Kanada – Švýcarsko 8:0 (kon.) | Švédsko – Rusko 0:3 (kon.) | Česko – Finsko 1:5 (kon.)
Slovensko – USA 3:4 (po pr.)
konec
Kanada
8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Švýcarsko
Úterý 06.08.2019, 15:30 • Zimní stadion města Břeclavi, Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A
Partner:
  51:08 Will CUYLLE - 8:0
   
  51:08
  Kanada právě vstřelila branku!
  Švýcaři na dnešní zápas nebudou rádi vzpomínat. Razantní trefa Williho Cuylleho do pravé šibenice švýcarské branky skončila až v síti, Kanada tak vede nad Švýcary už 8:0! Asistence: Seth Jarvis, Jérémie Poirier.
  48:14 Hendrix LAPIERRE - 7:0
   
  48:14
  Kanada právě vstřelila branku!
  Další gól ve švýcarské brance! Cole Perfetti z levého křídla našel na ose hřiště úplně volného HENDRIXE LAPIERREHO, který parádní dělovkou z první poslal puk pod víko. Pro asistujícího hráče se jedná už o čtvrtý bod v dnešním utkání. Asistence: Cole Perfetti.
  39:12 Justin SOURDIF - 6:0
   
  39:12
  Kanada právě vstřelila branku!
  Tak to je neskutečné! Švýcaři po většinu druhé třetiny slušně bránili, teď se jim ale obrana rozpadla jak domeček z karet. Po obrovské hrubce v obraně Švýcarů se k puku dostal Cole Perfetti, jehož střelu sice dokázal švýcarský gólman vyrazit, už si ale neporadil s dorážkou JUSTINA SOURDIFFA. Asistence: Cole Perfetti.
  37:22 Cole PERFETTI - 5:0
   
  37:22
  Kanada právě vstřelila branku!
  Demolice Švýcarska pokračuje! Hendrix Lapierre z pozice pravého křídla našel COLEHO PERFETTIHO, ten si sjel na roh levého kruhu a parádní trefou pod víko švýcarské branky podruhé v zápase skóroval! Asistence: Hendrix Lapierre.
  32:00 Cole PERFETTI - 4:0
   
  32:00
  Kanada právě vstřelila branku!
  COLE PERFETTI dává i ve svém druhém zápasu na Hlinka Gretzky Cupu branku! Prosadil se po parádní sólové akce, kdy se propletl okolo několika hráčů a nakonec i samotného kanadského brankáře. Asistence: Jamie Drysdale.
  15:42 Hendrix LAPIERRE - 3:0
   
  15:42
  Kanada právě vstřelila branku!
  Kanadská destrukce Švýcarska pokračuje! HENDRIX LAPIERRE prokličkoval mezi obránci až do prostoru mezikruží, odkud parádní střelou švihem vymetl levou šibenici švýcarské branky. Vyloučený hráč se samozřejmě vrací na hrací plochu, kanadská přesilovka tak předčasně končí. Asistence: Jamie Drysdale.
  10:29 Ryan O'ROURKE - 2:0
   
  10:29
  Kanada právě vstřelila branku!
  Tak to bylo opravdu rychlé! Uběhla takřka přesně minuta od posledního kanadského gólu a hokejisté s javorovým listem na hrudi můžou opět slavit. Parádní přihrávkou Quinton Byfield přenesl puk na RYANA O'ROURKEHO a ten razantní trefou pod víko švýcarského branky vstřelil druhou kanadskou branku v dnešním utkání! Asistence: Quinton Byfield, Seth Jarvis.
  09:33 Jérémie POIRIER - 1:0
   
  09:33
  Kanada právě vstřelila branku!
  Tak tohle byl hodně laciný gól! JÉRÉMIE POIRIER nevěděl co s pukem a tak od modré lajny nerazantní střelou puk na švýcarskou branku nahodil. Andri Henauer však neměl na puk letící k levé tyči dobrý výhled, a tak jej poměrně jednoduše pustil za svá záda pustil. Tenhle gól musí Švýcary hodně mrzet. Asistence: Donovan Sebrango.

  Libor Kokoška

  Branky a nahrávky: 10. Poirier (Sebrango), 11. O'Rourke (Byfield, Jarvis), 16. Lapierre (Drysdale), 32. Perfetti (Drysdale), 38. Perfetti (Lapierre), 40. Sourdif (Perfetti), 49. Lapierre (Perfetti), 52. Cuylle (Jarvis, Poirier)


  Kanada: Garand (Lennox) – Drysdale (C), Guhle (A), Cormier, Hunt, Poirier, Sebrango, O'Rourke – Foudy, Greig, Cuylle – Jarvis, Byfield, Neighbours (A) – Sourdif, Lapierre, Perfetti – Wiesblatt, Bourque, McClennon – Rochette.
  Švýcarsko: Patenaude (Henauer) – Meier, Streule, Delémont, Sidler, Chanton, von Allmen, Nussbaumer, Maurer – Knak (C), Fahrni, Ritzmann (A) – Dufey (A), Allenspach, Robin – Zaugg, Lindemann, Hofer – Derungs, Bieri, Bottini.

  Rozhodčí: Petr Úlehla, Robin Šír – Jiří Ondráček, Josef Špůr

  Diváci: 486