Srbsko – V. Británie 81:55 (kon.) | Španělsko – Francie 86:66 (kon.)
Neděle 07.07.2019, 17:30Mistrovství Evropy žen • O 3.–4. místo

Úspěšnost střelby za dva body 50% – 52,78 %
    Úspěšnost střelby za tři body 39,13 % – 10 %
    Úspěšnost trestných hodů 73,92 % – 84,62 %

Jen sedmnáct sekund byl v tomto zápase vyrovnaný stav, jinak 39 minut a 43 vteřin vedl tým Srbska. Srbské reprezentantky vyhrávají tento zápas, a tak končí na ME na třetí pozici. (19:10:41)

Srbsko v zápase ME žen v basketbale vyhrává nad Velkou Británií 81:55, a tak končí na šampionátu na třetím místě. Velká Británie tento zápas nezvládla podle představ, a tak končí na nepopulární čtvrté pozici.

Od první do poslední minuty byl tým vedený jako domácí lepší a celý zápas kontroloval hru, díky čemuž vyhrává.

Konec zápasu. (81:55)

39:54
    Sonja Petrovičová dává koš za dva body, utkání končí. (81:55)

39:29
    Rachael Vanderwalová dává koš za dva body. Zápas se blíží ke svému konci. (79:55)

39:02
    Maja Skoričová proměnila dva trestné hody. Srbsko přidává další body. (79:53)

38:45
    Chantelle Handyová to vzala na sebe, dostala se k hodu za tři body, který dokázala proměnit. (77:53)

37:48
    Temi Fagbenleová proměnila ze dvou trestných hodů jen jeden. (77:50)

37:19
    Nevena Jovanovičová dává koš za tři body, Srbsko navyšuje své vedení. (77:49)

36:38
    Maja Skoričová dává koš za tři body. (74:49)

36:17
    Temi Fagbenleová proměnila oba trestné hody. (71:49)

36:10
    Karlie Samuelsonová faulovala, dva trestné hody pro Srbsko. Petrovičová proměnila oba pokusy. (71:47)

35:52
    Rachael Vanderwalová dává koš za dva body, Velká Británie se nyní prosazuje. (69:47)

35:13
    Leedhamová to zkoušela za tři body, její pokus končí mimo koš. Nepovedená rána. (69:45)

35:00
    Dostáváme se do posledních pěti minut zápasu, ve kterém vede Srbsko celkem jednoznačně. (69:45)

34:38
    Další dva hody pro Britky. Karlie Samuelsonová proměnila oba. (69:45)

34:30
    Skoričová faulovala, dva trestné hody pro Velkou Británii. Karlie Samuelsonová proměnila oba pokusy. (69:43)

34:06
    Maja Skoričová dává koš za dva body. (69:41)

33:47
    Temi Fagbenleová dává koš za dva body, stav zápasu tak snižuje, nicméně Srbsko kontroluje hru. (67:41)

33:27
    Maja Skoričová to zkoušela z výborné pozice u koše, její hod však postrádal přesnost. (67:39)

Jan Prošek

Srbsko: Butulijaová, Cadová, Crvendakičová, Miličová, Stanacevová, Brooksová, Dabavičová, Jovanovičová, Milijkovičová, Petrovičová, Skoričová, Stankovičová
    Velká Británie: Fagbenleová, Greenová, Jonesová, Samuelsonová, Simpsonová, Campbellová, Collinsová, Handyová, Leedhamová, Monakanaová, Shawová, Vanderwalová
    Čtvrtiny: 25:16, 15:17, 21:6, 20:16