Karlsruher SC – Dynamo Drážďany 4:2 (kon.) | Hannover – Regensburg 1:1 (kon.)
Karlsruher SC
4:2 (1:1)
SG Dynamo Drážďany
Sobota 03.08.2019, 13:002. německá Bundesliga • 2. kolo

Máme za sebou utkání druhého kola 2. Bundesligy, v němž Karlsruher zdolal na domácím hřišti Drážďany v poměru 4:2. Do vedení se přitom dostali hosté, když ve druhé nastavené minutě první půle skóroval Sascha Horvath. Jenže domácí ještě do hvizdu stihli srovnat, hned za minutu vsítil branku hlavičkou z rohového kopu Philipp Hofmann. Hráči Karlsruheru převrátili vývoj utkání na svou stranu po hodině hry, kdy si centr z levé strany do vlastní sítě smolně srazil Dženis Burnić. O sedm minut později to bylo už o dvě branky, to se podruhé v zápase prosadil ranou k bližší tyči Philipp Hofmann. Dokonce do třígólového vedení se dokázal nováček soutěže dostat, když skvěle provedený brejk zakončil úspěšně střídající Manuel Stiefler. V poslední minutě základní hrací doby se Drážďanům alespoň podařilo snížit, do prázdné brány uklízel balón po přihrávce Horvatha Moussa Koné. Domácí vstoupili do začátku sezóny parádně, i ve druhém utkání si připsali vítězství. To soupeř má přesně opačnou formu, tedy dvě porážky.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:09:55)

90+4

90+3
    Poslední šanci utkání si vypracoval Patrick Möschl, ve velkém záklonu ovšem trefil pouze gólmana.

90+2
    A hosté ještě nebezpečně koušou. Po přetaženém centru z rohového kopu napálil balón nad bránu Bariş Atik.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
    90. Moussa KONÉ - 4:2

90
    Drážďany právě vstřelily branku!
    Tak nakonec ještě přichází snížení! Horvath ačkoli běžel sám na bránu se nezachoval jako sobec a přihrál MOUSSOVI KONÉMU, který bez problémů poslal míč do prázdné brány.

89
    Marvin Pourie si počkal na Ehlersa, to ale neměl dělat, neboť ho obránce dokázal obrat o kulatý nesmysl.

88
    Drážďany sice kombinují s balónem na kopačkách, už ale jakoby vzdaly snahu alespoň na snížení.

86
    Rychle rozehraný přímý kop, jímž chtěl Marc Lorenz překvapit z brány vystoupivšího Brolla. Ten ale zacouval a míč nakonec vyrazil.

85
    Domácí hráči nyní pořádně přitvrdili. Po skluzu Marvina Wanitzeka nyní zůstal na zemi ležet Moussa Koné.

84
    Linus Wahlqvist byl v hlavičkovém souboji trefen loktem a zdá se hodně otřesený.

82
    Takový náskok už fotbalisté Karlsruheru určitě nepromrhají. Po výhře nad Wehenem tedy získají tři body i v zápase s Drážďanami.
    80. Manuel STIEFLER - 4:1

80
    Karlsruhe právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! Carlson v brejku skvěle nahrál MANUELU STIEFLETOVI, jenž v tváří v tvář gólmanovi nezaváhal.

78
    Philipp Hofmann byl zahnaný do rohu přesto dokázal přihrát na střed Lorenzovi, jehož slabá rána sotva doletěla k brankáři.

77
    Střídání v týmu Karlsruher SC: ze hřiště odchází Lukas Grozurek, přichází Manuel Stiefler.
    Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Patrick Ebert, přichází Florian Ballas.

76
    Jenže kompaktní obrana domácích dělá soupeři obrovský problém. Čitelnou nahrávku Eberta vystihl Damian Rossbach.

75
    Hráči Karsruheru už se pochopitelně příliš dopředu nepohrnou. To DrážĎany musí přidat, pokud si chtějí ze zápasu odnést alespoň bod.

Milan Huppert

Branky: 45+3. P. Hofmann, 60. Burnić (vla.), 67. P. Hofmann, 80. Stiefler – 45+2. Horvath, 90. Koné

Karty:   44. Müller (DRE), 56. Burnić (DRE)

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:14.
    Karlsruher SC: Uphoff – Thiede, Gordon, Pisot (C), Rossbach – Fröde – Grozurek (77. Stiefler), Wanitzek, Lorenz – P. Hofmann, Pourie.
    Náhradníci: Gersbeck – Carlson, Djuricin, Groiss, Fink, Choi, Kother, Stiefler, Kobald.

SG Dynamo Drážďany: Broll – Wahlqvist, Ehlers, Müller (C) – Horvath, Nikolaou, Burnić (72. Koné), Möschl – Ebert (77. Ballas), Taferner – Atik.
    Náhradníci: Boss – Atılgan, Ballas, Hamalainen, Klingenburg, Kreuzer, Ch. Löwe, Röser, Koné.

Rozhodčí: Willenborg – Thielert, Schwengers