Finsko – Kanada 0:6 (kon.) | Rusko – USA 6:2 (kon.) | Česko – Švýcarsko 4:3 (4:3 po s.n.)
Slovensko – Švédsko 2:3 (kon.)
konec
Rusko
6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
USA
Pondělí 05.08.2019, 15:30 • Zimní stadion Piešťany • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
   
  Skupina B nabídne parádní podívanou, hned úvodní den přitom může výrazně napovědět o vývoji tabulky. Největšími favority na postup budou Američané, Rusové a Švédové, všechny tři celky se během minulého ročníku dostaly až do semifinále.
   
  Američané stejně jako každý rok nepřivezli nejsilnější možnou sestavu, ale i tak se mají diváci v Piešťanech na co těšit. USA sice v generálce podlehly Česku 1:3, ale i tak budou patřit k hlavním aspirantům na finále. I když naposledy, ještě tehdejší Memoriál Ivana Hlinky, vyhrály v roce 2003. Historicky nejúspěšnější zemí je přitom Kanada s dvaadvaceti triumfy.
   
  Rusové během minulého ročníku sehráli s Američany bitvu o bronz, během které nakonec zvítězili těsně 5:4. Teď se oba celky střetnou hned na úvod a odstartují boje v piešťanské skupině. Duel začne v 15 hodin a 30 minut.
   
  Úvodní sestavy:

  Rusko: Askarov (Motorygin) – Grušnikov, Chajka (A), Kirsanov, Kuzmin, Muchamadullin, Steklov, Zotov – Averšin, Burujanov, Didkovskij – Guščin, Chusnutdinov (C), Pašin – Ponomarjov, Ryčkov, Šumilin – Trinejev, Tjutnev, Zlodejev (A) – Zugan.

  USA: Hogg (Purcell) – Bushy, Ellis, Gagne, Kaiser, Ma, Kempf, Ratzlaff (C) – Bantle, Beck, Biondi – Estapa (A), Gaffney, Hanas – Hayes, Kelly, Kirwan – Samoskevich, Shlaine, Schoen – Williams..
   
  Dobrý den, ještě jednou vás vítám u prvního utkání piešťanské skupiny Hlinka Gretzky Cupu 2019. Postaví se proti sobě hokejisté USA v tmavě modrých dresech s červeným pruhem ve spodní části trikotu a hráči ruské Sborné, kteří oblékli bílé dresy s červenými kalhotami.
   
  Po obou hymnách následuje úvodní buly. Jelikož je zimní stadion staršího data výstavby, akustika by mohla oběma celkům pomoct k co nejlepším výkonům.
   
  Přednost v brance dostaly obě "jedničky". Jak Jaroslav Askarov na straně Sborné, tak Louden Hogg v brance USA mají na dresu právě číslo 1. Už si navíc upravují led ve svém brankovišti. Můžeme začít!
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:10
  Icing Američanů. Hra se přesune do ruského útočného pásma.
   
  00:13
  Borci v modrých dresech zvládli buly a ženou se do ofenzivy.
   
  00:25
  Tak to bylo velmi rychlé. Po necelých třiceti minutách uvidíme první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici poputuje jeden z ruských hráčů.
   
  00:29
  Vyloučení v týmu Rusko (Daniil Guščin – 2 min., podrážení).
   
  00:45
  Rusové okamžitě posílají kotouč za do svého útočného pásma. Američané budou muset začít stavět tlak před Askarovem od začátku.
   
  01:20
  To se jim ale příliš nedaří, ometání kotouče o mantinel zatím nepřineslo větší úspěch.
   
  02:00
  Útočné komando Spojených států už se rovná ke střele, zatím se k ní nedostalo.
   
  02:29
  Sborná první přesilovku soupeře přečkala.
   
  02:41
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Ne však její následný dozvuk. Američané pokračovali v obléhání svého útočného pásma a JAKE RATZLAFF se štěstím dotlačil svůj pokus za Askarovova záda. Stačila mu k tomu přesná střela z levého kruhu pro vhazování, ruský gólman sice zasáhl, ale puk zastavil až za brankovou čarou. Rozhodčí situaci viděl dobře a okamžitě gól uznal. Asistence: Avery Hayes, Ryan Kirwan.
  02:41 Jake RATZLAFF - 0:1
   
  03:00
  Sborná nevypadá brankou zaskočeně, okamžitě se žene směrem k Hoggově bráně.
   
  03:30
  Američané ale vypadají o dost živěji. Avery Hayes teď jen těsně nedostal přihrávku na levý kruh, odkrývala se před ním dobrá střelecká pozice. Nakonec zůstala nevyužita.
   
  04:40
  Bogdan Trinejev nadělal americké obraně četné problémy. Nejdřív se dral do úniku, který ještě zadáci zvládli v kooperaci zastavit. Pak už se dostal šikovný útočník ke střele zleva, Hogg byl připraven.
   
  05:20
  Hra se přelévá ze strany na stranu, ale větší šancí bylo doposud k vidění pramálo.
   
  05:40
  Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středovém kruhu.
   
  05:52
  Nahození udržel v útočném pásmu Artem Shlaine jen chvíli, vzápětí Spojené státy o kotouč přišly.
   
  06:24
  Dobrá příležitost Pavla Tjutneva neskončila ani střeleckým pokusem ve statistikách. Do rány dobře zaklekl Kempf.
   
  07:07
  Alexandr Pašin měl na hokejce vyrovnání. Využil totiž zaváhání americké obrany a dostal se nikým nehlídaný ke střele z pravého kruhu. Hogg vytasil beton a puk vyrazil mimo tři tyče.
   
  08:00
  Kotouč znovu na hokejkách hráčů v modrých dresech. Rusové ale působí daleko důsledněji ve forčekingu a rozehrávka dělá Američanům mnohem větší problémy než v úvodních minutách zápasu.
   
  08:40
  Střela Maa byla zblokována ještě dřív, než stačila ohrozit bránu.
   
  08:54
  Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Didkovskij – 2 min., sekání).
   
  09:09
  Dobrá akce Chusnutdinova, který se po rychlém brejku dostal k ráně z otočky. Gólman USA připraven, kotouč navíc vyrazil na hokejky svých spoluhráčů.
   
  09:49
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  A založil akci, která po tlaku v útočném pásmu končí gólem. BLAKE BIONDI se prodral z pravé strany před branku, kde bekhendem zkusil pozornost Askarova. Ruský gólman sice nechal beton na ledě, ale puk se odrazil jen zpátky k útočníkovi USA. Asistence: Ben Schoen.
  09:49 Blake BIONDI - 0:2
   
  10:08
  Vyloučení v týmu Rusko (Daniil Kuzmin – 2 min., krosček).
   
  10:10
  Rusové se z předchozí gólové situace nepoučili, na trestnou lavici putuje po zbytečném zákroku Kuzmin.
   
  10:57
  Hayes dlouho operoval z kotoučem na pravé straně, až se rozhodl vypálit. Askarov i přesto, že byl v obležení protihráčů, puk uschoval do své lapačky.
   
  11:21
  Jake Ratzlaff a jeho rána napřáhem od modré čáry! Askarov zkrotil puk až nadvakrát, což se nelíbilo jednomu z ruských zadáků. Ten měl menší roztržku s jedním z dotírajících protihráčů, který podle něj atakoval gólmana Sborné.
   
  11:40
  Cross Hanas nebezpečně schoval svou střelu z mezikruží a ruský brankář vytěsnil puk jen s velkými potížemi.
   
  12:08
  Tentokrát Rusové americký tlak přečkali. Hraje se ve stejném počtu bruslařů na obou stranách.
   
  12:56
  Spojené státy ale pokračují v tlaku a další střelu do statistik přidal Donald Kempf. Od modré čáry ale nevypálil dostatečně tvrdě, aby nadělal Askarovovi nějaké vrásky na čele.
   
  13:06
  Ty mu nadělal o pár chvil později spíš spoluhráč Bogdan Trinejev (Rusko), který inkasuje další dvě minuty pro Sbornou za hákování
   
  13:09
  Vyloučení v týmu USA (Blake Biondi – 2 min., nedovolené bránění).
   
  13:20
  Střela Chajky z vrcholu třetiny byla zblokována. Hogg nemusel zasahovat.
   
  13:43
  Po výpadu stejného hráče o chvíli později už ale ano. Americký gólman vypadá prozatím velmi jistě, kotouč přidržel až do hvizdu sudího.
   
  13:45
  Hned po buly pálil Didkovskij, který chtěl odčinit své předchozí vyloučení, ale Hogg zasáhl a přidržel kotouč na rameni i v krkolomné pozici
   
  14:03
  Zakázané uvolnění Spojených států amerických.
   
  14:35
  Alexandr Pašin dostal výbornou križnou přihrávku přes celou šířku pásma, ale v kritickém momentu ho vychytal přesouvající se Louden Hogg. Fantastickým zákrokem zneškodnil doposud největší šanci Ruska. Vzápětí navíc dostal puk před prázdnou bránu Bogdan Trinejev, ale trefit poskakující pas nedokázal a Sborná tak končí i tentokrát bez vstřelené branky.
   
  15:32
  Vyloučení v týmu USA (David Ma – 2 min., držení).
   
  15:35
  Ruský sílící tlak teď podpoří první klasická dvouminutová přesilovka 5 na 4. Vyloučen byl David Ma za držení hokejky.
   
  15:53
  Kirsanov od modré čáry napral vší silou puk jen do zadního plexiskla.
   
  16:05
  Ve stejných šlépějích se vydal o pár chvil později Alexandr Pašin. Zadní mantinel teď dostal pořádně zabrat.
   
  16:30
  Američané se osvobozují.
   
  17:06
  Alexandr Pašin byl ve velmi dobré pozici, najel si v plné rychlosti na střelu, ale i on z vrcholu kruhu minul zařízení.
   
  17:20
  Pavel Tjutnev připravil dobrou pozici pro Ilju Ryčkova, který v pádu jen těsně nedokázal zakončit přesně. Hogg už klouzal mimo branku, ale nakonec udržel čisté konto.
  17:20 Obrovská šance Ryčkova
   
  17:32
  Spojené státy jsou kompletní.
   
  18:10
  Diváci zatím příliš aktivní nejsou, ale o to hezčí je v Piešťanech k vidění hokej. Oba celky odehrály první třetiny ve vysokém tempu, dá se očekávat, že minimálně Rusové ještě přidají.
   
  19:00
  Ivan Didkovskij se šikovně prodíral skrz americkou obranu a možná byl nakonec i lehce faulován. Rozhodčí se rozhodl zákrok nepotrestat a tak se poslední minuta zřejmě dohraje v pěti bruslařích na každé straně.
   
  19:10
  Zakázané uvolnění v podání USA.
   
  19:36
  Aktivní Biondi vyslal ještě jeden pozdrav směrem k Askarovovi, který byl během posledních minut v minimálním zápřahu. Ruský gólman zůstal pozorný a puk raději schoval ve výstroji až do přerušení.
   
  19:48
  Vasilij Ponomarjov mohl přece jen ještě potrestat nedůslednost americké obrany, nakonec se však změna skóre nekoná. Nejprve zastavil pokus ruského šikuly z pravé strany gólman Hogg a podruhé vnitřní strana levé tyče, která puk nečekaně poslala zpátky do hry. Ruská střídačka jen nevěřícně kroutí hlavou.
  19:48 Tyčka Vasilije Ponormarjova
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  První třetina nabídla pořádně atraktivní podívanou. Šancí bylo na obou stranách mraky, ale využívali je jen Američané. Jmenovitě se prosadil ve třetí minutě Jake Ratzlaff a v polovině první části Blake Biondi. Americké vedení viselo následně na vlásku, rychlé výpady Sborné zastavoval s vypětím všech sil Louden Hogg, který předvedl bezchybný výkon. V závěru třetiny mu pomohla tyčka.
   
  Prostřední dvacetiminutovka začne v 16:21.
   
  Statistiky první třetiny Rusko – USA:

  Střely na bránu: 10:12.
  Přesilové hry: 0/2 – 1/4.
  Vhazování: 9 (43 %) – 12 (57 %)
   
  Vše je připraveno ke startu druhé dvacetiminutovky.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:02
  Američané vyhráli první buly druhé třetiny.
   
  20:12
  Jejich ofenzivní snažení ale příliš dlouho netrvalo. U kotouče je Sborná.
   
  20:49
  Cross Hanas dobře zapracoval s kotoučem, když ladně projel přes střední pásmo a nakonec vyslal zpoza bránícího hráče nebezpečnou ránu ke vzdálenější tyči. Puk jen těsně minul bránu.
   
  21:24
  Tečovaná rána Muchamadullina málem vymazala nulu Hogga, americký gólman nakonec ale nemusel zasahovat. Puk mezi tři tyče nezamířil.
   
  21:58
  Američané se snaží o rychlou kombinaci, ale prozatím se jim nedaří projít přes obranný val soupeře.
   
  22:31
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Teď navíc obránci Spojených států trestuhodně zapomněli na ALEXANDRA PAŠINA. Hráč takového formátu nabídnutou příležitost, kdy na několik okamžiků zůstal v ideální střelecké pozici sám proti Hoggovi, využil a amerického gólmana propálil ranou zápěstím. Sborná snižuje.
  22:31 Alexandr PAŠIN - 1:2
   
  23:08
  Ofsajd Američanů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
   
  23:19
  Nahození Ratzlaffa nenašlo adresáta, Rusové zakládají útok zpoza vlastní brány.
   
  24:00
  Osobní souboje nabývají na intenzitě. U mantinelů se odehrávají velké bitvy, žádný z týmů nechce zbytečně ztratit kotouč.
   
  24:32
  Tanner Kelly se prodral po pravé straně až ke střele, jeho pokusu ale chyběla razance. Askarov si s ní bez potíží poradil.
   
  25:00
  Kirill Kirsanov vypálil od modré čáry, ale orazítkoval pouze zadní mantinel.
   
  25:54
  Na druhé straně se vyznamenal Askarov, který zmenšil střelecký úhel Shlainemu natolik, že mu znemožnil slibnou střeleckou příležitost. Důležitý zákrok ruského brankáře.
   
  26:04
  Biondi vlétl do předbrankového prostoru hodně agresivně a dostal se hned ke dvěma dorážkám. Askarov následně reklamoval sekání do ruky poté, co se vrhl proti kotouči. Maskovaný muž si nakonec s oběma pokusy amerického útočníka, který už se dnes jednou prosadil, poradil.
  26:04 Biondiho nájezd do ruského brankoviště.
   
  26:24
  Na druhé straně musel jen o chvíli později zasahovat i Hogg. Na ledě začíná přibývat strkanic a menších potyček. Hráči jsou do sebe zaklínění v podstatě po každém přerušení.
   
  26:32
  Kirwanovi utekl kotouč a nahodil ho do útočného pásma až napodruhé. Ofsajd!
   
  26:45
  Souboj čísel 22 vyzněl mnohem lépe pro Chusnutdinova, který si našel Williamse. Americký forvard v době hitu koukal na kotouč, a proto byl po srážce viditelně otřesený.
   
  27:19
  Postavení mimo hru i na straně Sborné.
   
  27:36
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Je vyrovnáno. ALEXANDR PAŠIN střílí svou druhou branku v utkání a maže americké vedení z první třetiny. Už to vypadalo, že po odvážném výletu v útočném pásmu ztratí kotouč, ale ten se mu odrazil zpět od jedné z bruslí bránícího hráče. Ruský sniper následně bekhendem okamžitě vystřelil na bránu a propasíroval puk mezi betony Hogga. Asistence: Daniil Chajka.
  27:36 Alexandr PAŠIN - 2:2
   
  28:02
  Další potyčka tentokrát v ruském obranném pásmu. Vylučovat se ani tentokrát nebude, i když na technické body by Sborná jednoznačně vyhrála.
   
  28:32
  Rusové jsou jako polití živou vodou, Američanům naopak v posledních minutách schází jejich pověstná dravost.
   
  28:50
  Rána Williamse byla zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu Američanů.
   
  29:15
  Kaiser se teď trochu zbytečně zbavil kotouče ve vlastním obranném pásmu, navíc málem trefil jednoho ze spoluhráčů stojícího u mantinelu. Ten se nakonec před odrážejícím se pukem stačil skrčit.
   
  29:45
  Ponomarjov nalezl Guščina během rychlého brejku Sborné, ale druhému jmenovanému utekl v zásadní chvíli puk a o příležitost přišel.
   
  30:31
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Hokejisté v bílých dresech ve druhé třetině jednoznačně dominují a otáčejí skóre zápasu. Opět zaspala obrana USA, čehož využil PAVEL TJUTNEV a dostal se do úniku. Tváří v tvář Hoggovi zvolil kličku do forhendu a nemýlil se.
  30:31 Pavel TJUTNEV - 3:2
   
  31:20
  Burujanov a jeho další nebezpečný pokus na přední tyč z levé strany, výborný Hoggův zákrok ramenem!
   
  31:39
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Pro amerického gólmana je tato třetina zlým snem. Po výborném výkonu v první části nechytá špatně, ale obránci většinu akcí zaspávají. Právě proto se ho teď snažil dlouho utěšovat Alex Gagne, leč zřejmě neúspěšně. Po střílené přihrávce Didkovskije přidal čtvrtý gól Sborné BOGDAN TRINEJEV, který ani nevěděl, že puk bruslí tečoval do branky. Rozhodčí byl pozorný a střelce označil správně. Asistence: Ivan Didkovskij a Dmitrij Zlodejev.
  31:39 Bogdan TRINEJEV - 4:2
   
  32:40
  Hra plyne bez náznaku šancí, Američané se snaží vzpamatovat ze série čtyř obdržených branek.
   
  32:58
  Pomoc by jim k tomu mohla i následná komerční přestávka.
   
  33:11
  Rusové pokračují v obléhání útočného pásma. Ke střele se ale zatím nedostali.
   
  33:42
  Přízemní ránu Maa nestačil nikdo ze spoluhráčů tečovat, i když měla právě na kontakt s další hokejkou ideální parametry. Nakonec puk navíc zamířil pouze do zadního mantinelu.
   
  34:34
  Těžkopádný souboj za Askarovovou bránou nakonec ustáli lépe Američané, kteří se snaží po delší době udržet v ofenzivě déle než jedno střídání.
   
  35:00
  Ani tentokrát se jim to nepovede, Sborná brání velmi pečlivě.
   
  35:14
  Vyloučení v týmu USA (Mark Estapa – 2 min., podrážení).
   
  35:18
  Teď navíc přichází pro Američany další velká komplikace, vyloučen je Mark Estapa na dvě minuty za podrážení.
   
  35:32
  Dělovka Muchamadullina byla zblokována jedním z bránících útočníků USA. Američané se pak následně díky obětavosti a tygřímu skoku po kotouči osvobodili.
   
  36:00
  Další bomba Muchamadullina. Tentokrát už musel zasahovat Hogg, který vyrazil puk do zadního plexiskla.
   
  36:40
  Spojené státy vyhazují kotouč přes všechny čáry.
   
  36:52
  Vyloučení v týmu USA (Artem Shlaine – 2 min., příliš mnoho hráčů).
   
  37:11
  Chajkovu ránu vyrazil Hogg betonem mimo tři tyče!
   
  37:14
  Američané už jsou ve čtyřech, Rusové mají k dispozici ještě téměř dvě minuty přesilovky 5 na 4.
   
  37:53
  Ale tohle už je pro USA pořádná komplikace. Vyloučit se nechává kapitán amerického celku Jake Ratzlaff (USA) a oslabení 3 na 5 z pohledu střídačky dál k hlavnímu dějišti hry v následujících dvou minutách bude trvat minutu.
   
  38:00
  Muchamadullin vyslal nápřehem dělobuch, který už polovina diváků viděla v bráně, ale Hogg máchl lapačkou a puk v ní uschoval až do přerušení. Efektní i efektivní zákrok amerického gólmana!
   
  38:52
  Američané opět hrají ve čtyřech, Rusové mají k dispozici další minutu přesilovky 5 na 4.
   
  39:32
  Do přečíslení 2 na 1 se dostal Jack Williams s Ryanem Beckem. První jmenovaný vzal tíhu okamžiku na sebe a vypálil zápěstím ze stojné nohy. Askarov se ohlížel, jestli mu puk mezi betony nepropadl až za brankovou čáru, ale nestačilo se tak.
   
  39:53
  Spojené státy americké jsou kompletní.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Prostřední dějství nabídlo jednoznačnou dominanci Ruska. Těžko odhadnout, jestli Sborná jen zaspala první část, nebo jestli Američané po třech slepených brankách mezi 28. a 32. minutou psychicky nestrádali. Jisté je jediné – díky přečkaným přesilovkám soupeře v závěru třetiny budou mít stále Američané v poslední třetině šanci na zvrat.
   
  Statistiky první a druhé třetiny Rusko – USA:

  Střely na bránu: 21:18 (11:6).
  Přesilové hry: 0/5 – 1/4.
  Vhazování: 18 (42 %) – 25 (58 %)
   
  Třetí třetina začne přibližně v 17:15.
   
  Poslední třetina začne za minutku. Oba celky už se připravují na vhazování.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:02
  Američané potvrdili vysokou úspěšnost během vhazování a znovu získávají kotouč.
   
  40:20
  Teď začínají okupovat své útočné pásmo, ale nedaří se jim zklidnit kotouč na hokejkách.
   
  41:00
  Rusové nevystřídali úplně ideálně a Spojené státy se o to déle udržely u kotouče v útočném pásmu. Ke střele se ale stále střely zpoza oceánu nedostali.
   
  41:40
  Hoggovi projel kotouč za brankou pod hokejkou, ale vypomohli mu obránci.
   
  42:01
  Vhazovat se bude před Askarovem, který zkrotil neposednou ránu z pravé strany.
   
  42:07
  Ratzlaff se s ničím nepáral a po dalším vyhraném buly Američanů ihned, co obdržel kotouč, vypálil. Ruský gólman vyrazil kotouč do ochranné sítě.
   
  42:10
  Shlaine znovu vystřelil ihned po buly. Askarov znovu zůstal pozorný a ukryl kotouč. Spojené státy zlepšily svůj pohyb, ale Sborná zatím pečlivě brání.
   
  42:59
  Šakir Muchamadullin vjel do útočného pásma a podařilo se mu podržet kotouč až do té doby, než přijeli spoluhráči ze střídačky. Vše skončilo střelou Guščina z otočky, která jen těsně minula zařízení.
   
  43:30
  O chvíli později Hogga prověřila tečovaná rána Ryčkova. Nakonec ale americký gólman zasahovat nemusel.
   
  44:00
  Rusové zůstali dlouhé vteřiny v tlaku a pálili ze všech možných pozic. Defenziva zámořského celku prozatím situaci ustála.
   
  44:50
  Estapa se šikovně natlačil z pravé strany před Askarova, ale ruský gólman jeho zakončení vytáhl betonem mimo tři tyče.
   
  45:20
  Hayes vypálil od modré čáry a Askarov předvedl ukázkový provaz, kterým puk vytlačil betonem mimo tři tyče. Ruský gólman nedělá v brankovišti zbytečné pohyby navíc, ale když je potřeba, ukáže svou mrštnost.
   
  45:40
  Icing Spojených států amerických.
   
  45:50
  Steklov vyslal z vrcholu třetiny nepříjemnou ránu, kterou zkrotily až Hoggovy betony. Puk pak ještě chvíli poskakoval kolem brankové čáry, ale nakonec si to zamířil pouze kolem levé tyče.
   
  46:08
  Kirwan prověřil na druhé straně lapačku Askarova. Ruský gólman ukázkovým semaforem přerušil hru.
   
  46:49
  Schoen byl osekáván ze všech stran, přesto dovezl kotouč do útočného pásma. Američané obléhají nejcitlivější území Sborné.
   
  47:18
  Už to vypadalo, že hokejisté v bílých dresech ujedou do brejku. Nakonec se ale poloprázdným stadionem rozezvučela píšťalka sudího – ofsajd.
   
  47:40
  Američanům se krátí čas a prozatím jim chybí potřebná přesnost i myšlenka. Jejich soupeři si zároveň dávají velký pozor, aby se nedopustili zbytečného vyloučení.
   
  48:08
  Icing Ruska, hra se přesune před Jaroslava Askarova.
   
  48:26
  Ellisovo střílené nahození od modré čáry nemohlo nadělat ruskému brankáři žádné potíže, i tak Askarov pečlivě sledoval puk během jeho cesty mimo tři tyče po zásahu betonu.
   
  48:49
  Následuje komerční přestávka a taktické pokyny pro obě mužstva.
   
  48:51
  Tentokrát byli úspěšnější na vhazování Rusové a míří do své útočné třetiny.
   
  49:10
  Pobyt v cílové destinaci ale nebyl tak dlouhý, jak by si přáli. Kotouč se aktuálně přelévá z hokejky na hokejky.
   
  49:52
  Zlodejev z úhlu vyzkoušel pozornost Hogga u pravé tyče. Americký gólman obstál.
   
  50:10
  Stejnou myšlenku měl před chvílí i Didkovskij, ale Hogg se přesouvá od tyče k tyči bleskurychle, takže zamezil cestě v kotouči za brankovou čáru i tentokrát.
   
  50:27
  Rána Williamse byla zblokována do ochranné sítě. Američané získali útočné pásmo.
   
  50:55
  Kelly našel dobře rozjetého Williamse, ale ten dnes zkrátka nemá štěstí. Opět mu přitom nechybělo moc, tečovaný puk jeho hokejkou zamířil těsně vedle pravé tyče do zadního mantinelu.
   
  51:07
  Další zblokovaná rána Američanů do ochranné sítě.
   
  51:34
  Tjutnev se nečekaně prodral americkou obranou až k Hoggovi, který mu musel vyjetím zmenšit střelecký úhel. Ruský forvard následně zkusil nahrát puk před prázdnou bránu, ale tam byli nejrychleji hokejisté v modrých dresech.
   
  52:17
  Dannil Chajka (Rusko) zlikvidoval tvrdým hitem u mantinelu ve středním pásmu Hanase a půjde si odpočinout na dvě minuty mimo led.
   
  52:35
  Askarov byl u první přesilovkové střely USA pozorný. Puk ukryl do své výstroje.
  52:35 Závar před ruskou brankou v podání Biondiho a Hanase
   
  52:59
  Sborná se osvobozuje nejlepším možným způsobem. Vyhození zpoza Askarovovy brány zamířilo přesně na Hogga, který musel puk zastavit a přidržet, kvůli forčekujícím hráčům, až do přerušení.
   
  53:22
  Spojené státy jsou zpět v útočném pásmu.
   
  53:38
  Dělovka Ratzlaffa od modré čáry pouze orazítkovala zadní mantinel.
   
  53:47
  Následně se Rusové osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.
   
  54:17
  Chajka je na ledě, Sborná hraje v plném počtu.
   
  54:36
  Nahození Gagneho nebylo samo o sobě nijak nepříjemné, ale jelikož před Askarovem přejel jeden z útočících hráčů, měl ruský gólman ztíženou situaci. I tak ji zvládl nakonec na výbornou.
   
  54:36
  Oba celky mají čas na krátkou taktickou poradu – komerční přestávka.
   
  54:38
  Ma zkusil rychlou střelu z vrcholu třetiny, Askarov ji, překvapivě hokejkou, vyrazil mimo tři tyče.
   
  55:04
  Spojené státy se snaží udržet v útočném pásmu, ale Sborná se prozatím dobře brání.
   
  55:34
  Rusové byli nachytáni v postavení mimo hru. Následně jejich dlouhou poradu u střídačky musel ukončit rázným gestem až jeden ze sudích.
   
  55:47
  Další americké nahození úspěch nepřineslo, hokejisté v bílých dresech se naučili souboje za svou brankou dohrávat poctivě.
   
  56:24
  Ratzlaff opět jen nahodil kotouč, který žádný z jeho spoluhráčů nezískal.
   
  56:50
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A možná i proto nakonec tři minuty před koncem ukončil americké naděje na vyrovnání NIKITA BURUJANOV. Obtočil se kolem obránce a bekhendem nechytatelně poslal kotouč ke vzdálenější, pravé tyčce, na což Hogg nestačil reagovat. Asistence: Jeremej Šumilin.
  56:50 Nikita BURUJANOV - 5:2
   
  57:20
  Američané hrají bez brankáře!
   
  57:40
  Spojené státy byly sice vyhnány až před svou prázdnou branku, ale pořád udržují kotouč na svých hokejkách.
   
  58:29
  Strkanice v ruském brankovišti se obejde bez trestů. Američané zůstávají na ledě v šesti bruslařích s odkrytou bránou.
   
  58:50
  Icing se pískat nebude, Schoen musí hodně rychle spěchat do obranného pásma.
   
  59:10
  Až neskutečný obranný zákrok Kellyho, který se ležící na ledě obtočil s hokejkou kolem své osy a vypíchl jednomu z Rusů puk. Sborná směřovala k šesté brance.
   
  59:37
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Té se nakonec Američané stejně nevyvarovali. Do prázdné brány poslal kotouč DANIIL GUŠČIN.
  59:37 Daniil GUŠČIN - 6:2
   
  59:40
  Buly ve středovém kruhu vyhrály Spojené státy.
   
  59:53
  A následovaly dvě dobré střely, proti nimž musel zakončit Askarov. Hra je přerušena, bude se vhazovat po pravici ruského gólmana.
   
  59:59
  Zápas ukončí souboj v rohu mantinelu, už se nic nestane.
   
  Konec zápasu.
   
  Ačkoliv to tak během první třetiny vůbec nevypadalo, Sborná nakonec dokráčela k pohodlnému vítězství 6:2. Američané nedokázali odpovědět na druhé dějství, v němž inkasovali hned čtyři branky. První body do tabulky si tak připisuje výběr Ruska.
   
  Nejlepší hráči prvního zápasu skupiny B Hlinka Gretzky Cupu

  Spojené státy americké – Jake Ratzlaff
  Rusko – Alexandr Pašin
   
  Statistiky zápasu Rusko – USA:

  Střely na bránu: 27:33.
  Přesilové hry: 0/5 – 1/5.
  Vhazování: 29 (44 %) – 36 (55 %)
   
  Průběžná tabulka skupiny B tak vypadá takto:

  1. Rusko – 3 body (6:2)
  2. Švédsko – 0 bodů (0:0)
  3. Slovensko – 0 bodů (0:0)
  4. USA – 0 bodů (2:6)
   
  Ode mě je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u některého dalšího utkání Hlinka Gretzky Cupu na shledanou! (18:01:27)

  KR

  Branky a nahrávky: 23. Pašin, 28. Pašin (Chajka), 31. Tjutnev, 32. Trinejev (Didkovskij, Zlodejev), 57. Burujanov (Šumilin), 60. Guščin – 3. Ratzlaff (Hayes, Kirwan), 10. Biondi (Schoen)


  Rusko: Askarov (Motorygin) – Grušnikov, Chajka (A), Kirsanov, Kuzmin, Muchamadullin, Steklov, Zotov – Averšin, Burujanov, Didkovskij – Guščin, Chusnutdinov (C), Pašin – Ponomarjov, Ryčkov, Šumilin – Trinejev, Tjutnev, Zlodejev (A) – Zugan.
  USA: Hogg (Purcell) – Bushy, Ellis, Gagne, Kaiser, Ma, Kempf, Ratzlaff (C) – Bantle, Beck, Biondi – Estapa (A), Gaffney, Hanas – Hayes, Kelly, Kirwan – Samoskevich, Shlaine, Schoen – Williams.

  Rozhodčí: Konc st., Stano – Konc ml., Gegáň