Německo – Rumunsko 4:2 (kon.) | Španělsko – Francie 4:1 (kon.)
Německo
4:2 (1:2)
Rumunsko
Čtvrtek 27.06.2019, 18:00 • Renato Dall'Ara (Boloňa) • Mistrovství Evropy U21 • Semifinále

Utkání nám skončilo a my jsme se už dozvěděli prvního finalistu tohoto šampionátu. Stal se jim celek z Německa, který svůj semifinálový zápas dokázal vyhrát poměrem 4:2 a zároveň otočil nepříznivý stav z prvního poločasu. Dnes jsme sledovali hned tři dvougólové střelce. Za Německo se dvakrát trefil Gian-Luca Waldschmidt a Nadiem Amiri a za Rumuny vsítil dvě branky už v prvním poločase George Puşcaş. Utkání by se dalo rozdělit do dvou odlišných poločasů. V prvním kralovali Rumuni a také se zaslouženě dostali do vedení. Druhý poločas už patřil německým barvám a díky třem proměněným standardním situacím se Die Mannschaft raduje z postupu do finále.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na vás zase příště. Na počtenou! (20:06:34)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:7.

90+6

90+6
    Žlutou kartu dostává Tudor Baluța (Rumunsko).
    90+4. Nadiem AMIRI - 4:2

90+4
    Německo právě vstřelilo branku!
    Přímý kop po faulu Alece Pașcana rozehrál NADIEM AMIRI skvěle a počtvrté v utkání rozvlnil síť za Raduem. Němci díky další standardní situaci zpečetili svůj postup do finále Mistrovství Evropy do jednadvaceti let. 4:2.

90+4
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Robin Koch.

90+2
    Alec Pașcanu stáhl nabíhajícího Nmechu a jelikož byl posledním hráčem Rumunska, tak inkasoval červenou kartu.

90+1
    Nastavovat se bude 5 minut.
    90. Gian-Luca WALDSCHMIDT - 3:2

90
    Německo udeřilo z parádně rozehraného přímého kopu. GIAN-LUCA WALDSCHMIDT dostal na nohu postrčený míč a přízemní a zároveň tvrdou střelou otřel míč o tyč a poté už se spěchal radovat se svými spoluhráči. Tohle je zřejmě rozhodující moment utkání. 3:2. Asistence: Nadiem Amiri.

89
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Arne Maier.

88
    Němci budou mít k dispozici přímý kop z parádní pozice. Uvidíme, jak s ním za pár chvil naloží.

88
    Žlutou kartu dostává Alec Pașcanu (Rumunsko).

87
    Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Adrian Petre.

86
    Nmecha si parádně dokázal zpracovat dlouhý centr a zjevil se úplně sám před brankářem Raduem. V zakončení ale neuvěřitelně selhal a zřejmě i s přispěním drnu bránu přestřelil asi o pět metrů.

84
    Puşcaş se po několika minutách opět připomněl a zaběhl si za obranu. K zakončení se kanonýr Rumunska protlačit nedokázal.

83
    Obrovská šance Německa! Amiri se protáhl po levé straně až před brankáře. Následně se míč odrazil do ideální pozice pro Waldschmidta, jemuž ale zakončení nesedlo a téměř odkrytou bránu netrefil.

82
    Nmecha připravil střeleckou pozici pro Dahouda. Střední záložník Německa ale břevno o dost čísel minul.

Daniel Fekets

Branky: 21. Amiri, 51. Waldschmidt (pen.), 90. Waldschmidt (Amiri), 90+4. Amiri – 27. Puşcaş (pen.), 44. Puşcaş (Ivan)

Karty:   26. Baumgartl (GER), 47. Tah (GER) – 36. Ivan (RUM), 50. Hagi (RUM), 88. Pașcanu (RUM), 90+6. T. Baluța (RUM)   90+2. Pașcanu (RUM)

Německo: Nübel – Klostermann, Tah (C), Baumgartl, Mittelstädt – M. Eggestein (89. Maier) – Neuhaus (79. Nmecha), Dahoud (90+4. Koch), Öztunali – Waldschmidt, Amiri.
    Náhradníci: Schubert, F. Müller – Nmecha, Richter, J. Eggestein, Anton, Serdar, Uduokhai, Koch, Maier, Löwen.

Rumunsko: Radu (C) – Manea, Nedelcearu, Pașcanu, Ștefan – Cicaldau (69. Ciobanu), T. Baluța – Man, Hagi, Ivan (55. Coman) – Puşcaş (87. Petre).
    Náhradníci: Vlad, Căbuz – Boboc, Coman, Petre, Grigore, Dragomir, Ghiță, Nedelcu, Rus, Olaru, Ciobanu.

Rozhodčí: Grinfeld – Yarkoni, Hassan (všichni Izrael)