Slovensko – Česko 2:1 (kon.) | Kanada – USA 2:0 (kon.)
Slovensko
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Česko
Úterý 18.06.2019, 14:30Mistrovství světa žen • Skupina W

České hokejbalové reprezentantky nepotvrdily roli favoritek, když domácím hráčkám podlehly po velkém boji těsně 1:2. Češky byly po většinu zápasu výrazně aktivnějším týmem, do vedení ale naše východní sousedky poslala v 19. minutě utišenou střelou od pravého mantinelu Nikola Nemčeková. Velká rána přišla necelou vteřinu před koncem prostřední třetiny, vyraženou ránu Nemčekové ještě dokázala ve vymezené pátnáctiminutovce dorazit do branky Martina Rašková Veličková. Třetí třetina, to byla prakticky hra na jednu bránu. Češky z toho vytěžily ale pouze jeden gól, bekhendovou ranou se prosadila Denisa Křížová. Slovenky se díky tomuto vítězství vyhouply do čela tabulky, naše hráčky skončí po základních skupinách na čtvrtém místě.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších hokejbalových přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (16:18:20)

44:53
    Češky se samy vyhnaly z pásma a tím se připravily o poslední možnost na vyrovnání.

44:01
    Kaltounková utíkala od levého mantinelu úplně sama na Tabačkovou, gólmanka ale udržela vedení našich východních sousedek!

43:47
    Slovenkám se daří kouskovat hru. Nyní došlo k přerušení hry ve středním pásmu, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.

43:01
    Na Gabrielu Žitňanskou zívala prázdná brána, unavená slovenská reprezentantka ale nedokázala zamířit přesně.

42:50
    České hráčky se rozhodly pro odvolání brankářky, hrají tak v šesti!

42:11
    Nahození od modré čáry se nakonec odrazilo mimo branku, to je velká škoda.
    41:35 Denisa KŘÍŽOVÁ - 2:1

41:35
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky snižují! Do skákavého balónku se bekhendem opřela DENISA KŘIŽOVÁ, proti tomuto zakončení k levé tyči už byla Tabačková krátká! Asistence: Klára Seroiszková, Aneta Ledlová.

40:52
    Slovenky ujely do brejku dvou na jednu. Přihrávku obdržela Dobošová, která nedokázala procpat míček za beton Zechovské.

40:00
    Češkám zbývá posledních pět minut. Je zřejmé, že mají víc sil, než soupeřky, ty ale stále odolávají drtivému tlaku.

39:11
    Po ráně české kapitánky Manhartové se ještě pokusila o dorážku Kaltounková, jenže Tabačková měla balónek pod kontrolou.

39:01
    Aneta ledlová naběhla do brankářky, rozhodčí však nechali ve hře pokračovat, Klára Seroiszková ale nedokázala přehodit ležící gólmanku.

38:31
    Po delší době se přerušuje hra, to když nahození od levého mantinelu Tabačková pro jistotu udržela.

38:09
    Kaltounková vyzvala protihráčku k souboji jeden na jednoho u levého mantinelu. Avšak neuspěla.

37:36
    Po chybě slovenské hráčky se do velké šance dostala Patricie Škorpíková, která pro změnu úplně promáchla.

36:50
    Je vidět, že domácím hráčkám evidentně ubývají síly, i přesto ale nadále dokáží odolávat tlaku soupeřek.

36:00
    Hráčky dnes rozhodně nehrají v rukavikách, přesto však v rámci pravidel. V průběhu zápasu ještě nebylo k vidění ani jedno vyloučení.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 19. Nemčeková (Šimnová), 30. Veličková (Nemčeková, Šimnová) – 42. Křížová (Seroiszková, Ledlová)

Slovensko: Tabačková – Gáborčíková, Pravlíková, Turscányová, Štrbáková, Žitňanská, Dzurinová, Šulíková, Záborská – Staroňová, Veličková Rašková, Kolcunová – Vršková, Hájniková, Záňová – Dobošová, Suráková, Pacová – Nemčeková, Šimnová, Leskovjanská – Gauríková, Kochanová.
    Česko: Zechovská – Seroiszková, Herzigová, Radová, Němcová, Martinů, Držmíšková, Zedníková, Rejlová – Horálková, Kaltounková, Manhartová – Kubínová, Patočková, Ledlová – Kvasničková, Přibylová, Škorpíková – Křížová, Palová, Halbrštátová.

Rozhodčí: Armitstead, Dziwenka