Švýcarsko – Česko 2:6 (kon.) | Česko – Švýcarsko 5:2 (kon.)
konec
Švýcarsko
2:6 (2:5, 0:1)
Česko
Sobota 03.08.2019, 10:50 • Asiago, Itálie • ME v inline hokeji U16
Partner:
   
  Česká reprezentační šestnáctka zvládla i svůj čtvrtý zápas ve skupině, od prvních minut měla utkání ve svých rukou a nakonec vítězí rozdílem čtyř branek. Češi půjdou do večerního semifinále z první pozice a mohou se v něm opět setkat se Švýcarskem. (12:02:27)
   
  Konec zápasu.
   
  39:53
  Helikar nebyl daleko od druhého gólu přes celé hřiště! Knuchel s velkými potížemi puk vyrazil, poté ještě mohli Češi skórovat z dorážky.
   
  39:09
  Šimek našel nahrávkou vzduchem přes brankoviště soupeře na pravé straně volného Hanáka, ten ale nastřelil hráče před sebou.
   
  37:58
  Švýcaři jen vyhodili puk obloučkem těsně pod stropem haly k české brance a na chvíli se osvobozují od tlaku.
   
  37:04
  Čeští reprezentanti hrají s velkým klidem, po většinu času drží puk na svých hokejkách.
   
  36:24
  Švýcaři mohli jít do rychlého útoku, ale nepovedl se jim přechod přes střední část hřiště, kde jim kotouč Češi rychle sebrali.
   
  35:54
  Oddechový čas pro domácí.
   
  35:54
  Koudelka dostal puk zadovkou od spoluhráče na polovině hřiště, i když byl jako poslední, dovolil si poměrně riskantní stahovačku, které mu vyšla a poté zápěstím napálil švýcarského brankáře do masky.
   
  34:26
  Koudelka si vzal puk na hokejku u vlastní brány a zkoušel to individuálně, s jeho zakončením z levého kruhu si švýcarský gólman poradil.
   
  33:14
  Kuchařův pokus z poloviny hřiště Knuchel vyrazil za bránu, Švýcaři chtěli jít do rychlého brejku, ale nedostali se s pukem ani za vlastní polovinu.
   
  32:19
  Abazajův nástřel z poloviny hřiště se snažil zužitkovat před bránou číhající Svozil, ale neuspěl.
   
  31:40
  Vyloučení v týmu Švýcarsko (Liam Sopa – 2 min, sekání).
   
  31:03
  Helikar nahrál z pravé strany na zadní tyč volnému Koudelkovi, tomu už stačilo jen nastavit hokejku a uklidit puk do odkryté části branky, jenže nastřelil pouze tyčku!
   
  30:13
  Plos nastřelil na levé straně před sebou stojícího Villigera, ten se ujal puku a rychle se hnal do útoku, v tísni však nedokázal na dlouhou hokejku ideálně zakončit.
   
  29:26
  Hanák předvedl dvě stahovačky na levé straně, jeho střela skončila ale pouze na betonech Knuchela.
   
  28:46
  Švýcaři jsou zformovaní v obranném čtverci a českým hráčům se přes ně nedaří dostat ke střele.
   
  26:20
  Česko právě vstřelilo branku!
  JAKUB KOUDELKA smekl pomyslný klobouk před Macasem, jenž ho parádně našel volného na levé straně a on už mohl v poklidu poslat kotouč do brány. Asistence: Matyáš Macas.
   
  25:11
  Před švýcarskou bránou clonil Kuchař, toho chtěl využít svou ranou Šimek, brankář ale dokázal zasáhnout betonem.
  Branky a nahrávky: 12. Schriber (Sopa), 15. Schriber (Bay) – 3. Šimek (Kuchař), 5. Koudelka (Plos), 13. Kuchař (Šimek), 17. Koudelka (Macas), 20. Helikar, 27. Koudelka (Macas)


  Švýcarsko: Dueggelin (22. Knuchel) – Ramuz, Sopa, Bay, Kraettli, W. Von Rohr, Hinder, Widmer, Peter, Schriber, Greuter, L. Von Rohr, Villiger.
  Česko: Málek (Chlouda) – Helikar (A), Plos (C), Abazaj, Zapletal, Kuchař, Šimek, Macas, Koudelka, Ramert (A), Gerych, Hanák, Svozil.