Slovensko – Švýcarsko 7:5 (kon.) | USA – Česko 3:4 (po pr.) | Rusko – Finsko 4:1 (kon.)
Kanada – Švédsko 3:2 (3:2 po s.n.)
konec
Rusko
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Finsko
Pátek 09.08.2019, 19:00 • Zimní stadion Piešťany • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále
Partner:
  57:01 Alexandr PAŠIN - 4:1
   
  57:01
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Ale po krátké kombinaci výběr Suomi o kotouč přišel a dvorní střelec Sborné ALEXANDR PAŠIN kompletuje hattrick ranou do opuštěné branky ze středního pásma. Asistence: Daniil Guščin.
  52:28 Alexandr PAŠIN - 3:1
   
  52:28
  Rusko právě vstřelilo branku!
  A je zřejmě rozhodnuto. Výběr Suomi úplně přestal hrát a nechal dvakrát zakončit ALEXANDRA PAŠINA. Ruský šikula šancí nepohrdl a i když první pokus ještě Blomqvist vyrazil, druhý z úrovně brankové čáry už za finského brankáře propadl.
  51:29 Dmitrij ZLODĚJEV - 2:1
   
  51:29
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Nakonec je tu přece jen branka, Sborná se ujímá vedení a je osm a půl minuty od finále. DMITRIJ ZLODĚJEV dostal nabito mezi kruhy a táhlou střelou k levé tyči propálil Joela Blomqvista. Asistence: Ivan Didkovskij, Bogdan Trinějev.
  10:36 Juuso MÄENPÄÄ - 1:1


   
  10:36
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Výběr Suomi sice tahal v prvních deseti minutách za kratší konec, i tak ale vyrovnává. Po chybě obrany se dostal do brejku JUUSO MÄENPÄÄ a nekompromisní ranou pod břevno vyrovnává skóre duelu. Asistence: Veeti Korkalainen, Oskari Luoto.
  06:11 Alexandr PAŠIN - 1:0


   
  06:11
  Rusko právě vstřelilo branku!
  Rychlá akce a kombinace Sborné končí úvodní brankou. Ponomarjov si všiml před bránou úplně osamoceného ALEXANDRA PAŠINA, který pokračuje v kvalitních střeleckých výkonech na turnaji. Blomqvist neměl šanci proti ráně zápěstím zasáhnout. Asistence: Vasilij Ponomarjov, Pavel Ťutněv.

  KR

  Branky a nahrávky: 7. Pašin (Ponomarjov, Ťutněv), 52. Zlodějev (Didkovskij, Trinějev), 53. Pašin, 58. Pašin (Guščin) – 11. Mäenpää (Korkalainen, Luoto)


  Rusko: Askarov (Motorygin) – Čajka (A), Steklov, Kuzmin, Muchamadullin, Grušnikov, Kirsanov, Zotov – Didkovskij, Zlodějev (A), Trinějev – Guščin, Chusnutdinov (C), Ryčkov – Ťutněv, Ponomarjov, Pašin – Averšin, Zugan, Burujanov – Šumilin.
  Finsko: Blomqvist (Jatkola) – Viro, Puutio (A), Nyman (A), Niemelä, Määttä, Rafkin, Karnaranta, Koskela – Järventie, Hirvonen (C), Suni – Seppälä, Aatu Räty, Lambert – Luoto, Mäenpää, Korkalainen – Niemi, Määttä, Liukas.

  Rozhodčí: Novák, Müllner – Kacej, Krajčík