Finsko – Kanada 0:6 (kon.) | Rusko – USA 6:2 (kon.) | Česko – Švýcarsko 4:3 (4:3 po s.n.)
Slovensko – Švédsko 2:3 (kon.)
konec
Rusko
6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
USA
Pondělí 05.08.2019, 15:30 • Zimní stadion Piešťany • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B
Partner:
  59:37 Daniil GUŠČIN - 6:2
   
  59:37
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Té se nakonec Američané stejně nevyvarovali. Do prázdné brány poslal kotouč DANIIL GUŠČIN.
   
  57:20
  Američané hrají bez brankáře!
  56:50 Nikita BURUJANOV - 5:2
   
  56:50
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A možná i proto nakonec tři minuty před koncem ukončil americké naděje na vyrovnání NIKITA BURUJANOV. Obtočil se kolem obránce a bekhendem nechytatelně poslal kotouč ke vzdálenější, pravé tyčce, na což Hogg nestačil reagovat. Asistence: Jeremej Šumilin.
  52:35 Závar před ruskou brankou v podání Biondiho a Hanase
   
  52:17
  Dannil Chajka (Rusko) zlikvidoval tvrdým hitem u mantinelu ve středním pásmu Hanase a půjde si odpočinout na dvě minuty mimo led.
   
  45:50
  Steklov vyslal z vrcholu třetiny nepříjemnou ránu, kterou zkrotily až Hoggovy betony. Puk pak ještě chvíli poskakoval kolem brankové čáry, ale nakonec si to zamířil pouze kolem levé tyče.
   
  44:50
  Estapa se šikovně natlačil z pravé strany před Askarova, ale ruský gólman jeho zakončení vytáhl betonem mimo tři tyče.
   
  39:32
  Do přečíslení 2 na 1 se dostal Jack Williams s Ryanem Beckem. První jmenovaný vzal tíhu okamžiku na sebe a vypálil zápěstím ze stojné nohy. Askarov se ohlížel, jestli mu puk mezi betony nepropadl až za brankovou čáru, ale nestačilo se tak.
   
  38:00
  Muchamadullin vyslal nápřehem dělobuch, který už polovina diváků viděla v bráně, ale Hogg máchl lapačkou a puk v ní uschoval až do přerušení. Efektní i efektivní zákrok amerického gólmana!
   
  37:53
  Ale tohle už je pro USA pořádná komplikace. Vyloučit se nechává kapitán amerického celku Jake Ratzlaff (USA) a oslabení 3 na 5 z pohledu střídačky dál k hlavnímu dějišti hry v následujících dvou minutách bude trvat minutu.
   
  37:11
  Chajkovu ránu vyrazil Hogg betonem mimo tři tyče!
   
  36:52
  Vyloučení v týmu USA (Artem Shlaine – 2 min., příliš mnoho hráčů).
   
  35:14
  Vyloučení v týmu USA (Mark Estapa – 2 min., podrážení).
  31:39 Bogdan TRINEJEV - 4:2
   
  31:39
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Pro amerického gólmana je tato třetina zlým snem. Po výborném výkonu v první části nechytá špatně, ale obránci většinu akcí zaspávají. Právě proto se ho teď snažil dlouho utěšovat Alex Gagne, leč zřejmě neúspěšně. Po střílené přihrávce Didkovskije přidal čtvrtý gól Sborné BOGDAN TRINEJEV, který ani nevěděl, že puk bruslí tečoval do branky. Rozhodčí byl pozorný a střelce označil správně. Asistence: Ivan Didkovskij a Dmitrij Zlodejev.
   
  31:20
  Burujanov a jeho další nebezpečný pokus na přední tyč z levé strany, výborný Hoggův zákrok ramenem!
  30:31 Pavel TJUTNEV - 3:2
   
  30:31
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Hokejisté v bílých dresech ve druhé třetině jednoznačně dominují a otáčejí skóre zápasu. Opět zaspala obrana USA, čehož využil PAVEL TJUTNEV a dostal se do úniku. Tváří v tvář Hoggovi zvolil kličku do forhendu a nemýlil se.
  27:36 Alexandr PAŠIN - 2:2
   
  27:36
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Je vyrovnáno. ALEXANDR PAŠIN střílí svou druhou branku v utkání a maže americké vedení z první třetiny. Už to vypadalo, že po odvážném výletu v útočném pásmu ztratí kotouč, ale ten se mu odrazil zpět od jedné z bruslí bránícího hráče. Ruský sniper následně bekhendem okamžitě vystřelil na bránu a propasíroval puk mezi betony Hogga. Asistence: Daniil Chajka.
  26:04 Biondiho nájezd do ruského brankoviště.
   
  26:04
  Biondi vlétl do předbrankového prostoru hodně agresivně a dostal se hned ke dvěma dorážkám. Askarov následně reklamoval sekání do ruky poté, co se vrhl proti kotouči. Maskovaný muž si nakonec s oběma pokusy amerického útočníka, který už se dnes jednou prosadil, poradil.
  22:31 Alexandr PAŠIN - 1:2
   
  22:31
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Teď navíc obránci Spojených států trestuhodně zapomněli na ALEXANDRA PAŠINA. Hráč takového formátu nabídnutou příležitost, kdy na několik okamžiků zůstal v ideální střelecké pozici sám proti Hoggovi, využil a amerického gólmana propálil ranou zápěstím. Sborná snižuje.
  19:48 Tyčka Vasilije Ponormarjova
   
  19:48
  Vasilij Ponomarjov mohl přece jen ještě potrestat nedůslednost americké obrany, nakonec se však změna skóre nekoná. Nejprve zastavil pokus ruského šikuly z pravé strany gólman Hogg a podruhé vnitřní strana levé tyče, která puk nečekaně poslala zpátky do hry. Ruská střídačka jen nevěřícně kroutí hlavou.
  17:20 Obrovská šance Ryčkova
   
  17:20
  Pavel Tjutnev připravil dobrou pozici pro Ilju Ryčkova, který v pádu jen těsně nedokázal zakončit přesně. Hogg už klouzal mimo branku, ale nakonec udržel čisté konto.
   
  15:32
  Vyloučení v týmu USA (David Ma – 2 min., držení).
   
  14:35
  Alexandr Pašin dostal výbornou križnou přihrávku přes celou šířku pásma, ale v kritickém momentu ho vychytal přesouvající se Louden Hogg. Fantastickým zákrokem zneškodnil doposud největší šanci Ruska. Vzápětí navíc dostal puk před prázdnou bránu Bogdan Trinejev, ale trefit poskakující pas nedokázal a Sborná tak končí i tentokrát bez vstřelené branky.
   
  13:09
  Vyloučení v týmu USA (Blake Biondi – 2 min., nedovolené bránění).
   
  13:06
  Ty mu nadělal o pár chvil později spíš spoluhráč Bogdan Trinejev (Rusko), který inkasuje další dvě minuty pro Sbornou za hákování
   
  10:08
  Vyloučení v týmu Rusko (Daniil Kuzmin – 2 min., krosček).
  09:49 Blake BIONDI - 0:2
   
  09:49
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  A založil akci, která po tlaku v útočném pásmu končí gólem. BLAKE BIONDI se prodral z pravé strany před branku, kde bekhendem zkusil pozornost Askarova. Ruský gólman sice nechal beton na ledě, ale puk se odrazil jen zpátky k útočníkovi USA. Asistence: Ben Schoen.
   
  08:54
  Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Didkovskij – 2 min., sekání).
   
  07:07
  Alexandr Pašin měl na hokejce vyrovnání. Využil totiž zaváhání americké obrany a dostal se nikým nehlídaný ke střele z pravého kruhu. Hogg vytasil beton a puk vyrazil mimo tři tyče.
  02:41 Jake RATZLAFF - 0:1
   
  02:41
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Ne však její následný dozvuk. Američané pokračovali v obléhání svého útočného pásma a JAKE RATZLAFF se štěstím dotlačil svůj pokus za Askarovova záda. Stačila mu k tomu přesná střela z levého kruhu pro vhazování, ruský gólman sice zasáhl, ale puk zastavil až za brankovou čarou. Rozhodčí situaci viděl dobře a okamžitě gól uznal. Asistence: Avery Hayes, Ryan Kirwan.
   
  00:29
  Vyloučení v týmu Rusko (Daniil Guščin – 2 min., podrážení).

  KR

  Branky a nahrávky: 23. Pašin, 28. Pašin (Chajka), 31. Tjutnev, 32. Trinejev (Didkovskij, Zlodejev), 57. Burujanov (Šumilin), 60. Guščin – 3. Ratzlaff (Hayes, Kirwan), 10. Biondi (Schoen)


  Rusko: Askarov (Motorygin) – Grušnikov, Chajka (A), Kirsanov, Kuzmin, Muchamadullin, Steklov, Zotov – Averšin, Burujanov, Didkovskij – Guščin, Chusnutdinov (C), Pašin – Ponomarjov, Ryčkov, Šumilin – Trinejev, Tjutnev, Zlodejev (A) – Zugan.
  USA: Hogg (Purcell) – Bushy, Ellis, Gagne, Kaiser, Ma, Kempf, Ratzlaff (C) – Bantle, Beck, Biondi – Estapa (A), Gaffney, Hanas – Hayes, Kelly, Kirwan – Samoskevich, Shlaine, Schoen – Williams.

  Rozhodčí: Konc st., Stano – Konc ml., Gegáň