Standardní situace Japonska byla rozehrána dost nebezpečně, ale finální fáze se znovu Japoncům nepovedla.

90+2
    Žlutou kartu dostává Óscar Opazo (Chile).

90+2
    Vargas bude v pořádku, tohle utkání určitě dohraje.

90+2
    Po jednom ze souboji ve vápně zůstává sedět na trávníku Eduardo Vargas a moc se mu na nohy nechce.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    Na hřišti už se toho nyní moc neděje. Zápas je rozhodnutý a už se jen z povinnosti dohrává.

87
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Junior Fernándes.

86
    Zmírnit japonskou porážku se pokusil Teruki Hara, ale jeho střela byla nepřesná.
    83. Eduardo VARGAS - 0:4

83
    Chile právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jeden hřebíček do rakve pro japonskou reprezentaci. Zatloukl ho svým druhým gólem v utkání EDUARDO VARGAS. Brankář Kejsuke Osako šel hodně daleko z branky, ale odhadl to špatně a byl u míče později než Vargas, který ho poté přehodil.
    82. Alexis SÁNCHEZ - 0:3

82
    Chilané navyšují svůj náskok už na 3:0 a už je pravděpodobně rozhodnuto! Z pravé strany se dostal k centru Aránguiz a našel přesně hlavu ALEXISE SÁNCHEZE, který si za dnešní aktivní výkon gól určitě zasloužil. Asistence: Charles Aránguiz.

80
    Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází José Fuenzalida, přichází Óscar Opazo.

Petr Sumbal

Branky: 41. Pulgar (Aránguiz), 54. E. Vargas (Isla), 82. Alexis Sánchez (Aránguiz), 83. E. Vargas

Karty:   19. Hara (JPN), 21. Nakajama (JPN) – 90+2. Opazo (CLE)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 0:1.
    Japonsko: K. Osako – Tomijasu, Nakajama, N. Ueda – Kubo, Šibasaki, Hara, Sugioka – Maeda (66. Okazaki), Nakadžima (66. Mijoši) – A. Ueda.
    Náhradníci: Kawašima, Kodžima – Abe, Itakura, Ito, Iwata, Macumoto, Mijoši, Okazaki, Suga, Tacuta, Watanabe.

Chile: G. Arias – Isla, Medel, Maripán, Beausejour – Aránguiz, Pulgar, Arturo Vidal (78. P. Hernández) – Fuenzalida (80. Opazo), E. Vargas, Alexis Sánchez (87. Fernándes).
    Náhradníci: Cortés, Urra – Castillo, P. Díaz, Fernándes, P. Hernández, G. Jara, Lichnovsky, Opazo, Pavez, Sagal, Valdés.