Česko U15 – Velká Británie 5:1 (kon.) | Kanada East – Kanada West 2:3 (kon.) | Velká Británie – Slovensko 0:11 (kon.)
Kanada West – Česko U16 11:4 (kon.) | Česko U15 – Kanada East 2:9 (kon.)
konec
Kanada West
11:4 (2:1, 5:2, 4:1)
Česko U16
Sobota 29.06.2019, 18:00 • Zimní Stadion Česká Třebová • Světový pohár - junioři U16
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
  Dobrý den všem fanouškům a fanynkám hokejbalu! Dnes jsou na programu poslední zápasy skupin a my se společně podíváme na šlágr dne Kanada West – Česko U16. Kanadský celek bude velký favorit, ovšem Česko jim může pěkně zavařit.
   
  Kanada West jde za vítězstvím v turnaji. V tomto utkání budou chtít být jako jejich krajani z Eastu, ti totiž Čechy porazili 4:2. Kanadu West čeká ranní zápas s Kanadou East. Tam se takřka rozhodne kdo poputuje do finále, oběma týmum však stačí remíza. Postrachem obrany bude určitě kapitán Roulette.
   
  Česko U16 bude muset bojovat ze všech sil. Pokud by se jim podařilo porazit Kanadu, šance na finále by asi ještě možné byly, ovšem opravdu minimální. Jejich soupeř z Westu dnes hraje ranní zápas proti Eastu, zatímco český výběr má celý den volno a čeká je zápas právě až v 19:00 s Kanadou West.
   
  Před začátkem utkání je tu menší ocenění a přání k narozeninám. Ty totiž včera oslavil rozhodčí Matěj Pleško.
   
  Úvodní sestavy:

  Kanada West: Willcott (Plowman) – Neil, Teasdale, Louie, McGowan, Hancock, Ball, Wetshaver, Valerio – Roulette (C), Pasternak, Hoekstra, Fontaine, Svarich, Waldie, Hyland, Sandboe, Bal, Pooni, Goodbranson, Weihs

  Česko U16: Křemenák (Skalický) – Hálek (C), Jizba, Hnyk, Kovařík, Molnár, Maule, Svoboda, Mikl – Hroch, Novotný, Šťastný, Zíka, Kubica, Lhota, Vohralík, Taufer, Dostál, Rakovský, Chovanec

  Rozhodčí: Jevgenyj Danylec, Matěj Pleško.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:03
  Úvodní buly zápasu vyhrál český tým, který si ihned vybojoval přesilovou hru.
   
  00:12
  Vyloučení v týmu Česko U16 (Svarich – 2 min., podražení).
   
  00:22
  U branky českého týmu nadcházelo vhazování po pravé straně. To vyhrál tým Kanady West a vzápětí pálil od modré Roulette, jeho pokus však skvěle vyrazil Křemenák.
   
  01:19
  Česko kombinovalo v útočném pásmu. Do dvou střel po sobě se od modré čáry opřel Miroslav Hálek, ani jedna však k brankáři neprošla.
   
  02:07
  Nepřesná přihrávka ze strany Česka, Kanada se tak směle osvobozuje.
   
  02:34
  Domácí v plném počtu.
   
  03:21
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Je tu první branka! Westhaver si naběhl za obranku, odtamtud poté našel volného BENA FONTAINA, a ten z velké blízkosti prostřelil Křemenáka mezi nohy.
  03:21 FONTAINE - 1:0
   
  03:55
  Vyloučení v týmu Kanada West (Neill – 2 min., sekání).
   
  04:25
  Český tým měl obrovský tlak na bránu Kanady, jenže pokus z hokejky Molnára a Hrocha, do branky nezaplul.
   
  05:10
  Češi si velmi dobře přihrávali, Kanada nestačila vypýchnout puk. Do střely z levé strany se opřel Radim Dostál, Willcott ale zaklapl betony.
   
  06:04
  Domácí v plném počtu.
   
  06:34
  Roulette vybojoval míček ve středovém pásmu, poté s ním došel až před branku, kde dokázal přihrát na druhou stranu. Technický pokus Pasternaka ale Křemenák vychytal.
   
  07:17
  Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Je vyrovnáno!! Česko dostalo Kanadu pod tlak. Novotný společně s Tauferem nemohli přijít na kloub, jak brankáře Kanady prostřelit. Míček se poté dostal na hokejku TOMÁŠE LHOTY, a ten umístil střelu k pravé tyči.
  07:17 LHOTA - 1:1
   
  08:14
  Po vyrovnávací brance tlak Česka neustál. Kanada se znovu musela bránit, tu nakonec podržel dalším zákrokem Willcott.
   
  08:20
  Vyloučení v týmu Česko U16 (Zíka – 2 min., podražení).
   
  09:05
  Kanadští hráči se špatně domluvili v útočném pásmu, díky tomu se Češi osvobodili.
   
  09:22
  Po výhozu z pásma přišel rychlý protiútok z pravé strany, ránu Hoekstra od modré Křemenák vyrazil.
   
  09:45
  Vyloučení v týmu Kanada West (Hoekstra – 2 min., sekání).
   
  10:16
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Kanada zúročila hru 4 na 4 a dostává se do vedení. EVAN WALDIE zkusil střelu z mezi kruží, míček nakonec prolétl pod rukou Křemenáka.
  10:16 WALDIE - 2:1
   
  11:36
  Pro Česko tu byla krátká přesilová hra, Chovanec posunul balónek na Taufera, jeho pokus ale skončil pouze na betonu brankáře.
   
  13:08
  Kanadský kapitán Roulette prokličkoval kolem dvou hráčů, následně dokázal zakončit, míček Křemenákovi ale z výstroje vypadl a málem z toho byla nechtěná vlastní branka.
   
  13:45
  Češi se přesunuli do útočného pásma, následným kombinacím se museli domácí pouze bránit.
   
  14:22
  V poslední minutě první třetiny přišel rýchlý útok Kanady, Valerio posunul z pravé strany Bala do dobré pozice pro zakončení, jeho pokus ale Křemenák sevřel do výstroje.
   
  15:00
  První třetina skončila.
   
  První třetina je u konce, k vidění byly dvě branky. Jako první úděřili Kanaďané, ti se do vedení dostali už ve třetí minutě. Češi měli k dispozici tři přesilové hry, jenže ani jednu využít nedokázali. Po mnoha šancích se i český tým dočkal a bylo srovnáno. Následná hra 4 na 4 vyhovovala spíše Kanadě, jelikož se opět dostala do vedení.
   
  15:01
  Začala druhá třetina.
   
  15:01
  Vyloučení v týmu Česko U16 (Jizba – 2 min., nedovolené bránění).
   
  15:45
  Český tým se ubránil tlaku Kanady, Mikl dokázal vyhodit z pásma.
   
  16:35
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Kanada nakonec využívá přesilovou hru a dostává se do dvou brankového vedení. BEN FONTAINE střílel z levé strany, jeho ránu brankář nejdříve vyrazil, na dorážku již ale nestačil.
  16:35 FONTAINE - 3:1
   
  17:13
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Tak to byla rychlovka! Po vhazování ve středu pásma, převzal míček na hokejku Hyland, ten na levé straně našel kapitána CONNORA ROULETTA, který pohotově zakončil.
  17:13 ROULETTE - 4:1
   
  17:15
  Střídání v týmu Česko U16: ze hřiště odchází Křemenák, přichází Skalický.
   
  17:27
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Český tým sice vystřídal brankáře, jenže Skalický se v brance ani neohřál a ihned inkasuje. O individuální akci se postaral MASON SVARICH.
  17:27 SVARICH - 5:1
   
  17:55
  Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Jedna minuta a tři branky! To nyní mohla vidět Třebovská aréna. Na pravé straně nastalo buly, které zvítězil Taufer, ihned z první střílel TOMÁŠ LHOTA, jeho rána zapadla za záda brankáře.
  17:55 LHOTA - 5:2
   
  18:50
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! To je třetina! Odbyla teprve třetí minuta a k vidění je už čtvrtá branka Kanady, dohromady šestá. Skalický se nestačil přemýstit, do polo odkryté sítě zakončoval KJELT SANDBOE.
  18:50 SANDBOE - 6:2
   
  19:14
  Vyloučení v týmu Česko U16 (Hroch – 2 min., vysoká hůl).
   
  19:32
  Druhá třetina nepřinesla prostor pro klidnou hru, jelikož co třicet sekund, to gól.
   
  19:44
  Rory Neill hledal vepředu rychlého Rouletta, jeho nához ale nezastihl, tudíž je tu zakázané uvolnění.
   
  21:07
  Kanadská přesilovka dostala český tým velmi pod tlak, Rory Neill posunul balónek na již připraveného Rouletta, jeho rána z první však branku pouze míjela.
   
  21:16
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! A další gól Westu! Waldie dnes válí v asistencích, zatímco BEN FONTAINE v gólech, dává totiž Hattrick. FONTAINE střílel před modrou čárou, jeho pokus nakonec zaplul mezi tři tyče.
  21:16 FONTAINE - 7:2
   
  22:48
  Český výběr se musel opět bránit náporu Kanady, z levého rohu přilétla nečekaná přihrávka před branku, Westhaver branku naštěstí míjel.
   
  24:37
  Po delší době se Češi dostali do zakončení, od modré to nejdříve zkusil Kubica, jeho štiplavou střelu však brankář vyrazil. S dorážkou si též poradil.
   
  25:12
  Vyloučení v týmu Česko U16 (Westhaver – 2 min., sekání).
   
  26:00
  Václav Kovařík si našel ideální místo pro střelu, ale znovu ji vyrazil brankář Willcott.
   
  26:11
  Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Po vyřažení střely, se k míčku dostal za bránou Rakovský, před branku si výborně naběhl VÁCLAV KOVAŘÍK, tudíž ho předešlá neproměněná střela nemusí mrzet!
  26:11 KOVAŘÍK - 7:3
   
  26:55
  Radim Dostál utekl po levé straně obraně Kanady, jeho následné zakončení bekhendem si však Willcott pohlídal.
   
  27:29
  Český tým vyhrál vhazování ve středovém pásmu, poté však přišel odpal do pásma Kanady, ani jeden z hráčů však balónek nezastihl.
   
  29:00
  Hráči Westu tvrdě tlačili český výběr, nakonec přišlo zakázané uvolnění, vhazovat se bude u branky Česka.
   
  29:30
  Matyáš Jizba zkoušel forhendem překvapit Willcotta, ten ale Čechy bude trápit nadále, nyní ho vychytal lapačkou.
   
  30:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Druhá gólová třetina je za námi. Úvod třetiny byl doslova neuvěřitelný, padlo až pět branek z toho čtyři do české sítě. Hlavní kouč Česka střídal brankáře, jenže ihned po vystřídaní výběr inkasoval. Kanada poté vstřelila na 7:2, na to ale Češi rychle odpoveděli a ukončili tuto třetinu poměrem 7:3.
   
  30:01
  Začala třetí třetina.
   
  30:09
  Třetí část začala, Connor Roulette ihned převzal míček ve středovém pásmu a začal kličkovat, stopku mu na poslední chvíli vystavil Lukáš Novotný.
   
  31:00
  Kanada se dostala do úniku 2 na 1, Svarich nakonec nepřihrál na druhou stranu a zakončoval individuálně, jeho pokus mu vychytal Skalický.
   
  31:09
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Po ubráněném úniku Kanady je tu další branka! McGowan po vyhraném buly přihrál OWENU WEIHSOVI, a ten z beprostřední blízkosti prostřelil Skalického mezi nohy.
  31:09 WEIHS - 8:3
   
  32:21
  Dostál hledal zpoza branky Jizbu, tomu ale do přihrávky vlétl Shaan Bal a rázem bylo po akci.
   
  32:38
  Vyloučení v týmu Kanada West (Roulette – 10 minut osobní trest, nesportovní chování).
   
  33:16
  Pasternak se snažil ve středovém pásmu poslat do útoku Fontaina, přihrávka však byla nepřesná.
   
  34:43
  Kjelt Sandboe bojoval v levém rohu v blízkosti české branky, Šimon Hnyk ho naštěstí k ničemu nepustil.
   
  35:23
  Vyloučení v týmu Kanada West (Sandboe – 2 min., sekání).
   
  36:22
  Česko znovu dostalo Kanadu pod tlak, Hálek to zkoušel z nápřahu od modré, střelu mu však zblokoval Bal.
   
  37:01
  Tomáš Lhota chyboval v útočném pásmu, míček si poté převzal Svarich a unikl obráncům, jeho pokus forhendem Skalický vychytal.
   
  37:23
  Domácí v plném počtu.
   
  38:58
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Devátý gól Kanady je na světě! Waldie to udělal perfektně, když posunul míček na úplně volného a připraveného BRETTA HYLANDA, který tvrdou ránou z první propálil Skalického.
  38:58 HYLAND - 9:3
   
  39:31
  Vyloučení v týmu Česko U16 (Chovanec – 2 min., vysoká hůl).
   
  40:00
  Vohralík chtěl posunout míček na naběhlého Jizbu, přihrávku však překazil jeden z obránců.
   
  40:05
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Česko bohužel dostává desatou branku! po nepřesné přihrávce nadešla střela Teasdala, tu ale Skalický vyrazil. Na dorážku EVANA WALDIEHO už byl krátký.
  40:05 WALDIE - 10:3
   
  41:33
  Tým Kanada West právě vstřelil branku! Po desáté brance je tu ihned další. Pasternak prošel kolem jednoho z obránců a následně posunul balónek na BRETTA HYLANDA, který si již se Skalickým poradil.
  41:33 HYLAND - 11:3
   
  42:36
  Marek Hroch to zkoušel po pravé straně, jenže stopku a zároveň obrání o míček mu vystavil Rory Neill.
   
  42:54
  Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Po Hrochově neúspěšném proklouznutí přišla akce ze středového pásma. O střelu od modré se pokusil RADIM DOSTÁL, míček nakonec zapadl za brankářovi záda.
  42:54 DOSTÁL - 11:4
   
  44:48
  Kanada už utkání pouze dohrává a drží míček na své polovině.
   
  Konec zápasu.
   
  Je konec. Utkání bylo ze strany Česka poměrně dobré, vše rozhodla gólová smršť Kanady na začátku druhé třetiny. Od té doby se již Česko nemohlo dostat do utkání a Kanada West si náskok pohlídala.
   
  Hráčem utkání za český tým byl zvolen Tomáš Lhota. Za Kanadu West střelec Hattricku Ben Fontaine.
   
  To je z mé strany vše, děkuji Vám za pozornost a u dalšího zápasu Světového poháru na viděnou. (19:36:30)

  Gerard Filip

  Branky a nahrávky: 4. Fontaine (Westhaver), 11. Waldie (Fontaine), 17. Fontaine (Waldie), 18. Roulette (Hyland, Pasternak), 18. Svarich, 19. Sandboe (Pooni), 22. Fontaine (Waldie), 32. Weihs (McGowan, Goodbrandson), 39. Hyland (Waldie), 41. Waldie (Teasdale, Hancock), 42. Hyland (Pasternak, Hoekstra) – 8. Lhota (Novotný, Taufer), 18. Lhota (Taufer, Novotný), 27. Kovařík (Rakovský), 43. Dostál


  Kanada West: Willcott (Plowman) – Neil, Teasdale, Louie, McGowan, Hancock, Ball, Wetshaver, Valerio – Roulette (C), Pasternak, Hoekstra, Fontaine, Svarich, Waldie, Hyland, Sandboe, Bal, Pooni, Goodbranson, Weihs
  Česko U16: Křemenák (Skalický) – Hálek (C), Jizba, Hnyk, Kovařík, Molnár, Maule, Svoboda, Mikl – Hroch, Novotný, Šťastný, Zíka, Kubica, Lhota, Vohralík, Taufer, Dostál, Rakovský, Chovanec

  Rozhodčí: Jevgenyj Danylec, Matěj Pleško