Švýcarsko – Finsko 0:6 (kon.) | USA – Švédsko 4:5 (2:3 po s.n.) | Česko – Kanada 1:7 (kon.)

4. Slovensko – 2 body (6:9) (23:22:32)

Ivan Feneš (trenér Slovenska) : "Jsem rád, že se tu nebavíme potřetí o nějaký náhodě, ale že jsou tu chlapci, kteří naopak ukazují kvalitu. Dokázali jsme odehrát třetí den po sebe velmi náročný zápas, který nás stál opět velmi sil, ale pro mě je čest tyto chlapce trénovat. Ukazují neuvěřitelnou chuť se zlepšovat každým dnem. Viděli jsme v nich strašně moc pozitivní energie, a to je velkým přínosem pro nás. Stále jsme však jen na začátku naši cesty a chceme se zlepšovat každým dnem aspoň o kousek. Zatím se nám to daří, a to mě velmi těší."

Statistiky po konci utkání vs

Střely na branku – 32:20
    Vhazování – 23:34
    Přesilové hry – 1/5 : 1/3

Druhý bod berou ruští hráči, když se prosadil Trinějěv. Slovensko ale opět odehrálo velmi povedený zápas, bohužel podruhé za sebou padlo v prodloužení. Za domácí se prosadil pouze Oliver Fatul.

Bogdan TRINĚJEV - 1:2

62:55
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Sborná bere bonusový bod! BOGDAN TRINĚJĚV našel skulinku v postoji brankáře a poslal kotouč na bližší tyč. Slovensko tedy podruhé po sobě prohrálo až v prodloužení.

62:40
    A další šance pro Pašina, tentokrát trefil z první jen připraveného brankáře domácích.

62:00
    Alexandr Pašin mohl rozhodnout! Objevil se zcela sám před brankářem, ovšem Šimon Opatovský vyjel proti němu a ránu vyrazil.

61:05
    O první střelu v prodloužení se postaral Daniil Guščin, ale jeho rána končí jen vedle.

60:20
    Rusové se zmocnili kotouče a zakládají první útok.

60:01

Stejně jako včera si Slováci zahrají prodloužení. Povede se jim tentokrát zápas dovést do vítězného konce?

60:00

59:57
    Tak přeci jen jsme ještě viděli jedno zakončení. Daniil Guščin ihned po buly střílel do levého betonu brankáře domácích.

59:55
    Uvidíme ještě jedno vhazování před brankářem Slovenska. Rusové si vyžádali oddechový čas a poté zkusí ještě ohrozit branku.

59:40
    Souboj o puk u mantinelu vyhráli hosté a ještě zkouší jednou dostat se do útočného pásma.

59:00
    Rusko se již dostalo s pukem do středního pásma.

58:38
    Oddechový čas pro domácí.

58:38
    Žádný z týmů nechce moc riskovat, domácí nyní pod tlakem vyhodili kotouč opět na zakázané uvolnění.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Projektil Daniil Čajka přes chuml hráčů skončil vedle. Rusko je však v držení kotouče i nadále.

57:05
    Domácí se dopustili jenom zakázaného uvolnění.

57:01
    Rusko poslalo puk jen obloučkem pryč ze svého pásma. Poté nepřesně střílel Bogdan Trinějev.

56:11
    Po průniku se dostal k palebné pozici Martin Chromiak, jeho rána přes beka nebyla vůbec špatná, ovšem Maxim Motorygin si ji pohlídal.

55:34
    Slovensko dostalo pod tlak soupeře a vše korunovala rána od modré z hole Marka Stacha, brankář Maxim Motorygin viděl puk až na poslední chvíli, ale stihl ho vytěsnit mimo branku.

55:01
    Dnes velmi aktivní Leksiy Myklukha zajel s kotoučem až za branku soupeře, zde o puk ale přichází.

53:38
    Šimon Opatovský se zaskvěl proti střele Vasilije Ponomarjova z prostoru mezi kruhy. Kotouč vyrazil do rohu a stále máme nerozhodný stav zápasu.

53:01
    V posledních sekundách jsou aktivnější spíš domácí, dočkají se své první výhry ve skupině?

Dnešní utkání sleduje 1363 diváků.
    52:14 Lipianského střela Motoryginovi velké starosti nenadělala

52:14
    Slovensko se dostalo do zajímavého brejku, jednu chvíli to bylo dokonce tři na dva. Z první zakončoval Lukáš Lipianský, tomu střela tolik nevyšla a kotouč skončil jen vedle.

51:10
    Fanoušci se zde dokonce snaží o mexickou vlnu, atmosféra je tedy více než dobrá. Nyní jsou Rusové v útočném pásmu.

50:19
    Samuel Rehák vystřelil od mantinelu a před branku se ještě cpal za dorážkou jeho spoluhráč Richard Petráš. Maxim Motorygin puk stihl pokrýt, dále se semlela menší potyčka před brankou, ale vylučovat se nebude.

49:59
    Sborná poslala puk ze svého pásma tak, aby se nepískal icing.

49:20
    Slováci sice nemají šanci na postup do semifinále, ale celá hala i tak jim fandí a žene je za co nejlepším výsledkem.

48:45
    Alexandr Pašin minul puk kousek od branky. Kotouč mu přeskočil hůl a ani nezakončil.

48:01
    Sledujeme spíš nepřesnou pasáž hry. Mnoho šancí opravdu nevidíme. Navíc nyní vyhodili domácí puk na icing.

46:45
    Kirill Kirsanov hledal skulinku skrz hráče když střílel od modré čáry. Kotouč byl ztečován do ochranné sítě.

46:01
    Ján Lašák posunul puk na Leksiyho Myklukha, který se vrhl do třetiny Ruku velmi rychle, následně zkoušel překvapit brankáře Maxima Motorygina nahozením z úhlu, ten se nenechal napálit a puk ukryl.

45:27
    Domácí vyhodili pouze na icing.

45:05
    Rusové dostali domácí hráče pod tlak, od modré střílel nejbezpečněji Šakir Muchamadullin. Puk prosvištěl jen mimo tři tyče.
    43:31 Oliver FATUL - 1:1

43:31
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    A máme vyrovnáno! V přesilové hře byl nejdůraznější OLIVER FATUL a puk poslal nechytatelně do sítě. Asistence: Martin Chromiak a Ján Lašák.

42:51
    Rusové získali buly v pásmu domácích a Daniil Guščin dokonce málem vypálil z mezikruží. Hosté i díky němu ušetřili mnoho sekund.

42:14
    Slovenská přesilovka začala střelou z pravé strany z hole Leksiyho Myklukha, brankář se však stihl přemístit.

41:54
    Vyloučení v týmu Rusko (Daniil Averšin – 2 min., podrážení).

41:34
    Z levé strany se cpal směrem k brankáři Róbert Bačo, jehož střelu Maxim Motorygin ukryl.

41:00
    Daniil Guščin získal touš v pásmu Slovenska, jeho následná otočka přes obránce nenašla recept na úspěch v podobě zakončení.

40:25
    Dmitrij Zlodějev nahrál na střelu z první Ivanu Didkovskijmu, ale jeho pokus si pohlídal Šimon Opatovský a přerušil hru.

40:01

Oba celky jsou nachystány na ledové ploše. Třetí třetina začne za okamžik.

Statistiky po druhé třetině vs

Střely na branku – 22:10
    Vhazování – 14:20

Druhá perioda konečně nabídla první branku zápasu. Ta padla v samotném závěru, když se v přesilovce z dorážky prosadil Burjanov. Slovensko ale nehraje vůbec špatný zápas, v podstatě jako všechny předchozí, zatím se ale jim prosadit nepovedlo.

40:00

39:59
    V poslední sekundě se vhazovalo před brankou ruského strážce branky a Slováci to zkusili v šesti. Z buly se jim zakončit nepovedlo.
    39:20 Nikita BURUJANOV - 0:1

39:20
    Tak jsme se přeci jen dočkali první branky zápasu! Šakir Muchamadullin přihrál na pravý kruh, kde se opřel do puku bez přípravy Marat Chusnutdinov. Brankář Šimon Opatovský sice jeho pokus stihl vyrazit, ale pouze před sebe na osamoceného NIKITU BURJANOVA a ten se nemohl mýlit. Asistence: Marat Chusnutdinov a Šakir Muchamadullin.

39:05
    Rusové vyhráli buly a v poklidu začínají kombinovat, od modré vyslal dělovku Šakir Muchamadullin, ale jen mimo tři tyče.

38:41
    Vyloučení v týmu Slovensko (Jakub Kolenič – 2 min., podrážení).

38:41
    Na druhou stranu se vrhli Rusové a vynutili si další přesilovou hru.

38:05
    Martin Chromiak hledal před brankou volného psoluhráče, nahrál mu ale na brusli, takže vystřelit nemohl. Kotouč se následovně odrazil na vrchol kruhu právě na Chromiaka, jeho rána končí jen mimo.

37:21
    Puk je ve středním pásmu již v době, kdy Slováci hrají v plném počtu.
    36:45 Muchamadullinova nebezpečná střela končí ve výstroji Opatovského

36:45
    Šakir Muchamadullin posunul puk na pravý kruh, kde stál nachystaný na ránu Marat Chusnutdinov. Šimon Opatovský se stihl přemístit a puk lapil do výstroje.

36:11
    Domácím se povedlo vyhodit kotouč z obranného pásma.

35:31
    Richard Petráš obětavě zastavil tvrdou ránu od modré, Rusové ale pokračují v tlaku. Pašin z první branku minul.

35:04
    Vyloučení v týmu Slovensko (Maxim Mastič – 2 min., hákování).

35:04
    Za námi je přes 35 minut zápasu a stále čekáme na první branku. Rusové se po delší době usadili v třetině Slovenska a vybojovali si početní výhodu.

34:09

33:50
    Domácí hokejisty zastavil při přechodu do pásma ofsajd.

33:35
    Matej Kašlík vypálil na branku soupeře, ovšem rána postrádala razanci a brankář Ruska přerušil hru.

33:01
    Domácí měli k dispozici kratičkou přesilovku pět na tři. Buly ale prohráli a Rusové se osvobodili.

32:09
    Vyloučení v týmu Rusko (Jeremej Šumilin – 2 min., napadení).

32:01
    Velký závar Slovenska nekončí brankou! Brankář Maxim Motorygin pokryl hned několik dorážek. Stav je stále 0:0.

31:35
    Asi třicet sekund se hrálo v pásmu domácích.Nyní již je Slovensko usazené v pásmu Ruska a Samuel Rehák pálil z první velmi tvrdě, ovšem těsně vedle.

30:30
    Rusové vyhodili puk přes všechny čáry.

30:12
    Vyloučení v týmu Rusko (Semjon Bujvan – 2 min., podrážení).
    30:01 Kolenič Motorygina neprostřelil

30:01
    Jakub Kolenič mohl otevřít skóre zápasu, dostal se ke střele na pravém kruhu, ale Maxim Motorygin vytáhl parádní zákrok a podržel svůj tým.

29:20
    Slováci se v přesilové hře neprosadili a nevytvořili si ani větší možnost.

28:34
    Přízemní střela od Romana Faitha skončila na betonu brankáře, hosté potom vyhodili kotouč přes všechny čáry.

27:45
    Rusové se velmi dobře brání a dokonce Marat Chusnutdinov a Daniil Guščin ušetřili mnoho času v pásmu domácích.

26:47

26:30
    Leksiy Myklukha zpracoval kotouč rukavicí a ještě stihl z úhlu vystřelit. Trefil ale jen boční síť. Následně se cpal za zakončením Martin Chromiak kousek před brankářem, ten však nenechal žádné volné místečko a kotouč vytěsnil.

26:01
    Pavel Ťutněv z mezikruží špatně zpracoval puk a ani nemohl vystřelit.

24:52
    Domácí byli pod tlakem až do chvíle, kdy Bačo vybojoval puk a snažil se dostat až před posledního obránce Ruska, to se mu nepovedlo a při pádu posunu branku ze svého stanoviště.

24:11
    K nebezpečné ráně se odhodlal Ivan Didkovskij, jeho pokus z pravého kruhu vyrazil vyrážečkou Šimon Opatovský na poslední chvíli.

23:24
    Martin Chromiak po najetí s pukem do útočného pásma volil střelu přes obránce, nebyla tak prudká a Maxim Motorygin bez problému pokryl puk.

22:31
    Hra se odehrává za brankou hostů, kteří v klidu zakládají útok.

22:01
    Střela od modré z hole Marko Stacha bla sražena do rohu, po chvíli Rusové vyhodili jen na zakázané uvolnění.

21:01
    Matej Kašlík odvedl slušnou práci při zavezení kotouče až před brankáře Ruska, zkoušel puk jednou rukou dostat za brankovou čáru. Maxim Motorygin ale pokryl roh branky správně a posléze přerušil hru.

20:15
    Daniil Čajka se postaral o první nepříjemnou ránu, jeho pokus Šimon Opatovský schytal do masky a hra byla přerušena.

20:01

Statistiky po první třetině vs

Střely na branku – 12:5
    Vhazování – 9:8

První třetina branku nenabídla. Více vyložených šancí měli Rusové, například Muchamadullin netrefil zcela prázdnou branku. Ale Slováci zase byli pilnější ve střelbě a svého soupeře přestříleli.

20:00

19:55
    Daniil Guščin obdržel puk do prostoru mezi kruhy, jeho střela končí pouze vedle. Třetina tímto již končí.

19:30
    Samuel Kňažko se po vhazování ocitl v zajímavé pozici, odrazil se k němu puk a z první ho vyslal na branku, tu však minul.

19:24
    Šimon Groch vystřelil od modré čáry, Maxim Motorygin měl čistý výhled a přerušil následně hru.

19:09
    Necelou minutu před koncem vyhodili Rusové kotouč jenom na icing.

19:00
    Vhazování po levici brankáře Ruska vyhráli domácí, Matej Kašlík ale přichází o kotouč a Slováci ani nevystřelili.

18:25
    Na druhé straně pálil Martin Chromiak, jeho pokus byl jen přizvednut do ochranné sítě.

17:59
    Daniil Averšin se dostal do zajímavého brejku, puk ještě posílal na svého spoluhráče, ale ani jeden z nich nedokázal zakončit.

17:01
    Kirill Kirsanov zlomil hůl ve své třetině a musel odjet střídat. Moc šancí v posledních sekundách nevidíme.

15:45
    Ján Lašák projel po pravé straně, neměl moc variant, takže puk poslal na branku. Rána mu akorát trochu sjela, takže Maxim Motorygin si připsal lehký zákrok lapačkou.

15:05
    Po komerční pauze vyhráli buly Rusové a hledají skulinku v domácí obraně.

14:40
    Pasáž plná nepřesností vedla nakonec k lehkému nahození Jeremeje Šumilina, které brankář kryje.

13:34
    Sborná se sama vyhnala z pásma po špatné nahrávce. Domácí jsou poté již kompletní.

12:50
    A nyní se Slovensko osvobodilo.

12:20
    Rusku zatím kombinace celkem vázne, domácí se brání dobře.

11:27
    Vyloučení v týmu Slovensko (Richard Petráš – 2 min., podrážení).

11:27
    Zatím sledujeme poměrně vyrovnaný duel, nyní však půjde na trestnou hráč Slovenska a hosté si vyzkouší přesilovku.

10:35
    Pavel Ťutněv zavezl kotouč do třetiny Slovenska, následně vznikl menší závar před domácí brankou, ale závažnější šance z toho nebyla.

09:05
    Od modré pálil pod tlakem Oliver Fatul, ruský útočník mu do střely však stačil sáhnout hokejkou a kotouč skončil v ochranné síti.

08:15
    Bogdan Trinějev střílel z prostoru mezi kruhy příklepem, Šimon Opatovský ale jeho pokus kryje.
    07:38 Muchamadullin netrefil opuštěnou branku

07:38
    Vasilij Ponomarjov nahrál zcela volnému Šakiru Muchamadullinu, kterému stačilo jenom trefit prázdnou branku. Ovšem tu o kousíček minul a stav je stále bez branek!

07:11
    Nikita Burujanov se mohl řítit sám na brankáře, ale nahrávka na něj nebyla přesná a samotný hráč náhle upadl.

06:20
    Daniil Čajka chtěl rozehrát na útočníky, ale všichni byli pokrytí, takže nakonec zavelel ke zpátečce zpět a rozehrál později.

05:25
    Adam Jombík nahazoval touš okamžitě do branky, Maxim Motorygin ho však pokryl do výstroje.

04:55
    Rusové se poprvé usadili pásmu domácích, k větší šanci to nevedlo.

03:25
    Hráči Ruska jsou již kompletní. Richard Petráš pálil od modré, ale Maxim Motorygin byl však připraven a hokejkou ztečoval kotouč do rohu.

02:34
    Ján Lašák střílel z pravého kruhu pouze do připraveného brankáře. A dokonce i o pár sekund později. Rusové se pak dokázali osvobodit.

01:55
    Slováky zastavil hvizd rozhodčího – ofsajd.
    01:31 Ponomarjov v oslabení těsně minul slovenskou branku

01:31
    V oslabení se zjevil zcela sám před brankářem Vasilij Ponomarjov, jeho bekhend však skončil pouze po ledě vedle!

00:54
    Vyloučení v týmu Rusko (Šakir Muchamadullin – 2 min., nedovolené bránění).

00:40
    Ivan Didkovskij vypíchl kotouč hráčům Slovenska, ale na puku se udržel jen chvíli.

00:12
    Domácí vyhráli buly a ženou se za prvním útokem.

00:01

Oba celky jsou již nastoupeny na ledě, po zaznění státních hymnách se začne.

Jelikož zápas před došel až do nájezdů, tak začátek tohoto duelu bude posunut o 10 minut.

Slovensko: Latkóczy (Opatovský) – Fatul, Kňažko, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Jombík, Ketner – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Lipianský.

Rusko: Askarov (Motorygin) – Čajka, Steklov, Kuzmin, Muchamadullin, Grušnikov, Kirsanov, Zotov, Bujvan – Didkovskij, Zlodějev, Trinějev – Guščin, Chusnutdinov, Burujanov – Ťutněv, Ponomarjov, Pašin – Šumilin, Zugan, Averšin.

Rozhodčí: Baluška, D. Konc – Krajčík, J. Konc.