Larsenová, Stockmanová – Hermannová, Sluková 2:1 (kon.)
17 21 15
Hermannová, Sluková
1
21 16 10
Pátek 19.07.2019, 16:50 • Court 1, Espinho (POR) • World Tour 4* – Espinho (ženy) • Osmifinále

Barbora Hermannová s Markétou Slukovou se v portugalském Espinhu mezi nejlepší osmičku neprobojovaly. V osmifinále nestačily na zámořskou dvojici Larsenová, Stockmanová.

Češky vstoupily do zápasu skvěle. V úvodním setu nepustily Hermannová se Slukovou soupeřky ani jednou do vedení, naopak ve druhé části odskočily do náskoku a s klidem si došly pro první dějství. Druhá sada ale byla v režii Američanek. Hned v úvod přišla nevydařená série české dvojice a čtyřbodovou ztrátu už se nepodařilo do konce setu dohnat. Také tiebreak si Larsenová se Stockmanovou podmanily. Tříbodové vedení ještě v závěru navýšily a po obratu postoupily do čtvrtfinále. (17:43:38)

Konec zápasu

15:10
    Američanky jsou ve čtvrtfinále! Servis Hermannová skončil pouze v síti a české jedničky v Espinhu končí.

14:10
    Ještě jedna korekce skóre. Hermannová práskla do servisu a přinutila Stockmanovou k úderu do autu.

14:9
    O snížení se postarala útokem Barbora Hermannová. První mečbol je pryč.

14:8
    Hned šest mečbolů pro americkou dvojici. Hermannová po vysoké nahrávce smečovala jen do pásky.

13:8
    Právě Markéta Sluková se postavila na podání. Larsenová ale byla v útoku opět neomylná.

12:8
    Česká dvojice se snaží, co to jen jde. Úder Slukové skončil o pásku u soupeřek.

12:7
    Američanky míří do čtvrtfinále. O další bod se postarala útokem o blok Stockmanová.

11:7
    Larsenová na podání, ale Sluková ještě přesným útokem vydřela naději.

11:6
    Ale Američanky už mají postup na dosah. Stockmanová zasmečovala přesně do dvorce.

10:6
    Po servisu Kelley Larsenové přihrávala opět Hermannová, které se podařilo zaútočit.

10:5
    A už to je o pět bodů. Hermannová schytala eso.

9:5
    Česká dvojice se ale nemůže ubránit. Hermannová sice zatlačila servisem, ale poté se nechala vytlouct.

8:5
    Hermannová zvládla přihrávku a poté smečovala ideálně do diagonály.

8:4
    Američanky si hlídají svůj náskok. Sluková chybovala servisem do autu.

7:4
    Češky se ale nevzdávají. Po servisu Larsenové se prosadila útokem po lajně Hermannová.

7:3
    Ani oddechový čas nezabral a s českým týmem to nevypadá nejlépe. Již sedmý bod zajistila soupeřkám nepřesným útokem Hermannová.